לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1324113,241 עוקבים אודות עסקים

פורום מדע בדיוני ופנטזיה

קראתם ספר שאתם רוצים להלל או אולי להשמיץ? כאן יהיה מי שיקשיב, יבין, יזדהה. אתם לא לבד. זה המקום להתפתח, להתרחב, להתחדש, לחדש, לגדול ולפרוח. "כל חברה חייבת להתנהל על פי דרכה, כשהיא עולה, בקצב שלה, במעלה ההתפתחות הטבעית שלה, כשהרע והטוב הכרוכים בכך נובעים ממנה וממנה בלבד." - הקבריאדיה מאת סטנסילב לם. הייזל ו avivs
נ.ב. הכל מכוון לגברים, נשים ויצורים כחולים ושעירים מאלפא-סנטורי ונכתב בלשון זכר רק בגלל שרצינו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מדע בדיוני ופנטזיה

קראתם ספר שאתם רוצים להלל או אולי להשמיץ? כאן יהיה מי שיקשיב, יבין, יזדהה. אתם לא לבד. זה המקום להתפתח, להתרחב, להתחדש, לחדש, לגדול ולפרוח. "כל חברה חייבת להתנהל על פי דרכה, כשהיא עולה, בקצב שלה, במעלה ההתפתחות הטבעית שלה, כשהרע והטוב הכרוכים בכך נובעים ממנה וממנה בלבד." - הקבריאדיה מאת סטנסילב לם. הייזל ו avivs
נ.ב. הכל מכוון לגברים, נשים ויצורים כחולים ושעירים מאלפא-סנטורי ונכתב בלשון זכר רק בגלל שרצינו.
x
הודעה מהנהלת הפורום
Fairy tales are more than true: not because they tell us that dragons exist, but because they tell us that dragons can be beaten. ~G.K. Chesterton

המשך >>

לצפיה ב-'מה קראנו/ראינו/שמענו השבוע?'
מה קראנו/ראינו/שמענו השבוע?
11/07/2019 | 23:38
6
11
לצפיה ב-'"לבד על מאדים" - אנדי וייר.'
"לבד על מאדים" - אנדי וייר.
13/07/2019 | 00:12
2
43
זה הספר עליו בוסס הסרט עם מאט דיימון, ובכנות אני מצטער שלא הסתפקתי בסרט. למה?
כי הספר היה די גרוע, לטעמי, והוא סבל בדיוק מאותה בעיה של הספר הקודם של הנ"ל שקראתי, וגם ממנו לא נהניתי במיוחד, ככה שלא ברור לי למה בכל זאת קראתי את הספר, אחרי האכזבה שלי מהראשון של וייר.
אז מה הבעיה הזאת שאני מדבר עליה? הדמות הראשית. גם בספר הזה הדמות הראשית הייתה בלתי נסבלת, לטעמי רק שהפעם אחרי 200 וקצת עמודים - נטשתי את הספר, ולא רק בגלל שראיתי את הסרט.
מה היה בדמות של מארק וואטני בספר שהיה כל כך בלתי נסבל , לטעמי? מאוד פשוט - הוא ההגדרה הטהורה למה שקוראים באנגלית "a-hole" או "a dick". ניסיתי למצוא מילה בעברית שתתאר את זה, אבל לא מצאתי משהו מספיק ראוי. בדיוק כמו הדמות הראשית בספר הקודם של וייר שקראתי ואף כתבתי עליו פה - "ארטמיס". 2 ספרים ובשניהם ככה המחבר בחר לבנות את הדמות הראשית שלו וזה גורם לי לתהות האם זאת האישיות של המחבר, שפשוט אימץ אותה לדמויות הראשיות שלו.
בכל מקרה, אני כן אציין שבקטעים שמארק וואטני לא היה חלק מהם, דווקא הספר היה בסדר גמור, אבל הבעיה היא שהוא הדמות הראשית, משמע 80% מהספר סובב סביבו, ובאיזה שלב פשוט הרמתי ידיים ונטשתי את הספר.
נראה לי שאחרי 2 הספרים האלה של וייר הגעתי למסקנה על עצמי כקורא - הדמות(דמויות) הראשית בספר מאוד משפיעה על ההנאה שלי מהקריאה. אם אני אמצא אותה בלתי נסבלת - הספר יאבד אותי מהר מאוד וסביר להניח שיינטש.
מדע בדיוני ופנטזיה >>
לצפיה ב-'אני אהבתי הרבה יותר את הספר'
אני אהבתי הרבה יותר את הספר
14/07/2019 | 23:26
28
הסרט היה נחמד אבל לא מעביר את הסגנון המדעי הקשה והציני של הספר.
מדע בדיוני ופנטזיה >>
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
22/07/2019 | 15:27
15
בדיוק מהדברים האלה פחדתי ועכשיו יש לי עוד סיבה להעדיף משהו אחר.
מדע בדיוני ופנטזיה >>
לצפיה ב-'אני רוצה להמליץ על סדרת פנטזיה מדהימה '
אני רוצה להמליץ על סדרת פנטזיה מדהימה
13/07/2019 | 17:44
1
66
הכי טובה שקראתי מימי. "הבלגריאד"-5 ספרים.
יש חמישיית המשך "המלוריאן".
ובנוסף 3 ספרים: "קורות בלגראת הקוסם", "קורות פולגרה הקוסמת" ו"הקודקס הריבאני".
לקרוא לפי הסדר שרשמתי.
מדע בדיוני ופנטזיה >>
לצפיה ב-'סדרה עתיקה וקלאסית'
סדרה עתיקה וקלאסית
<< ההודעה הנוכחית
14/07/2019 | 23:26
41
קראתי אותה המון פעמים וכל פעם ממש נהניתי.
מדע בדיוני ופנטזיה >>
לצפיה ב-'"סירת מבטחים" - פיליפ פולמן(ספר 1 בסדרת "ספר האבק")'
"סירת מבטחים" - פיליפ פולמן(ספר 1 בסדרת "ספר האבק")
23/07/2019 | 23:10
23
לא אתם לא טועים, אכן מדובר בסדרה שקשורה לסדרה "חומריו האפלים" של פולמן שהיא בעצם פריקוול לסדרה המפורסמת הנ"ל שלו(שתעלה כעיבוד טלוויזיוני ב- HBO ו-BBC בקרוב, אם לא ידעתם)
ואם תהיתם, אז כן... ליירה היא גם חלק חשוב בסדרה הזאת וגם לא מעט מהדמויות של הסדרה המקורית חזרו בספר הזה.
עד 100 העמ' האחרונים של הספר הייתי אומר לכם שסוף סוף סוף קראתי ספר שממש נהניתי ממנו מזה תקופה ארוכה, אבל לצערי אני יכול רק להגיד שהספר היה מוצלח, אבל בעייתי. מה הייתה הבעיה? קודם כל הרגשתי שהוא נמרח קצת יותר מדי לקראת הסוף ושנית בשלב הנ"ל במקום להמשיך בקו הבוגר שלו עד כה, הרגיש לי שהוא הפך ילדותי מדי וגם משהו בכתיבה של הספר והשתלשלות העלילה הרגישה לי כ...קלישאתית מדי ו...ילדותית, אבל אני כן חייב להודות שהעמודים האחרונים של הספר גרמו לי לתהות אם זה היה מכוון מצידו של פולמן בהתחשב בגיבורים שלו בספר.
בכל מקרה הייתה קריאה מוצלחת בסה"כ, ואני ממתין לספר הבא.   
מדע בדיוני ופנטזיה >>

הודעות אחרונות

11:57 | 15.09.19 כריכרכה2
13:37 | 13.09.19 אורחים בפורום
23:40 | 12.09.19 אורחים בפורום
16:19 | 29.08.19 כריכרכה2
11:13 | 11.08.19 כריכרכה2
07:37 | 24.07.19 כריכרכה2
23:38 | 11.07.19 כריכרכה2
18:40 | 07.07.19 dinabarzilay
23:26 | 02.07.19 שמוליק דגן
01:27 | 24.06.19 כריכרכה2
14:15 | 18.06.19 itarcl
13:27 | 09.06.19 כריכרכה2
10:25 | 29.05.19 yudkin72
04:04 | 27.05.19 כריכרכה2

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ