חדשות, עדכונים והודעות משוטטות

alphac

New member
ספרים באיטלקית

היי
הייתי רוצה לרכוש ספר באיטלקית, ותהיתי איפה אפשר למצוא דירוג של ספרים בשפה הזו, כדי לא ליפול עלל ספר משעמם.
מישהו מכיר אתר שכזה עבור ספרות זרה?
תודה רבה.

Death Watch

New member
לא פיר שרק לאמריקאים מותר :(

היי, טוב נו אחרי שנים של הכנות.. סוף סוף הלכתי על זה
ומכיוון שכתבתי בעבר לא מעט בפורום הזה, מרשה לעצמי לכתוב פה,
וכמובן לבקש חוות דעת !!!!
מזמין את כולם לראות את הוידאו קליפ הראשון שעשיתי ביו טיוב של קוספליי של לוק סקייווקר
https://www.youtube.com/watch?v=DKH2ca8Z5bI
אם בא לכם אתם יכולים גם לעשות לייק לעמוד פייסבוק החדש דנדש !!!
https://www.facebook.com/alworldchannel/
ובלי קשר לשני אלה מה אתם חושבים ?
עשיתי את זה כי נמאס לי שליו טיוב יש ערוצים רק לאמריקאים... גם לישראלים
מותר :(
מה חושבים ? טוב ? לא טוב ? מה לשנות ?

banded

New member
עזרתכם בחיפוש נוסטלגי

אני אוסף כל דבר ופריט שקשור לחבורת הזבל (נוסטלגית ילדות קשה ) מדבקות/אלבומים/מעטפות/ניירות מכתבים שהודפסו בזמנו (כן.. היו כאלו..)
אם למישהו מכם יש איזו מציאה, שמירה בארון, משהו בבוידעם, בבקשה צרו איתי קשר
המון תודה :)
gpk ad

תקציר עלילה

שלום,
אני מבקש שתבקרו את תקציר העלילה( סינופסיס) שכתבתי.
אני מבקש שתבקרו את כל התקציר, ולא רק חלק ממנו.

תודה, ליאור גנון

גלקטור

New member
אמנם ביקשת, אך לא הצלחתי

התבלבלתי ודי מוקדם כבר לא הבנתי מי נגד מי ולמה. למשל, מי זה הקפטן, מאיפה הוא צץ ולמה צריך לשחררו מהשבי בו נכלא (ע"י מי?).
יש דברים שלא ברור איך הם קרו. למשל, "רובי מבקש מדניאל שיעזור להם להשיג את החומצה, אך הוא מתנגד לעזור להם, בסופו של דבר דניאל מסכים לעזור להם. "
הוא מתנגד ואז מסכים. למה מתנגד? למה פתאום הסכים? ברור לי שזה תקציר, אך גם תקציר מצריך מהלך הגיוני של העלילה.
&nbsp
המשפטים ארוכים מדי והפיסוק לא נכון.
&nbsp
כמו כן, השפה בה כתבת מלאה שגיאות. הנה מספר דוגמאות:
"התחילו להפצע" - אלא אם כן מדובר בצילום איטי שמתאר את השלבים השונים של חדירת הקליע, הרי שהניסוח הנכון הוא "נפצעו".
&nbsp
"דניאל חונה את המכונית " צריך להיות דניאל מחנה את המכונית.
&nbsp
"אחד מהאבנים פגע" צריך להיות אחת מהאבנים פגעה
וכן הלאה וכן הלאה
&nbsp

תקציר עלילה

שלום,
אני מודה על הביקורת שנתנו לי על התקציר,
אני תיקנתי את הטעויות שלי בתקציר ואבקש מכם לבקר אותו.

תודה, ליאור גנון

מיכאל ג

New member
קשה עד בלתי אפשרי לבקר תקציר עלילה

אני מנסה לחשוב מה הייתי חושב על התקציר של, נאמר האלמנט החמישי, אם הייתי מקבל אותו וקורא אותו, בלי הבדיחות, בלי לראות את התפאורות והאפקטים, בלי דיאלוגים שנונים, רק תקציר. בטח הייתי חושב שאלו שטויות גמורות. אנשים שרודפים אחרי אבנים? בחורה שהיא התגלמות הכוח הכי חזק ביקום? שמתברר שהוא אהבה? זה נשמע כמו ערימת החרא הכי גדולה שאי פעם מישהו דמיין - אבל הסרט עצמו אהוב עלי ביותר.
אז לגבי התקציר שלך - הוא רק תקציר. כל עוד אין בו אלמנט עלילתי יוצא דופן, אי אפשר לבקר אותו לכאן או לשם, כמו שאי אפשר לטעום מתכון לעוגה.
אלמנט כזה הוא נאמר העלילה של "מועדון קרב" (הטוויסט בסוף) או הרעיון של "דוח מיוחד" - משטרה שתופסת פושעים לפני שהם עושים את הפשע - במלים אחרות רעיון שמספיק שתקרא אותו ואתה כבר נתפס אליו מרוב שהוא מקורי. אצלך לא ראיתי משהו כזה.
דבר אחרון, ראית גרביטי פולס? כי שם יש שד דו מימדי בצורת משולש עם עין אחת שמנסה לחדור ליקום שלנו... אז אפילו שכל היתר שונה לחלוטין, להעתיק פרט כל כך ספציפי מיצירה אחרת זה בעייתי מאוד.

פרס עינת 2016-התחרות לכתיבת סיפורים קצרים, נפתחת!

כותבים וכותבות, בואו להשתתף בתחרות סיפורים קצרים ולזכות בפרסים כספיים.
האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה ומשפחתה של עינת פלג ז"ל מכריזות בזאת על "פרס עינת" – תחרות סיפורים קצרים בז'אנר הספרות הספקולטיבית, במטרה לעודד יצירה ישראלית מקורית.
אנו מזמינים אתכם לכתוב סיפור קצר באחד מהז'אנרים הספקולטיביים: מדע בדיוני, פנטזיה, היסטוריה חלופית, ריאליזם מאגי, אימה על-טבעית ודומיהם. הזוכים יוכרזו במהלך פסטיבל אייקון, הפסטיבל השנתי למדע בדיוני ולפנטזיה, ויזכו את שלושת הסיפורים הזוכים בפרסים כספיים: 1,500 שקל למקום הראשון, 1,000 שקל למקום השני ו-500 שקל למקום השלישי.
במקביל למסלול הרגיל יתקיים מסלול מיוחד שמיועד לצעירים וצעירות עד גיל 18. המקום הראשון במסלול הזה יזכה בפרס כספי. בני נוער עד גיל 18 שיגישו סיפורים לתחרות יוכלו לבחור באיזה מסלול ברצונם להתחרות.

שופטי התחרות יהיו ורד טוכטרמן (יו"ר) יואב אבני וריקה גרציאני-טייכהולץ.

המועד האחרון להגשת הסיפורים: 1 בספטמבר 2016.
על הסיפורים להיות באורך של 5,000-1,500 מילה ולעסוק בנושא "משחקים". לא יתקבלו סיפורים שהוגשו לתחרות בעבר או פורסמו בפומבי בכל מדיום שהוא בעבר.
לפרטים נוספים, היכנסו לאתר הפרס, לחצו לייק בפייסבוק או כתבו להנהלת התחרות.
אז הרימו שרוולים והתחילו לכתוב. בהצלחה!

למעלה