מה קראנו/ראינו/שמענו השבוע?

is00

New member
עונה 2 של ג'סיקה ג'ונס.

חתיכת נפילה מהעונה הראשונה של הסדרה שממש אהבתי.
היו כמה פרקים טובים שהזכירו את העונה הראשונה, אבל הרוב...לא ממש.
אכזבה.

RaikaRakka

New member
סדרת הצל של אנדר (באנגלית)

אני בספר השני(הצל של ההגמון)
את המשחק של אנדר קראתי כמה פעמים אבל לא לפני תחילת הקריאה הזאת, ואת הספר השני בסדרה (משהו עם המתים) לא צלחתי בגיל 14\15 ומאז לא ניסיתי שוב.

זאת קריאה שניה כשהראשונה הייתה בגיל 14\15.
בין יוצר את הקונפליקטים שלו בעצמו במקום שהם יונחתו עליו מבחוץ, זה מעניין במיוחד בגלל שהוא קטן בגודל.
אני מחבב את פנטזיית המוח (בהקבלה לפנטזיית הכוח המתקבלת בכל מיני יצירות אחרות) שבה בין הוא הכי חכם על פני כדור הארץ ומערים על כל אחד. self insert מסוג אחר.

מחכה לזוג של בין ופטרה.
מוזר במקצת לקרוא על רשת האינטרנט הבסיסית שמתוארת.

קראתי מנגה פסיכודלית מטורפת שהיא ממש חובה לחובבים - Ultra Heaven.
היא הצליחה להערים עלי בקלות ולגרום לי לא להבין אם מדובר בהווה, עבר, זיכרון, הזיה, חלום או כוחות פסיכוקינטיים.
משער לעצמי שאני אחזור אליה עוד מספר פעמים.

Berserk הגיעה לפרק המיוחל זה 20 שנים, וקאסקה קיבלה את המוח שלה בחזרה, מה שנקרא בעגה הלועגת she got un-retarded.
היה מרגש וכיפי =)

trilliane

Well-known member
מנהל
ממליצה לא לפתח ציפיות... בעיניי היא הידרדרה גרוע יותר מהמקור

דווקא את "קול למתים" אהבתי מאוד; אף שהוא שונה מאוד מ"המשחק של אנדר" הוא בשל ומעניין ואני ממליצה לתת לו הזדמנות נוספת. הוא אומנם לא ממשיך עם רוב הדמויות המוכרות, אבל הוא הרבה יותר מעניין ומקורי מ"הצל של ההגמון", והאופן שבו המשיכו הדמויות שחיבבתי ב"משחק" לא מלבב... (מצד שני, זה נכון גם לסדרה המקורית...
).
&nbsp
כשקראתי את "המשחק" הייתה רק הרביעייה המקורית; הוא עוד לא התחיל עם סדרת הצללים כך שלא הייתה אפשרות לדלג אליה, ואני די מרוצה מזה, כי קראתי את הספרים בסדר שבו נכתבו (אני לא מרוצה מהשלישי ובעיקר לא מהרביעי).
&nbsp
כשיצאה סדרת הצללים זה היה מרגש, כי פתאום הייתה הזדמנות "לתקן" את הרושם הרע שהשאיר בי סוף הסדרה המקורית. את "הצל של אנדר" (שרבים אהבו) חיבבתי, קשה שלא; הוא מִחזר ברובו את המקור (מהזווית של בין) אם כי היה בזה משהו קצת חנפני (וגם הניסיון להוציא את בין טוב יותר ואת אנדר פחות די עצבן אותי... זה נעשה גם בסרט). זה היה החלק הקל.
&nbsp
אבל אז הוא נדרש להמציא עלילות חדשות לחלוטין, ולצערי קארד מוכיח שוב ושוב שהוא יודע להתחיל טוב אבל מסיים בצליעה. את "הצל של ההגמון" אהבתי עוד פחות; הוא גם לא ממש מד"בי, יותר פוליטי (מתח/ריגול). מישהו טען פעם שהוא בסגנון טום קלנסי (לא יודעת, לא קראתי). מכיוון שקראתי אותו בזמן אמת (עוד לפני שתורגם לעברית למעשה) האינטרנט נראה הגיוני יותר...
(מלבד העובדה שהסיפור מתרחש בעתיד ולא בסוף שנות התשעים).
&nbsp
אם אתה מחכה לזוג של בין ופטרה אולי תאהב במיוחד את "בובות צללים", השלישי בסדרה. אצלי הוא בעיקר עורר את רפלקס ההקאה
. בהרצאתו באייקון 2003 טען קארד שהוא לא נותן למורמוניות שלו להשפיעה על הכתיבה
. אז אמר.
&nbsp
התחלתי לקרוא את "הצל של הענק" (הרביעי) מתוך גישה (שהחזקתי בה בעבר) של true fans go all the way, אבל אחרי כמה עמודים פשוט נשברתי. נגמר לי הסוס.
&nbsp
בדיעבד אני יודעת קצת על אירועים שקרו בהמשך, כי קראתי את "אנדר בגלות", ספר שכתב קארד כדי לגשר בין "המשחק" ל"קול למתים". דווקא לא רע, החזיר אותי לתקופה הטובה
. בשעה שאנדר דילג לו על פני השנים במסעות חלל, סדרת הצללים המשיכה בזמן רגיל בכדוה"א ולכן יש קצת אזכורים (ספוילרים קלים) לאירועים שקרו בה (ולא הגעתי אליהם). אם אהבת את אנדר אולי זה הספר הבא שאתה צריך לקרוא.
&nbsp
אגב, בשבוע הספר קניתי את טרילוגיית הפריקוולים, אבל עוד לא נגעתי בהם...

RaikaRakka

New member
פריקוולים?

לא הייתי מודע.
&nbsp
בנוגע למורמוניזם \ דת, צודקת ביותר. פרשתי, אני כותב על זה הודעה נפרדת.

trilliane

Well-known member
מנהל
כן כן. גם אני לא הייתי מודעת, המליצו לי המוכרים בדוכן

והם נשבעו שהיא באמת באמת טובה ולא מעצבנת כמו ההמשכים. אז קניתי, אבל טרם קראתי...

למעלה