מה קראנו/שמענו/ראינו השבוע?

• פותח הנושא avivs
  • פורסם בתאריך

אסור ל

New member
לא ז'אנרי - מודוס

סדרת מתח שוודית מוצלחת
איטי ואינטליגנטי

תמר עדי

New member
למי שלא קרא בפייס: morning star, six of crows

טיגאנה ועכשיו את ה"קוסמים" - הגעתי לאמצע ואני חייבת להודות שבינתיים אני מאוד אוהבת את הספר, יש הרבה דימיון להארי פוטר ונארניה אבל זה מכוון זה כאילו הארי פוטר למבוגרים. אם ימשיך ככה אני בהחלט אקרא את הסדרה כולה.

תמר עדי

New member
או קיי, אז סיימתי את הספר וואו, אחלה ספר

ואני בהחלט מתכוונת להמשיך בסדרה.
הוא לקח את הארי פוטר ונארניה, והעלה אותם לשלב הבוגר, הציני, הפסיכדילי שלהם.
מעניין אם יש כוונה לתרגם את השני בסדרה או שפשוט אני אקרא באנגלית (בא לי לקרוא את זה בעברית).
בקיצור ממליצה למי שעדיין לא קרא.

Bacio

New member
יש לי את השני

(באנגלית)
&nbsp
ואחרי התחושה הקשה בגרון שיצאתי ממנה מהראשון, קשה לי להתחיל אותו. אני משערת שמתישהו אני אקרא (בכל זאת, אני חייבת לדעת מה הוא יעשה עם החיים שלו עכשיו).

תמר עדי

New member
אני מאוד אהבתי את הראשון ודווקא בגלל זה יש לי קצת חשש להתחיל

את השני, פוחדת להתאכזב מצד שני אני חייבת לדעת מה קורה איתו בהמשך.
אני אקרא אותו בהמשך אבל לא עכשיו אני אחכה קצת.

annefan

New member
פיפס - סבבה, האיש במצודה הרמה - וואו (ספויילרים מינוריים)

פיפס חמוד מאוד, קליל, והפרקים על הטפילים מוסיפים מאוד.
האיש במצודה הרמה (הסדרה, לא הספר). לא יוצא לי מהראש.
הספר היה, איך לומר בעדינות, די דפוק. לדיק יש רעיונות מדהימים, אבל אין לו מושג איך לספר סיפור. דמויות עושות דברים כי ככה.
אפשר להגיד שלספר אין סוף, אבל אין לו באמת גם התחלה. או אמצע. אוסף חוויות (או הזיות לסד...)
&nbsp
את זה היה צריך להפוך לסדרה ועשו את זה ממש טוב. העולם מדויק, עדין, כל כך עדין שאתה עלול לשכוח שהאפר באויר זה הנכים ששורפים כי היום יום שלישי.
לסמית' יש משפחה אוהבת וחברים, ממש חברי ילדות (עד שעושים להם מה שעושים).
גם פרנק הוא סתם אדם, לא יוצלח במיוחד עד שמישהו אומר קדיש ואני יושב ודומע ומבין שהם יכולים היו להיות בני דודים שלי.
&nbsp
שני השחקנים הראשיים בסדר. רופוס סיוול מדהים, ממש. טאגומי וקידו גם הם מדוייקים להפליא.
&nbsp
הטוויסט על מיהו האיש במצודה הרמה מבריק.
כבר בספר היו שני אלמנטים ספקולטיביים. נצחון הציר ומקור הידע של הסופר "יסתבל החגב", שהוא (הסופר) לכאורה, האיש במצודה הרמה.
בסדרה, נראה שהאיש במצודה הרמה הוא לא מקור הסרטים אלא יעדם, ובכל מקרה לא ברור איך ואיפה ומתי צילמו אותם.
וכמובן, סצנת סיום העונה, שהיא בעיני החזקה ביותר בספר... חיכיתי כל העונה לראות האם
יכניסו אותה ואיך. מאוד מעניין לדעת לאן יקחו אותה בעונה השניה. אני מקווה שלמקום יותר טוב מאשר בספר.
&nbsp
בקיצור, על הספר אפשר לדלג בקלות, הסדרה - חובה.
&nbsp
&nbsp

is00

New member
קונצרט האינסוף של גרג בר.

אני די בהתחלה שלו.
&nbsp
ניסיתי לקרוא את הספר "מצוקה" של גרג אגן לפני, אבל נטשתי מהר מאוד. הוא היה יותר מדי מד"ב מתפלסף בשבילי ויותר מדי... "הארדקור", לטעמי.

Y. Welis

New member
אייג'נטס אוף שילד חזרה אחרי הפגרה (עונה 3), וכן OUAT עונה 5

השבוע. שילד בסדר (דמות חדשה שכמעט ולא מדברת אנגלית. יפה. נדיר שיש. אגב היכולות שלה היו כה מרשימות, שהיא אופסנה בינתיים... מייתרת את השאר. מניח שתיקרא לקרב הסופי בסוף העונה).
&nbsp
OUAT - עדיין חלושה. מקוה שתסתיים סופית. כנראה שזה לא יקרה (אגב רשת CW האריכה השבוע את רוב סדרות המד"ב-אימה-פנטסיה שלה לשנה הבאה).
&nbsp
'לימיטלס' ממשיכה יפה. הפרק האחרון (ה-17 בעונה 1) הפך אותה סופית למד"ב (מיקרובים שחיים על חשמל). חבל שלא 'יוצאת מהארון' בקטע הזה. אבל יש רמזים פה ושם על טכנולוגיות שעדיין לא קיימות. לדעתי היא ההבטחה הגדולה של השנה - מקוריות נטו, שכדאי לבדוק ויצירתיות נדירה. מזכירה לעיתים את 'אליאס' במיטבה (אותו שחקן בשתיהן - רון ריפקין).
&nbsp

אסור ל

New member
חומר אפל

השבוע נכנעתי - התחלתי לראות את חמשת הפרקים הראשונים המתורגמים, ואח"כ המשכתי לראות ללא תרגום עד סוף העונה הראשונה
אחלה סדרה, היא לא במיוחד חדשנית או פורצת דרך, אבל עדיין כייפית לצפייה ומותחת

למעלה