חייב לשתף

חייב לשתף

קרדיט לtag9

נצל"ש - כמה שאלות בסיסיות

היי, אני נעה. כתבתי פה בעבר אבל הייתה התעלמות אלגנטית, מקווה שהפעם זה יהיה שונה.
&nbsp
אז קראתי את השרשור על הפאנפיקים ולא הבנתי את השמות של השיפים- מה זה דרארי ומה זה רומיסיריוס? אשמח להסבר על כל שמות השיפים כי לא מצאתי את זה בקישור של דף המושגים הכללי שבהודעה הפותחת את השרשור על הפאנפיקים.
&nbsp
שאלה נוספת- קראתי בדף המושגים המדובר שתקופת הלימודים של הארי רון והרמיוני בהוגוורטס היו השנים 1990-1997, איך יודעים את זה? הרי הספר הראשון יצא בשנת 1997, אז תמיד הנחתי שזו לכאורה הייתה השנה הראשונה שלהם בהוגוורטס.. זה ממש פרט חדש בשבילי ואשמח לדעת מאיפה הידע על מקורו?
&nbsp
באופן כללי, מקווה להשתלב כאן בפורום, כי הארי פוטר הוא אחד מאהבות חיי הגדולות(לצד סדרות כריס מורנה). למען האמת אני בדיוק קוראת את הראשון שוב, באנגלית.
&nbsp
תודה לעונים!

OKDeSign

New member
תשובות :)

א. מבטיחה לך שלא באמת הייתה התעלמות וכנארה פספסנו איכשהוא את השאלות שלך
ב. ברוכה הבאה :)
ג. טוב עכשיו באמת, שיפים: דרארי זה קיצור לדראקו והארי, ורומוסיריוס זה רומוס וסיריוס, הכוונה לזה שהם הזוג הרומנטי בפאנפיק.
*בד"כ מציינים שיפים עם איקס או סלאש : הארי/דראקו הארי X דראקו, אבל יש שמות שמתחברים טוב באוזן, ואז במקום להתעסק עם סימנים יש "שם השיפ", וזה בעצם דרארי (או הארקו), רומוסיריוס, רונמיוני (רון הרמיוני), דראמוני (דראקו הרמיוני) וכו*
ד. יודעים את שנות הלימודים בגלל העוגה במסיבת המוות של ניק כמעט בלי ראש. כתוב שם שהוא מת ב1492, ומצויין ש"חוגגים" 500 שנה למותו, חישוב מהיר מראה שהארי היה בשנה השניה שהוגוורסט ב1992, מה שאומר שהוא התחיל ללמוד ב1991 וסיים ב1998.
בכל מקרה, אחרי שמעריצים התחילו לחשב את השנים בספר השני (בספר הראשון באמת כולם הניחו שהסיפור מתרחש ב1997..) שאר התאריכים בספרים המאוחרים תואמים את זה, והכי קל לחישוב זה השלט במכתש גודריק, שבו מצוין שג'ימס ולילי נהרגו ב31 לאוקטובר 1981, שהארי היה בן שנה, מה שאומר שהוא נולד ב1980 ושוב, חישוב מהיר אומר שהוא היה בין 11 ביולי 1991, בדיוק לפני שנת הלימודים הראשונה.
&nbsp

תודה רבה על התשובות!

רק שאלה(מזמן לא קראתי את הספרים..)
מסיבת המוות של ניק כמעט בלי ראש לא הייתה בספר השישי? ממש זכורה לי מסיבה שהארי והרמיוני היו בה, שמאלפוי התגנב אליה.. זו לא המסיבה הזו?

יואו, אני בהלם שהארי נולד ב1980! זה משנה לי הכל! אבל זה לא מסתדר עם פרטים בעלילה, כמו איך היה פלייסטיישן ב1991? הוא לא נוצר אחרי?

לא

בספר השישי זה מסיבה של סלאגהורן.
הפלייסטיישן זה פאשלה של רולינג, היא לא ממש טורחת להתאים את מה שקורה בספר לזמן האמיתי

תודה רבה על התשובות!

רק שאלה(מזמן לא קראתי את הספרים..)
מסיבת המוות של ניק כמעט בלי ראש לא הייתה בספר השישי? ממש זכורה לי מסיבה שהארי והרמיוני היו בה, שמאלפוי התגנב אליה.. זו לא המסיבה הזו?

יואו, אני בהלם שהארי נולד ב1980! זה משנה לי הכל! אבל זה לא מסתדר עם פרטים בעלילה, כמו איך היה פלייסטיישן ב1991? הוא לא נוצר אחרי?

למעלה