למה צריך להיות עשיר כדי שיהיה לך גמדון בית?

noga ke

New member
למה צריך להיות עשיר כדי שיהיה לך גמדון בית?

הרי לא משלמים להם, הם לא לוקחים חופשות.
באמת עבדים.
אז למה צריך להיות עשירים בשביל זה?
אני מניחה שאם הארי היה מבקש, דובי היה עובר לעבוד בכיף אצל הוויזילים, והם היו יכולים לעמוד באוניה בשבוע..

מה אתם אומרים?

OKDeSign

New member
אבל הוא לא יכול ככה לעזוב, הוא נאמן

וזה כנארה משהו עתיק יותר, משפחות פעם שהיה להם כסף, קנו גמדוני בית ומאז הם והצאצים שלהם נאמנים למשפחה.
עכשיו שיש לך גם גמדונים במשך דורות יש לך דברים שמתנהלים והם יודעים סודות ואתה גם יודע שהם ישראו איתך עד המוות שלהם.
אם דובי היה יכול לעזוב סתם ככה הוא היה עושה את זה, ראינו איך הוא מרביץ לעצמו רק מזה שהוא בא לבקר אתהארי בלי רשות

זה נשמע לי הגיוני

האמת שזאת שאלה במקומה ואני בהחלט מאמצת את התשובה שלך

noga ke

New member
אבל הארי הרי שחרר את דובי.

דובי היה גמדון חופשי, עד שהוא מת.
התכוונתי אחרי שהארי שחרר אותו, אם הארי היה מבקש מדובי ללכת לעבוד אצל הוויזילים, הוא בטוח היה מסכים.

אז מה שזה אומר, שכמות גמדוני הבית קטנה מכמות הקוסמים? ומה עושה משפחה עשירה, שהגמדון שלה נפטר ואין לו צאצאים?
מאיפה היא משיגה מחליף?
ומאיפה הגיעו כל הגמדונים שעובדים בהוגוורטס, אם כל הגמדונים בעולם תפוסים והם נאמנים למשפחות?

OKDeSign

New member
הארי לא שחרר אותו, הוא גרם ללוציוס לשחרר אותו

וכן, יכול להיות שדובי היה מספיק לעבוד אצל הוויזלים, אבל פה הארי בנאדם טוב ונתן לדובי להיות גמדון חופשי.
מבחינת גמדון שמת ואין לו צאצים, אין לי מושג, אבל בטוח יש שוק *כלשהוא* לענין.
בנודע להוגוורטס, בית ספר היחיד לקוסמות באנגליה/ בריטניה שהוקדם ע"י 4 קוסמים חזקים, אני מניחה שזה במובנים עם תקציב של בית ספר פרטי AKA יש כסף לקנות גמדוני בית בהקמה, מעבר לזה בטוח יש גמדונים שפשוט הגיעו לשם כמו דובי ווינקי ויכול להיות שזה צאצים של גמדונים קודמים ו/או מתנות / ירושות של תלמידים לשעבר וקהילת הקוסמים (יכול להיות שגם משרד הקסמים מממן את זה)
&nbsp
בנודע למה שרוזי אמרה הודעה מתחת, אני לא זוכרת, איפה כתוב שצריך לשלם לגמדוני בית אוניה לשבוע?

noga ke

New member
לא כתוב שצריך

זה פשוט השכר שדובי קיבל מדמבלדור, אחרי שהוא ביקש שכר.

נראה לי שפשוט הארי לא ידע שדובי חופשי, הוא הרי לא ידע מה דובי עושה, עד שהרמיוני גילתה שדובי עובד במטבחים בהוגוורטס.
וכן, הוא גרם ללוציוס לשחרר אותו, העיקרון שדובי לא היה משועבד למשפחה.
ואני מדמיינת איזשהו מקום מאוד גדול שיש בו הרבה גמדונים למכירה. איכשהו זה לא עושה לי טוב.
מעניין, רולינג אי פעם התייחסה לזה?

siriusgirl

New member
דווקא נשמע לי

שהמקימים לא היו חזקים בקטע המוסרי של אלרג"ה ויש סכוי גדול שהגמדונים הראשונים שהובאו לשם הובאו בשעבוד כלשהו. בפרט כי כשהוקם בית הספר, לא היו בתחילה מאות תלמידים ולבטח לא נדרשו הרבה גמדונים (אם גמדון יכול להיות אחראי למשפחה, אז לא צריך יותר מדי גמדונים בשלב זה). השאר יכולים להיות כבר צאצאים שלהם שנשארו "שייכים" להוגוורטס, כמו דובי אצל המאלפויים.

רוזי ק

New member
הוויזלים לא היו עומדים באוניה לשבוע

מתואר שבכספת שלהם יש כמות פצפונת של אוניות ומטבעות אחרים

noga ke

New member
אולי

אם היה להם גמדון, מולי היתה יכולה לצאת גם לעבוד, במקום להיות תקועה בבית כל היום וככה הם היו יכולים להרשות לעצמם יותר..
בכל מקרה, אחרי שהתאומים התחילו עם החנות שלהם, הם היו יכולים לעוזר בעניין.

רוזי ק

New member
מולי זו נקודה רגישה פה :p

היא יכלה לצאת לעבוד בשנייה שג'יני הלכה לבי"ס, הרי הילדים נמצאים מחוץ לבית 10 חודשים בשנה להוציא חופשות חגים, זה מאפשר לה את כל הזמן שבעולם לעבוד.

למעלה