מאמר מקיף על RAB

Aragollum

New member
../images/Emo58.gifמאמר מקיף על RAB../images/Emo133.gif

הכנתי לי למשך יום שלם, כמו שהבטחת אתמול שאעשה, מאמר מקיף בנושא RAB. הוא מורכב מכמה חלקים, כששני העיקריים בו הם חקירת דמותו של RAB ע"פ המכתב שהשאיר לוולדמורט במערה, והשערות מטורפות בנוגע למי הוא בכלל. אני יודע, זה ארוך, אבל תאמינו לי. זה מכיל את כל ההשערות ואת כל הרמזים שיש (כמעט). ועבדתי על זה שעות, אז יאללה תקראו בהמשכים מצדי

Aragollum

New member
../images/Emo58.gifחלק א'../images/Emo133.gif

ציטוט המכתב מוולדמורט
To the Dark Lord I know I will be dead long before you read this but I want you to know that it was I who discovered your secret. I have stolen the real Horcrux and intend to destroy it as soon as I can. I face death in the hope that when you meet your match, you will be mortal once more. R.A.B.​
בתרגום חופשי (מתורגם בלשון זכר, מתייחס לשני המינים.. מעניין איך גילי תתמודד עם זה): לאדון האופל אני יודע שאמות הרבה לפני שאתה קורא את זה אבל אני רוצה שתדע שאני זה שגילה את סודך. גנבתי את ההורקראקס האמיתי, ואני מתכנן להשמידו מוקדם ככל שאוכל. אני מוכן למות בתקווה שכשתפגוש ביריבך הראוי, תהיה בן-תמותה בשנית. אנליזה של RAB, בשישה חלקים ע"פ המכתב 1. To the Dark Lord RAB קורא לוולדמורט "אדון האופל". מקריאה ראשונית נדמה לנו שזה אוכל מוות. אבל בואו נחשוב שנייה באמת. כל אדם יודע שזה אחד מכינוייו הרבים של וולדמורט, וכל אחד יכול היה להשתמש במושג הזה. הדבר היחידי שגורם לנו לפזול לכיוון אוכל מוות זה משפט אומלל של הארי לסנייפ בספר החמישי, שהוא שמע רק אוכלי מוות קוראים לוולדמורט ככה. אבל הארי כלל לא ידע על וולדמורט עד לפני חמש שנים, וגם כשהוא ידע מי הוא, כל סביבתו קראה לוולדי "זה-שאין-לנקוב-בשמו" או "אתה-יודע-מי". אולי במלחמה הראשונה זה היה בכלל כינוי נפוץ לוולדמורט. האמת היא שאנחנו פשוט לא יודעים. ולמרות שבכל הסדרה לא הצלחתי למצוא תיעוד של קוסם שהוא לא אוכל מוות (או אוכל מוות בדימוס) שקרא לוולדמורט "אדון האופל" (רולינג הייתה חכמה מדי בשביל זה), האמת היא שפשוט אין שום מקום מתאים בספרים שבו נוכל לשמוע כינוי כזה. ההשערה שאני חותר אליה היא שגם קוסמים שמאמינים בטוהר הדם וב"תורת הגזע" של הקוסמים (להלן: קוסמים "רעים"), שאנחנו יודעים שתמכו במטרותיו של וולדמורט "לטהר" את העולם ממוגלגים וקוסמים ממוצא מוגלי (סיריוס אף סיפר לנו שמשפחתו, אחת מטהורות הדם האחרונות, תמכה בוולדמורט), גם כינו את וולדמורט "אדון האופל", אך לספרים זה לא היה יכול להיכנס. זאת מכיוון שפגשנו קוסמים "רעים" מוצהרים שאינם אוכלי מוות רק בספר השני ובספר השישי. בספר השני פגשנו אותם בסמטת נוקטורן, שם למדנו שלוציוס מאלפוי מכיר את בורגינס היכרות אישית, אם כי לא חמה במיוחד, ובספר השישי פגשנו אותם בזכרונות של וולדמורט, רק שזה היה לפני שהיה בכלל "אדון אופל", אז הסיכוי לשמוע כזה כינוי שם אפילו לא קיים. וגם יכול להיות שRAB משתמש בכינוי זה בתור לעג, סרקזם מצוי. ממש כפי שאם תקראו לאחד המורים שלכם "אדוני המורה" (תוך כדי הדגשה מוגזמת של המילים אלו), זה יחשב לחוצפה. פורמליות מוגזמת תמיד גורמת לתחושה של לעג. יתכן שזאת כל כוונתו של RAB. להדגיש את היות וולדמורט "אדון האופל" ה"כל-יכול והנערץ", באופן מעליב. אמנם זה לא יותר מדי מתאים לכינוי זה כשלעצמו, אבל כשקוראים שורה זו יחד עם שאר המכתב, זה ישר מעלה מחשבה של ציניות. משהו ברוח: "אתה אדון האופל, אבל אני, אני שמעולם לא לקחת אותי ברצינות, אני הוא זה שגילה את הסוד שלך והופך אותך אט-אט לבן תמותה." נשמע כמו סוג הדברים שיעצבנו את וולדמורט, בעיקר אם הם באים מיריב ותיק ו"לא ראוי" של וולדמורט. כבר נחשפנו, בעיקר בספר השישי, לפחדיו של וולדמורט. הוא פוחד מאוד מאותו יום שבו הוא לא ישים לב לאיום שבא כנגדו. לאותו אדם שהוא קוסם מספיק חזק כדי להפיל אותו מכסאו. כפי שדמבלדור אמר בצדק רב, לקראת סוף פרק 23 (Horcruxes) שוולדי הוא כמו כל רודן אחר:
"…If Voldemort had never murdered your father, would he have imparted in you a furious desire for revenge? Of course not! If he had not forced your mother to die for you, would he have given you a magical protection he could not penetrate? Of course not, Harry! Don't you see? Voldemort himself created his worst enemy, just as tyrants everywhere do! Have you any idea how much tyrants fear the people they oppress? All of them realize that, one day, amongst their many victims, there is sure to be one who rises against them and strikes back! Voldemort is no different! Always he was on the lookout for the one who would challenge him. He heard the prophecy and he leapt into action, with the result that he not only handpicked the man most likely to finish him, he handed him uniquely deadly weapons!"​
ושוב, תרגום: "...אם וולדמורט מעולם לא היה רוצח את אביך, האם הוא היה מטביע בך תשוקה פראית לנקמה? כמובן שלא! אם הוא לא היה מאלץ את אמך למות למענך, האם הוא היה מעניק לך הגנה קסומה שהוא לא יכל לחדור דרכה? כמובן שלא, הארי! אתה לא רואה? וולדמורט בעצמו יצא את אויבו הנורא מכל, ממש כמו שרודנים בכל מקום עושים! יש לך איזשהו מושג כמה שרודנים מפחדים מהאנשים שהם מדכאים? כולם מבינים שיום אחד, בין כל קורבנותיהם הרבים, בטוח שיהיה אחד שיקום כנגדם ויכה בחזרה! וולדמורט אינו יוצא דופן! תמיד הוא עמד על המשמר וחיפש את האחד שיוכל לאיים עליו. הוא שמע את הנבואה ויצא לפעולה, מה שהביא לכך שלא רק שהוא בחר את האדם עם הכי הרבה סיכויים לחסלו, הוא גם העניק לו נשקים קטלניים מיוחדים במינם!" גם וולדמורט, כמו כל העריצים והמלכים, וכל הדיקטטורים והקומוניסטים בהיסטוריה, חי בפחד מוות שיום אחד יקום אותו אדם אמיץ וראוי, שיקים נגדו מהפכה. מאחר ואני אף פעם לא זוכר שמות ואין לי כוח לחפש בגוגל, לא אביא כאן דוגמאות היסטוריות. אבל אתם מוזמנים
ונחזור לענייננו. מהשורה הפשוטה הראשונה (יחד עם מבט קדימה לשורות הבאות), אפשר להסיק, אם אתם מאמינים כמוני שמדובר בציניות, שRAB היה מקורב לוולדמורט, שוולדמורט מעולם לא מצא אותו ראוי, ושRAB אף מכיר את פחדיו העמוקים ביותר של וולדמורט. 2. I know I will be dead long before you read this כאן אני חייב להודות שנדהמתי מההשערות המטורפות שרצו באינטרנט. אף אחד לא אמר שRAB מת. מאוד יתכן שRAB פשוט יצא מנקודת הנחה שלוולדמורט אין כל עניין לחזור למערה ולקחת את ההורקראקס שלו. זה בעיקר מסתדר עם ההשערה שRAB ידע על ההורקראקסים הנוספים – יש לוולדמורט כל כך הרבה כאלה, אין שום סיבה שיחליט לבקר את התליון שלו במערה המרוחקת הזו דווקא. חשוב גם להזכיר שאנחנו לא יודעים ממתי הפתק. סביר להניח שהוא מ15 השנים האחרונות – כלומר בין נפילתו של וולדמורט לעלייתו מחדש. סבירות גבוהה היא שמי שכתב אותו חשב שייקח הרבה יותר זמן לוולדמורט לחזור לשלטון. או לחילופין, הרבה פחות זמן. אולי הוא מפחד מכל אוכלי המוות שהניח כי ישמרו אמונים לוולדמורט. על כך עוד בניתוח של שאלה 5. אפשרויות שאנסה לשלול כאן הן קודם כל אפשרויות של מוות טבעי מזקנה או ממחלה סופנית. זה פשוט לא מסתדר עם ה"I know" הבטוח של RAB ועם המשפט "I face death in the hope…". ואם RAB אמר שהוא עומד למות, אבל ינסה להשמיד את ההורקראקס בהזדמנות הראשונה, זה אומר שהאינפיריוס במערה לא היוו לו בעיה. הוא ידע שהוא יכול להביס אותם, או לפחוד להבריח אותם בדומה לטריק של דמבלדור עם האש. אחרת הוא היה אומר "גנבתי את ההורקראקס, אבל אני לא אצליח להשמיד אותו כי אני לא יכול לצאת מהמערה", ולא "גנבתי את ההורקראקס, ואשמיד אותו מהר כפי יכולתי". בטחונו של RAB ביכולותו להשמיד את ההורקראקס פשוט מבטל, לדעתי, את האפשרות כי RAB הוא אותו אינפירי שקפץ לאוויר כשהארי זימן את ההורקראקס. כך שלסיכום, ע"פ דעתי, RAB חשב שיעבור כל כך הרבה זמן עד שוולדמורט will bother himself להגיע למערה, שהוא ימות כבר מסיבות שונות ומשונות.

Aragollum

New member
../images/Emo58.gifהמשך חלק א'../images/Emo133.gif

3. But I want you to know that it was I who discovered your secret מתקשר למשפט הראשון. אני הוא זה שגילה את סודך. אני ולא אחר. זה שתמיד זלזלת בו ומצאת אותו "לא ראוי". "I" בא כאן בניגוד ל"The Dark Lord". אתה אדון האופל, אבל אני זה שמביס אותך בסופו של דבר. 4. I have stolen the real Horcrux and intend to destroy it as soon as I can לדעתי זה משפט שיותר מכוון אלינו, הקוראים, מאשר אל וולדמורט. הרי וולדמורט יבין מה קרה שם (וולדמורט גם יודע מי זה RAB). אבל אנחנו טיפשים, אז רולינג צריכה להסביר לנו מה קרה... אז תכלס אין פה הרבה מה לנתח, זה פשוט רולינג במסווה RAB מסבירה לנו מה RAB עשה במערה עם ההורקראקס, ונותנת לנו עוד רמזים לגבי הספר השביעי. 5. I face death in the hope that... RAB מוכן למות למען המטרה להביס את וולדמורט, או לפחות לעשות אותו בן-תמותה. השאלה הגדולה היא... מה יהרוג אותו? כפי שכתבתי כבר, לדעתי RAB אין מצפה שמשימה זו של למצוא ולהשמיד את ההורקראקסים אחד-אחד לא תתגלה, לפחות לא ע"י וולדמורט, עד שהוא ימות. מה שאומר שככל הנראה, יש סיבה נוספת, לא קשורה להורקראקסים, או קשורה בעקיפין, למותו המעורפל. מאחר ומוות מזקנה/מחלות שללנו כבר, אין מנוס מהמסקנה שRAB היה אדם נרדף. עכשיו רק נותר לשאול למה, וממי. מאיזה צד רדפו אותו. האם זהו משרד הקסמים, וולדמורט או שמא שניהם? אין לי תשובות לכך. כמו שאמרתי, אני משער שRAB החל בשליחות שלו בהפוגה שבין הVold-wars, אבל אין דבר שיבסס את זה. יכול להיות גם שזה הכל מהמלחמה הקודמת. מה שפחות סביר, אך בהחלט אפשרי, הוא שהפתק הונח במערה רק בתקופת המלחמה השנייה, שהתחילה רשמית בין הספרים 5 ל-6. פרק הזמן שבו הכל קרה קריטי. אם RAB היה במערה במלחמת וולדמורט ה-I, זה מחזק את התפיסה שוולדמורט ואוכלי המוות הם אלו שרדפו אחריו, ושזהו רגולוס בלק. אך זה איכשהו, בדיוק מה שמרחיק אותי מהטענה הזאת. זה פשוט לא מתאים לתיאור של רגולוס ע"י סיריוס. לא מתאים למשפחת בלק. איכשהו זה לא מסתדר לי עם מה שידוע לנו על משפחת בלק. סיריוס היה מקרה מיוחד. הוא פגש את ג'יימס פוטר ושנא את הבית שלו והכל. אבל רגולוס? רגולוס תמיד היה הילד האהוב, האח הטוב. הקוסם שימשיך הלאה את מסורת טהורי-הדם. מה שעוד מוזר לי בטענת הרגולוס בלק בקטע הזה, הוא למה שוולדמורט ירדוף אחריו? אפשר לטעון שוולדמורט ידע שרגולוס יודע יותר מדי, אבל אם כך, זה בעצם מפר את כל הטענה של “I want you to know…" שRAB כתב במכתב לאדון האופל. ואי אפשר להגיד שרגולוס לא ידע שוולדמורט יודע שרגולוס יודע (אני מבטיח לכם, תקראו את המשפט לאט עוד פעם, ותבינו למה אני מתכוון
), כי אז רגולוס לא היה כותב שהוא עומד למות... לעומת זאת, אם כל מה שהתרחש עם RAB היה בין המלחמות, יכולות להיות אלפי סיבות... משום מה, משהו מושך אותי לכיוון האופציה הזאת
6. ...when you meet your match, you will be mortal once more וזה אולי אחת השאלות היותר מרתקות שמעלה המכתב. על כמה הורקראקסים ידע RAB? האם יכול להיות שהוא באמת ובתמים ידע על כל השבעה? האם באמת יש (או שלפחות היו) שבעה? אפשרות שאין לפסול היא שRAB ידע רק על ההורקראקס שבמערה. הרי אם הוא ציפה למות, איך יכול להיות שהוא התכוון למצוא את כל השבעה? ושוב, אנחנו לא יודעים כלום. יכול להיות שהוא ידע, יכול להיות שלא. אם זה היה מקרה אמיתי הייתי מצביע על העובדה שהוא לא אמר "גנבתי את ההורקראקס, ואני מתכוון להשמיד אותו ואת כל חבריו ההורקראקסים מהר ככל שאוכל". אבל מאחר וזה ספר, שבו הסופרת ברוב רשעותה לא מוכנה לגלות לנו כלום, אין לנו למעשה שום דבר להסתמך עליו.

../images/Emo58.gif../images/Emo133.gif

בקצרה - אהבתי את הרעיון של בורגין, חכם ומאוד אפשרי. אני חושב שאם בעצם ההשמדה של ההורקראקס הפר RAB נדר בלתי-שביר שהוא כרת עם וולדמורט זה מסביר מאוד יפה למה הוא ידע שהוא הולך למות ברגע שהוא יעשה את זה... אבל זה קצת מתנגש עם זה שאנחנו (קרוב ל)יודעים שוולדי לא כרת ברית עם אוכלי המוות שלו, כנראה מתוך גאווה. אחרת קרקרוף היה מת מזמן. גם קצת נשמע לא סביר שוולדי יספר לאוכלי המוות על ההורקראקסים. אפשרות אחרת, יותר פשוטה, היא שהוא ציפה למשהו נוראי שיקרה לו כשהוא ישמיד את ההורקראקס (ע"ע היד של דמבלדור). יכול להיות שהוא מת מזה, יכול להיות שהוא טעה והוא עדיין בחיים, אולי עם מום כלשהו. ועוד הערה אחרונה - "when you meet your match" נשמע, לי לפחות, כאילו מדובר במישהו ששמע על/את הנבואה ויודע שלוולדמורט אמור להיות מתמודד מאוד מסוים, והוא מצפה לזה.. זה הגיוני גם מבחינת ההערכה שהמשפט "אני יודע שאני אמות הרבה לפני שתקרא את זה" מדבר על זה שהרבה שנים יעברו ושהכל קרה בתקופה שאחרי ההיעלמות של וולדמורט. אבלללללללל זה לא נשמע סביר בגלל שאם הוא כתב משהו לוולדמורט אחרי ההיעלמות זאת אומרת שהוא יודע שיש עוד הורקראקסים, לפחות אחד, ושוולדמורט צומח מתוך אחד מהם עכשיו. ולפי הטקסט לא נראה שהוא ידע שיש עוד.. נחיה ונראה.

adonhashlulit

New member
עוד על רא"ב

למעשה רא"ב הפוך לגמרי מוולדו: פחדו הגדול ביותר של וולדמורט (כפי שגילינו בראיונות ויכלנו להבין דרך רמזים פה ושם כמו ההורוקסוסים או איך שלא קוראים להם) הוא מוות, בעוד רא"ב ויתר על מלחמה על חייו (אם מחלה ואם התנקשות ממוקדת בחייו ואם חפץ טעון קללות) והשלים עם העובדה שהוא ימות.

bumi charmed

New member
שכחת משהו !

סירוס באחד מהספרים אמר שהיה לו עוד דוד שגם היה נגד המשפחה ..אחד שקראו לו אלפרד שהוא זה שהוריש לו כסף והכל ! אז בעצם סירוס לא היה היחיד שהיה נגד המשפחה. ועוד היה את אמא של זאתי שמחליפה את צבע השער שכחתי כבר איך קוראים לה.

Aragollum

New member
../images/Emo58.gifחלק ב'../images/Emo133.gif

ועכשיו, אחרי שניתחנו את דמותו של RAB המסתורי, בואו נלך לכמה דמויות מהספר וננסה לראות אם הן מתאימות לנו. ‏רגולוס בלק: אח אח, רגולוס בלק... זה היה הניחוש הראשון של כולנו. הוא מתאים לראשי התיבות (Regulus Black), הוא היה אוכל מוות, הוא מת, וולדמורט הרג אותו (או הורה להרוג אותו) בערך בשנה שסיריוס מת. ואם זה לא מספיק, רק ב-100 עמודים הראשונים של ספר 6, הוזכר שמו לפחות שלוש פעמים! (אם אתם לא מאמינים לי, הנה פירוט: בפרק 3, אחרי שדמבלדור מספר להארי על הירושה שלו מסיריוס, ולפני שהוא מזמן את קריצ'ר; בפרק 4, בבית של סלאג, הארי שאל את סלאגהורן מאיזה בית בהוגוורטס הוא, וסלאגהורן ענה שהוא היה ראש בית סלית'רין ושכל משפחת בלק חוץ מסיריוס, כולל אחיו רגולוס, היו אצלו בבית; וממש בהתחלה של פרק 6, גברת וויזלי נזכרת שרגולוס שרד רק כמה ימים ספורים בשירותו של וולדי). אבל רגע! ימים ספורים?! אז איך רגולוס יודע על ההורקראקסים?! ואם וולדמורט באמת סיפר לכל אוכל מוות שרק הצטרף על ההורקראקסים (נו, באמת!), איך הוא ידע על המערה?! ונניח שהוא איכשהו קיבל את המידע. שכחתם את האופי של אנשי סלית'רין? קודם כל להציל את עורך, לא לעשות מעשים "אציליים" וטיפשיים. ככה גם סיריוס אמר, רוב החבורה של הוריו האמינה במטרותיו של וולדמורט, אבל קיבלה "רגליים קרות" כשראתה מה וולדמורט מוכן לעשות כדי לזכות בכוח. האם מישהו שכל למד התחנך לשמירה על טוהר הדם, לתמיכה בוולדמורט, בדאגה לעצמו ואף פעם לא לאחר, שממש רצה להתקבל לסלית'רין ותמיד היה הילד הטוב... האם זה באמת מתאים לתיאור של הדמות שלו?! ואמנם זה לא הרבה, אבל סיריוס אמר שהוא היה “stupid idiot". זה לא נשמע לי כמו מישהו שיעבור את כל ההגנות של וולדמורט, שדמבלדור לא שרד, ויגנוב את ההורקראקס... מצטער, אבל זה פשוט לא הוא. יותר מדי דברים לא מתחברים פה
ועוד דבר אחרון לפני שאני עובר למישהו אחר, למה שרגולוס יראה בבואו למערה סכנה לחייו, ואז ילך "להתפטר" מעבודתו כאוכל מוות?! זה פשוט התאבדות. ואסיים לרצוח בדם קר את תיאורית הרגולוס בלק עם ראיון של רולינג:
MA: R.A.B. JKR: Ohhh, good. [All laugh.] JKR: No, I'm glad! Yes? MA: Can we figure out who he is, from what we know so far? [Note: JKR has adopted slightly evil look here] JKR: Do you have a theory? MA: We've come up with Regulus Black. JKR: Have you now? MA: Uh-oh. [Laughter.] JKR: Well, I think that would be, um, a fine guess.​
תגידו שאתם לא שומעים את הסרקזם נוטף ממנה. תבינו, רגולוס הוא הred herring המושלם. מוליך את כולם שולל, אבל פשוט לא מתאים באמת, כשחושבים לעומק. טוב, אז אחרי ש(לדעתי)שחטתי את התיאוריה של רגולוס בלק, בואו נחזור לשאר התיאוריות. ‏אברפורת' דמבלדור: סתם משהו נחמד שקראתי איפשהו, למרות שקשה לי להאמין אליו (אם כי הוא הרבה יותר אמין לדעתי מההשערה של רגולוס בלק). זוכרים את השם המלא של דמבלדור? לא? טוב, אז הנה זה (לקוח מתוך מסדר עוף החול, שאין לי בעברית, אבל זה בעמוד 127 בגרסה הבריטית): Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore . אוי זה מעניין. (מצטער, התקפת אומלטה, זה קורה מדי פעם). Albus PWB Dumbledore . כנראה שההורים של דמבלדור חשבו שלושה שמות אמצעיים זה מגניב. אבל אם כך, אולי גם לאברפורת' יש שלושה שמות אמצעיים? ואולי... Aberforth RAB Dumbledore? טוב נו, אני יודע שזה לא ממש מתאים.. אבל בעצם מה אנחנו כבר יודעים על האח הלא-מוצלח, הברמן המוזר, אונס-העזים המטורף, חסר היכולת לקרוא לכאורה, החבר המוזר ביותר במסדר עוף החול... שזה מזכיר לי... רולינג אמרה שאנחנו נכיר מישהו ממסדר עוף החול יותר טוב, שבספר האחרון יהיו כמה דמויות לא-חשובות-לכאורה שישחקו תפקיד גדול ורשאבפורת' דמבלדור חשוב לעלילה... אוי זה מעניין... טוב נו, תודו שזה שווה מחשבה

Aragollum

New member
../images/Emo58.gifהמשך חלק ב'../images/Emo133.gif

‏איימי בנסון: אני יודע שחלקכם שונאים את התיאוריה הזאת, אבל היא לא כזאת טיפשית כמו שחושבים... למי שלא זוכר: איימי הייתה אחת משני הילדים שוולדמורט התעלל בהם בטיול קיץ של בית היתומים. הוא גרר אותם למערה שבה נמצא ההורקראקס והפחיד אותם, עד שנעשו מטורפים. קודם כל היא מתאימה לאנליזה שעשינו לדמות של RAB – דמות מהעבר של וולדמורט, שקיבלה יחס נוראי ממנו, וזה גם יסביר איך RAB ידע בכלל על המערה – קיומה ומיקומה. מה שזה עוד יסביר, זה את הויכוח הממושך בין הארי להרמיוני לגבי הנסיך – זכר או נקבה? יתכן שגם פה הארי יחשוב שRAB בן והרמיוני שוב תתווכח, והפעם תהיה צודקת... ותחשבו שנייה, האומנת בבית היתומים דיברה רק על שני ילדים מטורפים – בן ובת. ומי פתחה את הדלת לדמבלדור? ממ... מישהי שמתוארת scruffy, bewildered-looking girl... גורם לי למחשבות... האם אנחנו מכירים את אותה ילדה? והרי אף סופר טוב, ורולינג היא סופרת מעולה, לא כותב משהו just for the sake of writing it. אז אם כך, למה גברת קול לא פתחה בעצמה את הדלת? ובקשר לשאלת ראשי התיבות, שלא מתאימים לאיימי במדויק.. אם היא קוסמת, כמו שאני חושד, אז יכול להיות שהיה לה שם פרטי כמו רומילדה, רואנה, רוסמרטה וכו'. במקומה גם אני הייתי בוחר להיקרא ע"פ השם האמצעי היותר נורמלי – Amy. אם תרצו הרחבה בנושא, אקדיש מאמר נפרד בנושא איימי בנסון בפעם אחרת =] ועכשיו להשערה האחרונה, שבעיניי היא הכי הגיונית... ‏בורגין בורגין מ"בורגין ובארקס". שמתם לב לקאמבק הענקי שהוא עשה בספר השישי? ופתאום זה גורם לי לחשוב.. בעצם בספר השני, מה הייתה התועלת לעלילה מבחינת רולינג, שהארי ינחת בנוקטורן אליי? לא הייתה. ועכשיו פתאום זה גורם לי לחשוב... למה היא בכלל הציגה לנו מלכתחילה את החנות הזו? והנה התשובה. בורגין. מעולם לא גילינו את שמו הפרטי, בניגוד לקרקטאקוס בארקס, שפתאום רולינג גילתה לנו את שמו הפרטי בספר השישי. בארקס הוא זה שנתן לדמבלדור את הזיכרון של טום רידל בתקופת עבודתו בחנות. בורגין הכיר את רידל בתקופה בה הוא עוד לא היה וולדמורט, אך כבר התחיל עם ההורקראקסים ועם מעשיו המתועבים. נשמתו כבר החלה להיות מעוותת. בורגין, שידע הכל על קסמי אופל, אולי הצליח להבחין בתופעה שרידל עבר. אחרי שהחל לחלק את נשמתו, פניו נעשו פחות ופחות אנושיות, ויותר מעוותות. אולי בורגין זיהה את תופעת הלוואי הזו. בנוסף לכך, זה מתאים בדיוק לאנליזה שעשינו. בורגין מכיר את וולדמורט אישית, וכנראה קיבל ממנו יחס מתנשא, מאחר ובארקס היה הבוס, ובורגין היה השותף העוזר שלו. בנוסף לכך, בורגין הוא אינו אוכל מוות, אך הוא קוסם אפל מהסוג שעשוי לכנות את וולדמורט מפעם לפעם “The Dark Lord”. מה שעוד מעניין אצל בורגין, זה שהוא פוחד פחד-מוות מאוכלי מוות, ובעיקר ממשפחת מאלפוי. זאת אפשר ללמוד מהתחנפותו והתחנחנותו ללוציוס מאלפוי בספר השני, ומתיאורו בספר השישי בעת שמאלפוי נכנס לחנותו:
They had drawn level with the only shop in Knockturn Alley that Harry had ever visited, Borgin and Burkes, which sold a wide variety of sinister objects. There in the midst of the cases full of skulls and old bottles stood Draco Malfoy with his back to them, just visible beyond the very same large black cabinet in which Harry had once hidden to avoid Malfoy and his father. Judging by the movements of Malfoy's hands, he was talking animatedly. The proprietor of the shop, Mr. Borgin, an oily-haired, stooping man, stood facing Malfoy. He was wearing a curious expression of mingled resentment and fear.​
אחרי שמאלפוי מראה לו משהו, כנראה הסימן האפל שעל זרועו:
He moved toward Borgin and was blocked from view by the cabinet. Harry, Ron, and Hermione shuffled sideways to try and keep him in sight, but all they could see was Borgin, looking very frightened.​
וזה עוד רק כשמר בורגין גילה על היותו של מאלפוי אוכל מוות. אחרי שמאלפוי יצא, שימו לב מה קרה לבורגין:
Next moment, the bell over the door tinkled loudly as Malfoy stalked out of the shop looking very pleased with himself. He passed so close to Harry, Ron, and Hermione that they felt the cloak flutter around their knees again. Inside the shop, Borgin remained frozen; his unctuous smile had vanished; he looked worried.​
אמנם זה יכול להיות כי מאלפוי בדיוק איים על בורגין עם פרניר, אדם-הזאב שנעשה יותר זאב מאשר אדם, אבל לדעתי יש משהו מעבר בתיאור הזה. הוא נראה מודאג שיש לו שוב עסק עם אוכלי מוות, אם תשאלו אותי. הוא נחרד מהיום שבו וולדמורט יגלה את הפתק שהוא השאיר במערה... לדעתי שיהיה כתוב בשני עמודים, שלוש פעמים כמה בורגין מפחד ממאלפוי, זה דבר יוצא דופן. זה צעקה של רולינג "תסתכלו! תסתכלו! זה אני!". זה אמור להדליק אצל כולם אזעקות של רמז מוסווה. ותחשבו שנייה כמה זה מוזר. בעל חנות רגיל, שנכנס לחנותו אחד מהאנשים העשירים ביותר בבריטניה... הוא אמור לשמוח ולרקוד, לשמוח ולרקוד. אבל לא. הוא מבועת עוד בשנייה שהוא רואה את מאלפוי דרך חלון הראווה בדרכו לחנות. ועכשיו, בואו נחשוב על חפציבה סמית'. רידל היה בשליחות מטעם עבודתו בבורגין ובארקס לאסוף אוצרות מחפציבה. בורגין בוודאות ידע לאן הוא הולך, ומה מטרתו. ניתן להניח שבורגין שם לב לצירוף המקרים הנדיר שאותו טום רידל, ילד הפלא מהוגוורטס שכל המורים שיבחו והיללו, אותו נער חשוד שנראה יהיר ואפל, הלך לחפציבה סמית' כדי לאסוף ממנה אוצרות למען החנות, ויומיים לאחר מכן חפציבה מתה, ואוצרותיה נעלמו. כך ידע בורגין בוודאות שמשהו עם הילד הזה לא בסדר. הוא נראה מעוות, חצוי כמעט, הוא רוצח בשביל לאסוף חפצים עם ערך חשוב... בורגין, שיודע יותר טוב מרוב הקוסמים בעולמה של JKR על קסמי האופל... אם הוא לא זיהה מישהו חצוי-נשמה, מי יזהה? הוא ידע כל כך הרבה פרטים חשובים עליו, וכל כך מוקדם. עוד לפני שוולדמורט נהיה אדון האופל, עוד לפני שהיה כזה דבר אוכלי מוות. עם כל כך הרבה מידע, וכל כך הרבה ידע כללי במאגיה שחורה וחפצים אפלים עם כוחות עצומים... מי ידע יותר טוב ממנו לזהות את אדון האופל הבא? מי ידע יותר טוב ממנו להגיע להורקראקס המוחבא? וזהו, זה סוף המאמר
אם למישהו יש עוד משהו להוסיף - בבקשה תעשו כך, ואולי אעדכן את המאמר ששמור אצלי גם על המחשב
אנג'וי

עלתה בי המחשבה...

כמוך, גם אני נוטה יותר לכיוון של בורגין. אבל, כמו כל תאוריה אחרת שהצעת, יש איתה שתי בעיות עיקריות. נתחיל מהראשונה- רולינג לא אומרת את שמו הפרטי של בורגין! אני בטוח שאתה מכיר את רולינג ואת סגנון הכתיבה שלה. וכמוני, אתה גם בטח יודע שניא אוהבת להשאיר הרבה מאוד קצוות-חוטים, הדברים הקטנים האלו, שכולם אומרים כלאחר יד ואף אחד לא שם לב אליהם ברגע הראשון. אבל אח"כ, הו אח"כ כולם נזכרים בהם ואומרים:"איזה יופי!" או, "איך לא שמנו לזה לב מקודם". לסיכום: אם בורגין אכן היה RAB המסתורי, היינו יודעים הרבה לפני (אולי עוד מהספר השני או אפילו הראשון) את שמו הפרטי. בעיה שניה-נחזור לאחד המשפטים שנכתבו במכתב: I know I will be dead long before you read this עכשיו, בוא ונניח שבורגין הוא אכן RAB. עדדין נשאלת השאלה-מדוע שאדם שבטוח שיהיה כבר מת יעבוד בחנות שמוכרת חפצים אפלים?!?!? הרי, אם אני הייתי כותב המכתב, הייתי מנסה להסתתר כמה שיותר מפני אוכלי המוות, ולא מוכר להם מוצרים! אולי אפילו הייתי מנסה להתחזות למוגלג, רק כדי לברוח מכוחות האופל! ועוד דבר קטן, למה שאדם שרוצה להרוג את וולדי יקירנו ימכור חפצים אפלים לאוכלי מוות? הוא לא אמור לשנוא אותם? עכשיו, כמו שכבר אמרתי בהתחלה. גם אני נוטה יותר לכיוון של בורגין, אבל זה רק עד שיגיע הגאון האמיתי ויגיד לנו מי זה באמת!

Aragollum

New member
../images/Emo58.gif מעלי וגם כאן../images/Emo13.gif

בקשר לבעיה הראשונה, אני חייב לחלוק על דעתך. רגולוס הוא בערך היחידי בכל הסדרה (אולי למעט שחקני קווידיץ' מפורסמים או כל מיני שמות מהיסטוריית הקסם בשיעוריו של בינס) שעונה בדיוק על שתי הinitials שמתאימות לשם פרטי/שם משפחה (RB). וכמה זמן לקח לנו לעלות עליו
בדיוק חמש דקות
אני חושב שלא לספר לנו את השם הפרטי היה מעשה מכוון של רולינג, שלא נהיה כל כך קרובים למסקנה של בורגין... לעשות לנו חיים יותר קשים
בקשר ללמה הוא נמצא בחנות, אין לי מושג =]

אז זה הופך את הטענה לדי טיפשית

אם היינו מחפשים בספר את כל האנשים שהשם שלהם מתחיל ב-B, היה יוצא לנו מספר די גדול של אנשים (אין לי כוח לספור/לתת דוגמאות, אבל אני מקווה שתאמינו לי...). עכשיו, חבריה, אני רוצה שתיזכרו שזה אפשרי גם שזה היפוך של אותיות או משהו כזה (בשביל הפינאלה של המתח, רק כדי שגקר תרגיש חכמה). בדיוק כמו שזה קרה בספר השני של הסדרה, זה יכול לקרות גם פה... עכשיו, אם לוקחים גם את זה בחשבון, אז בערך כל דמות שניה בספרים נכנסת להגדרה. אז נראה לי שכרגע באמת נשארנו בלי שום דבר לעשות.

Aragollum

New member
אויש נו...../images/Emo58.gif

לא לחפש בספר את כל האנשים שהשם שלהם מתחיל בB, אלא לחפש בספר את כל האנשים שאנחנו יודעים רק שם אחד שלהם, והשם הזה הוא במקרה B או R
מה שמצמצם את מעגל החיפושים פלאים, כי רולינג דאגה לצמצם לנו את האפשרויות, כמו שהיא נתנה פתאום לבארקס את השם קרקראקטוס או מה שזה לא היה... ואני בספק אם היא תעשה שם אנגרם כמו בספר השני עם וולדמורט

Pr0NgS

New member
אפשר למצוא עוד הרבה בקלפי ../images/Emo58.gif

הקוסמים ובכל מקום שתחפש, במדריך דמויות בלקסיקון וזה - מה שדי בטוח שרולינג אומרת שRAB הוא לא דמות חדשה.

Aragollum

New member
חיפשתי../images/Emo3.gif

אני עושה קריאה מקיפה של הארי פוטר מהתחלה עד סוף בימים אלה (מה שיקח קצת זמן, כי יש לי עוד טונות של ספרים לקרוא בין לבין), ובינתיים עברתי על הלקסיקון. אתה מוזמן בעצמך לנסות לחפש שם

adonhashlulit

New member
שיערתי שמדובר בבורגין כבר מזמן

http://demo.ort.org.il/ortforums/scripts/forum_msg_show.asp?pc=875755089&msgID=230003452 ההודעה (שים לב לתאריך) נכתבה כמה ימים אחרי יציאת הספר. זה באמת הכי הגיוני.

J Halliwell

New member
../images/Emo58.gif היי הפעם החלטתי לכתוב

אבל אני קורא פה לפעמים כבר די הרבה זמן וכמובן אני גם קורא אדוק של הארי פוטר ואחרי שקראתי את המאמר (הנהדר דרך אגב - מעניין ביותר) ואת התגיבות השונות רציתי להחזיר לדיון סוגיה שכבר דנו בה בעבר והיא העובדה שאפילו דמבלדור אומר לאחר שתיית השיקוי במערה שהוא לא יכול היה להצליח במשימה לבדו ולדן התאוריה המתבקשת היא ש-רא"ב הוא לא אדם אחד אלא שני אנשים המקושרים במילה AND. כמובן שיש מכשול לטענה הזו והוא שהמכתב נכתב בלשון יחיד אבל נראה לי אפשרי לצאת מהבעיה הזו אם מנסים מספיק? מה אתם חושבים? ואז זה פותח מגוון חדש שך אפשרויות לגבי רא"ב שניתן לבדוק?

למעלה