מה קראנו/ראינו/שמענו השבוע?

is00

New member
התחלתי לצפות ב"תולדות השאנארה" דרך נטפליקס.

סדרה שמבוססת על סדרת הספרים של טרי ברוקס.
בינתיים הגעתי לפרק 7 בעונה 1 שלה(יש לה 2 עונות) ו... סה"כ אני מתרשם לטובה, אם נתעלם מהסממנים הסבוניים שלה.

חבל לבזבז עליה זמן.....

הסידראה בוטלה אחרי העונה השניה ברוב ארוגנטיות ושרירות לב
של ערוץ MTV בארה"ב, שהיה כנראה המממן העיקרי שלה.

הסידרה היתה לא רעה, אבל לא הצליחה לבסס את עצמה והרייטינג שלה
היה נמוך.
הבעיה הכי גדולה היתה בעונה השניה, שהיתה די מהוססת וגרמה לעוד
צופים לנטוש אותה.

מפיקי הסידרה ניסו למצוא לה מממנים אחרים, אבל כנראה שלא הצליחו.

is00

New member
העונה השנייה הסתיימה עם סוף פתוח או סגור?

ככל שזכור לי זה היה סוף פתוח מאד....

הסידרה נגמרת עם טעם חזק של עוד - שלעולם לא יגיע.

is00

New member
רגע אז העונה הסתיימה בקליף האנגר או לא?

ואני מתכוון לקליף האנגר רציני, לא משהו סגור יחסית.
&nbsp
בכל מקרה ממה שאתה כותב דווקא נקרא שנהנית מהסדרה ואתה אפילו היית ממליץ עליה אם הייתה עונה שלישית.

כן, אני די נהניתי ממנה.

פנטזיה חביבה, מבדרת, ודי טפשית שלא צריך להתעמק יותר מדי במה שהיא
מעבירה לצופה....

וכן, אם זכור לי טוב אז היה שם קליף האנגר - לא זוכר אם כזה רציני או לא,
אבל היה למה לחכות להמשך שכמובן מעולם לא הגיע.

גלקטור

New member
ארטמיס / אנדי וייר

אנדי וייר מוכר כסופר של "לבד על מאדים" (שעובד לסרט עם מאט דיימון שתורגם בעברים כ-"להציל את מארק וואטני").
ארטמניס הוא ספר מוצלח באותה מידה, לדעתי.
הפעם עלילת הספר מתרחשת על מושבת הירח ארטמיס - מושבה שנוסדה ע"י קניה ומהווה אתר תיירות לעשירים ולעשירים פחות. גיבורת הספר היא ג'אזמין, מבריחה צעירה שמסתבכת בקנוניה שמערבת אלומיניום וחמצן, עבודות ריתוך בואקום, מיליארדים של דולרים, ורצח. כמו "מאדים", גם הספר הזה שומר על דיוק מדעי גבוה, הומור ציני, דמויות ססגוניות בנות לאומים ותרבויות שונות ועלילה מותחת.
קראתי בשקיקה.

is00

New member
"זדון" - כריס וודינג

זה חלק אחד משניים של סדרה בת 2 ספרים של וודינג שמשתייכת לז'אנר הפנטסיה לנוער. זאת סדרה שמערבבת קומיקס וספר רגיל, משמע זה רומן, אבל פה ושם יש כמה עמודים שהם בעצם קומיקס שממשיך את העלילה כתובה של העמוד שקדם לו וכשהעמודים האלה מסתיימים העלילה הכתובה ממשיכה משם.
מה חשבתי על הספר? את עמודי הקומיקס פחות אהבתי כי, לטעמי, היה מאוד קשה לראות או להבין מה הולך שם - האיורים לא היה ברורים במיוחד, לטעמי. הספר עצמו היה די מותח והדמויות לא רעות, אבל אני חייב להודות שלפעמים הרגשתי שהעלילה קצת נמרחת. העלילה לא מיוחדת או מפתיעה, אבל היו פעמים שהייתה לי תחושה ש"נכנסתי" לחור רציני בעלילה. גם העולם הפנטסטי שקיים בספר היה מאוד לא ברור או מובן, אבל אולי בספר השני זה קצת יתבהר יותר.
בכל מקרה זאת הייתה קריאה מהנה בעיקר והספר השני בה כבר אצלי.

למעלה