לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1343313,433 עוקבים אודות עסקים

פורום מדע בדיוני ופנטזיה

קראתם ספר שאתם רוצים להלל או אולי להשמיץ? כאן יהיה מי שיקשיב, יבין, יזדהה. אתם לא לבד. זה המקום להתפתח, להתרחב, להתחדש, לחדש, לגדול ולפרוח. "כל חברה חייבת להתנהל על פי דרכה, כשהיא עולה, בקצב שלה, במעלה ההתפתחות הטבעית שלה, כשהרע והטוב הכרוכים בכך נובעים ממנה וממנה בלבד." - הקבריאדיה מאת סטנסילב לם. הייזל ו avivs
נ.ב. הכל מכוון לגברים, נשים ויצורים כחולים ושעירים מאלפא-סנטורי ונכתב בלשון זכר רק בגלל שרצינו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מדע בדיוני ופנטזיה

קראתם ספר שאתם רוצים להלל או אולי להשמיץ? כאן יהיה מי שיקשיב, יבין, יזדהה. אתם לא לבד. זה המקום להתפתח, להתרחב, להתחדש, לחדש, לגדול ולפרוח. "כל חברה חייבת להתנהל על פי דרכה, כשהיא עולה, בקצב שלה, במעלה ההתפתחות הטבעית שלה, כשהרע והטוב הכרוכים בכך נובעים ממנה וממנה בלבד." - הקבריאדיה מאת סטנסילב לם. הייזל ו avivs
נ.ב. הכל מכוון לגברים, נשים ויצורים כחולים ושעירים מאלפא-סנטורי ונכתב בלשון זכר רק בגלל שרצינו.
x
הודעה מהנהלת הפורום
Fairy tales are more than true: not because they tell us that dragons exist, but because they tell us that dragons can be beaten. ~G.K. Chesterton

המשך >>

לצפיה ב-'אז איך היה בפנטזי קון?'
אז איך היה בפנטזי קון?
<< ההודעה הנוכחית
07/08/2009 | 14:13
15
4
לצפיה ב-'חביב.'
חביב.
07/08/2009 | 19:45
6
2

סדנת הכתיבה של יואב אבני הייתה, בסיכומו של דבר, בסדר. לא באמת חידשה משהו בהיבטי הכתיבה, אבל כן הציגה לי לכמה קטעים מספרים שלא הכרתי והיה נחמד לנתח אותם כפי שעשינו.

סדנת הכתיבה של ורד טוכטרמן הייתה נהדרת. קודם כל כי היו יותר משתתפים והם היו צעירים יותר, מה גם שהנושא היה עסיסי יותר, אז היה מצחיק. מעבר לזה, יצאתי משם עם רעיון לסיפור, שזה כבר טוב. יחד עם זאת, אף שהסדנה הבטיחה, וקיימה, לעסוק בכתיבה על נושאים שהשתיקה יפה להם, לא באמת יצאתי עם תשובה לגבי הצד הטכני של כתיבה על סקס בעברית. נדמה שהסדנה זרמה לה יותר לכיוון של כתיבה על רעיונות הקשורים בסקס ומה ניתן להשיג בכך (שזה, כשלעצמו, היה מצויין). הפתרון היחיד שהוצע שם לעניין הטכני היה ללמוד להרגיש בנוח עם גסויות. אבל אני ממש לא חושב שזה פתרון. בקיצור, שפה א-מינית ולא אירוטית אנחנו, שמיועדת לנזירות מחד ולפורנוגרפרים מאידך, וזה כשמיטב נערותינו נכנסות להריון כאילו אין מחר. אולי בגלל שאין לנו אוצר מילים, הנוער לא מדבר על זה לפני שהוא עושה.

פאנל הסופרים היה מזעזע! היה שם מנחה, משהו עוזיאל. הוא בעיקר דיבר בעצמו, במקום לתת לפאנל לדבר. והוא היה משמים! נדמה שהוא לא הכיר את ההבדלים בין פנטזיה לבין מה שקרא לו בארכאיות שהוא חשב שהיא מאגניבה "מדע דמיוני", היה ברור לחלוטין שהוא לא הכיר את סצינת המד"ב בארץ, ועשה רושם כאילו הוא לא ממש הכיר את הסופרים שהשתתפו בפאנל. מבנה הפאנל היה נוראי- קודם דיברו, בעיקר הוא, אחר כך הביאו קריינים מקצועיים שהקריאו, בצורה משעממת, קטעים ארוכים שהיו בדיוק הקטעים שייתרו לנו את קריאת הספרים עצמם, ואז דיברו עוד קצת, בעיקר הוא. השאלות היו בנאליות, התשובות בהתאם, ובכלל לא קשורות לרומנטיקה! מי שזה לא היה- אל תביאו אותו שוב!

מה שבאמת מעניין אותי- איך היו הדייטים?
מדע בדיוני ופנטזיה >>
לצפיה ב-'מי היה בפאנל הסופרים?'
מי היה בפאנל הסופרים?
07/08/2009 | 19:59
1
2
לצפיה ב-'ורד טוכטרמן, אסף גברון, יואב אבני והגר ינאי.'
ורד טוכטרמן, אסף גברון, יואב אבני והגר ינאי.
07/08/2009 | 20:08
2
לצפיה ב-'אני די מסכים עם תיאור הפאנל'
אני די מסכים עם תיאור הפאנל
07/08/2009 | 22:09
1
היתה בעייתיות בהנחיה של מאיר עוזיאל (אדם שיש לו כמה יציאות הומור לא רעות בעברו הרחוק - למשל "ספר רע"), והפורמט של הקראת קטעים ושאלות מנחה היה מתסכל. מה הטעם בלאסוף מספר סופרים יחד אם אין ביניהם אינטראקציה? בנוסף, הסופרים שנאספו שם הם באמת דוגמאות טובות לרומנטיקה אבל לאו דווקא בספרי הז'אנר שלהם. יואב אבני ה"שלושה דברים לאי בודד" והגר ינאי ב"מכונת הנצח של אלכס" עסקו בצורה הרבה יותר משמעותית באהבה. היה אפשר לדבר גם על ספרים אלו שבשניהם יש עניין כלשהו לחובבי הז'אנר.
מדע בדיוני ופנטזיה >>
לצפיה ב-'הצד הטכני של כתיבת סקס הוא לא מעניין,'
הצד הטכני של כתיבת סקס הוא לא מעניין,
08/08/2009 | 02:01
2
1
לא ז'אנרי, ובהחלט לא מתאים לסדנה של שעתיים. דברים טכניים תמיד דורשים הרבה זמן עבודה ותרגול.
אם הייתי מעלה על דעתי ללמד אנשים את הצד הטכני של כתיבת סקס, לא הייתי עושה את זה בסדנה של פחות מחמישה מפגשים, עם הרבה תרגול (תרגול בכתיבה, יא סוטים, לא מסוג אחר). לא משהו שאפשר לעשות בסדנת כנס.
ואחרי שאמרתי את זה: ברור שזה אפשרי, לכתוב סקס בעברית. תסתכל באינטרנט כמה אתרי אירוטיקה יש בעברית, ואפילו, פה ושם, אפשר למצוא בהם חומר טוב. כרגיל, כמו בכל דבר, זה מתנהג לפי חוק סטרג'ן - תשעים אחוז מכל דבר זה חרא, ורק עשרה אחוז סבירים ומעלה. אבל העשרה אחוז האלה בהחלט קיימים, ובעברית.
לומר "השפה שלנו א-מינית ולא אירוטית" זה סתם כסת"ח ל"אני לא יודע להשתמש באוצר המילים שעומד לרשותי כמו שצריך". זו תבוסתנות. מזל שמי שכתב את שיר השירים - תוך שימוש באוצר מילים הרבה פחות בוטה ממה שעומד לרשותנו היום - לא חשב כמוך...
גם באוצר מילים, לא הגודל קובע. הטכניקה ה-ר-ב-ה יותר חשובה.

זהו. אחרי שפרקתי את התסכול הקל הזה - שמחה שנהנית מהסדנה.
מדע בדיוני ופנטזיה >>
לצפיה ב-'אוף, אבל למה ארוטיקה צריכה להיות בוטה?'
אוף, אבל למה ארוטיקה צריכה להיות בוטה?
08/08/2009 | 02:23
1
1

נגיד את זה אחרת- יש מקומות שבהן חשוב שהסקס יהיה בוטה. כפי שאמרת בסדנה, סצינת סקס יכולה להעביר המון תחושה על החברה בה מתרחש הסיפור, וכך גם השפה בה אנחנו משתמשים יכולה להעביר את תפיסת הדמויות את העניין. אבל- ארוטיקה לא בהכרח שווה סקס, ושימוש באוצר מילים בוטה לא בהכרח מתאר את מה שאנחנו רוצים להעביר בכל מצב. ואני מסכים שהטכניקה מאד חשובה. שיר השירים, לצורך העניין ולמיטב זכרוני החילוני האומלל, הוא בעיקר טכניקה. הוא "תחושה" של ארוטיקה (אני מניח שזו אחת הסיבות שהוא בכל זאת בתנ"ך ולא צונזר משם אחר כבוד...)

ואני דווקא ממש בעד שתעשי את הסדנא הזו, אני חושב שכתיבה על סקס היא סוג של בעיה בספרות העברית המודרנית ושווה ללמוד אותה.

וכן, מאד נהניתי.

מדע בדיוני ופנטזיה >>
לצפיה ב-'אני לא אמרתי שארוטיקה צריכה להיות בוטה.'
אני לא אמרתי שארוטיקה צריכה להיות בוטה.
08/08/2009 | 02:38
1
חלילה וחלילה וחלילה. הרבה פעמים מיטב הארוטיקה היא מרומזת ומעודנת, וצריך לבחור בתשומת לב איפה זה אמור להיות ככה ואיפה זה אמור להיות ככה. אני כרגע בדילמות איומות לגבי כמה סצנות סקס שכתבתי, שאני מתקשה להחליט אם הן צריכות להיות בוטות או מרומזות, ואני חושבת שהבעיה הזאת קיימת בהרבה מקומות.

אני לא אעביר סדנה כזאת פשוט כי זה נורא לא מעניין אותי (למרות שאני מסכימה שזה חשוב). בכלל, הצד הטכני של הכתיבה לא מעניין אותי - אני לא מהאנשים שמנתחים את הכללים לעבודה הטכנית באופן מודע, אני הרבה יותר מהאנשים שעושים דברים באופן אינטואיטיבי ולכל היותר מבינים בדיעבד מה הם עשו. ומאחר שהעברת סדנאות כתיבה כן דורשת מימד של ניתוח, אני מעדיפה להתמקד בהן בדברים שמעניינים אותי.
מדע בדיוני ופנטזיה >>
לצפיה ב-'נהיתי מאד.'
נהיתי מאד.
07/08/2009 | 21:16
אהבתי את לאורה הדס שנתנה הרצאה מאלפת על דוקטור הו.
הייתי בפאנל שנקרא הקרב הרומנטי. המסקנה שלי ממנו: רוב האנשים לא יודעים להבחין מהי רומנטיקה!

אהבתי מאד גם את הפקת המקור: לשיר בכל הכח.
מדע בדיוני ופנטזיה >>
לצפיה ב-'בזמן שישנתם...'
בזמן שישנתם...
07/08/2009 | 23:15
1
היה כנס מדהים, מהטובים שראיתי.
כשהכנס איכותי, גם פאנל סופרים צולע מנפיק פנינים. ואני לא מסכים עם מה שנאמר על קטעי הקריאה.
היה שווה לבוא. ומי שלא בא הפסיד את האווירה הקהילתית, דוכנים מ-א-גניבים. עושר של פאנלים והרצאות, חברים וכמובן את העיצוב המרשים.
אך לא אלמן ישראל, יש תיעוד. אני אצרף לינקים ברגע שיצאו מהתנור.
כדאי לבדוק את הלינקים  בדף סיכום הכנס.
http://fantasy.sf-f.org.il/2009/?p=1319
מדע בדיוני ופנטזיה >>
לצפיה ב-'אחד הכנסים המוצלחים שהייתי בהם בשנים האחרונות'
אחד הכנסים המוצלחים שהייתי בהם בשנים האחרונות
08/08/2009 | 02:11
1
בכלל, בשנים האחרונות נראה שהכנסים הקטנים והבינוניים מככבים בכל הנוגע לסיפוק הצורך החובבי באווירת כנס כהלכתה. מודה - ככל שאני מתענגת על הגודל וקנה המידה של אייקון, המקום שבו ממש נעים לי זה הכנסים הקטנים יותר כמו פנטסי.קון ועולמות, ולטעמי בשנים האחרונות הרבה יותר כיף בהם מאשר באייקון.
פנטסי.קון, לטעמי, הצליח ללכת על הקו המדויק שאיפשר לו להיות נורא נעים לחובבים ולתת להם תחושת קהילתיות מצד אחד, בלי להיות נישתי ואזוטרי מהצד השני, כך שהוא לא יצר אצל אף אחד (נדמה לי) את ההרגשה שחצי מהתוכניה הוא "לא בשבילי" (מה שכבר קרה בעבר מדי פעם בכנסים הקטנים והבינוניים).
וחוץ מזה, ההשקעה וההקפדה על פרטים של מנהלת הכנס (דורית תמיר) וע' מנהלת הכנס (ריקה טייכהולץ) - שהזדמן לי להיחשף אליה בדברים הקטנים שעשיתי אני עבור הכנס (בעיקר האתר), אבל היה קל להבחין בה גם מזווית האורח הרגיל בכנס - עשו אותו למשהו משובח באמת.
מדע בדיוני ופנטזיה >>
לצפיה ב-'סיכום לשיר בכל הכוח (להלן לב"ה) 2'
סיכום לשיר בכל הכוח (להלן לב"ה) 2
08/08/2009 | 14:10
1
1
סיכום לשיר בכל הכוח 2.
כחודשיים ושבוע לפני פנטסי.קון קיבלתי טלפון. מישהי בשם דורית. פנטסי.קון. הלשינו עלינו (מסר למלשנית ששמה שמור במערכת: ההלשנת וגם הברזת?!) שאנחנו מתכננים משהו שקשור לנסיכה. "מתכננים" זה גדול על הסטטוס שהיה בזמנו. יש התפתחויות, יש רצון טוב ששקע בתרדמת, רחוק מאוד ממצב התחלתי תקין לאירוע שמתקיים בעוד חודשיים ושבוע. דאמיט. יש מצב שנעלה את זה תוך חודשיים ושבוע? התייעצנו, החלטנו שכן. יאללה, כמה קשה זה יכול להיות. למרות שיש תקופת מבחנים באמצע. נתחיל, נכתוב, נזרוק את זה על איזה מפיק, ויאללה. נשב לראות את זה מהצד.
מרפי התערב. המוזה, בתיאום איתו, התאכזרה. היתה בצורת פילקים. וכל הכותבים הפוטנציאלים לא החזירו טלפונים, וכשכן החזירו, התשובה היתה שלילית. השאירו אותנו לבד במערכה. בסוף המוזה עשתה צעד לקראתנו, מרפי נסוג קצת, וזה זרם. בלי מפיק ובלי נעליים, נשארנו שקועים בזה בעצמנו עד הצוואר. היו תלאות, היה מאתגר, היה מוצלח.
בכנס קטן מימדים אך נחמד שכזה, הקהל היה שני שליש מהקהל שהיה בשתי ההקרנות של הפרויקט הראשון, בעולמות/אייקון. נפלא. איכשהו הגדלנו את אורך האירוע, עם הפתעות ותוספות. וכל זה קרה בזכות כמה אנשים והרבה שעות שינה מבוזבזות מצד כולנו:

ראשית, שותפי לדרך למסע הזה, בוריס נפומניאשי, שלימד אותי קצת אופטימיות, שסבל 47,000 מיילים ממני בתקופה המדוברת ושרד, שספג במקומי חלק מההצלפות של המוזה, ושהוסיף את ההומור הנפלא הן בטקסטים והן על הבמה. בלעדיו המופע לא היה זכאי בכלל לכינוי "מופע".

שנית, תומר "המציל" (הראשון) שלו, שבלעדיו היינו מקרטעים עם לשיר בכל הכוח 1.5 שמורכב ממצגות פאוורפוינט לואוטקיות מזעזעות. בלעעעחס. תודה לאל על יכולות הוידאו שלו והקצב המטורף. וזו רק חלק מתרומתו.

שלישית, לירז "המציל" (השני) א.ק., שבלעדיו היינו ללא הכתוביות המאאגניבות של הקריוקי, ואולי עם כתוביות "פושטיות", אולי משהו יותר גרוע. קשה לדמיין פילקריוקי בלי זה. וזו רק חלק מתרומתו. "מזל" שהוא שבר רגל, שהיה מרותק לבית, ושחברה שלו היתה בחו"ל – ולכן היה לו זמן בשבילנו. בפעם הבאה אולי נדאג לזה בצורה מאורגנת מתקציב הכנס, כדי שיהיה לו זמן.

מלבד אלה, יש את מור פורשפן ודניאל דר, שעזרו גם הם עם הוידאו ותרמו לא מעט. וכמובן את דורית, המפרגנת והעוזרת, שהצקנו לה קצת והדאגנו אותה קצת. אבל גם היא שרדה בסוף. ככה זה.

להתראות בשידור החוזר (מחר, באחת ושלושים) של לב"ה 2. ולהתראות גם בהמשך, בלב"ה 3(*).

(*) הצעות ז'אנריות תתקבלנה בברכה למייל או כאן בתגובה.
מדע בדיוני ופנטזיה >>
לצפיה ב-'היה מעולה.'
היה מעולה.
08/08/2009 | 15:40
2
כמו שכתבתי גם באורט - אפשר לדעת שאירוע פילקים הוא הצלחה כשברגע ששמים את השקופית לפני השיר, זו שבה כתוב שם השיר ושם השיר שעליו הוא מבוסס, הקהל כבר פורץ בצחוק.
מגיעים לכם כל השבחים שבעולם. בזמן מינימלי הרמתם אירוע מצוין. נהניתי מכל שנייה. ומי שפספס - פראייר.
מדע בדיוני ופנטזיה >>
לצפיה ב-'פנטסי.קון 2009 צוד לי חד קרן, מושיק'
פנטסי.קון 2009 צוד לי חד קרן, מושיק
09/08/2009 | 21:57
1
1
קליפ ראשון מתוך שניים. מושיק טימור מגיש את "לצוד חדקרן" מאת ורד טוכטרמן.

http://www.youtube.com/watch?v=Ms6pPW0vAR4

מדע בדיוני ופנטזיה >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ