שאלה למי שקרא את עולם טבעת של ניבן

• פותח הנושא LRa
  • פורסם בתאריך

LRa

New member
שאלה למי שקרא את עולם טבעת של ניבן

בוקר טוב
אני קורא את עולם טבעת של ניבן ויש לי שאלה קטנה לגבי משהו שלא ברור לי.
איך הpuppeteers יודעים שאין לגזע שבנה את עולם הטבעת hyperdrive?

מיכאל ג

New member
אם אני זוכר נכון

העניין הוא שאם יש לך על-חלל אתה לא *צריך* לבנות עולם טבעת. אתה פשוט מיישב מלא עולמות.

LRa

New member
תודה על התשובה. למרות

שזה מוזר שהpuppeteers הסיקו את זה, במיוחד לאור העובדה שהם בעצמם פחדנים ואולי לא היו ממציאים נסיעה מהירה אם הם יכולו לבנות עולם כזה.

Y. Welis

New member
המקור להנעת-העל הוא גזע בשם 'החיצוניים'

יש מס' מוגבל של גזעים שבאו איתם במגע, ורובם בשולי הגלאקסיה.
&nbsp
המגוננים באו מהליבה (ב'מגונן' מסופר על אחד שמגיע לכדה"א עם ספינת-מגח) ולא פגשו בהם בזמן, ובכלל שלחו מעט משלחות ליישוב.
&nbsp
כדאי לקרוא עוד מספריו של ניבן על היקום המוכר - 'מגונן', 'עולם של פטאאבים', 'כוכב נויטרון' (הסיפור שתורגם ב'פנטסיה 2000' 'מחוזות הספר של השמש') ועוד.
ניבן ממשיך לפתח אותם ב-3 המשכים ל'עולם טבעת' וכן 6 החלקים של 'צי העולמות', שבחלקו הוא פריקוול ל'עולם טבעת'.
&nbsp

גלקטור

New member
אני חושב שהעניין הוא התפוצצות הליבה ולא כל כך יישוב עולמות

כלומר, אם יש לך הינע על חלל אתה יכול לברוח מהקרינה לכיוון אנדרומדה או כל גלקסיה אחרת שתרצה
רצפת עולם הטבעת מגינה מפני הקרינה. מכאן הם הסיקו שלא היתה להם טכנולוגיית הינע על חלל.
&nbsp
אגב, גם הבובנים עצמם לא משתמשים בהינע על חלל לברוח מהתפוצצות הליבה. הם פשוט מסיעים את מערכת השמש שלהם...
&nbsp

Y. Welis

New member
אגב אנדרומדה - במציאות זו הגלקסיה היחידה שמתקרבת לכאן

לכן היא גם היחידה שנראית לעין (אם לא נכלול את 'ענני מגלאן' שהן גלקסיות-לוויין).
&nbsp
ההתקרבות תיצור התמזגות בסופו של דבר, שבסופה תהיה גלקסיה אחת גדולה (אבל חומר יאבד מסביב; יש מודלים באחד האתרים של נאסא). אתגר לעתיד...
&nbsp
&nbsp

למעלה