לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1838518,385 עוקבים אודות עסקים

פורום הארי פוטר - הספר

ברוכים הבאים לפורום הארי פוטר -הספר, עם כניסתכם הורידו את הנעליים ומוזמנים אתם להתשלב כאן בשיחות. כל אחד מאיתנו קיווה פעם לקבל את המכתב מהוגוורטס או לבלות על שפת האגם יחד לצד תלמידי אחד הבתים או לחילופין לשבת במועדון גריפנדור. ובכן- כאן תוכלו למצוא אנשים בדיוק כמוכם. אבל לפני הכניסה מומלץ לקרוא את תקנון הפורום!

בברכות חמות וחתו"צים רבים  ההנהלה - 
ספיר (פיקסית נצחית)
אור (OKDeSign)

כל המעוניין בחברתינו/עצותינו/חפירותינו מוזמן להשתמש ב"מסר למנהלים"

אודות הפורום הארי פוטר - הספר

ברוכים הבאים לפורום הארי פוטר -הספר, עם כניסתכם הורידו את הנעליים ומוזמנים אתם להתשלב כאן בשיחות. כל אחד מאיתנו קיווה פעם לקבל את המכתב מהוגוורטס או לבלות על שפת האגם יחד לצד תלמידי אחד הבתים או לחילופין לשבת במועדון גריפנדור. ובכן- כאן תוכלו למצוא אנשים בדיוק כמוכם. אבל לפני הכניסה מומלץ לקרוא את תקנון הפורום!

בברכות חמות וחתו"צים רבים  ההנהלה - 
ספיר (פיקסית נצחית)
אור (OKDeSign)

כל המעוניין בחברתינו/עצותינו/חפירותינו מוזמן להשתמש ב"מסר למנהלים"
x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום הארי פוטר הספר, נא לקרוא את תקנון הפורום לפני השימוש :)

המשך >>

לצפיה ב-'הגיע הזמן להחזיר את הפורום לחיים...'
הגיע הזמן להחזיר את הפורום לחיים...
<< ההודעה הנוכחית
03/07/2004 | 07:32
79
35
(אני יודעת שפתחו כבר הודעה בשביל לפתור את הבעיות של הפורום, אבל היא בדרך של משאל ולכן הרשיתי לעצמי לפתוח שרשור חדש)
בעקבות הודעה שכתבה פלאפאל (c) בתגובה לזה שדני עזב, חשבתי שכדאי שנעלה לפה את כל הבעיות שמורידות את הרמה של הפורום...אני לא מצפה לעשות מהפכה בפורום, אבל אם השרשור הזה יעזור להעלות את הרמה אפילו במעט אני מאוד אשמח. כולכם מוזמנים להוסיף גם את הביקורת שלכם, ותשתדלו לעשות את זה עם טקט. אז...

(השאלה הגדולה...) מתי פותחים שרשור חדש ומתי מנצל"שים?
אין לפתוח שרשור חדש כש:
כשלא עונים לכם על שאלה שכתבתם כנצל"ש/שאלה שפתחתם בטופיק חדש. אם לא ענו לכם על טופיק חדש, כנראה שגם לא יגיבו לכם (אלא אם כן אתם מחשיבים תגובות זועמות וציניות) כשתפתחו עוד טופיק, מצטערת להגיד את זה. ואם לא ענו לכם על שאלה בנצל"ש, אולי לא הרבה הסתכלו עליה. בכל מקרה-במקרה הזה עדיף לנצל"ש
(בעיקר לחדשים שביניכם) כשנראה לכם שגיליתם תגלית מדהימה (כמו למשל השם של הספר השישי). תבינו, 90%  שידענו את זה כבר לפניכם
כשאתם רוצים להביע עמדה כמו: איזה חבל שסיריוס מת, או: אני רוצה שרון והרמיוני יהיו ביחד. מצטערת להגיד לכם, אבל את שאר הקוראים זה לא ממש מעניין.

בכל המקרים האלה עדיף לנצל"ש!

מתי יש לפתוח שרשור חדש?
כשאתם מביאים סקר/חידון/דיון/פרוייקט (למשל הפרוייקט של המפה של הוגוורטס) או בקיצור- משהו שיגרום לאנשים להפעיל את הראש/להכיר אחד את השני יותר טוב/להביע דעה/להכיר טוב יותר את הספרים של הארי פוטר, ומצדדים שונים (שוב, כמו בפרוייקט המפה של הוגוורטס)
כשאתם חדשים בפורום, וכותבים הודעת "אני חדש"
כשיש יום הולדת למישהו מהפורום (אתם או חברים אחרים בפורום)

בכל המקרים צריך לפתוח שרשור חדש!

ונעבור לנושא אחר...פיקים...

ולשאלות הנפוצות- מהם פאנפיקים/פיקים?-עניתי כבר, סיפורים שכתבו מעריצים שמבוסס על ספר (במקרה של הפורום הזה הארי פוטר)
מה זה בטא?- בטא זה מישהו/מישהי שאליהם שולחים את הפיק שלכם לפני שאתם מפרסמים אותו. תפקידו של הבטא הוא בעיקר לתקן שגיאות כתיב ושגיאות פיסוק (=נקודות, פסיקים וכו'). אבל התפקיד שלו זה גם לוודא שהטקסט שלכם אכן הגיוני לפי הספרים של הארי פוטר. אם למשל כתבתם שג'יני בשכבה של הארי, הוא צריך להעיר לכם על זה. אם תרצו הוא גם ייתן לכם ביקורת על התוכן עצמו.
איך משיגים בטא?- מנצל"שים וכותבים בהודעה שלכם שדרושה בטא נכון שזה לא כזה מסובך?

הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'המשך'
המשך
03/07/2004 | 07:33
23
6
כללי ברזל כשאתם מפרסמים פיק:
תשיגו לכם בטא! כן, גם אתם שאין לכם כמעט שגיאות כתיב, חוץ מטעויות קטנות ונסלחות (נסלחות בעיני רוב הפורום, בעיניי הן לא נסלחות) כמו לבלבל את "אִם" ו"עִם". תאמינו לי שזה פוגע ברמת הפיק. אוהו, כמה שזה פוגע...אני אישית מפסיקה לקרוא פיק אם אני מוצאת שגיאה כזאת (ונראה לי שזאת באמת הגזמה מצידי). לא בגלל הטעות עצמה, אלא יותר בלל שאני מקבלת את הרושם שהכותב אפילו לא טרח להשיג לעצמו בטא.
כותרת, דירוש (rating), טיזר, שיפ. מטרת כל המושגים האלה היא לסווג את הפיק שלכם. אני יתעכב כאן על כל אחד מהם:
כותרת- אז למה כן לעשות כותרת (שם לפיק)?
כי...: הכותרת אמורה לגרות את האנשים לקרוא. תודו ש"קסמים בניו יורק סיטי" נשמע יותר מושך מ"הפיק שלי" ()
כי...: היא נותנת הרגשה לאנשים שלא חיפפת עם הפיק. כשאני קוראת כותרת כמו "הפיק שלי", זה גורם לי לחשוב "הכותב אפילו לא טרח למצוא שם לפיק שלו..." (אני מדגישה שזה מה ש*אני* חושבת, זה רק רושם וברור שהשקעתם בפיק שלכם, אבל מדובר ברושם ראשוני וזה לא משהו שאפשר ממש לשלוט בו...)
כי...: הכותרת נותנת לאנשים מושג על מה יהיה הפיק
בקיצר, אל תתעצלו, תמצאו שמות לפיקים שלכם!
דירוג: מטרת הדירוג היא להגביל את הגיל של הקוראים לגיל מסויים. אם בפיק שלכם יש אלימות, למשל, צריך להגביל אותו לגיל 13. עוד על דירוג תמצאו בטאגליינס של פורום פאנפיקים.
למה לעשות דירוג? כי חבל להרוס את התמימות לקוראים מסויימים...
טיזר: (המושג האהוב עלי...) הטיזר הוא קטע מתוך הפיק שלכם שאמור לגרות את הקוראים לקרוא את הפיק שלכם. המצאה מצויינת...

תפרסמו את הפיק גם בהודעות- לאף אחד אין כוח להסתבך עם הוורד, שלפעמים לא עולה. תעשו לי טובה, אל תגיעו למצב שיבקשו ממכם לכתוב אותו בהודעות. תפרסמו אותו בהודעות ישר.
סימני פיסוק וכל זה: הדגשה- תזכרו הדגש|להדגיש במקומות הנכונים. משום מה אני רואה בהרבה פיקים שאין שום הדגשה. וזה במקום שצריך הדגשה. פשוט חבל, כי ההגדשות מאוד עוזרות להעביר את המסר כמו שרציתם. אנשים גם שוכחים להדגיש כשהם מעתיקים מוורד לתפוז.
סימני קריאה/שאלה- תיזהרו מאוד איתם. אני לא יודעת איזה רושם 3 סימני קריאה (!!!) או 3 סימני שאלה יוצר אצל אנשים אחרים, אבל לי זה עושה רושם של "או. קיי...הכותב הזה הזה מתלהב מעצמו..." (בבקשה אל תיקחו את זה אישית). לפעמים אני גם רואה דברים כאלה: ?!?!?!
מצטערת להגיד לכם, אבל כתיבה כזאת אולי מתאימה לאיי סי קיו, אבל בהחלט לא לפיק...

מקווה שחסכתי לבטא שיהיו לכם קצת עבודה...

תעברו על הפיק שלכם לפחות פעם אחת לפני שאתם שולחים אותו. כי לפעמים אני מקבלת את הרושם שאנשים לא עושים את זה. ואז תנסו להסתכל עליו מנקודת המבט של הקוראים ולתת לעצמכם ביקורת כנה. אם הייתם קוראים אותו בתור פיק של מישהו אחר, האם הייתם ממשיכים לקרוא את הפיק אחרי החצי עמוד/פיסקה/משפט הראשונים? לדעתי ההתחלה *מאוד* חשובה.
לכאן אני מכניסה העדפה **שלי** (זה קצת ארוך אז אני לא יאשים אותכם אם תדלגו עליה): אני חושבת שהתחלה שמעוררת אצל הקורא שאלות, כמו של הספר ה-4 למשל, היא התחלה טובה. אל תתנו לקורא להבין את *כל* מה שהדמויות עושות/אומרות. בהתחלה של הספר ה-4 אנחנו אפילו לא יודעים מי הדמויות (וולדמורט וזנב תולע) שהיו בחדר, והיינו צריכים להבין את זה מתוך רמזים (באיזשהו שלב וולדמורט קורא לזנב תולע בכינוי שלו, אבל זנב תולא למעשה לא קרא לוולדמורט בשמו. אנחנו הבנו שזה הוא מתוך רמזים). אני רואה לפעמים התחלות כמו "דמות קטנה הלכה בדרך פריווט"- משהו כמו התחלה שאמורה לעורר בקורא שאלות כמו מי הדמות הזאת, אבל הן לא מעוררות אותן כי זה די ברור שזה יהיה הארי. גם ג'יי קיי עושה לפעמים התחלות כאלה, אני במקרה לא אוהבת אותן. התחלות שאני אוהבת הן בעיקר כאלה שמתחילות בדו שיח בין 2 דמויות, שבמהלך הפיק מבינים אותו...(שוב פעם, כמו בהתחלה של הספר ה-4)

אני רוצה לחזור לנושא הפיקים, ועכשיו לתגובות לפיקים:
בגלל שזה מה שאתם חושבים, אין מן הסתם תגובות "נכונות" או "לא נכונות", אלא יותר "תגובות שעוזרות לכותב"/"תגובות שלא עוזרות לכותב"

מצטערת להגיד לכם, אבל תגובות כמו "מקסים, מדהים, המשך" לא נחשבות תגובות שעוזרות לכותב. ז"א זה מאוד נחמד לקרוא תגובה כזאת...אבל תכל'ס הכותב צריך ממכם פידבק כדי שהוא יידע מה לעשות ומה לא לעשות בפרק (או  בפיק) הבא. לכן כשאתם כותבים תגובות כלליות כאלה הוא לא יידע מה בדיוק אהבתם (סגנון כתיבה/נושא/תיאורים?) ואיך להמשיך. תגובה טובה זה כשאתם מפרטים לכותב מה בדיוק אהבתם גם כי תגובות כמו זאת שנתתי לכם הן לא אמינות במיוחד. הן כלליות מדי, כי בדיוק את אותן תגובות הפיק שלפניו כבר קיבל. תאמינו לי, כתבתי פיק, וקיבלתי תגובות של משפט אחד. זה לא אמין. לפעמים זה אפילו נשמע יותר כאילו רק רצו לתת לכותב הרגשה טובה, וזה לא מה שבאמת חושבים על הפיק. כשאתם מפרטים מה אהבתם זה נשמע כאילו באמת התעמקתם בפיק ושמתם לב גם לפרטים קטנים יותר וזה מאוד מחמיא. גם לצטט קטע שאהבתם מהפיק זה טוב לדעתי.

ביקורת קשה- אני חושבת שזה תמיד טוב שמי שכותב פיק יכתוב אם הוא מוכן לקבל אפילו ביקורת מאוד קשה או שעדיף שלא יכתבו לו ביקורת קשה (בד"כ אצל אנשים שכותבים פיק ראשון). בקיצור אל תחסכו ביקורת קשה מהכותב, אבל תשתדלו לא לקטול אנשים. זה לא נחמד. אני מניחה שאתם יודעים איך לכתוב ביקורת קשה ככה שהיא תהיה בונה ולא הורסת.

ונעבור לנושא אחר...(תופים) אומנות השירשור
(למי שהתעצל להיכנס ללינק של אומנות השירשור...) אז...כשאתם רוצים לשרשר לטופיק (נושא), פשוט תלחצו על הכותרת, ואז בתחתית ההודעה יש לכם אפשרות להגיב עליה. אם אתם רוצים להגיב *לתגובה* על טופיק, תלחצו על הכותרת שלה, ואז בתחתית ההודעה תלחצו על להגיב. הרבה פעמים קורה שמשרשרים לתגובה במקום לטופיק. שימו לב לזה!

וזה כל מה שיש לי להגיד בינתיים. מקווה שתפנימו את זה
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'צודקת בהכל.. במיוחד'
צודקת בהכל.. במיוחד
03/07/2004 | 08:31
1
1
במיוחד בנושא התגובות של הפיקים.

וח"ח על ההשקעה!
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'תודה'
תודה
04/07/2004 | 01:18
1
נבהלתי בהתחלה כשראיתי שיש לי 27 תגובות...חשבתי שהגזמתי עם העצות שלי לכתוב פיק
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-' '
03/07/2004 | 11:44
1
ת'אמת היו דברים שכתבת שלא ידעתי
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-' צודקת!'
צודקת!
03/07/2004 | 14:24
לצפיה ב-' ראסמי צודקת'
ראסמי צודקת
03/07/2004 | 14:37
1
בעיקר לחדשים שביניכם) כשנראה לכם שגיליתם תגלית מדהימה (כמו למשל השם של הספר השישי). תבינו, 90%  שידענו את זה כבר לפניכם
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'תודה תודה תודה'
תודה תודה תודה
03/07/2004 | 15:16
1
לצפיה ב-'אתעכב, לא יתעכב '
אתעכב, לא יתעכב
03/07/2004 | 15:26
11
2
צורם אחרי ההערה על שגיאות.

הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'חחח'
חחח
04/07/2004 | 01:20
10
1
האמת שאני יודעת שעתיד אני צריך לכתוב עם א', פשוט אני לא רואה אף אחד אחר כותב את זה ככה...
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'מה זה משנה אם אף אחד אחר לא כותב'
מה זה משנה אם אף אחד אחר לא כותב
04/07/2004 | 02:15
9
1
ככה? זה צורם לעין. חוצמזה, ככל שיותר אנשים יתמידו לכתוב גוף ראשון עתיד כמו שצריך, זה רק יעזור לאחרים להבין.
ולמה את כותבת ככה אם את יודעת שזה לא נכון?

נאמר אך ורק ברוח טובה
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'אממ...'
אממ...
04/07/2004 | 02:41
8
זה כמו שאת יודעת שצריך לכתוב "הן תכתובנה" ולא "הן יכתבו" ובכל זאת את כותבת "יכתבו"...I don't know
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'לא,זה לא אותו הדבר...'
לא,זה לא אותו הדבר...
04/07/2004 | 13:29
7
מה שאת אמרת זה כמו-"אינני יודעת אם...",אבל אפשר גם-"אני לא יודעת אם..."
אני דיי בטוחה שאפשר לומר יכתבו,בגוף שלישי.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'דווקא לא'
דווקא לא
04/07/2004 | 14:36
2
זאת לא תהיה עברית נכונה...
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'את אומרת שזה לא יכול ליהיות מבחינה'
את אומרת שזה לא יכול ליהיות מבחינה
04/07/2004 | 16:09
לשונית?כי אם כן-את צודקת.יכתבו זה לזכר בגוף שלישי,ולא לנקבה.לומר-הן יכתבו זה לא נכון מבחינה לשונית... אומרים "הן תכתובנה" עבור נקבה...
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'זאת תהיה, '
זאת תהיה,
04/07/2004 | 19:48
האקדמיה אישרה את זה כבר מזמן.

אבל לכתוב אני 'יחשוב' ולא 'אחשוב' זה סתם זלזול בשפה. ואם את רואה רק אנשים שכותבים ככה, את כנראה גולשת במקומות הלא נכונים .
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'טוב אני קיבלתי 100 בלשון (מתלהב...)'
טוב אני קיבלתי 100 בלשון (מתלהב...)
04/07/2004 | 16:42
3
ברור שאפשר להגיד יכתבו בשפה מדוברת אבל בשפה תקינה יכתבו זה רק על גוף הם
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'כן,זה מה שרשמתי שורה מעליך'
כן,זה מה שרשמתי שורה מעליך
04/07/2004 | 17:05
2
1
לצפיה ב-'ואני שחייב להגיד משהו אישרת את'
ואני שחייב להגיד משהו אישרת את
04/07/2004 | 17:31
1
לצפיה ב-'חחחחח זה פסדר'
חחחחח זה פסדר
04/07/2004 | 18:09
לצפיה ב-'ממש כל הכבוד..'
ממש כל הכבוד..
03/07/2004 | 16:04
1
גם אני מסכימה עם כל מילה...ואני בדיוק בתהליכי כתיסה של פיק אז תודה על המידע המעניין שלא ידעתי על פיקים!..
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'טוב מאוד! בנוגע לפיקים והכותרות...'
טוב מאוד! בנוגע לפיקים והכותרות...
03/07/2004 | 16:09
הפיק שפירסמתי לפני כמה ימים, על פטיגרו וסיריוס, יש לו שם, אבל הוא ארוך מדי לכותרת. בגלל זה נאלצתי לכתוב "הפיק שלי - חלקים א' ו-ב'".
במקרה הזה, אפשר באמת לכתוב את הכותרת בתחילת ההודעה, אבל כמו שכתבת, הכותרת הראשית היא זאת שמחליטה אם יקראו את הפיק או לא.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'כל הכבוד על ההשקעה'
כל הכבוד על ההשקעה
03/07/2004 | 17:16
לצפיה ב-''
04/07/2004 | 09:05
2
סתם כי זה היה מתבקש!
אבל ברור ש
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'קבלי ח"ח על ההשקעה!'
קבלי ח"ח על ההשקעה!
04/07/2004 | 13:30
לצפיה ב-'כל הכבוד'
כל הכבוד
03/07/2004 | 13:08
1
לצפיה ב-'פשוט מצוין... ולערן..'
פשוט מצוין... ולערן..
03/07/2004 | 13:20
תנעץ את זה בראש העמוד או תוסיף לתקנון הפורום\טאגליינס. זה יותר מחשוב.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-''
03/07/2004 | 13:55
3
1
רק חבל שהאנשים שלרוב צריכים לקרוא את זה לא קוראים את זה..
צריך לטגלן את זה..
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'V|הפנמתי...'
V|הפנמתי...
03/07/2004 | 14:03
2
לצפיה ב-'הפנמת? שמת לב ששרשרת לא נכון?'
הפנמת? שמת לב ששרשרת לא נכון?
03/07/2004 | 14:16
1
1
רוצה תמונה של אומנות השרשור?
אני אצרף אחת בשבילך.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'SorrY...'
SorrY...
03/07/2004 | 14:20
1
תודה מעכשיו אני אשתדל לשרשר נכון....
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'כל הכבוד אבל...'
כל הכבוד אבל...
03/07/2004 | 14:39
12
2
כמו שכבר אמרתי, נראה שהפורומיסטים הבעיתיים מדלגים על הנושאים האלה.
אני אכתוב שוב את מה שכתבתי בהודעה הקודמת כי זה קצת נבלע שם.

אורה, ו.... אני לא יודע את השם שלך, אני מתאר לעצמי שאתם מנהלם בסדר גמור+. אני פשוט לא הייתי פה רב הזמן שניהלתם אז אני לא ממש יודע. אבל מה שבטוח זה שהפורום הזה הולך לעזאזל. ונמאס. אני אומר שצריך לעשות משהו דרסטי. תקראו לי חרא, אבל אני חושב שכשמישהו (הרבה ש..) פותח הודעה חדשה מפגרת ביותר שיש כבר 4 כאלה, חמש דקות אחר כך מקפיץ ועשר דקות אחר כך פותח עוד אחת להגיד שלא הגיבו לו אז צריך להגיב לו כמו שצריך. וזה לא אומר לשלוח לו תמונות של אומנות השרשור, או להסביר לו בעדינות. זה אומר להגיד לו שלא יפתח הודעות חדשות לפני שהוא קורא את כל ה4 עמודים האחרונים ומתבגר כבר.

הנה עוד כמה הצעות קצת פשיטיות מצידי. אבל במצב חירום מכריזים על שלטון צבאי. והגענו למצב הזה.

1- כשמשתמש חדש פותח הודעה שמכריזה שהוא מצטרף צריכים לקרות 2 דברים:
    1.1 - הודעה מאחד מהמנהלים ששולחת אותו לתקנון, מסבירה לו בכלליות מה הולך כאן ומה בהחלט לא הולך כאן, מציגה תמונה של אומנות השרשור (זה חשוב אבל זה לא מספיק) וכמובן מברכת אותו על בואו.
    1.2 - ע"ע סעיף 2.
2- הודעות "אוף ושטויות". הגענו למצב שיש 2-3 טופיק ששווים קריאה בעמוד הראשון (לא כולל פאנפיקים). כל השאר ג'אנק. לדעתי עדיף לצםצם את הפורום שלנו ל14 הודעות במקום 15 בכך שתמיד (תמיד) תהיה הודעת "אוף ושטויות". בהודעה הזאת שמים את כל העופות כמובן, אבל יותר חשוב מכך, לכאן משורשרות כל ההודעות הטיפשיות שלא היה צריך לפתוח כהודעה חדשה וכל ההודעות של "אני חדש". עם כל הכבוד לחדשים, יש מלא כאלה. וזה תופס מקום.
3- הנהלה. אני מאוד מקווה שאני לא אפגע בהנהלה שלנו בסעיף הזה. לדעתי כדי לממש את שני הסעיפים הראשונים + להסביר לכל הטפטים חסרי היכולות את סודות החיים צריך יותר משני מנהלים. לדעתי צריך לצרף עוד מנהלים זמניים שיעזרו להשתלט על הפורום הזה ולהפוך אותו למשהו ששווה להיות במועדפים. המנהלים הזמניים צריכים לדעת כמובן שברגע שהמצב ירגע ושוב יהיה לנו את הפורום שלנו הם יקחו את הצעד אחורה ויוותרו על צבעם הכחול.

תוספות:
אני חשוב שצריך לנסח מחדש את תקנות הפורום ולהכניס בו את כל הכללים שהעלו פה. צריך כמובן שיהיה רוב מסוים של חברי הפורום הקיימים שיסכים לתקנון. וחובה שכל משתמש חדש יבין שהוא לא כותב אף הודעה/תגובה עד שהוא סיים לקרוא את כל התקנון ולהבין אותו.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'אני בעד מדיניות של מחיקות.'
אני בעד מדיניות של מחיקות.
03/07/2004 | 15:06
9
1
לצפיה ב-'יש בעיה עם מחיקות'
יש בעיה עם מחיקות
03/07/2004 | 15:36
8
1
אנשים חדשים באים ורואים שההודעה שלהם נעלמה. הם כותבים חדשה... אז גם זאת נעלמה והם כותבים עוד אחת זועמת על איך שאנחנו מניאקים ולא מקבלים חדשים בלה בלה בלה והולכים לבכות בתפוז משוב.

אם כבר הודעה של אוף/שטויות/חדשים למה לא פשוט לשרשר לשם? כי יש הודעות שלא צריך למחוק אבל מקומם לא בהודעה חדשה.

צריך להחליט על מכסה מסוימת שבה עוזבים את ההודעת אוף/שטויות/חדשים הנוכחית, נותנים לא לרדת לפותחים אחת חדשה. נגיד כשהיא מגיעה ל60 תגובות.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'כנראה שיש כמה דברים שאתה לא'
כנראה שיש כמה דברים שאתה לא
03/07/2004 | 16:23
4
1
תמיד מודע להם (וקוראים לי ערן)
כמעט כל מי שנמחקת לו הודעה, מקבל על זה מסר שמסביר לו בדיוק מה הוא עשה לא נכון, ולמה ההודעה נמחקה..
אל תחשוב שהם ישר חושבים שהיא נעלמה.
יש את אלה שמקבלים את הטעות ומנסים יותר טוב פעם הבאה, ויש את אלה שמתעצבנים ו"הולכים לבכות לתפוז".
ככה שמי שאתה רואה שמתעצבן על זה ש"נעלמה" לו ההודעה, הוא או מישהו שלא אכפת לו ממה שכתוב לו במסר, או מישהו שפשוט לא יודע לקרוא מסרים וחייב ללמוד קצת על תפוז (ובכזה מקרה מסבירים לו בפורום [אם הוא שואל]).

מסתבר שאתה לא יודע הכל..מה לעשות.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'אווו...'
אווו...
03/07/2004 | 22:07
3
1
האם הבחנתי במידה של עוינות בהודעה הזאת?

אני ידעתי את כל מה שאתה כתבת שם. אני גם הייתי מנהל כמה חודשים בתפוז. וזה לא משנה בכלל את מה שכתבתי בהודעה המקורית.

לא חשוב כמה מסרים תשלח לו ותסביר עדיין יבואו הודעות של "איפה ההודעה שלי" ועדיין יהיו בכיונים לתפוז. לכן עדיף לשרשר.

ובכלל אני לא חושב שכדאי למחוק הודעה אלא אם כן זה משהו פוגע וכל"ב. הודעה טיפשית של "מתי יוצא הספר?" לא צריך למחוק אלא לשרשר ולהגיד לו להסתכל למעלה.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'מה גרם לך לחשוב שאני מוחק'
מה גרם לך לחשוב שאני מוחק
04/07/2004 | 02:46
2
1
כל הודעה פה?
חלק גדול מהן אחר משורשר, אבל הודעות טיפשיות במיוחד, והודעות שבאמת מיותרות נמחקות.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'אה כן..ואין עוינות'
אה כן..ואין עוינות
04/07/2004 | 02:47
1
לצפיה ב-'אני לא כתבתי שאתה מוחק.'
אני לא כתבתי שאתה מוחק.
04/07/2004 | 14:06
1
אני כתבתי שמדיניות המחיקה לא עובדת כתגובה למישהו/י שכתב שצריך למחוק במקום לשרשר.

אני רואה שאתה ואורה משרשרים בסופו של דבר. מה שאני אומר זה שזה קורה אחרי כמה תגובות זועמות של אנשים בפורום להודעה החדשה וזה גורר עוינות וכו'. זה סתם בזבוז. עדיף לפתוח הודעה מיוחד לדברים האלה.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'למחוק רק יחריף את הבעיה, בדיוק.'
למחוק רק יחריף את הבעיה, בדיוק.
03/07/2004 | 16:25
2
1
זה אמנם נראה שאני אין לי זכות לדבר בעצמי כי גם אני לא בדיוק ותיקה כאן, אבל קראתי וראיתי מה קורה.
למחוק הודעות כאלה, כמה מפגרות שהם לא יהיו (ויש כאלה.. חחח) לא יעשה כלום כי בדיוק כמו שאמרת כל אלה רק יעלבו שמוחקים את ההודעות שלהם וילכו לבכות אצל כל אחד שירצה להקשיב להם ויתלוננו על האנשים פה שהם סנובים כלפי חדשים.
כבר אמרו את זה פה - ונראה כאילו באמת דוקא אלה שרושמים את ההודעות שלא שייכות לשום דבר חשוב, אלה שצריכים לקרוא את הדברים האלה, מתעלמים. הפתרון היחיד שאני יכולה לחשוב עליו, זה לנסח פעם אחת ולתמיד את כל מה שחדשים בפורום צריכים לדעת, וראיתי כבר כמה שעשו את זה, לשי את זה בתקנון או משהו, וכשרואים מישהו שלא עשה משהו לפי זה, בעדינות להפנות אותו לשם. תחשבו על זה רגע, לנו שרואים פה אלפי חדשים ומליון הודעות מטומטמות זה רק נראה כמו "עוד אחד כזה" וישר מתעצבנים - מובן, אבל לאותו חדש מסכן זה יכול להראות כמו סתם התנפלות עליו. וגם זה מובן. כל אחד רוצה להתקבל יפה, וזו זכותו, גם אם הוא לא היה חכם מספיק בשביל לבדוק אם אין עוד 10000 הודעות בדיוק כמו שלו על מה שם הספר השישי באותו עמוד. אם אומרים יפה - שלום, ברוך הבא, ובבקשה לא כך וכך - הכל בסדר ואותו ניובי מסכן יכול להשתלב בפורום ולהוסיף המון.
וכן - אם רואים שבנאדם לא קולט את הכללים וממשיך עם ההודעות שטויות האלו ומה שלא יהיה, זה מחייב התערבות של המנהלים, כי גם אי אפשר פשוט לשבת ולחכות שהעניינים יסתדרו לבד - כי ראיתם שזה לא.
אז הנה. אמרתי את מה שאמרתי... עכשיו אני אסתום.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'תראי, יש גם עם זה בעיה-'
תראי, יש גם עם זה בעיה-
03/07/2004 | 17:00
1
נכון שכל אחת מההודעות המפגרות נכתבה בידי אדם אחר, שרוצה להתקבל בברכה ויכול לתרום המון לפורום, אבל...
כמה יכול לתרום בנאדם ש:
א- לא יודע לשרשר ולנצל"ש
ב- מזלזל בנו ואפילו לא טורח לבדוק כמה מאות הודעות נפתחו באותו נושא בעמוד הראשי (וזה לא שביקשו ממנו לבדוק בארכיון, 400 עמודים אחורה...)
ג-כנראה שהוא ממש לא חושב שהזמן או העצבים שלנו שווים משהו.
(לדוגמא- שואל שאלות שכתובה התשובה להן למעלה, או בשאלות נפוצות וכאלה)

אז אני ממש לא יודעת כמה הוא תורם. כשאני מגיעה לפורום חדש אני משתדלת לא לשאול שאלות כאלה, לקרוא את התקנון ולקרוא הודעות בפורום, לפני שאני כותבת מה שעלול ליצור רושם ראשוני מאוד רע.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'חחח אני יודעת, אני יודעת -'
חחח אני יודעת, אני יודעת -
03/07/2004 | 18:33
גם אני. ואני לא מדברת דווקא על אנשים מסויימים כאלה שמתעצלים להסתכל באותו עמוד אפילו הודעה עם אותה שאלה מפגרת כמו שלהם. עם זה אני באמת כבר לא יודעת מה לעשות...
ובקשר ללשרשר ולנצל"ש - אפשר ללמוד - ז'תומרת הגיע בנאדם חדש שלא עשה את זה כמו שצריך, אם העירו לו יפה שיסתכל איך כן לעשות את זה נכון יכול מאוד להיות שהוא ידאג לזה בעתיד ודווקא כן יתרום לפורום. בנושא הזה אני כן חושבת שצריך להיות קצת פחות עצבניים, אם כי זה באמת כמעט בלתי אפשרי כשבאות אליך איזה 20 אלף הודעות שאפשר היה בהחלט לנצל"ש...
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'אמ...'
אמ...
03/07/2004 | 17:20
הם יכולים להפעיל את אותה מדיניות שיש בפורום פאנפיקים
המנהלת פותחת כל זמן מסויים הודעות אוף ולשם כולם משרשרים את כל השטויות, ומי שלא משרשר את זה לשם, היא דוחפת את זה לשם..
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'אתה צודק! הפורום הזה נ-ו-ר-א חשוב'
אתה צודק! הפורום הזה נ-ו-ר-א חשוב
03/07/2004 | 19:15
1
לי ולכולם{ ואם לא אז זה כבר מצביע על בעיה.} זה נורא כיף להיכנס לפורום ולקרוא הודעות מעניינות {וגם אופ טופיקים, רק בתנאי שהם מעניינים}. אבל הפורום עלה על שרטון בזמן האחרון, ואנחנו מנהלים קרבות ומטבחים אחד בשני.
אני הייתי עד לפני כמה זמן תושבת קבועה בפורום אחר, שהוא באמת היה פורום כיפי, פורום שבצורה מטרידה הזכיר את קטנטנות בצורה שהכל התנהל יפה ובהרמוניה {כן, עד כמה קיטשי שזה נשמע}, וכשרק עברתי לפה הפורום לא היה רחוק מהרמה של אותו פורום. אבל עכשיו, זה ממש מפחיד לראות מה הולך כאן. אני באמת רוצה לשפר {אם אני אוכל} ולראות שהפורום ישתפר כי יש פה אנשים {כמוני} שצריכים מנת ה"פ ביום ולדבר עם מישהו על זה.
אז אנשים. תקראו את כל החוקים החדשים ותפנימו...
בשביל הפורום ובשבילנו.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'כל'כבוד! '
כל'כבוד!
03/07/2004 | 15:05
לצפיה ב-'...'
...
03/07/2004 | 15:33
אני מסכימה עם כל מילה...
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'כל הכבוד!!!!!!!'
כל הכבוד!!!!!!!
03/07/2004 | 16:40
לצפיה ב-' בדיוק! מסכימה!!'
בדיוק! מסכימה!!
03/07/2004 | 17:10
3
לצפיה ב-'כל הכבוד!!!'
כל הכבוד!!!
03/07/2004 | 17:28
אני מקווה שאנשים יפנימו את זה... באמת היה צריך את זה פה!

קבלי ח"ח!!!
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-' כל הכבוד לך אבל...'
כל הכבוד לך אבל...
03/07/2004 | 18:16
בקשר לעניין הפיקים - אני חולקת על דעתך. קיים פורום במיוחד בשביל פאנפיקים. אז כן - נחמד שאנשים מפרסמים פה פיקים, ולקבל תגובות ופידבקים. אבל מכאן ועד לחיפוש בטא בפורום הארי פוטר ולא בפורום המיועד לכך, לפחות לדעתי האישית, המרחק גדול.
אני מודעת לכך שגם את כותבת שם מדי פעם, וכך עוד חברי(אם כי אני מניחה שזה יותר חברות ) פורום אחרים, אבל יש כאלה שלא מודעים לקיומו של הפורום, ולכן כדאי להצביע על נקודה זו.
אין לי שום דבר נגד פאנפיקים בפורום 160, אבל בפעם האחרונה -

פורום פאנפיקים, פורום פאניקים, פורום פאנפיקים!!!

מס' 414, מס' 414, מס' 414.

אם אתם רוצים בטא, יותר מומלץ שתחפשו - כאן.
הארי פוטר - הספר >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'קבלי ח"ח, {או שזה כ"כ?}'
קבלי ח"ח, {או שזה כ"כ?}
03/07/2004 | 19:01
6
1
לצפיה ב-'סתם שאלה של עילגות... מזה ח"ח????'
סתם שאלה של עילגות... מזה ח"ח????
03/07/2004 | 20:02
5
לצפיה ב-'ח"ח= חן חן. {כאילו יופי, יופי.}'
ח"ח= חן חן. {כאילו יופי, יופי.}
03/07/2004 | 20:05
2
לצפיה ב-'חיזוק חיובי'
חיזוק חיובי
03/07/2004 | 20:17
1
לצפיה ב-'חייל חתיך'
חייל חתיך
03/07/2004 | 22:12
1
לצפיה ב-'חיבוק חזק.'
חיבוק חזק.
03/07/2004 | 22:49
1
1
את יכולה לפרש את זה איך שאת רוצה.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'כן רק דבר אחד... זה אתה לא את...'
כן רק דבר אחד... זה אתה לא את...
04/07/2004 | 01:32
2
לצפיה ב-'כל הכבוד. הפנמתי'
כל הכבוד. הפנמתי
03/07/2004 | 19:24
4
מקווה ששירשרתי טוב ואם לא, מישהו מוכן להסביר לי מה לא עשיתי טוב?

תודה בכל מקרה...
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'שירשרת כמו מקצוענית! '
שירשרת כמו מקצוענית!
03/07/2004 | 20:11
3
1
אני מסירה את איומי- הכביש הוא מקום בטוח עבורך שנית .
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'יאיייי דרך אגב...'
יאיייי דרך אגב...
03/07/2004 | 20:25
2
1
כל פעם שאני קוראת את החתימה שלך אני על סף בכי!
שיר דרמתי בסצנה עצובה במיוחד
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'אכן שיר עצוב בסצנה עצובה...'
אכן שיר עצוב בסצנה עצובה...
03/07/2004 | 20:50
1
שיר שולט אבל!
ופיפין מהמם...
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'צודקת בהחלט! בכל מה שאמרת '
צודקת בהחלט! בכל מה שאמרת
03/07/2004 | 21:06
1
לצפיה ב-'נצלש! תגיבו! לאנשים שכותבים פיקים'
נצלש! תגיבו! לאנשים שכותבים פיקים
03/07/2004 | 20:07
4
1
אני אוהב לקרוא פיקים, אבל כל פעם שכותבים פיק חדש זה לא קצת מיותר לכתוב כל פעם, הארי פוטר גילה שהוא קוסם.. או הוריו של הארי לא נהרגו בתאונה.... או הוא רצה לחזור לבית הספר שלו הגוורטס שהיה בית ספר של קוסמים...
מי שקורא פיקים מכור להארי פוטר וזה די מעצבן לקרוא את זה כל פעם מחדש... אבל זו רק דעתי כמובן
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'כל זה יפה כן כן ואני אישית מסכימה'
כל זה יפה כן כן ואני אישית מסכימה
03/07/2004 | 20:44
2
איתך, אבל אתה ממש לא יכול לבוא לאנשים שכותבים פיק ולהגיד להם איך ולמה לכתוב. מצטערת, זה פשוט לא עובד כך.
בעינייך (בעיני ובעיניי כמעט כולם) ההתחלות של "הארי היה קוסם, בעל שיער שחור כלילה, עיניים ירוקות וצלקת- מזכרת מאותו לילה נוראי בו וולדמורט, הקוסם הרשע והחזק ביותר, רצח את הוריו וניסה לרצוח אותו..." וכו' הן פשוט סתמיות וכל כך כל כך משעממות וחסרות טעם.
כמה שאנחנו חושבים שאנחנו צודקים (רק ש"על טעם וריח אין להתווכח"...) וכמה שאתה מעלה טענה מצוינת, אני לא חושבת שאתה יכול פשוט לצאת בהצהרה כללית "אל תכתבו ככה" כי זה לא מעינינך או בשליטתך אז אולי כדאי שתשאיר את הדעה הזו לכותב הבא שיעשה לנו את העוול שבכתיבת התחלה כה מייגעת...
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'רשמתי, זו רק דעתי'
רשמתי, זו רק דעתי
03/07/2004 | 22:31
1
לצפיה ב-'זה לא שהוא אומר להם מה לרשום...'
זה לא שהוא אומר להם מה לרשום...
04/07/2004 | 02:18
הוא רק כותב את דעתו כקורא. זאת זכותם של הכותבים לבחור אם להפנים אותה או לא.
גם אני חושבת ככה, כי סה"כ הדבר הזה נועד למי שלא קרא את כל הספרים הקודמים...וזה נורא מיותר ומעצבן. **לדעתי**
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'צודק!'
צודק!
03/07/2004 | 22:47
זה בדיוק מה שאני אומרת, וזה מעצבן אותי בטירוף
כשרולינג עושה את זה
אהמ, הקטע שדמבלדור מורח בסוף החמישי, כאילו פאק, פרק שלם היא רק
סיפרה מה קרה לו בארבע שנים האחרונות..
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'צודקת בהחלט....'
צודקת בהחלט....
03/07/2004 | 23:12
אבל אנשים אל תגידו רק ח"ח וצודקת תיישמו גם תקראו תתקנון תשרשו נכון וכו....
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'עוד משהו שנורא מעצבן אותי אישית'
עוד משהו שנורא מעצבן אותי אישית
04/07/2004 | 13:27
8
2
אנשים שפותחים כל שנייה סקר תסתכלו אם יש סקרים בעמוד (בעם פתחתי סקר ומליון אנשים התחילו גם וזה משום מה הפך לפורום סקרים)
ועוד משהו... לימי הולדת, חדשים, פיקים ודברים מסוג זה אפילו אם אף אחד לא מגיב אסור בשום פנים לנצל"ש! זה מאוד מאוד מעליב! רק אם בטעות עשו את אותה הודעה פעמיים אפישר לנצל"ש...
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'חדשים זה אידיאלי לנצל"שים'
חדשים זה אידיאלי לנצל"שים
04/07/2004 | 15:05
7
ובכלל, הודעה שמכריזה על זה שאתה חדש צריכה להיות נצל"ש בעצמה.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'ממש לא! *הלם קצר*'
ממש לא! *הלם קצר*
04/07/2004 | 15:19
6
1
כשאטני הייתי חדשה היה לי מאוד חשוב להכיר את עצמי כך שאנשים אחרים ידעו על עצם קיומי... אסור לנצל"ש שירשורי חדשים והודעת אני חדש צריכה להיות טופיק ולא נצל"ש
ד"א אני עדיין בעד מה שעשו לפני כמה זמן ערן ואורה של שירשור אחד של חדשים בכל עמוד... זה חסך... ^-^
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'אני שמח שזה היה חשוב לך'
אני שמח שזה היה חשוב לך
04/07/2004 | 18:46
אבל הפורום חשוב יותר.
גם אני בעד מה שהם עשו. רק שצריך לשרשר להודעה ההיא לא רק הודעות של חדשים אלא גם את כל העופות למיניהם ושאלות שלא קשורות לכלום ולא יכולות להפוך לדיון.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'עם כל הכבוד,בגלל כמות ההודעות'
עם כל הכבוד,בגלל כמות ההודעות
04/07/2004 | 21:08
4
1
ה"אני חדש/ה"..אנשים לא כל כך מכירים את כל החדשים/ות לפי הודעת הכניסה שלהם/ן.
מה שכן, לתרום, להעלות טופיקים מעניינים, וכל הדברים האלה, הם אלה שגורמים לחברי הפורום להכיר בגולש/ת (לטובה או לרעה).
ולכן, אולי עדיף "לשמור" את המקום של השירשור כניסה לשירשור ענייני, וכך לעשות כניסה "מרשימה" הרבה יותר, וגם תגרום לגולש/ת החדש/ה לקבל יותר הערכה (לעומת "סתם" "עוד חדש/ה").
זאת דעתי לפחות.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'ערן ערן ערן!! *התלהבות*'
ערן ערן ערן!! *התלהבות*
04/07/2004 | 21:11
2
1
התגעגעתי..

רגע של רצינות

לפי דעתי הודעות אני חדש/ה רצויות... אבל הן כבר יותר מידי.. צריך לאחד להודעה אחת לא?!
וואי אני הלכתי לשתות מים.. כאב ראש
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'אם יש "יותר מדי" אז הן אכן'
אם יש "יותר מדי" אז הן אכן
04/07/2004 | 21:14
1
מאוחדות לאחת..
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'כלום לא קורה.. הכל כרגיל'
כלום לא קורה.. הכל כרגיל
04/07/2004 | 21:39
כלום לא קורה פה כלום לא לא קורה פה!
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-''
04/07/2004 | 21:50
1
ההודעת פתיחה הכי טובה היא תגובה עניינית לנושא בתוספת קטנה בסוף של "אני חדש/ה".

זהשרוב החדשים לא מכירים את הפורום אומר שלא צריך לכעוס על הודעה חדשה, אבל גם לא צריך לתת לזה להפריע. פותחים שרשור לדברים האלה.
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'אממ...ערן ואורה וTORRY MASTER?'
אממ...ערן ואורה וTORRY MASTER?
06/07/2004 | 06:14
2
3
חיכיתי שתענו ל-2 הודעות שהיו פה להכניס את הטופיק הזה לטאג ליינס...אבל בגלל שלא עניתם החלטתי לא להיות צנועה ולשאול בעצמי אם אתם יכולים לשים אותו בטאג ליינס...
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'זה ויקי '
זה ויקי
06/07/2004 | 08:22
4
ואני אצור קשר עם ערן בהמשך היום ואתייעץ איתו
הארי פוטר - הספר >>
לצפיה ב-'סורי לא ראיתי אותן'
סורי לא ראיתי אותן
06/07/2004 | 17:27
2
אכן..יועלה לטאגליינס
הארי פוטר - הספר >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ