הסוד של לילי....

דיקלוש1

New member
הסוד של לילי....

התעלומה האמיתית היא למה הההוא-מה-שמו הוא לא ניסה שהם יעברו לצד שלו עוד לפני זה.... (הארי פוטר ואבן החכמים עמוד 63) יכול להיות שוולדמורט כן ניסה לשכנע אותם??! בספר החמישי וולדמורט אומר להארי שאמא שלו לא הייתה חייבת למות... (לא זוכרת איפה)

Devil Jade

New member
../images/Emo122.gif

כי הוא היה צריך להרוג את הארי. וההורים של הארי הגנו עליו. והוא לא יכל. הוא היה צריך להרוג את הארי בעקבות הנבואה.

דיקלוש1

New member
נכון, אבל...

באחד הספרים (הרביעי או החמישי נדמה לי) וולדמורט אומר שלילי לא הייתה חייבת למות... למישהו אולי יש רעיון למה באמת הוא השתמש בקללת אימפריו עוד לפני כן אם הוא ידע על הנבואה?

איליili

New member
וולדמורט לא יודע שהוא היה צריך להרו

ג את הארי באותו הלילה!!! זה מה שכל הספר החמישי מבוסס עליו, רק אחרי שהוא ניסה להרוג אותו הנבואה בכלל התרחשה, וזה בגלל שהיה מעורב קסם עתיק שהוא שכח...

../images/Emo187.gif הכוונה היא למה וולדמורט לא

ניסה להעביר את לילי וג'יימס לצד שלו לפני הנבואה והכל, כלומר עברו מאז שהם סיימו בית ספר ועד הנבואה 4 שנים או קצת פחות, וולדמורט עלה בשנתם הראשונה של הקונדסאים בהודוורטס. עכשיו, בדיעבד כשאנחנו יודעים מה קורה בספר החמישי אנחנו גם יודעים מה זה "לפני זה". והאגריד גם אומר את הסיבה: כי הם היו יותר מדיי מקורבים לדמבלדור כבודו בשביל שהם יעברו שמה. כלומר, הם יותר מדיי האמינו באידיאלים של דמבלדור וכולי בשביל שהם יעברו לצד שלו, וייתכן שהוא כן ניסה לפתות אותם. אגב, בספר החמישי וולדמורט לא בדיוק מופיע ומדבר עם הארי. זה היה בטח בספר הרביעי או הראשון, שם וולדמורט מדבר עם הארי פנים אל פנים אחרי שהיה עד לכל האירועים (וזה חשוב מאוד, כי טום רידל לא יכל לדעת בדיוק מה קרה שם...). הנה זה, ספר ראשון, עמוד 301: "תמיד הערכתי אומץ.. כן ילד, הוריך היו אמיצים... הרגתי קודם את אביך, והוא נאבק בי באומץ... אבל אמך לא הייתה חייבת למות... היא התעקשה לגונן עליך..." מדבריו של וולדמורט. אני מבינה מזה שהוא חשב על לצרף את לילי אליו אחרי שיהרוג את האיום התורן על חייו - הארי. אבל כאן מועלית שאלה אפילו יותר מעניינת... למה וולדמורט חשב שלילי תצטרף אליו? מאיפה באה המחשבה הזו?

דיקלוש1

New member
לזה בדיוק אני מיתכוונת!!!

יש הרגשה בכמה מקומות בסדרה שהיה ביניהם איזשהו קשר...

S i r i u s

New member
השאלה היא מדוע הוא בכלל מדבר איתה,

אחרי הכל זה וולדמורט, הוא הורג ישר ללא שום בלה בלה כמו שהוא רצח את סדריק... למה הוא טרח בכלל לדבר עם לילי שתזוז?

דיקלוש1

New member
יש לי הרגשה חזקה...

שהוא היה מעוניין בלילי פוטר ולא רק בכוחות שלה.... למרות שזה נשמע קצת אבסורדי....

nitzanru

New member
כי...

הוא שמע רק חלק מהנבואה, וחשב שהארי ייסכן אותו יותר, מה שאני עדיין לא מבינה הוא למה הוא לא ניסה לרצוח גם את נוויל? החלק השני לא משנה בקשר לזה, כי וולדמורט היה צריך לבחור את הנרצח....

דיקלוש1

New member
מעצם העובדה שהוא בחר בהארי

הפך את הארי לחלק מהגורל שלו אבל זה יכל להיות נוויל באותה מידה.... אגב אני מאמינה שג'יי.קיי לא סתם נותת שמות לדמויות שלה ולא במקרה נוויל נשמע כמו EVIL (רשע).....

nitzanru

New member
../images/Emo12.gif באמת יכול להיות...

אבל השאלה היא איך זה קשור לספרים?

פורג3

New member
נוויל לא נשמע כמו Evil

נוויל זה נ-כמו נר, ו-וויל כמו וילה. Evil זה E- כמו אמא ו-vil כמו vel או vol. (מפני שזה לא נהגה בדיוק כפי שזה נכתב)

nitzanru

New member
אני (לפחות) התכוונתי

לאנגלית... בעברית נוויל אז זה כמו נבול (פרח נבול...)

limilu

New member
אסוציאציה לספר אחר (בלגריאד)

אולי... הוא רצה שהיא תהיה אשתו!

למעלה