אורסולה ק. לה-גווין הלכה לעולמה השבוע

trilliane

Well-known member
מנהל
אורסולה ק. לה-גווין הלכה לעולמה השבוע

לא קראתי הרבה מספריה, אבל היא כתבה את טרילוגיית "ארץ ים", ספרי הפנטזיה הראשונים שקראתי בחיי, עוד לפני שידעתי שיש בכלל סוגה כזאת. אהבתי אותם בכל ליבי, אבל חברותיי לא גילו בהם עניין, ובמשך שנים לא הכרתי אף אחד שקרא אותם... כשפגשתי מישהו שידע על מה אני מדברת התרגשתי כ"כ שהסכמתי מיד לצאת איתו (דייט נוראי...
). מאז פגשתי עוד אנשים, כמובן, וקראתי גם ספרים/סיפורים נוספים שהיא הוסיפה ליקום (וחבל... אף אחד מהם לא עשה כבוד למקור) אבל אני סולחת לה, כי הטרילוגיה המקורית נהדרת ועומדת בפני עצמה.

בתמונה: הארנבון שלי, קֶבּוֹ. כשקוראים לו הוא בא! (אם הוא רוצה...
).

קרנפול

New member
את טרילוגיית ארץ ים קראתי באנגלית

ועם האנגלית הבסיסית שהיתה לי- זאת היתה חוויה שוברת שיניים, אבל גם מלאת השראה.
הספר שהיה לי הוא ספר אוסף , שכולל בתוכו את שלושת הספרים הראשונים וגם את הספר הרביעי שהיא כתבה מאוחר יותר- לצערי קראתי גם אותו...

trilliane

Well-known member
מנהל
לימים קראתי אותה גם באנגלית, בספרים נפרדים, גם את הרביעי...

שחיכיתי לו כ"כ (מרגע ששמעתי על אודותיו) והוא היה די מפח נפש
. חייבת להודות שלא מצאתי בקריאת המקור יתרון, התרגום לעברית סבבה.
&nbsp
נ.ב.
לא הבנתי איך "בקיה" נהיה vetch (כלומר ההפך, אבל קראתי קודם בעברית
) ורק לימים, כשקניתי חציר לארנבון, גיליתי שזה כמו "נץ" – כינוי שהוא שם עצם (שם של צמח ממשפחת הקטניות).

קרנפול

New member
ממה שאני זוכר הקריאה באנגלית יחסית זרמה,

אם כי היא גם מדברת בלשון קצת גבוהה, אבל אז מגיעים לתיאורים הטכניים של דברים פשוטים, כגון השיט בספינה, עשיית משי וכד'- שבתור התחלת קריאה באנגלית- ממש שברו את השיניים.
ממש אהבתי את שלושת הספרים הראשונים, קראתי את הראשון גם בעברית.
הספר שהכי אהבתי היה השני, ועד היום אני מנסה לשכנע את אחותי לקרוא גם אותו. ( היא קראה את הראשון ולא ממש התחברה).

trilliane

Well-known member
מנהל
אני התחלתי מהשני והשלישי כי קנו לי אותם בילדות ולא ידעתי

שזו טרילוגיה, אבל כן קלטתי שיש המשכיות ביניהם (לפי הכיתוב בגב הספר( ולכן התחלתי מ"הקברים של אטואן" ואהבתי אותו מאוד (עזר שהדמות הראשית היא נערה צעירה
). כשהבנתי שיש ספר ראשון שאלתי אותו מהספרייה והופתעתי לגלות שהדמות המשנית היא למעשה הראשית... אבל אהבתי אותו אפילו יותר (ולימים קניתי עותק. ואז עוד אחד, שיהיה).

למעלה