לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1841718,417 עוקבים אודות עסקים

פורום הארי פוטר - הספר

ברוכים הבאים לפורום הארי פוטר -הספר, עם כניסתכם הורידו את הנעליים ומוזמנים אתם להתשלב כאן בשיחות. כל אחד מאיתנו קיווה פעם לקבל את המכתב מהוגוורטס או לבלות על שפת האגם יחד לצד תלמידי אחד הבתים או לחילופין לשבת במועדון גריפנדור. ובכן- כאן תוכלו למצוא אנשים בדיוק כמוכם. אבל לפני הכניסה מומלץ לקרוא את תקנון הפורום!

בברכות חמות וחתו"צים רבים  ההנהלה - 
ספיר (פיקסית נצחית)
אור (OKDeSign)

כל המעוניין בחברתינו/עצותינו/חפירותינו מוזמן להשתמש ב"מסר למנהלים"

אודות הפורום הארי פוטר - הספר

ברוכים הבאים לפורום הארי פוטר -הספר, עם כניסתכם הורידו את הנעליים ומוזמנים אתם להתשלב כאן בשיחות. כל אחד מאיתנו קיווה פעם לקבל את המכתב מהוגוורטס או לבלות על שפת האגם יחד לצד תלמידי אחד הבתים או לחילופין לשבת במועדון גריפנדור. ובכן- כאן תוכלו למצוא אנשים בדיוק כמוכם. אבל לפני הכניסה מומלץ לקרוא את תקנון הפורום!

בברכות חמות וחתו"צים רבים  ההנהלה - 
ספיר (פיקסית נצחית)
אור (OKDeSign)

כל המעוניין בחברתינו/עצותינו/חפירותינו מוזמן להשתמש ב"מסר למנהלים"
x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום הארי פוטר הספר, נא לקרוא את תקנון הפורום לפני השימוש :)

המשך >>

לצפיה ב-'סנייפ ודמבלדור-חלק א'
סנייפ ודמבלדור-חלק א
<< ההודעה הנוכחית
14/12/2005 | 20:36
57
40
זו הודעה ארוכה מאוד, והשקעתי בה אז נא לקרוא עד הסוף....
לאחר קריאה מדוקדקת של הספר השישי, והתחבטות רבה בשאלת מיליון הדולר,
(או במקרה של ג'יי קיי רולינג-כמה עשרות טובות של מיליוני לישט"ים)
האם דמבלדור באמת מת, והאם סוורוס סנייפ הוא רע או טוב??
אני יודעת שרבים יחלקו עלי, אך לדעתי- דמבלדור באמת מת, ולא יחזור וסנייפ הוא אכן רע מטבעו. ולהלן ההסבר:
1 .קודם כל מבחינה ספרותית, אף אדם שמת לא חזר לחיים, זה קו עיקבי שרולינג נוקטת בו, ההורים של הארי לא חזרו, לא סיריוס, לא דיגורי, לא ברטה ג'ורקינס וגם את דמבלדור היא לא תחזיר, זה ישבור את הסגנון הספרותי שלה ויהפוך את העלילה למופרכת מאוד (מעבר להיות הסיפור דימיוני).
2.בכל קורס לפסיכולוגיה של האישיות לומדים כי קשה מאוד לשנות אישיות של אדם. ישנם תאוריטיקנים שסבורים שהדבר כלל לא אפשרי, אך כולם מסכימים על דבר אחד: ככל שהאדם מבוגר יותר- כך קשה לשנות את אישיותו. סנייפ אדם מבוגר לכל הדעות, וידוע שהוא רע מטיבעו- הרי לופין וסיריוס סיפרו להארי (ספר חמישי) שבשנה הראשונה שלו סנייפ ידע יותר קללות מכל תלמידי השנה השביעית גם יחד, הוא נמשך תמיד לאומנויות האופל, הוא טיפוס לא חברותי, והוא הצטרף בתור אדם בוגר מבחירתו חופשית לתומכיו של וולדמורט. ואום הוא רע מטיבעו- קשה יהיה לו הרבה יותר להשתנות ולעבור לצד הטוב, לצידו של דמבלדור,הרבה יותר טיבעי וקל יהיו לו לאחר שנים רבות בהווגורטס פשוט לשוב לסורו הרע ולצודד ולרגל לטובת  וולדמורט.
3.סנייפ שייך לבית סתי'רין, הוא ראש הבית, ולפי כך יש בו את התכונות הדרושות להיות סתלית'ריני. בספר החמישי, הדיוקן של פינאס ניגלוס אומר להארי ש: "אנחנו הסתי'רינים אמיצים כן, אך לא טיפשים, אם תישקף סכנה לחיינו תמיד נציל קודם את עורנו". סנייפ נשבע את ה"שבועה שלא ניתן להתיר" שהעונש עליה הוא מוות. לדעתי, אם סנייפ צריך לבחור בין לבצע את השבועה ולהרוג את דמבלדור או למות בעצמו- הוא יהרוג את דמבלדור בלי להניד עפעף מרושע, כפי שאכן היה.
4.כולנו יודעים היטב כמה סנייפ מתעב את הארי, וכמה שנא את ג'יימס פוטר, ידוע שתמיד הוא נותן בהארי מבטים איומים מלאי תיעוב, שינאה ובוז עמוק.
בסוף הספר השישי הארי רודף אחרי סנייפ, סנייפ מעיף לו את השרביט, ומסתכל עליו במבט מלא תיעוב עמוק, ונאמר ש "הוא הביט בהארי באותו מבט שנתן קודם לפני שהרג את דמבלדור". מכאן שאם הביט בדמבלדור באותו מבט שונא, הרי הוא באמת שנא אותו, מבטים כידוע קשה מאוד לזייף.
5.רולינג תמיד מתארת את פניהם של הגיבורים לפני שהם מבצעים פעולה,
תיאורים כמו: "צל של ספק חלף על פניו", "ארשת של דאגה נראתה על פניו" וכן הלאה. שסנייפ בא לרצוח את דמבלדור, הוא לא מוציא מילה, לא משתהה, לא מתעכב לרגע, ורק מביט בדמבלדור ב"מבט מלא תיעוב" ורוצח אותו בהינף שרביט. אדם שמהסס לרצוח, או אדם שעושה משהו שהוא לא רוצה לעשות, ועוד דבר כמו רצח- היה מהסס או מתלבט לפחות לשניה, לפחות צל של ספק היה אמור לחלוף על פניו (בתוך כל המהומה הכללית והחושך ספק אם אוכלי המוות היו מבחינים בדבר כלכך בלתי נראה לעין שהרי ידוע שרגישותם לבני אדם שואפת לאפס) כך שזה לא יכול להיות תירוץ.

הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'סנייפ ודמבלדור חלק ב'
סנייפ ודמבלדור חלק ב
14/12/2005 | 20:37
6
5
המשך...
6.בספר הרביעי, באותו שיעור בו מודי עין הזעם מדגים לכיתה על 3 עכבישים את שלושת הקללות שאין עליהם מחילה, לאחר שהוא הורג את העכביש ב"אבדה קדברה" הוא אומר להם "כולכם יכולים להוציא כרגע  את השרביט ולומר את המילים, אבל מסופקני אם אלקה אפילו בדימום אף קל. צריך כוח קסם רב בשביל הקללות האלו".
בסוף הספר החמישי, במשרד הקסמים הארי מקלל את בלטריקס  ב"קרושיאטוס" והקללה מספיקה בדיוק לכמה שניות, ובלטריקס שמתאוששת מהר אומרת לו "אף פעם לא השתמשת בקללות שאין עליהן מחילה ילד? אתה צריך לרצות להכאיב לי בכל ליבך, כעס צודק לא יכאיב לי לאורך זמן..."
מכאן נובעת המסקנה הבאה- א. לסנייפ יש כוח קסם רב   ב.כנראה שזו לא פעם ראשונה שהוא מטיל קללה שאין עליה מחילה, וחייב היה לפעום בו רצון עז ביותר להרוג את האדם שמולו, דהיינו דמבלדור, אחרת הוא לא היה מצליח.
7.במשרדו של דמבלדור תלויים כל הדיוקנאות של מנהלי בית הספר שמתו,
וללא עוררין כול המנהלים והמנהלות הקודמים/ות מתים. בסוף הספר השישי גם דיוקנו של דמבלדור הצטרף לקיר, ומכאן שאם הוא לא היה באמת מת, הדיוקן שלו לא היה מופיע.
8.כפי שאתם יודעים משרד המנהל פותח את עצמו רק בפני המנהל הראוי,       לדוגמה, בספר החמישי הוא נעל את עצמו בפני אמברידג' שלא היתה           המנהלת הראויה. ואילו אחרי שדמבלדור מת- הוא פתח את עצמו בפני מקוגנגל. מכאן שמקגונגל אמורה להחליף אותו כי הוא כבר מת.
9.שפוקס בכה את הבכי המוזיקלי הקסום שלו, אחרי שדמבלדור מת, קודם כל מצוין שהארי מעולם לא שמע אותו משמיע צליל כזה, ודבר שני שהוא הפסיק- נאמר שהארי פשוט ידע שפוקס עזב את בית הספר ולא יחזור עוד לעולם. אם פוקס לא יחזור לעולם- גם דמבלדור לא יחזור לעולם, שהרי עוף החול נאמן ביותר.
אגב עוף החול- פוקס ציפור בעל כוחות קסם חזקים. הוא תמיד מציל ברגע האחרון- הוא הוציא את הארי רון ג'יני ולוקהרט שאחזו בזנבו מדר הסודות,
הוא הבריח את דמבלדור (בספר החמישי) מהמשרד כשברח מפאדג' דוליש ואמברידג' (הרי אי אפשר להתעתק בהווגורטס ורשום ש"דמבלדור אחז  בזנבו, היה פרץ אש והם נעלמו"), בסוף הספר החמישי בדו קרב של דמבלדור וולדמורט, וולדמורט יורה אבדה קדברה ופוקס פוער את המקור שלו ובולע את הקרן הירוקה, וכך מציל את דמבלדור.
אם ככה, מדוע פוקס לא הופיע כעת, שדמבלדור היה במצוקה כה גדולה, והיה כה חלש, מדוע פוקס לא הופיע והציל אותו הפעם?

10.נקודה אחרונה ואולי החשובה ביותר: קצת קשה לשים לזה לב, אבל סנייפ הוא קוסם אדיר בעל כוחות קסם בלתי רגילים.כן אני לא סתם מגזימה,
שימו לב:
סנייפ ידע כבר בשנתו הראשונה המון קללות, סנייפ המציא בעצמו! קסמי אופל חזקים ביותר כמו הסקטום סמפרה ולוויקורפוס. סנייפ מצטיין בצורה בלתי רגילה, עוד בתור ילד בהכנת כל סוגי השיקויים, אפלים או לא, מורכבים ביותר ואף מתקן את המתכונים שבספר (עדויות לפי השירבוטים בספר הישן שלו שהגיע לידי הארי).
הוא הכין את השיקוי הנדיר שעזר ללופין בספר השלישי, ומצוין שלא רבים יודעים להכין אותו.הוא יודע להכין וריטסרום. הוא עצר את התפשטות הקללה הקשה שפגעה בדמבלדור לאחר שלקח את הטבעת של מרבולו, ודמבלדור מציין שלולא סנייפ הוא היה כרגע מת.
סנייפ חזק בכשפים בלתי מילוליים, הוא ביטל את הכשפים שהארי הטיל עליו (סוף ספר שישי שהארי רודף אחריו במדשאות) בהינף שרביט עצל וללא מילים. הוא ריפא את דרקו ממוות בטוח, שכל הדם שלו פורץ מהחזה שלו בלי בעיות.(ספר שישי בפרק "סקטום סמפרה")
סנייפ מליט הכרה מעולה, קסם שלא כל אחד יכול לבצע. הוא ערמומי , חכם ומהיר חשיבה בצורה בלתי רגילה. בספר הרביעי שהארי נתקע בלילה עם הרגל במדרגה, והביצה שלו מתגלגלת ומפת הקונדסאים עפה לו מהיד, מצוין ש "הארי ידע שסנייפ עושה שתיים ועוד שתיים כמו שרק סנייפ יודע" וכמובן תוך שניה סנייפ הבין מה קרה.
בסוף הספר השלישי לאחר שסיריוס מצליח להימלט- סנייפ ישר רץ למרפאה ומאשים את הארי, הוא כמובן ידע מה קרה ושהארי קשור.
הנקודה האחרונה והחשובה ביותר:
וולדמורט ודמבלדור נחשבים לשני הקוסמים החזקים ביותר בעולם, שניהם קוסמים אדירים עם יכולת ביאור הכרה מעולה.
בין אם סנייפ עובד על וולדמורט ואכן מרגל לטובת המסדר, או בין אם סנייפ עובד על דמבלדור ומרגל לטובת הצד האפל- הוא עושה משהו כמעט בלתי אפשרי, הוא עובד על מישהו מהם! הוא עובד ומשקר במצח נחושה לאחד משני הקוסמים החזקים בעולם, ומצליח בזה! דבר הדורש ללא ספק כוחות קסם בלתי רגילות, יכולת משחק מעולה והרבה תכנון.
לכן,לאור כל העובדות הנ"ל, (ולצערי הרב) אני חושבת שסנייפ אכן רע ודמבלדור אכן מת. אבל תודו שסנייפ הוא לא פחות ולא יותר מדמות מבריקה...
כולכם מוזמנים להגיב.....
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'חייבת להעיר משהו...'
חייבת להעיר משהו...
15/12/2005 | 15:29
5
אחד הדברים הכי בלתי-אפשריים בסנייפ הוא העובדה שהוא מצליח לרמות את אחד משני הקוסמים החזקים בעולם.
אני לא יודעת אם זה ממש קשור לנושא- אבל גם פיטר פטיגרו הצליח לרמות את דמבלדור! אני לא יודעת עד כמה דמבלדור הכיר או חיבב אותו, אבל פיטר היה חבר במסדר. והוא עושה רושם של לא-יוצלח או סוג של נוויל2.

*חוזרת להיות קוראת סמויה*
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'מצד שני'
מצד שני
16/12/2005 | 00:48
3
4
אפשר להגיד שזה  יותר בגלל  הלב הרחב של דמבלדור
שהאמין לו
דמבלדורק תמיד האמין בטוב של האדם
וגם כשגילינו את הסיבה למה דמבלדור מאמין לסנייפ(  שהיא בתכלס כלום הוא פשוט האמין לו)
האמונה של דמבלדור לטוב של האנשים
זה אחת הממגרעות של דמבלדור האמונה  הזאת  היא החולשה שלו.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'מתי גילינו'
מתי גילינו
17/12/2005 | 00:54
2
3
מה הסיבה שדמבלדור מאמין לסנייפ? לדעתי זה ישחק תפקיד חשוב בספר האחרון.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'בספר השישי '
בספר השישי
17/12/2005 | 18:08
1
3
לפני שהארי עולה למשרדו של דמבלדור למצוא את ההורקרוקס (המזוייף ) הוא נתקל בפרופסור טרלוני, שמספרת לו על אותו הערב שבו היא ניבאה את הנבואה שגרמה לוולדמורט להרוג את הוריו של הארי ולנסות להרוג אותו.

הארי ידע שמישהו היה חייב לשמוע את הנבואה ולהעביר אותה הלאה, אבל הוא לא ידע מי היה המצותת. ואז הוא גילה שזה היה סנייפ.
כשהוא התעמת על זה עם דמבלדור, דמבלדור אמר לו שסנייפ לא הבין באותו הרגע שהנבואה מדברת על שני אנשים שהוא הכיר, וכשוולדמורט הרג אותם סנייפ הביע חרטה עמוקה על מעשיו וזו הסיבה שדמבלדור בטח בו עד רגע מותו.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-' לא יודעת.. בכל זאת'
לא יודעת.. בכל זאת
17/12/2005 | 20:27
2
אני לא חושבת שדמבלדור כזה טיפש בשביל לסמוך על סנייפ רק כי הוא הביע חרטה. לדעתי יש משהו נוסף שסנייפ סיפר לדמבלדור או הוכיח {או משהו כזה} שהוא מתחרט. כמו שאמרת זאת חרטה "עמוקה"- מסתתר שם משהו!!!
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'סוף סוף'
סוף סוף
17/12/2005 | 10:45
3
מישהו באמת חכם שרואה שדמבלדור הוא הקוסם ה"חזק" בעולם,כן בטח ברור שדמבלדור הוא הכ חזק(קול ציני),סנייפ הוא דמות המפתח הכי חשובה בסיפור הזה וגם הכי חזקה(אולי חוץ מוולדמורט),עדיין לא גיבשתי לי דעה אם הוא טוב או רע,אבל לפי תאוריות בינתים הוא רע.
יפה מאוד,תמשיכי עם העבודה הטובה.

סנייפ לשלטון!!!!!סנייפ לשלטון!!!!!סנייפ לשלטון!!!!!סנייפ לשלטון!!!!!סנייפ לשלטון!!!!!סנייפ לשלטון!!!!!סנייפ לשלטון!!!!!סנייפ לשלטון!!!!!סנייפ לשלטון!!!!!סנייפ לשלטון!!!!!סנייפ לשלטון!!!!!סנייפ לשלטון!!!!!סנייפ לשלטון!!!!!סנייפ לשלטון!!!!!סנייפ לשלטון!!!!!סנייפ לשלטון!!!!!סנייפ לשלטון!!!!!סנייפ לשלטון!!!!!סנייפ לשלטון!!!!!סנייפ לשלטון!!!!!סנייפ לשלטון!!!!!סנייפ לשלטון!!!!!סנייפ לשלטון!!!!!סנייפ לשלטון!!!!!סנייפ לשלטון!!!!!סנייפ לשלטון!!!!!סנייפ לשלטון!!!!!סנייפ לשלטון!!!!!
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'יפה, אני גם חושב כמוך.'
יפה, אני גם חושב כמוך.
14/12/2005 | 20:42
3
אפשר להגיד שסיכמת את כל הדברים, כי חלק מהדברים נאמרו פה כבר. חידשת כמה והיו דברים מהספר.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'וואו, ממש עשית דוקטורט על זה...'
וואו, ממש עשית דוקטורט על זה...
14/12/2005 | 21:04
3
לצפיה ב-'ואוו!!!'
ואוו!!!
14/12/2005 | 21:15
2
מדהים!!!! איזה השקעה!!!! ועכשיו באמת גם אי חשבתי ככה ומאוד הסכמתי עם הקטע האחרון שיש בו 2 דברים:1)שסנייפ מצליח לעבוד על 2 הקוסמים החזקים ביותר כנראה2)שנייפ הוא באמת הדמות הכי מורכבת  בעצם אחרי הדמות הראשית יעני הארי הוא הבא אחריו בכל ספר סנייפ ק/שור למשהו או עוזר במשהו:ספר ראשון:סנייפ מציל את הארי במחשק קווידיץ' אבל כולם חושבים שהוא זה שעשה להארי את הקללה וזה מה שעוד מראה על מורכבותו וגם עוזר להגן על אבן החכמים...ספר שני:טוב בספר השני הוא לא כל-כך דמות מרכזית אבל אם הוא לא היה כל כך מבין בשיקויים אז הארי וחבריו לא יכולו להכין את שיקוי הפולמיציספר שלישי:טוב זה ברור....הוא היה מאוד אחראי לדברים שקרו בסוף וזה כולל תפיסת סיריוס ז"ל והאשמת הארי...ספר רביעי:טוב גם פה סנייפ מתבלט בתור שיקוין(המאצה שלי יעני מכין שיקויים)כי בלעדיו לא היו מגלים איפה מודי האמיתי....ספר חמישי:סנייפ מתחיל לרגל נגד  ואני בכוונה מדגיש את הנגד כי לפי הודעה זו הוא נגד המסדר.אבל מצד שני הוא מזעיק את חברי המסדר למחלק המיסתורין
עכשיו

בספר השישי:נו זה ברור הוא הורג את דמבי ובעצם רואים את הצד האחר של סנייפ בתור אוכל מוות...
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'לטגלן...'
לטגלן...
14/12/2005 | 21:17
1
1
כל הכבוד, ממש השקעת בזה.
אני רק חולק על סעיף מספר 6 - אם אכן צריך רגש שנאה כה עז כדי להטיל קללה שאין עליה מחילה, אז יש הרבה דברים שלא מסתדרים. לעומת זאת, קשה לי להאמין שוולדמורט כל כך שנא את פרנק ברייס, שהוא רק הרגע ראה? ושזנב תולע הרג 12 אנשים שהוא לא מכיר (איך הוא יכול לשנוא אותם אם הוא לא מכיר אותם?)... נסכם לפחות שהשנאה של הארי לבלטריקס באותו רגע הייתה גדולה מהשנאה של וולדמורט לפרנק ברייס, לדוגמה. אני חושב שהדבר הכי חשוב בשביל הקללות האלה הוא כוח קסם.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'צריך יכולת ורצון'
צריך יכולת ורצון
16/12/2005 | 21:59
1
אבל לא בהכרח רצון שבא משנאה.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-' לאאאא '
לאאאא
14/12/2005 | 21:19
2
הוא טוב!
היית חייבת להישמע כל כך הגיונית?
בכל זאת קשה להאמין שסנייפ הוא רע רק מעצם העובדה שקשה לי להאמין שג'ייקיי תשאיר את הארי להתמודד עם מעט האמצעים שיש לו עם מי שהם ללא ספק שני הקוסמים הגדולים ביותר בעולם הקוסמים לאחר מותו של דמבלדור.

נחיה ונראה?

הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'כל הכבוד על ההשקעה..'
כל הכבוד על ההשקעה..
14/12/2005 | 21:44
1
היה מעניין מאוד, ואפילו שכנעת אותי.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'ובכן '
ובכן
14/12/2005 | 21:59
7
6
אין לי ספק שדמבלדור אכן מת, ואין לי ויכוח בנושא. אבל אני בכל זאת חושב שסנייפ הוא טוב, ואני אתייחס לסעיפים שלך:
2. יכול להיות שבאמת קשה לשנות אישיות של אדם, אבל זהו לא חוק כולל שקובע שאין סיכוי שסנייפ שינה את דרכיו. חוצמזה, אפילו שלסנייפ יש אישיות אפלה - הוא עדיין יכול להתנגד לוולדמורט ולפעול נגדו, בדרכו שלו.
3. שוב, זהו לא חוק כולל, וסנייפ בהחלט יכול להיות יוצא דופן. דבר שני, אני מאמין שסנייפ ודמבלדור תכננו את ההריגה, מה שמוביל אותי לסעיפים 4-5:מבט התיעוב על פניו של סנייפ, לדעתי, מבטא את התיעוב של סנייפ כלפי המעשה שהוא נאלץ לעשות - הריגתו של דמבלדור. מאחר והסיפור מסופר מנקודת מבטו של הארי, יכול להיות שפירושו של הארי להבעת הפנים אינו נכון.
6. הרצון העז של סנייפ הייתה, כנראה, מחוייבתו לתוכנית, ועקב היותו אדם מאוד חכם הוא הבין שאין לו ברירה.
10. אני לא רואה סיבה לכך שהעובדה שסנייפ עובד על וולדמורט או דמבלדור תהיה בלתי-אפשרית. אחרי הכל, שניהם בני-אדם. (וולדמורט פחות, אבל אני חושב שכוונתי מובנת).

בנוסף, בנאומו של וולדמורט בערב חזרתו בספר הרביעי, אין כמעט ספק שהוא מתייחס אל סנייפ כשהוא מדבר על אוכל המוות שכנראה נטש אותו לתמיד. מכאן אפשר ללמוד שסנייפ לא היה סוכן כפול בשירותו של וולדמורט. עוד דבר מעניין שחשבתי עליו הוא ראי הקוסמים של מודי (או בעצם, קראוץ'). כשקראוץ'-מודי מנסה להרוג את הארי בסוף הספר הרביעי, דמבלדור, מקגונגל וסנייפ מגיעים ברגע האחרון ומצילים אותו, ושלושתם מופיעים בראי, כלומר שלושתם היו נגד קראוץ', ואני חושב שזה מצביע על כך שסנייפ לא נמצא באותו צד עם אוכלי המוות.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'יפה אמרת על ראי האוייבים'
יפה אמרת על ראי האוייבים
14/12/2005 | 22:47
3
לא חשבתי על זה
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'בקשר לראי אויבים'
בקשר לראי אויבים
14/12/2005 | 23:14
1
2
תחשוב שרק בחמישי סנייפ, בין אם הוא רע או טוב, חוזר לשורותיו של וולדמורט, ככה שברביעי- הוא עוד בצד של דמבלדור.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'קשה לי להאמין'
קשה לי להאמין
15/12/2005 | 10:47
4
שבספר החמישי סנייפ החליף צד. איזה אינטרס יש לו לחזור לוולדמורט?
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'זה לא קשה לעבוד על דמבלדור'
זה לא קשה לעבוד על דמבלדור
15/12/2005 | 02:00
3
2
בארטי קראוץ' עשה זאת שנת לימודים שלמה ...
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'אבל לא מכיוון שהוא לא חזק, או טיפש.'
אבל לא מכיוון שהוא לא חזק, או טיפש.
15/12/2005 | 17:13
1
2
זה לא קשה כי הם מנצלים את החולשה שלו, שהיא האמון באנשים.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'אהה בלי הפסיק '
אהה בלי הפסיק
15/12/2005 | 17:19
2
לצפיה ב-'זהו, שזה לא כזה בטוח'
זהו, שזה לא כזה בטוח
16/12/2005 | 22:14
1
דמבלדור מבאר הכרה מעולה.

אני מאמינה שדמבלדור ידע שמשהו לא בסדר בקווירל מההתחלה, אולי אפילו ידע שזה קשור לוולדמורט, אבל החליט לתת להארי את ההזדמנות להתמודד מולו. מה יותר הגיוני - שהייתה לו תחושת בטן שהוא צריך לחזור להציל את הארי ברגע האחרון או שהוא ידע שזה מה שיקרה מראש? (למה אחרת הוא נתן להארי הזדמנות להכיר את הראי של ינפתא?)

כשקראוץ' ג'וניור התחזה למודי, הסיכוי שדמבלדור לא יסמוך עליו קטן בהרבה, אבל אולי בכל זאת הוא הבין. לא מתאים למודי לחזור ולהגיד שהוא פשוט לא מצא את קראוץ' ביער ולסגור עניין, אולי הוא לא הכיר מספיק טוב את מודי כדי להתנהג בדיוק כמוהו או טעה בפרט שמודי האמיתי היה יודע במקרה. קשה להעמיד פנים בצורה מושלמת שנה שלמה.
אולי דמבלדור נתן לעניינים להתגלגל כמו שקרה בספר הראשון והשני, ועובדה שעד שסיריוס מת הוא נתן לדברים לקרות לבד. הוא רק השגיח מלמעלה.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'מסכים ולא מסכים.'
מסכים ולא מסכים.
14/12/2005 | 22:07
10
5
אני מסכים עם הטענה הראשונה, שדמבלדור מת, וכמו סיריוס לפניו, הוא גם ישאר מת.
בקשר למה שאני לא מסכים - אני עדיין חושב שסנייפ טוב, למרות שהוא רצח את דמבלדור.
בקשר לטענות שלך:
1)מסכים איתך[כמו שאמרתי], דמבלדור מת.
2)
סנייפ אומנם רע מטבעו. הוא ידע בשנה הראשונה יותר קללות אפלות מאשר תלמידי שנה שביעית, והוא היה אוכל מוות, אבל[וזה אבל גדול], הוא גם חבר במסדר עוף החול, ואולי אחד החברים היותר משמעותים במסדר; הוא מרגל אחרי וולדמורט לטובת המסדר, תפקיד מסוכן ללא כל ספק; הוא הציל את הארי ושות' בסוף OoTP, למרות שהוא לא היה חייב לעשות את זה - הוא היה יכול לטעון שהוא לא הבין את ההודעה של הארי, וחברי המסדר לא היו מגיעים למחלקת המסתורין באותו יום, ואוכלי המוות היו מצליחים להשיג את הנבואה ולהרוג את הארי, או להביא אותו לוולדמורט.
תודות לסנייפ הצליחו לחשוף את העובדה שוולדמורט חזר, ועולם הקוסמים החל להתגונן בספר השישי.
אם זה לא מראה על שינוי באופי שלו, אז מה כן?
3) כמה סלית'רינים יסכנו את חייהם יום אחרי יום בשביל לרגל אחרי אחד הקוסמים היותר חזקים בעולם? כמה סלית'רינים יזרקו את עצמם לתוך גוב האריות, אחרי שוולדמורט בטוח שהם בגדו בו? פיניאס ניגלוס עשה הכללה מאוד סתמית בעיניי. זה כמו להגיד שכל הגריפינדור גיבורים, או שכל ההאפלפאפים טיפשים. אלה סטיגמות, לא יותר.
4) אחת התאוריות הקיימות, וזאת התאוריה שבה אני אישית מאמין, היא שדמבלדור רצה שסנייפ יהרוג אותו, ושמבט התיעוב הזה של סנייפ היה כי דמבלדור מכריח את סנייפ להרוג אותו. אם סנייפ לא היה הורג את דמבלדור, השבועה שלא ניתן להפר היתה הורגת את סנייפ, אוכלי המוות ו-וולדמורט היו רוצחים את מאלפוי; דמבלדור, כאדם שלא מפחד מהמוות, ולא רואה בו כמשהו נורא כל כך, רוצה למנוע את המוות של סנייפ, שיש לו מה לתרום למסדר כמרגל בשורות וולדמורט, וכאוכל המוות שהוכיח את עצמו יותר מכולם, ואת המוות של דראקו, שאותו הוא ניסה להחזיר למוטב, ולעזור לו שנייה לפני שאוכלי המוות התפרצו. אפילו בגרסה האמריקאית, בהדפסה הראשונה, יש שני משפטים שירדו בעריכה בגרסא הבריטית, שמדברת על כך שדמבלדור והמסדר יכולים לזייף את המוות של דראקו ושל נרקיסיה - מה שמראה על מידת ההגנה שדמבלדור יכול להעניק לדראקו ולמשפחתו.
5) אמרת את זה בעצמך - סנייפ הוא מליט הכרה, כאחד כזה הוא יודע להסתיר את הרגשות שלו, ובכלל זה הבעות פנים. אני, אישית, מאמין שמבט התיעוב הזה, שהופנה ישירות לעיניו של דמבלדור, היו רגע ההיסוס - תיעוב על מה שדמבלדור גורם לו לעשות, ואולי אפילו תקשורת בין סנייפ לדמבלדור[להלטת הכרה צריך קשר עין הרי].
6) ידוע כבר שלסנייפ יש כוח קסם רב, זה לא סוד. וסביר להניח שכאוכל מוות יצא לו להשתמש בקללות שאין עליהן מחילה. שוב, אני חוזר לתאוריה שהמוות של דמבלדור היה מתוכנן, ולכן סנייפ היה צריך לרצות להרוג את דמבלדור, בגלל המטרה הגדולה יותר, התוכנית המלאה, שאנחנו לא רואים.
7) גם אני חשבתי ככה בהתחלה, אבל הדיוקנאות הם של מנהלים שפרשו, לא של מנהלים שמתו.
8+9) החדר לא פתח את עצמו בפני אמברידג' כי הוא עדיין ראה בדמבלדור מנהל. עכשיו שדמבלדור מת, הוא מכיר במקגונגל כמנהלת של הוגוורטס.
וכן, פוקס עזב, וזה רק סימן נוסף לכך שדמבלדור מת.
10) זה לא סוד שסנייפ קוסם חזק, וכל הדוגמאות שהבאת רק ממחישות את זה, אבל זה לא מראה על האופי שלו, לא בתקופה של הספר השישי, שלמרות כל ההוכחות שהוא עדיין אוכל מוות, הוא עזר למסדר ולדמבלדור כל כך הרבה פעמים, שזה יהיה מוזר אם הוא רע. במיוחד שדמבלדור בוטח בו ללא עוררין[ואני בספק אם זה רק בגלל שסנייפ התנצל על זה שהוא העביר לוולדמורט את הנבואה].

ואכן, סנייפ הוא הדמות הכי טובה שרולינג יצרה, לכאן או לכאן. דמות עגולה, מלאה, ולא פלקטית כמו כל כך הרבה דמויות אחרות בספרים.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'בקשר ל-4'
בקשר ל-4
14/12/2005 | 23:17
9
3
ההסבר נשמע מאוד משכנע, שדמבלדור מכריח את סנייפ להרוג אותו, כי סנייפ מועיל יותר, אבל (וזה אבל גדול) איך סנייפ עכשיו יכול לעזור למסדר, אם כולם חושבים שהוא רוצח? אוקיי, הוא ממשיך "לרגל" אחרי וולדמורט- אבל למי הוא בכלל יכול להעביר מידע עכשיו?
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'אולי עוד מישהו יודע על התוכנית'
אולי עוד מישהו יודע על התוכנית
15/12/2005 | 05:59
2
הקטנה שלהם? וואו... אפעם לא חשבתי על זה
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'אולי '
אולי
15/12/2005 | 10:50
2
3
רק מעט אנשים במסדר יודעים על התוכנית, ולהם הוא מעביר מידע. אולי כל ההלם והזעזוע הם רק הצגה כדי לשמור על שלמות התוכנית
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'זה כבר נשמע ממש מופרך.'
זה כבר נשמע ממש מופרך.
15/12/2005 | 16:00
1
4
לצפיה ב-'אוקיי'
אוקיי
15/12/2005 | 16:51
4
אז אולי הוא כבר לא אמור לרגל? אולי יש לו תפקיד אחר?
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'להארי ..אולי? O_O'
להארי ..אולי? O_O
15/12/2005 | 19:23
4
2
לצפיה ב-'כן, רק לו...'
כן, רק לו...
15/12/2005 | 19:29
2
לצפיה ב-'קראת את השישי בכלל?'
קראת את השישי בכלל?
15/12/2005 | 21:30
2
2
לצפיה ב-'כן. והייתי ציני -_-'
כן. והייתי ציני -_-
15/12/2005 | 22:43
1
1
לצפיה ב-'הו. *גלגול עיניים*'
הו. *גלגול עיניים*
15/12/2005 | 23:13
2
לצפיה ב-'אנא הכנסו ותקראו '
אנא הכנסו ותקראו
14/12/2005 | 22:45
4
2
שכנעת אותי.בערך.
עכשיו אני מאמין שדמבלדור מת .הסעיף הראשון שלך היה נכון מאד,ובו שכנעת אותי.
עכשיו...אני עדיין מאמין שסנייפ לא רע.
הכל היה מתוכנן: דמבלדור הקריב את חייו על מנת לפגוע בוולדמורט.
למה נראה לכם שהוא האיץ בהארי למצוא את הזיכרון של סלגהורן?כי הוא ידע שזמן שלו אוזל.
על סעיפים 4,5 שלך אני בעיקר חולק.נכון,כתוב שהוא מסתכל על הארי באותו מבט. אבל מעיין לך שזה לא מבט של עצב? עצב,שהוא היה חייב להרוג את האדם הנאמן לו?חייב להלחם באדם שלמענו הוא נלחם(הארי)?נכון שהוא שונא את הארי-אך עדיין הם באותו צד.בסעיף חמש אתה כותב שסנייפ לא מהסס.אתה טועה.כתוב
"snape gazed for a moment at dumbledore"
להךן התרגום של gazed-הביט,הציץ ,התבונן,הסתכל,השתאה.(מעניין במה תבחר היא תבחר)
אם זה לא "מהסס או מתלבט לפחות לשניה" אז אני לא יודע מה כן.
אז באה ההתחננות של דמבלדור. הוא מתחנן, הוא מתחנן לסנייפ שיהרוג אותו.
ומאיפה בא הרצון לקללה הבלתי נסלחת, כפי שדרשת בסעיף 6? הרצון לנצח את וולדמורט ,ולהפיל אותו.
עכשיו זה איפה ששכנעת אותי.תמיד חשבתי שהתאוריה שלי(ושל עוד המוני אנשים) נכונה, אבל תמיד לא הבנתי-גם אם סנייפ טוב,אז איך כל המסדר אמור לדעת את זה ? הרי הארי אמר להם שהוא ראה את הרצח ,והם כמובן האמינו לו.
עכשיו ,אתם חייבים להסכים איתי ,שבספר החמישי והשישי רולינג מדגישה את השימוש בתמונות, בעיקר בתמונות של המנהלים.
אתה הזכרת לי, שדמבלדור תלוי עכשיו על הקיר.והזכרת לי, שמקגונגל עכשיו שם...ואז הבנתי! דמבלדור יספר אישית למקגונגל!ואז,כל העולם יחשוב שסנייפ הוא רע,ישנאו את סנייפ, ווולדמורט יאמין בו יותר.
אבל -המסדר יודע שהוא לא רע,וסנייפ יעביר מידע להם,שיעבירו להארי(ולרון והרמיוני, שאני מקווה שיצטרפו אליו-ואלי גם ג'יני?).
חוץ מזה ,איך סנייפ יכול להיות רע אם הוא קרא למסדר לבוא למחלקת המסתורין? אם הוא לא היה קורא להם ,סביר להניח שהארי ,רון ,הרמיוני ,נוויל ולונה היו מתים(ג'יני לא - אני לא מסכים אפילו לחשוב על שהיא תמות...)כי אוכלי המוות היו ממש קרובים לנצח. וולדמורט היה שומע את הנבואה,וממשיך במסע הדמים שלו.
בכל מקרה, נצטרך לחכות ולראות,אני מניח שרולינג עומדת להפתיעה את כולנו עם משהו שאף אחד לא חשב עליו...
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'נכון אבל...'
נכון אבל...
14/12/2005 | 23:22
3
2
זו בדיוק הנקודה שלי- סנייפ אכן קורא למסדר ואכן מציל את הארי בכמה הזדמנויות אבל הוא עושה את זה בשביל וולדמורט, והוא עושה את כל הדברים האלה שדמבלדור יחשוב כאילו הוא חבר במסדר, והוא חבר במסדר לרגל נגדם!
הוא גם מסביר את זה לבלטריקס בפרק השני.
לדמבלדור יש חולשה אחת שלוולדמורט אין והיא זו שעושה אותו פגיע יותר ל"זיופי אופי"-דמבלדור רואה את הטוב שבאנשים, זו עובדה שחוזרת על עצמה לאורך כל הספרים. יכול להיות שבמקרה של סנייפ הוא טעה, כי אחרי הכל הוא רק בנאדם.
דבר נוסף, בספר השישי בפרק"elf tails" הארי משוחח עם האגריד, ונפלט להאגריד שדמבלדור וסנייפ התווכחו ודמבלדור כועס עליו.הארי ממשיך לחקור אותו וזה (בתרגום חופשי מה שהאגריד שמע מהשיחה שלהם: "סנייפ אמר לדמבלדור שהוא לוקח יותר מדי כמובן מאליו, ואולי הוא (סנייפ) כבר לא רוצה לעשות את זה יותר...ודמבלדור אמר לו חד וחלק שהוא הסכים לעשות את זה, והיה די קשוח אליו (לסנייפ)". מהשיחה הזו שהאגריד לא היה אמור כלל לשמוע ניתן להסיק שלסנייפ נמאס לרגל אחרי וולדמורט, כנראה נמאס לו להיות סוכן כפול והוא מנסה להשתחרר מזה מפחד שוולדמורט יגלה שהוא יעני גם במסדר!וזה כמובן אומר שסנייפ רע.
אחרת איך ניתן להסביר את מה שהאגריד שמע?
בנוסף דמבלדור לא ידע שהוא הולך למות. הוא לא ידע שמאלפוי השתמש בארוניות כדי להכניס את אוכלי המוות, הוא בכלל לא חשב שאוכלי מוות יצליחו להכנס לטירה (הוא אומר את זה למאלפוי לפני שהוא מת) אז איך בדיוק הוא היה אמור לדעת שהוא הולך למות?
בלי קשר לכל זה, האם יש למישהו תשובה לגבי סוגיית פוקס? למה פוקס לא בא להציל אותו כמו תמיד? (כמו למשל בספר החמישי שהוא פתאום מופיע ובולע את הקרן הירוקה)

הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-''
15/12/2005 | 10:55
3
יכול להיות שמה שסנייפ לא רוצה לעשות יותר זה לתכנן את המוות של דמבלדור. יכול להיות שהוא ודמבלדור התחילו לעבוד על התוכנית, ודמבלדור לקח את זה בתור מובן מאליו שסנייפ יהרוג אותו, אבל לסנייפ זה היה קצת קשה לעכל. בגלל זה פוקס לא הציל אותו - כי הכל היה מתוכנן וככה זה צריך היה לקרות
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'אפשר להסביר אחרת..'
אפשר להסביר אחרת..
15/12/2005 | 17:11
1
1
אם סנייפ אמר לדמבלדור שהוא לוקח יותר מדי כמובן מאליו ואולי הוא לא רוצה לעשות את זה יותר זה יכול להתפרש גם שסנייפ מתחרט ולא מוכן להרוג את דמבלדור ודמבלדור עונה לו שהוא כבר הסכים כלומר מזכיר לו שהוא כנראה הבטיח לעשות את זה.
בקשר לדראקו, ברור שדמבלדור יגיד לדראקו שהוא לא חשב שאוכלי מוות יכנסו לטירה!! מה עוד הוא יכול להגיד לו? אם כן ידע, הוא לא היה אומר לו... זה רק הגיוני שהוא ישחק אותה מופתע כדי שהתוכנית תצליח..!
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'מסכימה איתך'
מסכימה איתך
15/12/2005 | 01:39
1
וזה היה צעד ספרותי מבריק מצידה של רולינג.  יהיה חבל אם היא תהרוס אותו בשביעי.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'וואו.. כל הכבוד על ההשקעה!! מה'
וואו.. כל הכבוד על ההשקעה!! מה
15/12/2005 | 07:49
1
שאמרת נשמע ממש הגיוני... אבל יש כל כך הרבה דברים הגיוניים שאומרים פה

ואני לא בטוחה בנוגע לאף אחד מהם... אבל האמת אני דווקא אשמח אם סנייפ יהיה

רע.. לא יודעת למה אולי כי אני רוצה פעם אחת לראות בלי העמדת פנים...
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-''
15/12/2005 | 10:51
1
זה משגע אותי.

נמאס לי להתעסק בזה.

כשנדע נדע.

אבל - כל הכבוד על המחשבה וההשקעה.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-' טוב אז ככה'
טוב אז ככה
15/12/2005 | 12:47
2
1
מסכימה שדלמבלדור מת בוודאות ושJKR לא מתכוונת להחזיר אותו. כמו שהיא לא מתכוונת להחזיר אף אחד מהדמויות שמתו במהלך הספר.

סנייפ לעומת זאת שנוי במחלוקת.
אני לא יכולה להצביע בדיוק על הנקודה שבה הוא עבר לצד של וולדמורט.

בשום מקום בספר מלבד ההתנהגות של סנייפ להארי אי אפשר לראות שהוא בעצם רע. הוא מתנהג ככה רק להארי, ובנוסף ידוע שהוא מעדיף את תלמידי הבית שלו. ככה שהוא מוריד נקודות סתם לכל התלמידים מכל הבתים האחרים ללא הבחנה. היחס שלו להארי זה משהו אחר לגמרי.

כתבת שסנייפ שייך לבית סלית'ריןושהוא ראש הבית, ובכן גם סלגהורן שייך לבית סלית'רין, הוא אפילו היה ראש הבית כשהיה צעיר יותר וכן הוא הופך להיות ראש הבית לאחר שסנייפ הורג את דמבלדור. זה אומר שסלגהורן רע? אני לא חושבת ככה, כי שום דבר ממה שהוא עשה לא מראה על זה.

אחד ההבדלים העיקריים בין הסלית'רנים לגריפנדורים. זה שהסלית'רינים לא יסכנו את עורם בשביל מישהו אחר, אבל זה משהו שהגריפנדורים כן יעשו.

בספר השישי לא כתוב איך סנייפ הסתכל על דמבלדור. התרגום של המילה לעברית יכול להיות שנוי במחלוקת. אבל המילה gaze לא אומרת תיעוב, לא ככל הידוע לי.

בשביל לעשות קסמים חזקים צריכים להיות קוסמים חזקים.
הארי הצליח לעשות את קסם הפטרונוס, שנחשב קסם מאוד שלא כל קוסם יכול לעשות, בטח לא בגיל צעיר.
בליסטריקס התכוונה בדבריה שכאשר מבצעים את אחת מהקללות שאין עליהן מחילה צריך באמת להתכוון לזה.
לסנייפ יש כוח רב, זה נכון, להרבה קוסמים מבוגרים יש כוח רב, אבל לא כל אחד משתמש בהם באותה צורה.

פוקס, באמת שאלה מעניינת למה הוא לא היה שם. ובכן אני מתארת לעצמי שפוקס לא נמצא עם דמבלדור בכל רגע נתון. פוקס היה מגיע לדמבלדור שהוא ידע שדמבלדור צריך אותו. כמו שהוא הגיע להארי בספר 2 כאשר הוא נלחם מול ריידל והבסילסק.
למה דמבלדור לא קרא לפוקס. אולי הוא לא חשב שזה מה שייקרה.
פוקס לא היה מגיע לשום מקום במקרה.

שימי לב שרוב הקוסמים לבית סלית'רין יודעים הרבה קללות עוד מלפני שהם מגיעים ללמוד.
לסנייפ יש יכולת מדהימה להמציא קללות. זה משהו שאין להרבה קוסמים.
ההצטיינות של סנייפ בשיקויים לעומת זאת לא מפתיעה, אמא שלו גם הייתה מעולה בשיקויים, כנראה שזה עובר בגנים. אחרי הכל אבא של סנייפ היה מוגל...
הטבעת של מרבלו, אני מתארת לעצמי שדמבלדור תיאר לעצמו שיש קללה רעה על הטבעת, אולי הוא אפילו חשב שזה הורקראס, אבל הוא לא מתעסק עם כוחות האופל בצורה כה מעמיקה כמו סנייפ. אני מתארת לעצמי שסנייפ ישר ידע מה הבעיה של הטבעת.
עובדה שדמבלדור היה צריך את הזיכרון של סלגהורן כדי שיידע בוודאות אם וולדמורט יודע לעשות הורקאסים או לא.
סנייפ אכן חזק בקסמים בלתי מילוליים, הוא גם חזק בביאור הכרה והוא אומר להארי (בזמן שהוא רודף אחרי סנייפ במדשאות) שכל עוד הוא לא מסתיר ממנו מה שהוא חושב (והולך לבצע) לא תהיה לו (לסנייפ) בעיה לבטל את הקסם בהינף שרביט.

והמסדר, כולם חושבים שבמסדר הם יודעים שסנייפ טוב. אבל הם אמרו בספר 5 שדמבלדור אמר שסנייפ בצד שלהם ולכן הם מאמינים לו. זה אומר משהו...
אחרי שסנייפ הורג את דמבלדור הדברים משתנים, והדבר העיקרי הוא שדמבלדור מת. ואין מנהיג חדש למסדר. לא נראה לי שבמסדר חושבים איכשהו שסנייפ עדיין טוב אחרי מה שהוא עשה.
אם דמבלדור תיכנן את מותו הוא היה צריך למסור את זה לעוד מישהו מהמסדר, מלבד סנייפ.
בכלל לא ידוע אם דמבלדור ידע על השבועה הבלתי ניתנת להפרה שסנייפ עשה עם נרקיסה.

וכן סנייפ הוא אחת הדמויות המעניינות והמבריקות שיצרה JKR בספר הזה. והוא עושה את הספר הרבה יותר מעניין.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'הוא מתנהג רע מאוד לנוויל'
הוא מתנהג רע מאוד לנוויל
15/12/2005 | 19:42
1
1
והאמת - כמה שאני אוהבת את דמותו הספרותית של סנייפ, אם לילדים שלי יהיה כזה מורה אני כבר אדאג שיעוף על טיל ...

הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'כן אבל זה נראה לי'
כן אבל זה נראה לי
15/12/2005 | 23:42
1
רק בגלל שהוא יודע שנוויל פוחד ממנו.
אבל הוא לא מתעמר בנוויל כמו שהוא מתעמר בהארי.

לא גם אני לא הייתי רוצה מורה כזה, אלא אם כן הוא היה בצד שלי...
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'בואו נהיה אופטימיים, טוב?'
בואו נהיה אופטימיים, טוב?
15/12/2005 | 18:12
1
תמיד נתתי אמון בסנייפ
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'מסכימה איתך במליון אחוז '
מסכימה איתך במליון אחוז
15/12/2005 | 23:44
1
ניסחת מעולה, וביססת את מה שאתה חושב.
אהבתי
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'אמממ'
אמממ
16/12/2005 | 11:10
1
1
אני אשמח אם זה יכנס לטאגליינס כדי שאני אוכל לקרוא אחרי שאני אקרא את הספר בעברית
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'גם אני אשמח '
גם אני אשמח
16/12/2005 | 17:47
1
ולכל התגובות.. אני בת!!!
ושוב תודה על המחמאות
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'מכימה בעיקר עם זה...'
מכימה בעיקר עם זה...
16/12/2005 | 18:51
2
שהוא דמות מבריקה.
לגבי רע/טוב- למרות שאף פעם לא סבלתי אותו, אני לא מצליחה לגבש דיעה.
הוא נורא מורכב (רולינג גאונה, תמיד אמרתי) אני נוטה לחשוב שעוד נגלה שהוא דווקא טוב, בין אם דמבי יחזור לחיים (אמן!! אבל לא נראה לי) ובין אם לאו.

וחוץ מזה- כל הכבוד על ההשקעה
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'הטיעונים שלך'
הטיעונים שלך
16/12/2005 | 22:19
1
מעולים!
גמני די בטוחה שדמבלדור לא יחזור, אבל עדיין לא מסכימה עם הטענה שסנייפ רע.

5. סנייפ הוא שחקן מעולה. את בעצמך אמרת איזה קוסם יוצא דופן הוא בכך שהוא מצליח לעבוד על דמבלדור/וולדמורט. אבל למה שהוא לא ימשיך בהצגה גם במוות של דמבלדור? גם שם הוא היה אמצעי להשגת מטרה, בדיוק כמו שהוא בכל פגישה של אוכלי המוות או חברי המסדר.

יש עוד דברים שאני חולקת עליהם, אבל אותם כבר אמרו.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'ובכן... '
ובכן...
16/12/2005 | 22:26
2
1
אני מסכימה אם זה שדמבלדור מת... ואם אני לא ועה אז ג'.ק.ר הזכירה את זה באיזה ראיון שהוא בהחלט מת {או שאני סתם מדמיינת?}
בכל מקרה... לדעתי סנייפ הוא באמת לא רע כי תראו סה"כ השכנועים שהוא ניסה לשכנע את נרקיסה בפרק הראשון בספר היו ממש ממש קיטשיים וגם.. אתם יודעים הוא לימד את הארי 6 שנים ברציפות והיו לו המוווון אבל המוווןןן הזדמנויות להרוג אותו, והוא לא עשה את זה {אני מניחה אם כך שהוא לא תומך כזה מתלהב של וולדי}.
שימו לב גם בפרק האחרון בספר השישי סנייפ יכל להרגו את הארי ולא רק שהוא לא עשה את זה הוא גם נתן לו טיפים כמו "סתום את הפה שלך פוטר" {אם אני זוכרת נכון} כלומר זה כל הקטע של הקסמים בלי לומר את המילים עצמן אלא לחשוב אותן.
אני גם מקווה שהוא טוב כי אחרת יוצא ככה שדמבלדור התחחנן על החיים שלו, מה שממש לא נשמע לי הגיוני או אופייני לדמבלדור בכלל.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-' ואולי סנייפ לא הורג את'
ואולי סנייפ לא הורג את
16/12/2005 | 23:00
1
1
הארי כי הוא יודע שהארי הוא ההורקרוקס השביעי?  
(ואולי הוא גם יודע איך להרוס את ההורקרוקס בלי להרוג את הארי בדרך?)
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'ונאמר אמן למרות שלדעתי'
ונאמר אמן למרות שלדעתי
17/12/2005 | 17:07
1
הארי עצמו הוא לא ההורקרוקס אלא הצלקת שלו...
זו השערה בלבד כמובן.....
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'אני ממש טמבל '
אני ממש טמבל
17/12/2005 | 08:35
2
טגלנתי את זה כבר ביום חמישי [או רביעי? המממ] ושכחתי לציין.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'חיבת לציין שאינ מסכימה '
חיבת לציין שאינ מסכימה
17/12/2005 | 13:26
1
גם לדעתי דמבלדור מת לחלוטין (לא חשבתי אחרת)
וסנייפ רע באמת (למרות שהיו לי את פקפוקיי)

אולי הרצון שלי להאמין שסנייפ רע נובע גם מהרצון שלי להאמין שרולינג באמת בונה את הדמויות שלה עמוק יותר מסופרי-ילדים אחרים, ושבאמת יש עומק בדמות. אם יהיה עוד טוויסט באופי שלו, זה קצת יוריד מהאמינות של הדמות, לדעתי.

סנייפ הוא הדמות האהובה עליי בספרים, בעיקר כי היא הכי עמוקה ועם הכי הרבה רבדים, מה שהופך אותה להכי מעניינת.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'את בעמוד הראשי של תפוז'
את בעמוד הראשי של תפוז
17/12/2005 | 21:05
1
לצפיה ב-'אולי כבר אמרו את זה אבל... [ספוילר]'
אולי כבר אמרו את זה אבל... [ספוילר]
17/12/2005 | 21:54
2
דמבלדור בכבודו ובעצמו אמר לדראקו שיש אפשרות לעשות שהוא ייראה כאילו הוא באמת מת והוא יהיה מוסתר כל-כך טוב שאף אחד לא יעלה על הדעת שהוא חי. אולי הוא עשה זאת לגבי עצמו?
הארי פוטר - הספר >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ