הסוד של לילי....

Fairywitch

New member
שני דברים:

אני חושבת שהוא כן ניסה להעביר אותם לצידו או משהו, כי כתוב בנבואה שהורי הילד התנגדו לו 3 פעמים. השאלה היא על איזו התנגדות מדובר. יכולה להיות התנגדות פשוטה, ויכולה להיות התנגדות להצטרף אליו. אני מניחה שנגלה בספר הקרוב.
זה מעלה שאלה גם לגבי פטוניה, שהתנהגה מאוד מוזר בספר החמישי כשהארי סיפר לה שוולדמורט חזר. יש משהו שקשור לאחיות האלו- לילי ופטוניה- לדעתי משהו גדול
ואנחנו עוד לא יודעים מה
בקיצור- ח"ח על הדיון, כי הוא מעלה הרבה שאלות גם מסביב

nitzanru

New member
אני חשובת שהכוונה

היא לזה שהם התנגדו כלומר נלחמו, אני חושבת שכתוב את זה איפושהו בספר החמישי... *בודקת* "זה שבכוחו להביס את אדון האופל קרב ובא... הם שחמקו ממנו כבר שלוש פעמים, להם יוולד הוא בשלהי החודש השביעי..." - עוף החול 858 ציטוט מתוך הנבואה ולא ההסבר של דמבלדור. "חמקו" - סימן שוולדמורט ניסה להרוג אותם (כמובן כי הם השתייכו למסדר עוף החול, ופעלו נגדו) כבר שלוש פעמים, לא שהם ניסו להתנגד למעבר לצד וודמורט, פשוט דמבלדור מסביר את זה במילים אחרות.

דיקלוש1

New member
כמו שכתוב לעיל

יכול מאוד להיות שהנבואה מתכוונת באמת לנוויל. אבל אין לזה קשר לעובדה שוולדמורט לא ממש רצה להרוג את לילי אלא עשה זאת בגלל שהיתנגדה והגנה על הארי...

nitzanru

New member
אני לא קוראת באנגלית...

ומי יודע אולי המתרגמת עשתה בכוונה בשביל שפוומינו הקטון יכיל דיונים סוערים על כל פסיק בספר!

Fairywitch

New member
במקור זה DEFY= להתנגד. אבל...

אבל יש מילונים שזה נותן גם את הפירוש- להתחמק.
המממ... לא נראה לי שרולינג בחרה במילה עם משמעות כפולה במקרה... מעניין מה עוד נגלה...

../images/Emo187.gif תראו, קשה לי לחשוב שג'יימס

ולילי ממש נלחמו בו פנים מול פנים והצליחו לברוח 3 פעמים, יותר סביר שהם נמלטו ממנו. והדבר השני, אני לא חושבת שוולדמורט רצה את לילי, אולי בשביל שתצטרף אליו. כי אחרי הכל אומרים שהיא הייתה מכשפה מאוד מוכשרת... אולי הוא רצה מכשפה כל כך מוכשרת אצלו בצוות אוכלי המוות, אבל לפני זה רצה לחסל את האיום. אני חושבת שנקבל מידע ממש גדול בספר השישי על הארי ועל נסיבות מותם של הוריו...

Fairywitch

New member
בדיוק. הימרו זה לא חמקו.

זה יותר לא נכנעו- כלומר, אולי קשור לזה שהם לא עברו לצידו.

../images/Emo187.gif to defy someone

להמרות את פיו של מישהו, או את סמכותו של מישהו. אבל תראי, השאלה שעכשיו גרמו לי לחשוב עליה וממש לא עוזבת לי את הראש זה למה וולדמורט בכלל רצה להציל את לילי? כלומר, הוא אמר לה "זוזי הצידה ילדה טיפשה" הוא ידע שהיא תיפגע מהקללה שלו, והוא ניסה להציל אותה (?) וכמו כן הוא אמר שהיא לא הייתה חייבת למות, שהיא יכלה להצטרף אליו. מה גורם לו לומר את זה דווקא עליה ולא על ג'יימס גם? אגב, אם היה משהו בינו לבין לילי (וג'קר שללה את זה, וגם את ההשערה שלילי היא אוכלת מוות. how dare you?!
) אז היינו צריכים לראות איזושהי תגובה מצידו בפריורי אינקטנאטם בספר הרביעי. ולא הייתה. או שלא היו לא פנים בשביל לשדר תגובה... בעעע...

Pr0NgS

New member
אני זוכר אולי בספר הראשון שהארי שאל

או איכשהו זה עלה שהוא ניסה להעביר אותם לצד שלו... את ההורים של הארי.

פורג3

New member
תגובה לשרשור עד כה:

לפי דעתי, יכולות להיות שתי סיבות לכך שהוא אמר את זה ללילי: או ש: הוא פשוט רצה שהיא תזוז כדי שהוא סוף סוף יצליח לעשות את מה שהוא רוצה- להרוג את הארי. או ש:מכיוון שהיא וג'יימס חמקו ממנו 3 פעמים, ובעולם הקסם זהו דבר נדיר, וולדמורט חשב שיש לה פוטנציאל והיא תוכל לעזור לו (איך, כמה ולמה תשאלו אותו, לא אותי
)

ToryMaster

New member
ככה בכלליות

רולינג אומרת שיש חשיבות מיוחדת לעיניים של לילי ולעובדה שהארי קיבל אותן, אולי זה קשור לעובדה שוולדמורט אומר שהיא לא הייתה חייבת למות? ליהיא שואלת למה וולדמורט חשב שלילי תצטרף אליו, לי יש תחושה שבין טום רידל ולילי אוונס יש קשר קצת יותר עמוק מאשר אנחנו יודעים, אולי וולדמורט יודע על לילי משהו שאף אחד אחר לא? פטוניה הגיבה בבהלה לא בגלל סוד לדעתי, אלא בגלל שזו פשוט התגובה הטבעית של מי ששומע שהשטן בכבודו ובעצמו חזר. נוויל לא נשמע כמו Evil, ואין הרבה חשיבות לזה שבעברית משום מה נוויל קצת מזכיר 'נבול'. זהו, אם יהיה משו, אני אגיד.

למעלה