מה קראנו/ראינו/שמענו השבוע?

is00

New member
"יפיפיות נמות" - סטיבן ואוון קינג.

אם תהיתם מי זה אוון הזה שנמצא ליד השם סטיבן, אז מדובר בבן של סטיבן קינג. את הספר הם כתבו ביחד. הסגנון של הספר מאוד מזכיר את הסגנון של קינג, אז אני לא בטוח אם זה אומר שהסגנון של הבן מאוד מזכיר את זה של האב, או שמא סטיבן כתב את כל הספר ואוון תרם פה ושם. זה לא באמת משנה, אבל חשבתי לציין את זה.
&nbsp
הספר עצמו... ארוך מדי יותר מדי. הייתה לאורך כל הספר תחושה שהספר מאוד נמרח. כעת אני חייב להתוודות שתקציר העלילה מאחור לא ממש קסם לי, כשקראתי אותו. העובדה שהספר נכתב על ידי האב והבן, ושהשם של הבן היה הראשון...גם גרמה לי לשקול מחדש, אם אני רוצה לקרוא את הספר, כי היה לי חשש שהבן כתב את הספר, והאבא רק נתן את השם שלו, כדי למכור אותו, והפעם האחרונה שלקחתי לקריאה ספר של בן של קינג("קרניים" של ג'ו היל) אחרי 200 עמ' נטשתי אותו כי...הוא פשוט היה גרוע, לטעמי, אז העובדה שהשם של הבן הופיע ראשון בכריכה בהחלט לא קרצה לי. בסופו של דבר, אחרי שקראתי את הספר, אני יכול להגיד לכם שהחשש שלי קצת התממש, כי הספר לא היה מוצלח במיוחד. מצד שני יצא לי לקרוא ספרים של סטיבן קינג מהשנים האחרונות, והם בעיקר אכזבו אותי, כך שזה לא חיזק את התחושה שהספר נכתב על ידי הבן בעיקר. שוב, כמו שאמרתי, הסגנון מאוד הזכיר את של סטיבן קינג, ככה שאני חושב שיש סיכוי גבוה שהיה שם שיתוף פעולה, אבל שסטיבן בעיקר היה אחראי על כתיבת הספר. מי יודע אולי אני טועה.
השורה התחתונה היא - הייתי יכול לוותר על הספר.

quick155

New member
אני דווקא אהבתי את הספר, אבל אולי אני משוחד,

כי אני מאוד אוהב את סגנון הכתיבה של סטיפן קינג.
אגב, השבת סיימתי לקרוא את יריד השעשועים של סטיפן קינג.

לדעתי הוא אומן בבניית דמויות, ומרביתה ספרים שלו נעים סביב האזור הלא ברור הזה של פנטזיה- מציאות, בדיוני, על חושי...

אגב, גם אני תהיתי כיצד הייתה החלוקה בכתיבה של הספר יפייפיות נמות, בין שניהם.

לא יצא לי לקרוא ספרים של הבן, כך שאין לי מושג אם סגנון הכתיבה שלו, והנושאים שלו דומים לשל אביו.

למעלה