לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1842018,420 עוקבים אודות עסקים

פורום הארי פוטר - הספר

ברוכים הבאים לפורום הארי פוטר -הספר, עם כניסתכם הורידו את הנעליים ומוזמנים אתם להתשלב כאן בשיחות. כל אחד מאיתנו קיווה פעם לקבל את המכתב מהוגוורטס או לבלות על שפת האגם יחד לצד תלמידי אחד הבתים או לחילופין לשבת במועדון גריפנדור. ובכן- כאן תוכלו למצוא אנשים בדיוק כמוכם. אבל לפני הכניסה מומלץ לקרוא את תקנון הפורום!

בברכות חמות וחתו"צים רבים  ההנהלה - 
ספיר (פיקסית נצחית)
אור (OKDeSign)

כל המעוניין בחברתינו/עצותינו/חפירותינו מוזמן להשתמש ב"מסר למנהלים"

אודות הפורום הארי פוטר - הספר

ברוכים הבאים לפורום הארי פוטר -הספר, עם כניסתכם הורידו את הנעליים ומוזמנים אתם להתשלב כאן בשיחות. כל אחד מאיתנו קיווה פעם לקבל את המכתב מהוגוורטס או לבלות על שפת האגם יחד לצד תלמידי אחד הבתים או לחילופין לשבת במועדון גריפנדור. ובכן- כאן תוכלו למצוא אנשים בדיוק כמוכם. אבל לפני הכניסה מומלץ לקרוא את תקנון הפורום!

בברכות חמות וחתו"צים רבים  ההנהלה - 
ספיר (פיקסית נצחית)
אור (OKDeSign)

כל המעוניין בחברתינו/עצותינו/חפירותינו מוזמן להשתמש ב"מסר למנהלים"
x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום הארי פוטר הספר, נא לקרוא את תקנון הפורום לפני השימוש :)

המשך >>

לצפיה ב-'מאמר מקיף על RAB'
מאמר מקיף על RAB
<< ההודעה הנוכחית
15/08/2005 | 23:20
113
83
הכנתי לי למשך יום שלם, כמו שהבטחת אתמול שאעשה, מאמר מקיף בנושא RAB.
הוא מורכב מכמה חלקים, כששני העיקריים בו הם חקירת דמותו של RAB ע"פ המכתב שהשאיר לוולדמורט במערה, והשערות מטורפות בנוגע למי הוא בכלל.
אני יודע, זה ארוך, אבל תאמינו לי. זה מכיל את כל ההשערות ואת כל הרמזים שיש (כמעט). ועבדתי על זה שעות, אז יאללה תקראו בהמשכים מצדי
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'חלק א''
חלק א'
15/08/2005 | 23:23
7
22
ציטוט המכתב מוולדמורט

To the Dark Lord
I know I will be dead long before you read this
but I want you to know that it was I who discovered your secret.
I have stolen the real Horcrux and intend to destroy it as soon as I can.
I face death in the hope that when you meet your match,
you will be mortal once more.

R.A.B.

בתרגום חופשי (מתורגם בלשון זכר, מתייחס לשני המינים.. מעניין איך גילי תתמודד עם זה):
לאדון האופל
אני יודע שאמות הרבה לפני שאתה קורא את זה
אבל אני רוצה שתדע שאני זה שגילה את סודך.
גנבתי את ההורקראקס האמיתי, ואני מתכנן להשמידו מוקדם ככל שאוכל.
אני מוכן למות בתקווה שכשתפגוש ביריבך הראוי,
תהיה בן-תמותה בשנית.

אנליזה של RAB, בשישה חלקים ע"פ המכתב

1. To the Dark Lord
RAB קורא לוולדמורט "אדון האופל". מקריאה ראשונית נדמה לנו שזה אוכל מוות. אבל בואו נחשוב שנייה באמת. כל אדם יודע שזה אחד מכינוייו הרבים של וולדמורט, וכל אחד יכול היה להשתמש במושג הזה. הדבר היחידי שגורם לנו לפזול לכיוון אוכל מוות זה משפט אומלל של הארי לסנייפ בספר החמישי, שהוא שמע רק אוכלי מוות קוראים לוולדמורט ככה. אבל הארי כלל לא ידע על וולדמורט עד לפני חמש שנים, וגם כשהוא ידע מי הוא, כל סביבתו קראה לוולדי "זה-שאין-לנקוב-בשמו" או "אתה-יודע-מי". אולי במלחמה הראשונה זה היה בכלל כינוי נפוץ לוולדמורט. האמת היא שאנחנו פשוט לא יודעים.
  ולמרות שבכל הסדרה לא הצלחתי למצוא תיעוד של קוסם שהוא לא אוכל מוות (או אוכל מוות בדימוס) שקרא לוולדמורט "אדון האופל" (רולינג הייתה חכמה מדי בשביל זה), האמת היא שפשוט אין שום מקום מתאים בספרים שבו נוכל לשמוע כינוי כזה. ההשערה שאני חותר אליה היא שגם קוסמים שמאמינים בטוהר הדם וב"תורת הגזע" של הקוסמים (להלן: קוסמים "רעים"), שאנחנו יודעים שתמכו במטרותיו של וולדמורט "לטהר" את העולם ממוגלגים וקוסמים ממוצא מוגלי (סיריוס אף סיפר לנו שמשפחתו, אחת מטהורות הדם האחרונות, תמכה בוולדמורט), גם כינו את וולדמורט "אדון האופל", אך לספרים זה לא היה יכול להיכנס. זאת מכיוון שפגשנו קוסמים "רעים" מוצהרים שאינם אוכלי מוות רק בספר השני ובספר השישי. בספר השני פגשנו אותם בסמטת נוקטורן, שם למדנו שלוציוס מאלפוי מכיר את בורגינס היכרות אישית, אם כי לא חמה במיוחד, ובספר השישי פגשנו אותם בזכרונות של וולדמורט, רק שזה היה לפני שהיה בכלל "אדון אופל", אז הסיכוי לשמוע כזה כינוי שם אפילו לא קיים.

וגם יכול להיות שRAB משתמש בכינוי זה בתור לעג, סרקזם מצוי. ממש כפי שאם תקראו לאחד המורים שלכם "אדוני המורה" (תוך כדי הדגשה מוגזמת של המילים אלו), זה יחשב לחוצפה. פורמליות מוגזמת תמיד גורמת לתחושה של לעג. יתכן שזאת כל כוונתו של RAB. להדגיש את היות וולדמורט "אדון האופל" ה"כל-יכול והנערץ", באופן מעליב. אמנם זה לא יותר מדי מתאים לכינוי זה כשלעצמו, אבל כשקוראים שורה זו יחד עם שאר המכתב, זה ישר מעלה מחשבה של ציניות. משהו ברוח: "אתה אדון האופל, אבל אני, אני שמעולם לא לקחת אותי ברצינות, אני הוא זה שגילה את הסוד שלך והופך אותך אט-אט לבן תמותה." נשמע כמו סוג הדברים שיעצבנו את וולדמורט, בעיקר אם הם באים מיריב ותיק ו"לא ראוי" של וולדמורט. כבר נחשפנו, בעיקר בספר השישי, לפחדיו של וולדמורט. הוא פוחד מאוד מאותו יום שבו הוא לא ישים לב לאיום שבא כנגדו. לאותו אדם שהוא קוסם מספיק חזק כדי להפיל אותו מכסאו. כפי שדמבלדור אמר בצדק רב, לקראת סוף פרק 23 (Horcruxes) שוולדי הוא כמו כל רודן אחר:

"…If Voldemort had never murdered your father, would he have imparted in you a furious desire for revenge? Of course not! If he had not forced your mother to die for you, would he have given you a magical protection he could not penetrate? Of course not, Harry! Don't you see? Voldemort himself created his worst enemy, just as tyrants everywhere do! Have you any idea how much tyrants fear the people they oppress? All of them realize that, one day, amongst their many victims, there is sure to be one who rises against them and strikes back! Voldemort is no different! Always he was on the lookout for the one who would challenge him. He heard the prophecy and he leapt into action, with the result that he not only handpicked the man most likely to finish him, he handed him uniquely deadly weapons!"

ושוב, תרגום:
"...אם וולדמורט מעולם לא היה רוצח את אביך, האם הוא היה מטביע בך תשוקה פראית לנקמה? כמובן שלא! אם הוא לא היה מאלץ את אמך למות למענך, האם הוא היה מעניק לך הגנה קסומה שהוא לא יכל לחדור דרכה? כמובן שלא, הארי! אתה לא רואה? וולדמורט בעצמו יצא את אויבו הנורא מכל, ממש כמו שרודנים בכל מקום עושים! יש לך איזשהו מושג כמה שרודנים מפחדים מהאנשים שהם מדכאים? כולם מבינים שיום אחד, בין כל קורבנותיהם הרבים, בטוח שיהיה אחד שיקום כנגדם ויכה בחזרה! וולדמורט אינו יוצא דופן! תמיד הוא עמד על המשמר וחיפש את האחד שיוכל לאיים עליו. הוא שמע את הנבואה ויצא לפעולה, מה שהביא לכך שלא רק שהוא בחר את האדם עם הכי הרבה סיכויים לחסלו, הוא גם העניק לו נשקים קטלניים מיוחדים במינם!"
גם וולדמורט, כמו כל העריצים והמלכים, וכל הדיקטטורים והקומוניסטים בהיסטוריה, חי בפחד מוות שיום אחד יקום אותו אדם אמיץ וראוי, שיקים נגדו מהפכה. מאחר ואני אף פעם לא זוכר שמות ואין לי כוח לחפש בגוגל, לא אביא כאן דוגמאות היסטוריות. אבל אתם מוזמנים
ונחזור לענייננו. מהשורה הפשוטה הראשונה (יחד עם מבט קדימה לשורות הבאות), אפשר להסיק, אם אתם מאמינים כמוני שמדובר בציניות, שRAB היה מקורב לוולדמורט, שוולדמורט מעולם לא מצא אותו ראוי, ושRAB אף מכיר את פחדיו העמוקים ביותר של וולדמורט.

2. I know I will be dead long before you read this
כאן אני חייב להודות שנדהמתי מההשערות המטורפות שרצו באינטרנט. אף אחד לא אמר שRAB מת. מאוד יתכן שRAB פשוט יצא מנקודת הנחה שלוולדמורט אין כל עניין לחזור למערה ולקחת את ההורקראקס שלו.
זה בעיקר מסתדר עם ההשערה שRAB ידע על ההורקראקסים הנוספים – יש לוולדמורט כל כך הרבה כאלה, אין שום סיבה שיחליט לבקר את התליון שלו במערה המרוחקת הזו דווקא.
חשוב גם להזכיר שאנחנו לא יודעים ממתי הפתק. סביר להניח שהוא מ15 השנים האחרונות – כלומר בין נפילתו של וולדמורט לעלייתו מחדש. סבירות גבוהה היא שמי שכתב אותו חשב שייקח הרבה יותר זמן לוולדמורט לחזור לשלטון. או לחילופין, הרבה פחות זמן. אולי הוא מפחד מכל אוכלי המוות שהניח כי ישמרו אמונים לוולדמורט. על כך עוד בניתוח של שאלה 5.
  אפשרויות שאנסה לשלול כאן הן קודם כל אפשרויות של מוות טבעי מזקנה או ממחלה סופנית. זה פשוט לא מסתדר עם ה"I know" הבטוח של RAB ועם המשפט "I face death in the hope…". ואם RAB אמר שהוא עומד למות, אבל ינסה להשמיד את ההורקראקס בהזדמנות הראשונה, זה אומר שהאינפיריוס במערה לא היוו לו בעיה. הוא ידע שהוא יכול להביס אותם, או לפחוד להבריח אותם בדומה לטריק של דמבלדור עם האש. אחרת הוא היה אומר "גנבתי את ההורקראקס, אבל אני לא אצליח להשמיד אותו כי אני לא יכול לצאת מהמערה", ולא "גנבתי את ההורקראקס, ואשמיד אותו מהר כפי יכולתי". בטחונו של RAB ביכולותו להשמיד את ההורקראקס פשוט מבטל, לדעתי, את האפשרות כי RAB הוא אותו אינפירי שקפץ לאוויר כשהארי זימן את ההורקראקס.
  כך שלסיכום, ע"פ דעתי, RAB חשב שיעבור כל כך הרבה זמן עד שוולדמורט will bother himself להגיע למערה, שהוא ימות כבר מסיבות שונות ומשונות.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'המשך חלק א''
המשך חלק א'
15/08/2005 | 23:25
3
14
3. But I want you to know that it was I who discovered your secret
מתקשר למשפט הראשון. אני הוא זה שגילה את סודך. אני ולא אחר. זה שתמיד זלזלת בו ומצאת אותו "לא ראוי".
  "I" בא כאן בניגוד ל"The Dark Lord". אתה אדון האופל, אבל אני זה שמביס אותך בסופו של דבר.

4. I have stolen the real Horcrux and intend to destroy it as soon as I can
לדעתי זה משפט שיותר מכוון אלינו, הקוראים, מאשר אל וולדמורט. הרי וולדמורט יבין מה קרה שם (וולדמורט גם יודע מי זה RAB). אבל אנחנו טיפשים, אז רולינג צריכה להסביר לנו מה קרה... אז תכלס אין פה הרבה מה לנתח, זה פשוט רולינג במסווה RAB מסבירה לנו מה RAB עשה במערה עם ההורקראקס, ונותנת לנו עוד רמזים לגבי הספר השביעי.

5. I face death in the hope that...
RAB מוכן למות למען המטרה להביס את וולדמורט, או לפחות לעשות אותו בן-תמותה. השאלה הגדולה היא... מה יהרוג אותו?
  כפי שכתבתי כבר, לדעתי RAB  אין מצפה שמשימה זו של למצוא ולהשמיד את ההורקראקסים אחד-אחד לא תתגלה, לפחות לא ע"י וולדמורט, עד שהוא ימות. מה שאומר שככל הנראה, יש סיבה נוספת, לא קשורה להורקראקסים, או קשורה בעקיפין, למותו המעורפל.
  מאחר ומוות מזקנה/מחלות שללנו כבר, אין מנוס מהמסקנה שRAB היה אדם נרדף.
  עכשיו רק נותר לשאול למה, וממי. מאיזה צד רדפו אותו. האם זהו משרד הקסמים, וולדמורט או שמא שניהם?
  אין לי תשובות לכך. כמו שאמרתי, אני משער שRAB החל בשליחות שלו בהפוגה שבין הVold-wars, אבל אין דבר שיבסס את זה. יכול להיות גם שזה הכל מהמלחמה הקודמת. מה שפחות סביר, אך בהחלט אפשרי, הוא שהפתק הונח במערה רק בתקופת המלחמה השנייה, שהתחילה רשמית בין הספרים 5 ל-6.
  פרק הזמן שבו הכל קרה קריטי. אם RAB היה במערה במלחמת וולדמורט ה-I, זה מחזק את התפיסה שוולדמורט ואוכלי המוות הם אלו שרדפו אחריו, ושזהו רגולוס בלק. אך זה איכשהו, בדיוק מה שמרחיק אותי מהטענה הזאת.
  זה פשוט לא מתאים לתיאור של רגולוס ע"י סיריוס. לא מתאים למשפחת בלק. איכשהו זה לא מסתדר לי עם מה שידוע לנו על משפחת בלק. סיריוס היה מקרה מיוחד. הוא פגש את ג'יימס פוטר ושנא את הבית שלו והכל. אבל רגולוס? רגולוס תמיד היה הילד האהוב, האח הטוב. הקוסם שימשיך הלאה את מסורת טהורי-הדם.
  מה שעוד מוזר לי בטענת הרגולוס בלק בקטע הזה, הוא למה שוולדמורט ירדוף אחריו? אפשר לטעון שוולדמורט ידע שרגולוס יודע יותר מדי, אבל אם כך, זה בעצם מפר את כל הטענה של “I want you to know…" שRAB כתב במכתב לאדון האופל. ואי אפשר להגיד שרגולוס לא ידע שוולדמורט יודע שרגולוס יודע (אני מבטיח לכם, תקראו את המשפט לאט עוד פעם, ותבינו למה אני מתכוון ), כי אז רגולוס לא היה כותב שהוא עומד למות...
  לעומת זאת, אם כל מה שהתרחש עם RAB היה בין המלחמות, יכולות להיות אלפי סיבות... משום מה, משהו מושך אותי לכיוון האופציה הזאת

6. ...when you meet your match, you will be mortal once more
וזה אולי אחת השאלות היותר מרתקות שמעלה המכתב. על כמה הורקראקסים ידע RAB? האם יכול להיות שהוא באמת ובתמים ידע על כל השבעה? האם באמת יש (או שלפחות היו) שבעה? אפשרות שאין לפסול היא שRAB ידע רק על ההורקראקס שבמערה. הרי אם הוא ציפה למות, איך יכול להיות שהוא התכוון למצוא את כל השבעה?
  ושוב, אנחנו לא יודעים כלום. יכול להיות שהוא ידע, יכול להיות שלא. אם זה היה מקרה אמיתי הייתי מצביע על העובדה שהוא לא אמר "גנבתי את ההורקראקס, ואני מתכוון להשמיד אותו ואת כל חבריו ההורקראקסים מהר ככל שאוכל". אבל מאחר וזה ספר, שבו הסופרת ברוב רשעותה לא מוכנה לגלות לנו כלום, אין לנו למעשה שום דבר להסתמך עליו.

הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-''
17/08/2005 | 15:49
9
בקצרה - אהבתי את הרעיון של בורגין, חכם ומאוד אפשרי.

אני חושב שאם בעצם ההשמדה של ההורקראקס הפר RAB נדר בלתי-שביר שהוא כרת עם וולדמורט זה מסביר מאוד יפה למה הוא ידע שהוא הולך למות ברגע שהוא יעשה את זה... אבל זה קצת מתנגש עם זה שאנחנו (קרוב ל)יודעים שוולדי לא כרת ברית עם אוכלי המוות שלו, כנראה מתוך גאווה. אחרת קרקרוף היה מת מזמן. גם קצת נשמע לא סביר שוולדי יספר לאוכלי המוות על ההורקראקסים.

אפשרות אחרת, יותר פשוטה, היא שהוא ציפה למשהו נוראי שיקרה לו כשהוא ישמיד את ההורקראקס (ע"ע היד של דמבלדור). יכול להיות שהוא מת מזה, יכול להיות שהוא טעה והוא עדיין בחיים, אולי עם מום כלשהו.

ועוד הערה אחרונה - "when you meet your match" נשמע, לי לפחות, כאילו מדובר במישהו ששמע על/את הנבואה ויודע שלוולדמורט אמור להיות מתמודד מאוד מסוים, והוא מצפה לזה.. זה הגיוני גם מבחינת ההערכה שהמשפט "אני יודע שאני אמות הרבה לפני שתקרא את זה" מדבר על זה שהרבה שנים יעברו ושהכל קרה בתקופה שאחרי ההיעלמות של וולדמורט.

אבלללללללל זה לא נשמע סביר בגלל שאם הוא כתב משהו לוולדמורט אחרי ההיעלמות זאת אומרת שהוא יודע שיש עוד הורקראקסים, לפחות אחד, ושוולדמורט צומח מתוך אחד מהם עכשיו. ולפי הטקסט לא נראה שהוא ידע שיש עוד.. נחיה ונראה.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'עוד על רא"ב'
עוד על רא"ב
18/08/2005 | 16:36
1
7
למעשה רא"ב הפוך לגמרי מוולדו: פחדו הגדול ביותר של וולדמורט (כפי שגילינו בראיונות ויכלנו להבין דרך רמזים פה ושם כמו ההורוקסוסים או איך שלא קוראים להם) הוא מוות, בעוד רא"ב ויתר על מלחמה על חייו (אם מחלה ואם התנקשות ממוקדת בחייו ואם חפץ טעון קללות) והשלים עם העובדה שהוא ימות.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-' מעליי!!!'
מעליי!!!
18/08/2005 | 17:14
4
לצפיה ב-'שכחת משהו !'
שכחת משהו !
16/08/2005 | 19:06
2
7
סירוס באחד מהספרים אמר שהיה לו עוד דוד שגם היה נגד המשפחה ..אחד שקראו לו אלפרד שהוא זה שהוריש לו כסף והכל !
אז בעצם סירוס  לא היה היחיד שהיה נגד המשפחה. ועוד היה את אמא של זאתי שמחליפה את צבע השער שכחתי כבר איך קוראים לה.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'טונקס, אמאשלה נראה לי אנדרומה.'
טונקס, אמאשלה נראה לי אנדרומה.
16/08/2005 | 19:07
1
9
לצפיה ב-'אנדרומדה'
אנדרומדה
18/08/2005 | 20:34
3
לצפיה ב-'חלק ב''
חלק ב'
15/08/2005 | 23:27
17
10
ועכשיו, אחרי שניתחנו את דמותו של RAB המסתורי, בואו נלך לכמה דמויות מהספר וננסה לראות אם הן מתאימות לנו.

‏רגולוס בלק:
  אח אח, רגולוס בלק... זה היה הניחוש הראשון של כולנו. הוא מתאים לראשי התיבות (Regulus Black), הוא היה אוכל מוות, הוא מת, וולדמורט הרג אותו (או הורה להרוג אותו) בערך בשנה שסיריוס מת. ואם זה לא מספיק, רק ב-100 עמודים הראשונים של ספר 6, הוזכר שמו לפחות שלוש פעמים! (אם אתם לא מאמינים לי, הנה פירוט: בפרק 3, אחרי שדמבלדור מספר להארי על הירושה שלו מסיריוס, ולפני שהוא מזמן את קריצ'ר; בפרק 4, בבית של סלאג, הארי שאל את סלאגהורן מאיזה בית בהוגוורטס הוא, וסלאגהורן ענה שהוא היה ראש בית סלית'רין ושכל משפחת בלק חוץ מסיריוס, כולל אחיו רגולוס, היו אצלו בבית; וממש בהתחלה של פרק 6, גברת וויזלי נזכרת שרגולוס שרד רק כמה ימים ספורים בשירותו של וולדי).
  אבל רגע! ימים ספורים?! אז איך רגולוס יודע על ההורקראקסים?! ואם וולדמורט באמת סיפר לכל אוכל מוות שרק הצטרף על ההורקראקסים (נו, באמת!), איך הוא ידע על המערה?!
  ונניח שהוא איכשהו קיבל את המידע. שכחתם את האופי של אנשי סלית'רין? קודם כל להציל את עורך, לא לעשות מעשים "אציליים" וטיפשיים. ככה גם סיריוס אמר, רוב החבורה של הוריו האמינה במטרותיו של וולדמורט, אבל קיבלה "רגליים קרות" כשראתה מה וולדמורט מוכן לעשות כדי לזכות בכוח.
  האם מישהו שכל למד התחנך לשמירה על טוהר הדם, לתמיכה בוולדמורט, בדאגה לעצמו ואף פעם לא לאחר, שממש רצה להתקבל לסלית'רין ותמיד היה הילד הטוב... האם זה באמת מתאים לתיאור של הדמות שלו?!
  ואמנם זה לא הרבה, אבל סיריוס אמר שהוא היה “stupid idiot". זה לא נשמע לי כמו מישהו שיעבור את כל ההגנות של וולדמורט, שדמבלדור לא שרד, ויגנוב את ההורקראקס...
  מצטער, אבל זה פשוט לא הוא. יותר מדי דברים לא מתחברים פה

ועוד דבר אחרון לפני שאני עובר למישהו אחר, למה שרגולוס יראה בבואו למערה סכנה לחייו, ואז ילך "להתפטר" מעבודתו כאוכל מוות?! זה פשוט התאבדות.
  ואסיים לרצוח בדם קר את תיאורית הרגולוס בלק עם ראיון של רולינג:

MA: R.A.B.
JKR: Ohhh, good.
[All laugh.] JKR: No, I'm glad! Yes?
MA: Can we figure out who he is, from what we know so far?
[Note: JKR has adopted slightly evil look here] JKR: Do you have a theory?
MA: We've come up with Regulus Black.
JKR: Have you now?
MA: Uh-oh.
[Laughter.]
JKR: Well, I think that would be, um, a fine guess.

תגידו שאתם לא שומעים את הסרקזם נוטף ממנה. תבינו, רגולוס הוא הred herring המושלם. מוליך את כולם שולל, אבל פשוט לא מתאים באמת, כשחושבים לעומק.
  טוב, אז אחרי ש(לדעתי)שחטתי את התיאוריה של רגולוס בלק, בואו נחזור לשאר התיאוריות.

‏אברפורת' דמבלדור:
  סתם משהו נחמד שקראתי איפשהו, למרות שקשה לי להאמין אליו (אם כי הוא הרבה יותר אמין לדעתי מההשערה של רגולוס בלק).
  זוכרים את השם המלא של דמבלדור? לא? טוב, אז הנה זה (לקוח מתוך מסדר עוף החול, שאין לי בעברית, אבל זה בעמוד 127 בגרסה הבריטית):
Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore  .
  אוי זה מעניין. (מצטער, התקפת אומלטה, זה קורה מדי פעם).
Albus PWB Dumbledore  .
  כנראה שההורים של דמבלדור חשבו שלושה שמות אמצעיים זה מגניב. אבל אם כך, אולי גם לאברפורת' יש שלושה שמות אמצעיים? ואולי...
Aberforth RAB Dumbledore?
  טוב נו, אני יודע שזה לא ממש מתאים.. אבל בעצם מה אנחנו כבר יודעים על האח הלא-מוצלח, הברמן המוזר, אונס-העזים המטורף, חסר היכולת לקרוא לכאורה, החבר המוזר ביותר במסדר עוף החול...
  שזה מזכיר לי...
  רולינג אמרה שאנחנו נכיר מישהו ממסדר עוף החול יותר טוב, שבספר האחרון יהיו כמה דמויות לא-חשובות-לכאורה שישחקו תפקיד גדול ורשאבפורת' דמבלדור    חשוב לעלילה...
  אוי זה מעניין...
  טוב נו, תודו שזה שווה מחשבה
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'המשך חלק ב''
המשך חלק ב'
15/08/2005 | 23:29
13
10

‏איימי בנסון:
  אני יודע שחלקכם שונאים את התיאוריה הזאת, אבל היא לא כזאת טיפשית כמו שחושבים...
  למי שלא זוכר: איימי הייתה אחת משני הילדים שוולדמורט התעלל בהם בטיול קיץ של בית היתומים. הוא גרר אותם למערה שבה נמצא ההורקראקס והפחיד אותם, עד שנעשו מטורפים.
  קודם כל היא מתאימה לאנליזה שעשינו לדמות של RAB – דמות מהעבר של וולדמורט, שקיבלה יחס נוראי ממנו, וזה גם יסביר איך RAB ידע בכלל על המערה – קיומה ומיקומה. מה שזה עוד יסביר, זה את הויכוח הממושך בין הארי להרמיוני לגבי הנסיך – זכר או נקבה? יתכן שגם פה הארי יחשוב שRAB בן והרמיוני שוב תתווכח, והפעם תהיה צודקת...
  ותחשבו שנייה, האומנת בבית היתומים דיברה רק על שני ילדים מטורפים – בן ובת. ומי פתחה את הדלת לדמבלדור? ממ... מישהי שמתוארת scruffy, bewildered-looking girl... גורם לי למחשבות... האם אנחנו מכירים את אותה ילדה?
  והרי אף סופר טוב, ורולינג היא סופרת מעולה, לא כותב משהו just for the sake of writing it. אז אם כך, למה גברת קול לא פתחה בעצמה את הדלת?
  ובקשר לשאלת ראשי התיבות, שלא מתאימים לאיימי במדויק.. אם היא קוסמת, כמו שאני חושד, אז יכול להיות שהיה לה שם פרטי כמו רומילדה, רואנה, רוסמרטה וכו'. במקומה גם אני הייתי בוחר להיקרא ע"פ השם האמצעי היותר נורמלי – Amy.
  אם תרצו הרחבה בנושא, אקדיש מאמר נפרד בנושא איימי בנסון בפעם אחרת =]
  ועכשיו להשערה האחרונה, שבעיניי היא הכי הגיונית...
‏בורגין
בורגין מ"בורגין ובארקס". שמתם לב לקאמבק הענקי שהוא עשה בספר השישי? ופתאום זה גורם לי לחשוב.. בעצם בספר השני, מה הייתה התועלת לעלילה מבחינת רולינג, שהארי ינחת בנוקטורן אליי? לא הייתה. ועכשיו פתאום זה גורם לי לחשוב... למה היא בכלל הציגה לנו מלכתחילה את החנות הזו?
  והנה התשובה. בורגין. מעולם לא גילינו את שמו הפרטי, בניגוד לקרקטאקוס בארקס, שפתאום רולינג גילתה לנו את שמו הפרטי בספר השישי. בארקס הוא זה שנתן לדמבלדור את הזיכרון של טום רידל בתקופת עבודתו בחנות.
  בורגין הכיר את רידל בתקופה בה הוא עוד לא היה וולדמורט, אך כבר התחיל עם ההורקראקסים ועם מעשיו המתועבים. נשמתו כבר החלה להיות מעוותת. בורגין, שידע הכל על קסמי אופל, אולי הצליח להבחין בתופעה שרידל עבר. אחרי שהחל לחלק את נשמתו, פניו נעשו פחות ופחות אנושיות, ויותר מעוותות. אולי בורגין זיהה את תופעת הלוואי הזו.
  בנוסף לכך, זה מתאים בדיוק לאנליזה שעשינו. בורגין מכיר את וולדמורט אישית, וכנראה קיבל ממנו יחס מתנשא, מאחר ובארקס היה הבוס, ובורגין היה השותף העוזר שלו. בנוסף לכך, בורגין הוא אינו אוכל מוות, אך הוא קוסם אפל מהסוג שעשוי לכנות את וולדמורט מפעם לפעם “The Dark Lord”.
  מה שעוד מעניין אצל בורגין, זה שהוא פוחד פחד-מוות מאוכלי מוות, ובעיקר ממשפחת מאלפוי. זאת אפשר ללמוד מהתחנפותו והתחנחנותו ללוציוס מאלפוי בספר השני, ומתיאורו בספר השישי בעת שמאלפוי נכנס לחנותו:

They had drawn level with the only shop in Knockturn Alley that Harry had ever visited, Borgin and Burkes, which sold a wide variety of sinister objects. There in the midst of the cases full of skulls and old bottles stood Draco Malfoy with his back to them, just visible beyond the very same large black cabinet in which Harry had once hidden to avoid Malfoy and his father. Judging by the movements of Malfoy's hands, he was talking animatedly. The proprietor of the shop, Mr. Borgin, an oily-haired, stooping man, stood facing Malfoy. He was wearing a curious expression of mingled resentment and fear.

אחרי שמאלפוי מראה לו משהו, כנראה הסימן האפל שעל זרועו:

He moved toward Borgin and was blocked from view by the cabinet. Harry, Ron, and Hermione shuffled sideways to try and keep him in sight, but all they could see was Borgin, looking very frightened.

וזה עוד רק כשמר בורגין גילה על היותו של מאלפוי אוכל מוות. אחרי שמאלפוי יצא, שימו לב מה קרה לבורגין:

Next moment, the bell over the door tinkled loudly as Malfoy stalked out of the shop looking very pleased with himself. He passed so close to Harry, Ron, and Hermione that they felt the cloak flutter around their knees again. Inside the shop, Borgin remained frozen; his unctuous smile had vanished; he looked worried.

אמנם זה יכול להיות כי מאלפוי בדיוק איים על בורגין עם פרניר, אדם-הזאב שנעשה יותר זאב מאשר אדם, אבל לדעתי יש משהו מעבר בתיאור הזה. הוא נראה מודאג שיש לו שוב עסק עם אוכלי מוות, אם תשאלו אותי. הוא נחרד מהיום שבו וולדמורט יגלה את הפתק שהוא השאיר במערה...
  לדעתי שיהיה כתוב בשני עמודים, שלוש פעמים כמה בורגין מפחד ממאלפוי, זה דבר יוצא דופן. זה צעקה של רולינג "תסתכלו! תסתכלו! זה אני!". זה אמור להדליק אצל כולם אזעקות של רמז מוסווה.
  ותחשבו שנייה כמה זה מוזר. בעל חנות רגיל, שנכנס לחנותו אחד מהאנשים העשירים ביותר בבריטניה... הוא אמור לשמוח ולרקוד, לשמוח ולרקוד. אבל לא. הוא מבועת עוד בשנייה שהוא רואה את מאלפוי דרך חלון הראווה בדרכו לחנות.
  ועכשיו, בואו נחשוב על חפציבה סמית'. רידל היה בשליחות מטעם עבודתו בבורגין ובארקס לאסוף אוצרות מחפציבה. בורגין בוודאות ידע לאן הוא הולך, ומה מטרתו. ניתן להניח שבורגין שם לב לצירוף המקרים הנדיר שאותו טום רידל, ילד הפלא מהוגוורטס שכל המורים שיבחו והיללו, אותו נער חשוד שנראה יהיר ואפל, הלך לחפציבה סמית' כדי לאסוף ממנה אוצרות למען החנות, ויומיים לאחר מכן חפציבה מתה, ואוצרותיה נעלמו.
  כך ידע בורגין בוודאות שמשהו עם הילד הזה לא בסדר. הוא נראה מעוות, חצוי כמעט, הוא רוצח בשביל לאסוף חפצים עם ערך חשוב... בורגין, שיודע יותר טוב מרוב הקוסמים בעולמה של JKR על קסמי האופל... אם הוא לא זיהה מישהו חצוי-נשמה, מי יזהה?
  הוא ידע כל כך הרבה פרטים חשובים עליו, וכל כך מוקדם. עוד לפני שוולדמורט נהיה אדון האופל, עוד לפני שהיה כזה דבר אוכלי מוות. עם כל כך הרבה מידע, וכל כך הרבה ידע כללי במאגיה שחורה וחפצים אפלים עם כוחות עצומים... מי ידע יותר טוב ממנו לזהות את אדון האופל הבא? מי ידע יותר טוב ממנו להגיע להורקראקס המוחבא?

וזהו, זה סוף המאמר
אם למישהו יש עוד משהו להוסיף - בבקשה תעשו כך, ואולי אעדכן את המאמר ששמור אצלי גם על המחשב
אנג'וי
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'עלתה בי המחשבה...'
עלתה בי המחשבה...
16/08/2005 | 00:18
6
7
כמוך, גם אני נוטה יותר לכיוון של בורגין. אבל, כמו כל תאוריה אחרת שהצעת, יש איתה שתי בעיות עיקריות.
נתחיל מהראשונה- רולינג לא אומרת את שמו הפרטי של בורגין!
אני בטוח שאתה מכיר את רולינג ואת סגנון הכתיבה שלה. וכמוני, אתה גם בטח יודע שניא אוהבת להשאיר הרבה מאוד קצוות-חוטים, הדברים הקטנים האלו, שכולם אומרים כלאחר יד ואף אחד לא שם לב אליהם ברגע הראשון. אבל אח"כ, הו אח"כ כולם נזכרים בהם ואומרים:"איזה יופי!" או, "איך לא שמנו לזה לב מקודם".
לסיכום: אם בורגין אכן היה RAB המסתורי, היינו יודעים הרבה לפני (אולי עוד מהספר השני או אפילו הראשון) את שמו הפרטי.

בעיה שניה-נחזור לאחד המשפטים שנכתבו במכתב:
I know I will be dead long before you read this

עכשיו, בוא ונניח שבורגין הוא אכן RAB. עדדין נשאלת השאלה-מדוע שאדם שבטוח שיהיה כבר מת יעבוד בחנות שמוכרת חפצים אפלים?!?!? הרי, אם אני הייתי כותב המכתב, הייתי מנסה להסתתר כמה שיותר מפני אוכלי המוות, ולא מוכר להם מוצרים! אולי אפילו הייתי מנסה להתחזות למוגלג, רק כדי לברוח מכוחות האופל!
ועוד דבר קטן, למה שאדם שרוצה להרוג את וולדי יקירנו ימכור חפצים אפלים לאוכלי מוות? הוא לא אמור לשנוא אותם?

עכשיו, כמו שכבר אמרתי בהתחלה. גם אני נוטה יותר לכיוון של בורגין, אבל זה רק עד שיגיע הגאון האמיתי ויגיד לנו מי זה באמת!
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-' מעלי וגם כאן'
מעלי וגם כאן
16/08/2005 | 00:30
5
3
בקשר לבעיה הראשונה, אני חייב לחלוק על דעתך.
רגולוס הוא בערך היחידי בכל הסדרה (אולי למעט שחקני קווידיץ' מפורסמים או כל מיני שמות מהיסטוריית הקסם בשיעוריו של בינס) שעונה בדיוק על שתי הinitials שמתאימות לשם פרטי/שם משפחה (RB). וכמה זמן לקח לנו לעלות עליו בדיוק חמש דקות
אני חושב שלא לספר לנו את השם הפרטי היה מעשה מכוון של רולינג, שלא נהיה כל כך קרובים למסקנה של בורגין... לעשות לנו חיים יותר קשים

בקשר ללמה הוא נמצא בחנות, אין לי מושג =]
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'אז זה הופך את הטענה לדי טיפשית'
אז זה הופך את הטענה לדי טיפשית
16/08/2005 | 00:40
1
3
אם היינו מחפשים בספר את כל האנשים שהשם שלהם מתחיל ב-B, היה יוצא לנו מספר די גדול של אנשים (אין לי כוח לספור/לתת דוגמאות, אבל אני מקווה שתאמינו לי...).

עכשיו, חבריה, אני רוצה שתיזכרו שזה אפשרי גם שזה היפוך של אותיות או משהו כזה (בשביל הפינאלה של המתח, רק כדי שגקר תרגיש חכמה). בדיוק כמו שזה קרה בספר השני של הסדרה, זה יכול לקרות גם פה... עכשיו, אם לוקחים גם את זה בחשבון, אז בערך כל דמות שניה בספרים נכנסת להגדרה. אז נראה לי שכרגע באמת נשארנו בלי שום דבר לעשות.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'אויש נו...'
אויש נו...
16/08/2005 | 00:49
3
לא לחפש בספר את כל האנשים שהשם שלהם מתחיל בB, אלא לחפש בספר את כל האנשים שאנחנו יודעים רק שם אחד שלהם, והשם הזה הוא במקרה B או R
מה שמצמצם את מעגל החיפושים פלאים, כי רולינג דאגה לצמצם לנו את האפשרויות, כמו שהיא נתנה פתאום לבארקס את השם קרקראקטוס או מה שזה לא היה...
ואני בספק אם היא תעשה שם אנגרם כמו בספר השני עם וולדמורט
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'אפשר למצוא עוד הרבה בקלפי '
אפשר למצוא עוד הרבה בקלפי
16/08/2005 | 00:43
2
4
הקוסמים ובכל מקום שתחפש, במדריך דמויות בלקסיקון וזה - מה שדי בטוח שרולינג אומרת שRAB הוא לא דמות חדשה.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'חיפשתי'
חיפשתי
16/08/2005 | 00:47
1
3
אני עושה קריאה מקיפה של הארי פוטר מהתחלה עד סוף בימים אלה (מה שיקח קצת זמן, כי יש לי עוד טונות של ספרים לקרוא בין לבין), ובינתיים עברתי על הלקסיקון. אתה מוזמן בעצמך לנסות לחפש שם
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'קריאה מקיפה זה טוב. סבב תמידי ^^'
קריאה מקיפה זה טוב. סבב תמידי ^^
16/08/2005 | 01:09
1
לצפיה ב-'שיערתי שמדובר בבורגין כבר מזמן'
שיערתי שמדובר בבורגין כבר מזמן
18/08/2005 | 16:51
4
http://demo.ort.org.il/ortforums/scripts/forum_msg_show.asp?pc=875755089&msgID=230003452
ההודעה (שים לב לתאריך) נכתבה כמה ימים אחרי יציאת הספר. זה באמת הכי הגיוני.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-' היי הפעם החלטתי לכתוב'
היי הפעם החלטתי לכתוב
19/08/2005 | 01:51
4
5
אבל אני קורא פה לפעמים כבר די הרבה זמן וכמובן אני גם קורא אדוק של הארי פוטר ואחרי שקראתי את המאמר (הנהדר דרך אגב - מעניין ביותר) ואת התגיבות השונות רציתי להחזיר לדיון סוגיה שכבר דנו בה בעבר והיא העובדה שאפילו דמבלדור אומר לאחר שתיית השיקוי במערה שהוא לא יכול היה להצליח במשימה לבדו ולדן התאוריה המתבקשת היא ש-רא"ב הוא לא אדם אחד אלא שני אנשים המקושרים במילה AND.
כמובן שיש מכשול לטענה הזו והוא שהמכתב נכתב בלשון יחיד אבל נראה לי אפשרי לצאת מהבעיה הזו אם מנסים מספיק?

מה אתם חושבים?
ואז זה פותח מגוון חדש שך אפשרויות לגבי רא"ב שניתן לבדוק?
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'אנחנו די בטוחים '
אנחנו די בטוחים
19/08/2005 | 02:25
3
5
ש-RAB זה אדם אחד . (טוב, אני די בטוחה ש-RAB זה קיצור של משפט כלשהו, אבל...)

זה לא הגיוני שזה שני אנשים מהסיבות הבאות:

א. גוף ראשון.
ב. וולדי אמור לזהות את הר"ת. איך הוא יזהה ר"ת של שני אנשים מחוברים?
ג. אם זה היה שני אנשים יותר הגיוני שזה היה משהו כמו - R.S. & A.B. (האותיות רנדומליות למדי :X)

אנחנו לא שוללים את האפשרות שמישהו התלווה אל RAB ועזר לו...

ואתה בהחלט מוזמן לכתוב פה שוב, ולהשתתף בדיונים! נשמח לקבל אותך
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'תודה....'
תודה....
19/08/2005 | 02:42
1
4
כמו שכתבתי גם בהודעה אני מסכים עם העובדה שלנושא שרא"ב הוא שני אנשים יש בעיות אבל אני א יכול להתעלם מכך שאפילו דמבלדור לא יכל לבצע את המשימה לבדו והוא אמור להיות הקוסם החזק ביותר לא?
ואם רא"ב הוא באמת אדם אחד אבל מישהו הצטרף אליו והוא לא רשום, למה הוא לא רצה קרדיט על ההצלחהת זה לא נראה שרא"ב מפחד מהעובדה שוולדמורט יגלה אז למה שהשוטף/שוטפה כן יהיו? אולי יש סיבה אחרת שמי שזה לא יהיה לא מזדהה?
לגבי העובדה שוולדמורט אמור לזהות את הכותב אני לא בטוח שהמידע שניתן לא מספיקת רא"ב אמור להיות אדם שוולדמורט מכיר ומקרה המצוין אולי אלו שני אנשים שהגיוני מאוד שיפעלו ביחד

שוב אני לא שולל ולא מחזק אף טענהת לי אישית אין מושג מי זה (למרות שהתאוריה על בורגין נראית לי מאוד). אני רק רוצה לבדוק כמה שיותר אפשרויות, בייחוד לנוכך מה שדמבלדור אמר על כך שדרושים שניים לצורך ההצלחה במשימה.

נ.ב סליחה אם אני כותב בשגיאות לפעמים, העברית שלי לא משהו בכל מה שנודע לאיות. ועוד פעם תודה על הברכה החמה!!!
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'הממ.. '
הממ..
19/08/2005 | 03:20
3
אם היה עוד מישהו עם RAB הוא לא יכול להיות קוסם בוגר. יכול להיות ש-RAB בא עם הגמדון בית שלו או משהו.

איך RAB הצליח להוציא את המשכית לבד, כשאפילו דמבלדור לא הצליח? וול, זאת שאלת ה-20 מיליון דולר .
אישית, אני מאמינה שהוא איכשהו הצליח להתגבר על המכשול של השיקוי, ואז הוא לא היה צריך עוד מישהו...

אבל זה הכל השערות... אין לנו באמת מושג מה הולך שם!

אגב, שגיאות זה לא הבעיה שלך, אבל פסיקים ונקודות לא יזיקו .
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'ספויילר מעליי'
ספויילר מעליי
19/08/2005 | 02:45
4
לצפיה ב-'בראבו!!! כל הכבוד על ההשקעה...'
בראבו!!! כל הכבוד על ההשקעה...
16/08/2005 | 23:05
3
זה באמת מאמר מעולה. קראתי כל מילה בשקיקה.
על הקטע עם אברפורת' חשבתי בעצמי שנייה לפני שקראתי את המאמר.

אני לא יודעת מה להגיד לכם,פיפס..באמת שלא. רולינג עושה לנו בלאגן פה, והוא לא עומד להיפטר בשנתיים הקרובות.

לא יודעת מה להגיד לכם..RAB לא נראה לי רגולוס, למרות שזה מה שהכי מסתדר.
זה לא נראה לי הקטע הזה של רגולוס בתור RAB, כי זה "מה שבא ליד" כזה..זתומרת, זה הראשון שעלה לכולנו בראש,תודו בזה.

לא יודעת. לא יודעת. פשוט לא. תצילו אותי.

גאד, מה שרולינג עושה לראש שלי,ועוד בשעות מאוחרות של הלילה...
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'חיזוק לאייברפורת''
חיזוק לאייברפורת'
18/08/2005 | 16:29
3
ראב בהיפוך=באר.
Bar...
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'המממ rab-bar'
המממ rab-bar
26/08/2005 | 01:58
1
אני לא כותבת פה בדרך כלל אבל חולה על הספרים וסיימתי לא מזמן את השישי. בקשר לאח הזה של דמבלדור- כנראה ש3 פעמים זה לא מספיק כדי לזכור מי זה אבל אני מאמינה לך שהוא קיים שם...ואם הוא באמת ברמן חח...באמת נראה לי ש RAB זה הוא כי בהפוך זה BAR! חח..היא אוהבת להפוך אותיות וכאלה...כמו במראה של אריסד...ועוד דברים דומים...קיצר. אני חושבת שזה נכון
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'*קוראת* '
*קוראת*
15/08/2005 | 23:27
11
3
אבל הערה קטנה קודם -

"אני יודע שאמות הרבה לפני שאתה קורא את זה" צ"ל: "אני יודע שאמות הרבה לפני שתקרא את זה."
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'אממ אופס'
אממ אופס
15/08/2005 | 23:29
1
2
תודה על התיקון
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-' '
15/08/2005 | 23:30
לצפיה ב-'ובכן, '
ובכן,
15/08/2005 | 23:58
8
2
דבר ראשון - קבל ח"ח ענק!
אני מסירה את הכובע בפניך.
(*חובשת כובע*
*מסירה את הכובע*)

ולענייננו:

1. קח לדוגמה את סטאלין, שהיה פראנואיד ביותר. הוא הרג באופן שיטתי את כל האנשים הבריחים במפלגה ובצבא האדום, אנשים שהוא בעצמו בחר, בטענה שהם בוגדים במפלגה ובדרך הקומוניסטית. הוא בודד את העם שלו (ושאר הארצות שכבש) משאר העולם (המערבי), מחשש שהם ימרדו בו.

אני יכולה להגיד שגרמת לי לחשוב - מתי בעצם וולדי המציא את הכינוי The Dark Lord? הרי אנחנו יודעים שבתקופת הוגוורטס הוא המציא לעצמו את הכינוי לורד וולדמורט. אז איך ומתי הגיע הכינוי "אדון האופל"?
אולי אוכלי המוות המציאו את הכינוי הזה, כיוון שאפילו הם מפחדים לומר את שמו של וולדמורט (קצת כמו שיהודים לא אומרים את השם של אלוהים, ולמעשה עם הזמן כל פעם שאנשים קראו לו בשם אחר גם השם הזה נהיה אסור, עכשיו אנחנו כותבים ה' (אות אחת!) במקום השם המלא, וקוראים את השם המלא "אדוני".) בכל אופן, דמבלדור, ורולינג אומרים שמה שוולדמורט רצה זה שכולם יפחדו אפילו לבטא את השם שלו - מה שמראה שליטה עצומה על אנשים.
ודמבלדור והארי לא מפחדים מוולדמורט, ולא מפחדים להגיד את השם שלו.
בכל אופן, זאת ההשערה שלי בנוגע לאיך וולדי קיבל את הכינוי הזה - אוכלי המוות שלו פוחדים ממנו כל כך שהם לא מעיזים להגיד את השם. ואם התאוריה שלך נכונה, אז זה בהחלט מראה זלזול כשRAB משתמש בכינוי הזה שהעניקו לו אוכלי המוות.

2. פה אני חייבת לחלוק עליך.
א. אני לא מסכימה שRAB יודע שיש עוד הורקרקסים. אני לא אומרת שהוא לא יודע, אבל גם לא שהוא כן.
ב. אני חושבת שהוא גנב את ההורקרקס לפני נפילת וולדמורט. אבל פה אין לי דרך להוכיח.
אני גם כן מאמינה שRAB חשב שיעבור הרבה זמן לפני שוולדי יבוא למערה (השאלה הנשאלת היא - מה יש לוולדי לחפש במערה בכלל? וזה משהו שRAB יודע, בעוד אנחנו לא.), אבל אני חושבת שהוא יודע שהוא ימות ממשהו ספציפי.

5. גם אני לא חושבת שזה ריגולוס, ופשוט בגלל העובדה שזה *קל מידי*. זה היה הניחוש הראשון שלי. זה היה הניחוש הראשון של כולם... זה חייב להיות יותר קשה מזה.
אני מאמינה שזאת אמא של אמיליה בונז. (היא ובעלה נרצחו ע"י אוכלי מוות לפני שוולדמורט נפל - מוזכרים בספר הראשון) הגיוני ביותר שהשם האמצעי שלה הוא אמיליה, ובתה נקראה על שמה.

*הולכת לקרוא את חלק ב'*
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'וואי תודה רבה'
וואי תודה רבה
16/08/2005 | 00:08
5
2
נשבע לך, רק בשביל התגובה הזאת היה שווה לכתוב את הכל
קודם כל, אני אכניס את הדוגמה שנתת לי איפשהו, ותודה
ובקשר להשוואה של "אדון האופל", "אתה-יודע-מי", "זה-שאסור-לנקוב-בשמו"... קראתי השוואה מקיפה פעם בין וולדמורט לה'.. לינק כאן
אבל ההשוואה שלך יותר קצרה, תכליתית ומעניינת, נשבע לך.. אולי בגלל שהטור הארוך שהצרפתייה ההיא כתבה בנושא "וולדמורט הוא אלוהים" עצבן אותי
גם היו שם המון קטעים מהברית החדשה שבכלל לא הבנתי, אז ויתרתי על הקריאה שלו באמצע... אבל שווה לקרוא לפחות חלקים ממנו

גם אני מאמין שRAB ידע שיש עוד הורקראקסים, אבל לא היה לי כוח לסדר את מה שכתבתי אחרי שעבדתי עליו שעות, אז זה טיפה מבולגן.. אני חושב שאיפשהו בחלק השני כתבתי את שתי האפשרויות וההשלכות (אם הוא יודע או לא).

ובקשר לאמיליה בונז, פעם ראשונה שאני שומע את ההשערה הזאת בכלל
אם תוכלי מתישהו לכתוב עליה קצת יותר בהרחבה, אשמח

ושוב, המון המון תודה על התגובה
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'תיקון*'
תיקון*
16/08/2005 | 00:10
2
גם אני מאמין שRAB לא ידע שיש עוד הורקראקסים =]
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'אין בעד מה '
אין בעד מה
16/08/2005 | 01:08
3
3
אני אקרא את ההשוואה בין וולדי לאלוהים, מתישהו כשתהיה לי יותר סבלנות...

בקשר לאמא של אמיליה בונז, זאת רק השערה, והיא קצת פרועה...
מישהו פה הציע את אמיליה בונז בתור RAB, אז עשיתי חקירה קטנה, וגיליתי שהשם המלא שלה הוא אמיליה סוזן בונז, כך שזה לא יכול להיות היא. אבל מה עם אמא שלה?
בספר הראשון כשהארי פוגש את האגריד, האגריד מזכיר כמה אנשים שוולדמורט הרג, המקינונים, הבונזים והפרווטים (אגב, פרווט - מדובר בהורים של מולי וויזלי.) עכשיו, רולינג אמרה בראיון בשנת 2000 שהבונזים שמוזכרים בספר הראשון היו סבא וסבתא של סוזן בונז.
הבעיה היא שבספר החמישי מוזכר שהדוד של סוזן בונז (אח של אמיליה) ומשפחתו נהרגו ע"י אוכל מוות, כך שיכול להיות שרולינג שינתה את הפרט הזה.
בכל אופן, בהנחה שהיא לא שינתה את זה - אדון וגברת בונז נרצחו בזמן המלחמה הראשונה, והאגריד אומר שהם היו קוסמים מצויינים. בכל אופן, אם הם נרדפו ע"י וולדמורט, אז כנראה שגברת בונז ידעה שהם ימותו בקרוב, מכאן ה"אני יודע שאמות הרבה לפני שתקרא את זה".
בנוסף - אמיליה סוזן בונז, סוזן בונז... אנחנו רואים ששמות אמצעיים הופכים בקלות לשמות פרטיים של אנשים בדור הבא, לכן למה ששמה האמצעי של גברת בונז לא יהיה אמיליה, השם שהיא נתנה לבתה? ואז יש לנו -
(R) Amelia Bones

אבל שוב, זאת רק תיאוריה. ואנחנו לא באמת יודעים כלום על האישה הזאת...
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'מצויין! '
מצויין!
16/08/2005 | 01:36
1
2
סליחה על ההתלהבות, אבל זו לדעתי תאוריה נהדרת.
אחרי שטחנו את עניין רגולוס בלק עד הסוף, חשבתי ישר על אמיליה בונז. נזכרתי שהשם האמצעי שלה הוא אכן סוזן, לכן התחלתי גם אני לחשוב בכיוון המשפחה שלה- אבל לא ידעתי את כל הפרטים שציינת ולא חשבתי על העובדה שאנשים קוראים לילדיהם על שמם האמצעי.
זה רעיון ענק. ח"ח לך!
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-' '
16/08/2005 | 02:22
3
לצפיה ב-'*קבלו תיקונון '
*קבלו תיקונון
16/08/2005 | 01:44
2
מדובר בשני האחים של מולי, ולא ההורים שלה .
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'תגובה על חלק ב' '
תגובה על חלק ב'
16/08/2005 | 00:23
1
2
אז סיכמנו שזה לא ריגולוס. (בסוף זה כן יהיה ריגולוס וכולנו נידפק )
תוסיף למה שאמרת את העובדה שרולינג אומרת באותו ראיון שדראקו הוא כמו ריגולוס - הוא חשב שזה יהיה מגניב להצטרף לוולדמורט, ואז כשהוא ראה במה מדובר באמת הוא הבין שזה קצת יותר ממה שהוא יכול להתמודד איתו.

אברפורת' - דווקא נשמע כמו תאוריה מעניינת! אני לא חשבתי על זה .
החורים בתאוריה: משום מה הוא לא נראה לי חכם במיוחד (דמבלדור אמר שהוא בכלל לא בטוח אם הוא יודע לקרוא. אדם שלא יודע לקרוא... איזה חינוך הוא יכול לקבל בהוגוורטס?) ובנוסף, בהנחה שהוא באמת גילה את הסוד של וולדמורט, מצא את ההורקרקס, למה שהוא לא יספר על זה לאחיו החכם שהצליח להתפרסם בלי שעזים יהיו קשורות לעניין? (הייתי חייבת )
זה נראה לי תמוה מעט. במיוחד לאור העובדה שהוא חבר במסדר...

איימי בנסון - I'm not shooting this one down just yet, אבל...
נתחיל מהתשובה הכי קלה לשאלות שהעלת: גברת קול לא פתחה את הדלת כי היא לא משרתת. לילדה שפתחה את הדלת היה סינר, מה שמוביל אותי לחשוב שהיא עובדת בבית היתומים, ולא אחת מהיתומים.
בנוסף אני חושבת שדמבלדור היה יודע אם היא הייתה מכשפה... יש את העט שרושם כל תינוק "קסום" שנולד... דמבלדור בטוח היה יודע אם הייתה עוד מכשפה בבית היתומים.

מר בורגין - נשמע הגיוני למדי.
קשה לי להאמין בRAB באמת מפחד שוולדמורט ימצא אותו - לא נראה לי שאיכפת לו למות.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-''
16/08/2005 | 00:38
2
בקשר לרגולוס, אני מאוד אתאכזב אם בסוף יתברר שזה הוא
אבל למדתי לבטוח ברולינג אחרי הספר השישי, שלא תעשה שום עלילה שקל לצפות
ואממ.. הקטע עם אברפורת' סתם כתבתי בתור משהו משעשע שחשבתי עליו אחרי שראיתי כאן לפני כמה ימים את השם המלא של דמבלדור איפשהו בפורום...
נראה לי שיחטפו את ילדיה של רולינג ויתעללו בהם אם זה בסוף באמת אברפורת'
בקשר לאיימי בנסון, אני לא יכול שלא לחשוב על מרופי גאנט כשאני קורא את התיאור שלה... יתכן שהיא בכלל מכשפה שכל כך התעללו בה, שהדחיקה את היותה מכשפה... כמו שאמרת, זה מאוד לא סביר, אבל לא כדאי לפסול את האפשרות הזו כל כך מהר
ונשארנו עם בורגין
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'וואו. אני לא יודעת מה יותר '
וואו. אני לא יודעת מה יותר
16/08/2005 | 00:05
4
4
לא הגיוני, שקראתי את הכל, או הספקולציות שהעלת.
אבל..
‏בורגין. זה גאוני.
ברגע שקראתי רק את השם נפתחו לי העיניים, ובמהלך ההסברים כולם אני שוכנעתי למדי. כל הכבוד - מאיפה העלת את ההשערה הזו?

"טוב נו, אני יודע שזה לא ממש מתאים.. אבל בעצם מה אנחנו כבר יודעים על האח הלא-מוצלח, הברמן המוזר, אונס-העזים המטורף, חסר היכולת לקרוא לכאורה, החבר המוזר ביותר במסדר עוף החול..." הצחקת אותי.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'נ"ב, אני ממליצה לטגלן, באמת מקיף.'
נ"ב, אני ממליצה לטגלן, באמת מקיף.
16/08/2005 | 00:09
1
5
לצפיה ב-'חח תודה'
חח תודה
16/08/2005 | 00:12
1
2
האמת היא שלבורגין לא הגעתי לבד.. קראתי את זה איפשהו, כבר לא בטוח איפשהו (אחרי שבועות ששומעים כל כך הרבה ספקולציות בקשר לRAB, קשה לזכור איפה אתה שומע כל שם). אבל אהבתי את הרעיון של בורגין, ואז חיפשתי אם יש שם פרטי. חיפשתי בספרים השני והשישי ולא מצאתי, וגם בלקסיקון לא כתוב, ואז התחלתי למצוא עוד ועוד תימוכים =]
כרגע זאת התיאוריה המועדפת עליי
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'בהחלט גם עליי. '
בהחלט גם עליי.
16/08/2005 | 00:14
1
לצפיה ב-'קבל ח"ח!'
קבל ח"ח!
16/08/2005 | 00:30
1
2
כל הכבוד על הסיכום (ואני מצטרפת לקריאות "לטגלן ASAP") ועל ההשערות!
נראה לי שיש משהו בתאוריית בורגין, זה נראה הגיוני! ועכשיו שאתה אומר.. רולינג לא הייתה סתם מספרת עליו בספר השני, ובספר השיש רק בשביל הארון העלמות של מאלפוי וזה שטום רידל עבד שם (היא יכלה למצוא כל חנות אפלה אחרת לצורך העניין, ולא הייתה צריכה לפרט עליה כל כך). בקיצור, אהבתי!

אני אחרי כמה זמן חשבתי שזה פרופסור בינס, כי גם הוא לימד בהוגוורטס בתקופתו של טום רידל, אבל כמו שהעירו לי, די חשוד שהוא לא אמר לדמבלדור כלום... מצד שני, הוא היה מ-מ-ש מנותק ומרחף כזה (חח תרתי משמע) לפי הרושם שנוצר.
מי יודע?
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
16/08/2005 | 00:39
3
לצפיה ב-'אמאלה איזו השקעה '
אמאלה איזו השקעה
16/08/2005 | 00:33
10
5
אני לא אגיד ממש לתוכן, כי אין לי בעצם מה להוסיף או מה, אין לי כבר כוח להתעסק בRAB, אבל מאמר מדהים, וחתיכת השקעה
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-''
16/08/2005 | 00:42
9
4
אז מה התיאורית RAB החביבה עלייך? (לא רק מכאן, מכל מה שהעלית על דעתך מאז סיום הספר)

ותודה, כמובן
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'רגולוס.'
רגולוס.
16/08/2005 | 00:44
8
4
זה אח של סיריוס , אני ממש רוצה שזה יהיה הוא אולי הוא דומה לו?

הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'חחחחח'
חחחחח
16/08/2005 | 00:50
7
5
ממש לקחת קשה את המוות של סיריוס
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'שמעי,'
שמעי,
16/08/2005 | 01:01
6
4
הבנאדם הזה כל כך סגיד
הוא רוצח סדרתי קשוח
הוא אפוטרופוס שאוהב את הארי
הוא אנימאגוס
הוא מכשף מעולה
הוא נראה טוב
יש לו סקס אפיל (את זה אני החלטתי ואני צודקת )
הוא החבר הכי טוב של ג'יימס
הוא מושלם, מה
תודי שככה היית רוצה שהחבר שלך יהיה
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'אממ בהתחשב בזה שאני בן..'
אממ בהתחשב בזה שאני בן..
16/08/2005 | 01:06
5
4
(ואפילו סטרייט, שזה מצרך נדיר בתפוז), לא אכפת לי איך חבר שלי יראה
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'אה נו היית אומר שאתה בן '
אה נו היית אומר שאתה בן
16/08/2005 | 01:11
4
6
בנים לא מסוגלים להבין מה זה סיריוס
זה כמו שפלר תמות, בסדר? תנסו לראות את זה באור הזה
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'phlegm'
phlegm
16/08/2005 | 18:46
1
3
השחקנית שלה ממש לא יפה
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'לא כזה אסון '
לא כזה אסון
16/08/2005 | 19:11
3
לצפיה ב-'חחחח הרגת אותי עם ההודעה הזו'
חחחח הרגת אותי עם ההודעה הזו
16/08/2005 | 18:50
2
והקודמת.. במיוחד עם זה שהוא בן בכלל
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'יפה יפה.'
יפה יפה.
16/08/2005 | 00:33
1
5
יכול להיות שRAB באמת לא מת כי כמו שאנחנו בוודאי יודעים וולדמורט לא קרא בכלל את הפתק, ולמרות שעושה רק קשר מעט, אולי זה בכל זאת קשור איכשהו.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'מעליי.'
מעליי.
16/08/2005 | 00:43
4
לצפיה ב-'כל הכבוד על המאמר!'
כל הכבוד על המאמר!
16/08/2005 | 00:52
5
4
מאמר מאד מעניין ומושקע. חוץ מזה, זה פעם ראשונה שאני שומע על ההשארה ש- RAB=בורגין ועד עכשיו, זאת נראית לי האפשרות הכי סבירה.

אבל, יש עוד משהו שכמעט אף אחד לא מתחייס אליו ולפי דעתי הוא מאד קריטי.
ע"פ המכתב של ר.א.ב משתמע ש-ר.א.ב רצה שוול' ידע כי הוא זה שמצא את ההורוקרוקס. לכן, וולדמורט חייב לדעת במי מדובר על פי הרמזים ש-ר.א.ב שתל במכתב. לפי המאמר שלך, יש די הרבה דמויות עם לפחות חלק מראשי התיבות האלו. אז איך וולדמורט ידע מיהו ה-ר.א.ב האמיתי?
במאמר שלך אתה לא עונה על השאלה הזאת...
העיניין הזה נראה בוודאי די שולי, אבל אני בטוח למדי שיש סיפור אישי בין וולדמורט לבין ר.א.ב שקשור לראשי התיבות האלו.

ד"א, אני רוצה גם לשמוע את דעתך בנוגע לסנייפ..
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'תודה'
תודה
16/08/2005 | 18:53
4
3
וולדמורט ידע מיהו הRAB האמיתי, כי הוא מכיר את הבנאדם מקרוב, ונתקל בראשי תיבות אלו בעבר. זה כנראה אדם עם איזושהי השפעה על עברו של וולדמורט.
תן לי להסביר את עצמי.
קח לדוגמה את רון וויזלי. אם תביא לו את האותיות HP הוא ישר יחשוב "הארי פוטר!"
לעומת זאת, קח בנאדם מוגל מוחלט. תגיד לו HP, והוא פתאום יחשוב על מלא אפשרויות של אנשים עם ראשי התיבות HP, שכנראה אף אחד מהם אפילו הוא לא הארי פוטר.
אותו דבר עם וולדמורט.
אנחנו, מאגלים מוחלטים, אדיוטים גמורים, שלא יודעים כלום בגלל שרולינג תכננה את זה ככה - יכולים לזרוק המון השערות מי הוא RAB, ואנחנו גם בכלל לא נדע עד הספר השביעי. לעומת זאת וולדמורט, שמכיר את RAB, יעלה מייד את התשובה הנכונה, שהיא תהיה מן הסתם השם הראשון שיעלה לו לראש.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'HP, נו, החברה של המדפסות. '
HP, נו, החברה של המדפסות.
16/08/2005 | 19:01
1
4
לצפיה ב-'שונא את המדפסות שלהם'
שונא את המדפסות שלהם
16/08/2005 | 19:11
2
השתמשנו בהם שנים עד שעברנו למדפסת לייזר של חברה אחרת אחרי שהאחרונה התפגרה לנו...
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'אם תגיד למוגל HP הוא יחשוב על מדפסת'
אם תגיד למוגל HP הוא יחשוב על מדפסת
17/08/2005 | 12:33
1
3

וחשבתי על זה לפני שראיתי את ההודעה שאחרי

טוב, בכל מקרה, כל הכבוד על המאמץץ! כמה זמן לקח לך לכתוב את זה?
רגולוס בלק זה ברור מדי אז סביר להניח שזה לא הוא. ובורגין זאת תיאוריה ממש טובה

איפה אמרו בכלל שאברפורת' לא יודע לכתוב? וממתי הוא אונס עיזים?
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'חחח... לא זוכרת את זה?'
חחח... לא זוכרת את זה?
17/08/2005 | 13:36
1
לגבי זה שהוא לא יודע לקרוא והכל - אם אני לא טועה, בספר הרביעי, בפרק שהאגריד לא מוכן לצאת מהבקתה כי גילו שהוא ענק.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'יפה מאוד'
יפה מאוד
16/08/2005 | 00:53
4
6
אני תומך בתאוריית הבורגין שלך מהתחלתה ועד סופה בורגין הוא הבנאדם הכי מתאים לאנליזה שעשית ונראה הכי הגיוני לתפקיד.
אני חייב להגיד שאמי בנסון זה ממש לא סביר
ואת רגולוס בלק כבר טחנו מיליון פעם לכן זה לא הגיוני
לכן אני חושב שבורגין הוא האדם המושלם הבחירה שלו להשתמש בחנות שלו כמקום מסתור נורא הגיונית כי ככה אף אחד לא יחשוד בו.

מנהלות לטגלן ומייד
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'אבל...'
אבל...
16/08/2005 | 01:27
3
2
אם הוא לא רצה שיחשדו בו, למה הוא כתב את ראשי השמות שלו במכתב?!?!?!?
נסו לחשוב בהגיון! נמאס לי לקטול את הטיעונים שלכם!
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'אבל מאיפה'
אבל מאיפה
16/08/2005 | 01:30
2
וולדמורט ידע שזה הוא יש הרבה אנשים עם ראשי תיבות כאלה
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-''
16/08/2005 | 18:49
1
2
אז תחשוב קצת לפני שאתה "קוטל" אותם.
וולדמורט מכיר את RAB היכרות אישית. הוא מכיר גם את הראשי תיבות האלה.
לנו, לעומת וולדמורט, יש הרבה אפשרויות.
וולדמורט יראה את הראשי תיבות, וישר יבין מי זה.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'למה הגבת בדיוק?'
למה הגבת בדיוק?
17/08/2005 | 22:39
1
אמרתי דברים שונים לגמרי...
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'אז...'
אז...
16/08/2005 | 01:03
6
3
גאד, ליאהב, ידעתי שתהיה נכס לפורום
כרגע אני תוהה אם לטגלן את ההודעה שלך, או פשוט להכניס אותה לקטגוריית המאמרים - כי היא בעצם מאמר
--
בקשר לניתוח של המכתב - עכשיו כשאני קוראת את הניתוח שלך, אני בהחלט חושבת שהמשפט הראשון נכתב בטון ציני. מישהו שגנב את ההורקראקס האמיתי באמת לא היה פונה אליו ברצינות בכינוי הזה.
בקשר לעובדה שהוא כותב שהוא יהיה מת הרבה לפני שוולדי יקרא את זה - אני מניחה שהוא באמת היה מישהו שנרדף, זה נשמע מאוד הגיוני, אלא אם כן זה מישהו מבוגר - מה שאני מניחה שלא הגיוני, שכן מישהו באמת זקן כנראה ולא היה מצליח לגנוב את ההורקראקס מלכתחילה ולנסות להרוס אותו.
יכול להיות שהוא פשוט חושב שיש קללות נוראיות על ההורקראקס והוא מאמין שהוא ימות בזמן שהוא ינסה להשמיד אותו.
נראה לי שהבחור כאן חושב שיש רק הורקראקס אחד - כלומר, זה שהוא גנב, ושהוא בטוח שברגע שהוא ישמיד את זה שהוא גנב - וולדי יהיה בן-תמותה. אתה צודק, אני גם חושבת שהוא לא יודע על קיום של הורקראקסים אחרים.
-------

אני תומכת בתיאוריה שזה בורגין. זה הגיוני גם בגלל מה שרשמת - וגם כי יכול להיות שהוא גנב את ההורקראקס, השמיד אותו, ואז - כדי להפטר ממנו - שם אותו בחנות למכירה.
וולדי כבר נפל, אז אין סיכוי שהוא יראה את זה בחנות, וכנראה שכמעט כל אוכלי המוות לא יודעים על ההורקראקסים [הרי R.A.B גילה את הsecret של וולדי] - ואלו שכן, הם במחתרת.
זה גם מסביר למה הוא נורא נלחץ כשאוכלי מוות נכנסים, אולי זה הרגל ישן - הוא פחד שאוכלי מוות יזהו את ההורקראקס בחנות, עד שיום אחד הגיע מר רגולוס בלק - ופשוט קנה אותו

-----

אחלה של מאמר, באמת, מקיף ומעולה!
תבורך.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'תעשי גם וגם '
תעשי גם וגם
16/08/2005 | 01:04
1
תטגלני ותכניסי למאמרים
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'טוגלן וזהו'
טוגלן וזהו
16/08/2005 | 01:05
3
1
אם הוא יועבר לקטגוריה אחרת, נודיע לך
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'וגם בהודעות מומלצות'
וגם בהודעות מומלצות
16/08/2005 | 01:09
2
1
אפשר לראות את זה בראשי של הפורום.
מגיע לך, כל הכבוד על ההשקעה!
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'חחח'
חחח
16/08/2005 | 01:13
1
לצפיה ב-'מגיע לך'
מגיע לך
17/08/2005 | 19:45
4
לצפיה ב-'חחח וואי איזה חמודה'
חחח וואי איזה חמודה
16/08/2005 | 01:11
לצפיה ב-'וואו. '
וואו.
16/08/2005 | 01:49
3
3
פשוט וואו.
כל הכבוד על ההשקעה הענקית, המחשבה והצורה הנהדרת בה כתבת את הכל. ממש ממש עבודה מצויינת!

בקשר להשערות הפרטיות שלי בהסתמך על המאמר (המצויין) שלך: אני מחבבת מאוד את תאורית בורגין, זו תאוריה נהדרת מבחינתי, אבל האמת שאני כרגע תומכת בהשערה ש'כבשה מייללת לירח' העלתה עקב המאמר שלך (והיא שRAB היא אמא של אמיליה בונז. לפירוט ראו את התגובה הנהדרת שלה בתחילת השרשור).

בכל מקרה: כל הכבוד!
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'הו תודה! =]'
הו תודה! =]
16/08/2005 | 18:30
2
3
אמיליה בונז זו תיאוריה נחמדה, אבל לא הבנתי איך היא קשורה לוולדמורט.. כאילו, מאיפה הם מכירים בכלל
ואם היה להם איזה קטע כשהם למדו ביחד בביצפר (אני חושב שהזמנים מתאימים.. יום אחד יהיה לי כוח לבדוק בלקסיקון...), אז עדיין איך הוא אמור לזכור אותה
ומאיפה היא יודעת על המערה וההורקראקס
טוב נו, הכל יכול להיות
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-' למעלה'
למעלה
16/08/2005 | 18:34
5
ואממ הכוונה לסבתא, שמתה בוולד-וור-וון
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'אני מנסה למצוא '
אני מנסה למצוא
16/08/2005 | 19:30
3
קודם אנשים שמתאימים לר"ת, בגלל זה העלתי אותה.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'חח'
חח
16/08/2005 | 22:31
3
אברפורת' גנב את ההורקרוקס כי וולדי התחייס אליו תמיד בתור האח של... הוא רצה להוכיח לכולם שהוא גם יכול...
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-''
17/08/2005 | 13:57
2
6

למה אנחנו בטוחים שRAB זה שם פרטי?
אולי זה רק כינוי כמו סבר מאוס רך כף קרניים וכ"ו?
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'לא בטוחים בכלום. '
לא בטוחים בכלום.
17/08/2005 | 16:52
3
זאת הבעיה...
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'בהחלט לא בטוחים'
בהחלט לא בטוחים
17/08/2005 | 19:43
3
פשוט הועלו כאן השערות סבירות ודי מתאימות. הרי בעיקרון, אפשר לנחש מיליון דברים עם ראשי התיבות האלו. השאלה היא אם זה מתחבר לספרים:]
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'מרתק וכל הכבוד על ההשקעה'
מרתק וכל הכבוד על ההשקעה
17/08/2005 | 18:44
1
3
גם שלך וגם על התגובות המרתקו תשל אנשים כאן.
שהתחלת לנתח את המשפטים במכתב נראה לי, התחלתי פתאום לחשוב על בורגין כאופציה..ושמחתי לראות שכתבת וניתחת אותו.
התאוריה על איימי בנסון יכולה להיות מעניינת בהתחשבות בניתוח הדמות שלה שהבאת, והיא גם יודעת את מיקום המערה אז זה מעורר מחשבה.
גם אמיליה בונס לא הייתי שוללת בינתיים
כל הכבוד שוב ערב טוב
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-' מעלי:}'
מעלי:}
17/08/2005 | 19:44
3
לצפיה ב-'כל הכבוד! איזו השקעה!'
כל הכבוד! איזו השקעה!
18/08/2005 | 14:10
2
מסכנה גילי, איך היא תתרגם R.A.B. אם היא לא יודעת מי זה בכלל?
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'ראיתם?;]'
ראיתם?;]
18/08/2005 | 15:59
9
7
לצפיה ב-'לא! יא!'
לא! יא!
18/08/2005 | 16:02
1
3
כפרה עלינו
וופסי הפקאצה שבי התעוררה לרגע לחיים
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-''
18/08/2005 | 16:10
2
ווּפי לנו!
(הנה, הפקאצה שבך התעוררה והצפונבונית שבי קמה לתחייה. And we all lived happily ever after...)
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'ליאתי?? |מפחיד!!|'
ליאתי?? |מפחיד!!|
18/08/2005 | 20:17
3
1
עדין משתמשת בווינדוס ישן?
תשתדרגי! אנחנו בשנות ה2000!! (וקצת יותר... )
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'נאמ, אני חייבת לציין'
נאמ, אני חייבת לציין
18/08/2005 | 20:22
1
שאתה לא יכול לדעת מה הוינדווס שלה לפי התמונת מסך. למרות שזה מאוד מרמז. אפשר לשים לו סקין שיראה כאילו הוא ישן, ז"א כמו אצלה בתמונה, ואפשר סגנון של XP.
ו.. זהו.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'הא, זה XP'
הא, זה XP
18/08/2005 | 23:33
1
1
אפשר לבחור אם להשיאר בעיצוב רגיל או לעשות כזה כחול מוזר
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'כחול זה לא מוזר... '
כחול זה לא מוזר...
19/08/2005 | 00:47
1
כחול זה שמאלני
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'We Rock!!! 160 RULZZZZ'
We Rock!!! 160 RULZZZZ
18/08/2005 | 21:29
1
לצפיה ב-'וואי מגניב'
וואי מגניב
18/08/2005 | 22:38
3
לצפיה ב-'כן, דרך זה הגעתי עכשיו.'
כן, דרך זה הגעתי עכשיו.
19/08/2005 | 04:20
3
לצפיה ב-'רק אני חושבת שהיא הכינה את הקרקע'
רק אני חושבת שהיא הכינה את הקרקע
18/08/2005 | 16:03
5
3
לעוד 5 ספרים?

אחר למציאת כל H ואחד אחרון לפינאלה...

אני מקוה!

מתי בכלל אמור לצאת הספר הבא?
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'כנראה שכן '
כנראה שכן
18/08/2005 | 16:07
4
6
אגב אהבתי את הרעיון לסמן הורקראקס או איך שרושמים את זה כ H, אני אאמץ.

מה שכן אני חושבת שיש קרקע לעוד ספרים, הרי הארי רוצה להיות הילאי ובשביל זה צריך עוד כמה שנות לימודים.
בעצם עכשיו כשאני חושבת על זה, אם הוא יעזוב באמת את בצפר זה יתיישב טוב עם זה שהיא לא רוצה לעשות עוד ספרים. אוף.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'כנראה יהיו ארבעה ספרים '
כנראה יהיו ארבעה ספרים
18/08/2005 | 16:10
3
3
אחד לכל H שנותר. אחד עבור השנה השביעית של ה"פ ועוד שלושה עבור שלוש השנים של לימודי ההילאות. הגיוני, לא?
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'אנשים, אתם הוזים '
אנשים, אתם הוזים
18/08/2005 | 16:16
1
2
יש עוד ספר *אחד*. ואז זהו...
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'יאפ.'
יאפ.
18/08/2005 | 16:19
2
היא אמרה שהשביעי הוא האחרון ואז *אולי* (אולי עם המון סימני שאלה. המון) יתחשק לה לכתוב מן אנציקלופדית הארי פוטר קטנה שכזאת, או משהו בסגנון. לא למטרות רווח, אלא תרומה.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'כן ולא. כי היא אמרה שיהיו 7 סכ"ה'
כן ולא. כי היא אמרה שיהיו 7 סכ"ה
18/08/2005 | 16:20
4
אז אני נוטה להאמין לה.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'מישהו יכול להסביר לי מה זה R.S.B??'
מישהו יכול להסביר לי מה זה R.S.B??
18/08/2005 | 22:04
5
7
אני מתה לקרוא את הספר השישי ובאנגלית לא הצלחתי אז אני צריכה לחכות עד שהוא ייצא בעברית בינתיים אני מנסה לברר ה-כ-ל על העלילה ואני רוצה לקרוא את הכתבה למעלה על ה-R.S.B אבל אני לא יודעת על מה מדובר...
בקשה תסבירו
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'זה RAB, וזה'
זה RAB, וזה
18/08/2005 | 22:13
4
5
אני אקצר, אז אמ..
אוקע
דמבי עושה להארי שיעורים פרטיים במהלך השנה השישית, ובמהלכם הוא מגלה בערך יחד עם הארי שוולדי עשה קסם שקוראים לו הורקראקס או משהו כזה (נקרא לזה H וזהו), שבמהלכו מכניסים חלק מהנשמה של המכשף לתוך חפץ. וולדי ככל הנראה עשה את זה 7 פעמים (ז"א נשמתו מפוצלת 7 פעמים) וזה מה שמונע ממנו למות. דוגמא לH היא היומן של רידל מהשנה השניה, שהושמד. דמבי הרס עוד H אחד, מה שמותיר עוד 4 (שכן שביעית אחת מהנשמה היא זו שבוולדי כרגע).
דמבי מצא עוד 1, תליון. הוא והארי הלכו יחד כדי לנסות להשמיד אותו, דמבי התענה כדי להשיג אותו, ואחרי שהם הוציאו אותו הם הלכו ישירות לבצפר. כשהם הגיעו, אחרי השתלשלות ארועים, הארי שם לב שהתליון מזויף ושRAB כבר השמיד אותו - והשאיר את הפתק המפורסם בזיוף.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'אולי R.A.B זה לא ראשי תיבות של שם..'
אולי R.A.B זה לא ראשי תיבות של שם..
18/08/2005 | 22:46
3
6
שם..אולי זה ראשי תיבות של משהו אחר....

חשבתי על חיזוק של תאוריה שמישהו אחר התחיל ואני רוצה לפתח אותה...אולי לילי פוטר היא הור' ואולי בגלל זה וולדמורט לא רצה להרוג אותה..ובעצם שהיא העבירה את ההגנה של להארי היא העבירה גם את ההור' שהיה אצלה אליו..ובספר השביעי המוצא האחרון של וולדמורט יהיה להשתלט על הארי כי הרי חצי ממנו כבר יש בהארי ולהרוג את החלק של הארי ואז להגשים את תנאי הנבואה...
שווה מחשבה..
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-''
18/08/2005 | 23:02
3
לא סביר שוולדמורט ישים H בתוך בנאדם עם רצונות משל עצמו, אלא בתוך משהו שהוא יכול לשמור עליו. בנוסף לכך מהספר יודעים שהוא בוחר בחפצים עם משמעות.
שקלנו שזה ר"ת של משהו אחר, לא הכי סביר, במיוחד לפי יתר הניסוח של המכתב.
מצטערת אבל מה שאמרת מאוד מאוד הזוי. לא מקובל עליי
ןאני יודעת שזה אולי קצת נשמע סנובי, אבל.. אם לא קראת את הספר, אל תנסי/ה לפתח תיאוריות, כי את/ה לא יודע/ת את כל העלילה וזה יהיה די קשה.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'הסיבה שהוא לא רצה להרוג את לילי'
הסיבה שהוא לא רצה להרוג את לילי
19/08/2005 | 09:53
1
2

היא שהיא מהסלאג קלאב
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'אז מה?'
אז מה?
19/08/2005 | 15:48
4
לצפיה ב-'וואוו..!! <פרצוף מעריץ>'
וואוו..!! <פרצוף מעריץ>
18/08/2005 | 23:59
3
יפה יפה! אהבתי!

כל הכבוד!

הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'BRAVO!!!'
BRAVO!!!
22/08/2005 | 00:38
5
סליחה על האיחור קודם כל

רק רציתי להעיר על משהו בחלק א, ב-4, שלא ראיתי אף אחד מגיב על זה;
אני חושב שגם שם כדאי לנו להיות חשדנים:

גנבתי את ההורקראקס האמיתי, ואני מתכנן להשמידו מוקדם ככל שאוכל.

לא כתוב בשום מקום ש-R.A.B מת.
וגם, מה אם דמבלדור טעה ובאמת כל ה-7 האחרים אינם Hים אמיתיים? :0
בנוסף, לא כתוב שהוא השמיד אותו.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'יש 8 הורקסוסים'
יש 8 הורקסוסים
22/08/2005 | 22:03
1
7
סתם סתם
בקיצר יש עוד אופציה אני לא יודע אם היא שיא השלמות אבל מה אתם חושבים על:....
אוליבנדר
הרי הוא נעלם בתחילת הספר הראשון וגם השם שלו מתחיל ב A זאת עוד נקודה למחשבה
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'בדיוק חשבתי על זה גם '
בדיוק חשבתי על זה גם
22/08/2005 | 22:43
4
רק שאוליבנדר מתחיל ב-O

הארי פוטר - הספר >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ