המלצות פאנפיקים!

OKDeSign

New member
המלצות פאנפיקים!

הפעילות קצת ברצפה, המצב רוח לא הכי שמח, אבל תמיד יהיה לנו את הארי פוטר להתנחם בו.
ומה עם אנשים שלא מרוצים מ*כל* הסיפור? בשביל זה יש פאנפיקים!
אז אתם מוזמנים להמליץ פה על הפאנפיקים הכי טובים שקראתם, מה חובה לכל מעריץ? או לפחות לשיפ / סגנון הספציפי הזה שבו אתם מתמחים.
שאתם נותנים קישור, בבקשה תספרו קצת על העלילה (ללא ספויילרים) ותנו כמה מידע שאפשר בדיוק כמו בפרסום פיק חדש (שיפ, דירוג, תקופה, זאנר וכמובן טריגרים עם יש)

לכל מי שההודעה הזאת נורא נורא מבלבלת אותו, אל דאגה, הסבר על המושגים והתופעה ניתן למצוא כאן:
[URL]http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?entryId=458998&skip=1[/URL]

תהנו!
יאללה, מי שממליץ לי על האפנפיק שאני הכי אהנה ממנו יקבל עוגיה וירטואלית

*רמז רמז אני בד"כ קוראת דרארי או רומיסיריוס*

היכונו היכונו!!

ו.. נתחיל!

החורף שלנו / פיקס

קודם כל מדובר בפיק מתורגם, כך שאפשר למצוא אותו בגירסא מלאה (והלא מצונזרת שלו,אגב) איפשהוא באינטרנט.
שיפ: דראקו מאלפוי/ג`יני וויזלי, הרמיוני/הארי.
דירוג: PG-13
(פיק ארוך)
מה שבאמת יפה בפיק הזה שהוא נכתב הרבה לפני הספר הרביעי, כך שזה מאוד מעניין לראות את הסוף האחר שעשו לסדרה עצמה, ואישית מאוד אהבתי את זה בזמנו.
אני יודעת שהשיפים לא נשמעים מדהימים אבל באמת שהתוצאה הייתה ממש מעניינת וחביבה ולמען הגילוי הנאות- מדובר באחד הפיקים האהובים עליי!
[URL]http://members.pundak.co.il/whitetower/fanfics/winter1.html[/URL]

הדממה שאחרי / Emma
פאנדום: הארי פוטר.
דירוג: R
שיפ: ביל/פלר
(פיק קצר)
גם זה פאנפיק שנכתב הרבה לפני הסיום של הספרים ולכן הוא לחלוטין מתנגש עם הסוף. האמת שאני ממש אוהבת פיקים כאלה כי זה מראה לי כמה חובבי פאנפיקשן עולים על רולינג במקרים מסוימים.
יותר מזה לא אסגיר על הסיפור- פשוט תקראו, זה קצר.
[URL]http://members.pundak.co.il/whitetower/stories/the_silence.html[/URL]

כמו ששמתם לב שני הפיקים נלקחו מתוך אתר עתיק יומין ששמו המגדל הלבן, האתר לכאורה עבר לעמוד חדש אבל העמוד החדש מת והאתר שנשאר בתוך ארכיון- פשוט נשאר. הכרתי אותו בשיא תפארתו (אני באמת עתיקה..) ואני מניחה שאתם לא מכירים אותו ולא שמעתם עליו מימכם אז תהנו לנבור בו, גם חובבי טולקין יהנו:
[URL]http://members.pundak.co.il/whitetower/index.html[/URL]

נמשיך? יופי!

גרמניה-סוף העולם / מיה אחת ו- לילי רייט
מעבר לזה ש- מיה אחת היא אחת הכותבות האהובות עליי כמו שכבר הבנתם אני ממש אוהבת את ג'יני ומאז החורף שלנו (שהיה אחד הפיקים הראשונים שקראתי) פיתחתי חיבה קלה ומוזרה לשיפ הזה.
הפיק הזה הוא אחד האכזרים שנתקלתי בהם, הוא קשה, הוא נוראי והוא לא לבעלי לב חלש.
הכותבות טוענות שהוא מגיל 16 והלאה אבל לדעתי הוא 18 והלאה. על מה הוא? ובכן, זה פיק שמתעלם הפעם במודע מהספר השביעי והוא טוען שהארי הפסיד, רק שהיחידה שנשארה היא ג'יני ודראקו מאוד לא רחום איתה.

ז`אנר: פוסט אפוקליפסה, worst case scenario ,אנגסט ,dark!fic
דירוג: R חזק (לקריאה מגיל 16 ומעלה בלבד)
שיפ: ג`יני/דראקו
תקופת-זמן: future!fic, פוסט DH
[URL]http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?EntryId=1549242[/URL]

ואחרי שהצלחתי לדכא אתכם כליל אני עוברת לפיק ש..אני כתבתי! והוא אפילו קומי!

ארתור ומגיני הכתר / פיקסית נצחית
ז`אנר: פלאף, אנגסט קל
דירוג: G
שיפ: ארתור/מולי פלר/ביל ברקע

הפיק הקטן הזה מספר מה עבר על ארתור ומולי בזמן שרון ברח לו עם הארי והרמיוני ואיך הוא הצליח להמלט מאמא שלו.
[URL]http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?EntryId=1692591&passok=yes[/URL]

ואם אנחנו כל כך בשוונג של אהבה עצמית, קבלו עוד אחד שלי!
שינויים/פיקסית נצחית

ז`אנר: דרמה
דמויות: הארי, פטוניה, ורנון
הפיק הזה נכתב לפני הספר השביעי והייתי כל כך להוטה כבר שיצא הספר אבל הוא סירב לצאת (רולינג ארורה) לכן החלטתי לכתוב איך לדעתי הארי יפרד בפעם האחרונה מהדארסלים, כמובן שכנראה לקיתי בטפשות זמנית אבל היי, הייתי בת שש-עשרה בזמנו. אז שקט.
[URL]http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?EntryId=744383[/URL]

אם תשימו לב כל הפיקים נלקחו מאותו בלוג- הבלוקתיבה שיועד להיות תיבת הנוח של כותבי הפאנפיקשן בארץ באותה תקופה, אני חייבת לציין שזה היה רעיון נהדר וכולם יכולים למצוא בו חומר לקריאה (לא רק הארי פוטר, אגב) ומכל הסוגים (סלאש, סאלש בכל מקום!)

הפיק הבא למען האמת הלך לי קצת לאיבוד לקראת הסוף אבל הוא היה ממש מגניב בזמן אמת וממש חיכיתי שיצאו הפרקים בזמנו אז יאללה, נפרגן!

גי'נוורה מאלפוי / דפני1234

הפעם פשוט אתן לפרטי הפיק לדבר בעד עצמם.

דירוג: PG13
שיפ: דראקו/ג`יני
זאנר: אגנסט
AU לספר השביעי. הפרק הראשון מתרחש כשנתיים וחצי אחרי סיום הספר השישי.
עלול להכיל טריגרים בפרקים מסויימים. אזהרה מפורטת בכל פרק המכיל טריגר.
[URL]http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?EntryId=1231577&passok=yes[/URL]

את הפיק הבא אתאר בתור- קוואייייייי (חמוד ביפנית, למתקשים. לכו תראו פרוטס באסקט או משהו)
כל מי שמחבב את השיפ של הרמיוני/רון ימצא אותו חמוד להפליא ואם לא - יש לו לב של אבן

המצאות מוגליות מטופשות / הגברת האפורה
טוב, מי שלא מכיר את הכותבת המאוד מוכשרת הזאת- שאיים און יו! היא ממש נהדרת ועכשיו יש לכם קישור לבלוג שלה בשביל שתוכלו לנבור בו בשקט.
סתם שתדעו שהיא פעם הייתה כאן מנהלת (וניהלה גם את הארי פוטר- חברתי, כן כן, פעם היה כאן יותר מידי אנשים בפורום אז היו צריכים לפתוח פורום נפרד רק בשביל החפירות של אנשי הפורום! באמא שלי, אני מרגישה כמו היסטוריונית פורום הארי פוטר ופאנפיקים, אבוי לי)
פרטי הפיק :
שיפ: רון/הרמיוני
תקציר: רון והרמיוני מגלים את נפלאות האינטרנט.
[URL]http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?entryId=211618&skip=1[/URL]

הפיק הבא הוא הפיק הכי סוטה שאי פעם נכתב, והוא גם מתורגם.
המון אנשים תרגמו אותו ולכן פשוט אקשר אתכם לבלוג של הפיק הזה ומשם תזרמו הלאה.
אמת או חובה
אז על מה הוא בכלל? ובכן, כמו שאתם יודעים הוגרוורטס הוא בית ספר עם סקס-אפיל בסדר גודל של נמלה עד שהחליטו לשחק אמת או חובה מאוד תמים.
התקציר הוא מאוד פשוט הארי פוטר ודראקו מאלפוי צריכים להתאמן הרבה לפני ששטופי ההורמונים שם מתחילים את המשחק היומי וכל הפאנגרליות מזילות ריר על זה בצורה מפחידה.
שוב אני מדגישה- זה NC-17 !!! (והמון סלאש, אם זה לא היה ברור)
<a href="http://www.tapuz.co.il/blog/net/userBlog.aspx?FolderName=LadyWest" target="_blan

ועוד קישור אחד ודי..

קבלו את מאמרי הפורום של פורום הארי פוטר הספר!
אבל קצת הסבר לפני (כי אני חופרת, אם לא שמתם לב) במשך השנים אנשים השאירו כאן פאנפיקים, חלקם לא גמורים, אני חייבת לציין וחלקם ממש הזויים, אבל הם נשארו. כולם מסודרים יפה (אין בעד מה, אמרה הפולנייה) ומוכנים רק שיקראו אותם.
בנימה אישית אני יכולה להמליץ על מר -מתוק- מוזר שהוא הפיק הראשון שקראתי אי פעם והוא גרם לי להתאהב בעולם הפאנפיקשן.

[URL]http://www.tapuz.co.il/forums2008/articles/default.aspx?forumid=160&cId=9299[/URL]

תם ונשלם הקונדס

pennylane11

New member
אפשר גם אנגלית?

כי יש כאלה שמגיע להם מקום בשרשור הזה!
נגיד, הקלאסיקה הנפלאה My Immortal שהיא הפאנפיק הכי טוב בעולם וכל מילה שאתאר אותו בה תעליב אותו כי הוא פשוט נפלא כל כך. באותה קטגוריה יושבים גם Harry Potter Becomes A Communist שהשם שלו דיי מדבר בעד עצמו.
וקצת יותר ברצינות, The Ice Cream Painter הוא פאנפיק חמוד על פלוריאן פורטסקיו (ניחוש של האיות בעברית) מהגלידריה, וכשאני אומרת חמוד אני מתכוונת לעצוב וקורע לב ונפלא. Silver and Bullets הוא, בשביל אור, הרמוסיריוס הארוך האהוב עליי שאני מסוגלת להזכר בו כרגע, תקופת קונדסאים וכיףכיףכיף ואיזה טריליון מילים. Mental הוא דרארי בדירוג גבוה אבל הוא נהדר והוא הדרארי היחיד שבאמת אהבתי והוא שווה את הקריאה לגמרי. True Love Never Did הוא רונמיוני, יחסית קצר, אני מאוד אוהבת אותו, מהפאנפיקים הפוטריסטיים הראשונים שקראתי ואני אוהבת אותו ממש.
וכאילו, יש טריליונים של פאנפיקים ביקום הפוטריסטי, והאינטרנט קרס אז אני מתעלקת על המחשב של אבא שלי וזה לא לעניין, אז אני אפסיק עכשיו, אבל יש עוד המונים ויש לי במחשב שלי אוסף דיי גדול שאולי מתישהו אני אגיע לפרסם פה.
*throws fanfics at you and runs away into the sun*

OKDeSign

New member
אפשר, רק כמובן לציין את זה.

אני לא מאמינה שהמלצת על מי אימורטל. מעין יטרול!

על הפאנפיקים האמיתיים בהמלצת לא שמעתי :O, אז זה נכנס לרשימץ קריאה :)

OKDeSign

New member
רומוסיוס ובכי.

לתופי הלכתי לתיקיה של הפנפיקים השמורים אצלי במחשב, וכאילו, אני לא יודעת למה הייתי מופתעת. מלא מלא אנגסט. מלא רומוריוס, רובם דירוג גבוה וחצי מופרעים, אבל ככה זה שהשיפ שלך חצי דפוק
99% בעברית, יחי יצירה מקומית או משהו

וכי אני גרועה, תיאורים של המחברים:
בצל זכוכית
ז`אנר: אנגסט, דרמה. AU
דירוג: PG-13 (על סמים, מוות של דמויות)
דמויות: אנדרומדה, סיריוס, לילי, ג`יימס, רמוס, טונקס, הארי
תקופת זמן: 1960s. וגם תחילת הניינטיז.
אורך: 1,985
הפאנפיק שבו כולם חיים בסיקסטיז, מעשנים סמים, ועושים אהבה חופשית. בערך. נכתב לפרויקט AU של הקומונה.

טקסונומיה
ז`אנר: אנגסט, AU
דירוג: PG
דמויות: סיריוס, רמוס, סנייפ (רמוס/סיריוס)
אורך: 1,066 מילים
"אתה בדיוק כמו הצמחים שלך, בלק." הוא רכן מעל ארגז עץ מקושקש, ונאנח. "אני לא יכול לחיות כמוך. אני לא רוצה לחיות כמוך."

והפריקוול, סימביוזה
ז`אנר: רומאנס, אנגסט, AU
שיפ: רמוס/סיריוס
דירוג: NC-17 לקריאה מגיל 18 ומעלה בלבד
אורך: כ-22,000 מילים.
אזהרות: מין בין קטינים, מין בין קטין לבגיר, שימוש בסמים, ניסיון התאבדות, גילוי עריות (בין דודנים)
1981, אנגליה, אוקספורד. סיריוס בלק ורמוס לופין, בן אצולה וסטודנט עני בן המעמד הבינוני, נפגשים ומתאהבים. פריקוול לטקסונומיה.

טוב, אני חושבת שהבנתם שאני מתה על מיה אחת, זה מצחיק, גם ספיר המליצה עליה ואני בספק אם היא תיהיה האחרונה, יש לה פאנפיקים נהדרים ולא רק בפאנדום של הארי פוטר.

טוב, אז יש פה גם קצת הומור, פיק ממש כיפי וחמוד
כלמיני דברים שרומוס מעולם לא דמיין שהוא יעשה בזמן המלחמה
ז`אנר: הומור, רומאנס, אנגסט
דירוג: NC-17
שיפ: רמוס/סיריוס, אזכורים לסיריוס/סנייפ
אורך: 16,700 מילים
סיריוס התמיין לסלית`רין.

בעיקר מה שאין
פאנדום: הארי פוטר
שיפ: רמוסיריוס
תקופה: פוסט-אזקאבן, עם פלאשבקים לתקופות שונות לאורך השנים.
ז'אנר: אנגסט. אנגסט. מלא מלא מלא אנגסט.
דירוג: NC17. על אנגסט. לא, סתם, על סקס.
אורך: 20,700 מילים (!)

אתה תיהיה הבשר אני אהיה הבטון
ה"פ, סיריוס!סנטריק, סיריוס/רמוס והרבה רגולוס. אנגסט, PG-13
1,575 מילים

רומוסיריוס אחרון להיום, מתורגם,
שלושה שבועות מחוץ לזמן
ז`אנר: דרמה, רומאנס
דירוג: R
שיפ: רמוס/סיריוס
תקופת זמן: MWPP
אורך: 26392 מילים
ליל קיץ סקוטי, בקבוק וויסקי גנוב, נשימה חטופה, מבט מהיר – והעולם השתנה

OKDeSign

New member
הודעה נפרדת לשאר השיפים:

טוב, זה יהיה בעיקר דרארי, אבל הרבה יותר שמח, כי הם שני מפגרים (כדוגמא, אמת או חובה, פאנפיק הזוי תחת אבל סוגשל חובה בפאנדום לדעתי)
נתחיל, מהארי/רון (אבל לא באמת)
דברים שהארי פוטר לימד אותי
דירוג: R.
אורך: 1,161.

דראקו/הרמיוני זה לא משהו שהייתי קוראת ככה סתם, במיוחד שזה מפרק לא רק את רונמיוני אלא גם את דראקרי, אבל לפעמים באו פאנפיקים ממש מוצלחים, וזה דוגמא:
מלנכוליה אהובתי
ז`אנר: אנגסט
דירוג: PG
שיפ: דראקו/הרמיוני חד-צדדי
אורך: 2,462 מילים
אחת עשרה שנים אחרי, דראקו מסתגל לחיים מחוץ לכלא.

אבל תכלס, ה-שיפ שהכניס אותי לעולם הפאנפיקים, דרארי, או בשמו העברי, הארקו, או בקיצור, שיא הקלישאות, הארי ודראקו:

דוגמא, לדפיקות השיפ, מה קורה שכדי לתפוס בחורה אתה מתחזה להומו?
הדבר הטוב הבא (מתורגם)
ז`אנר: רומאנס, פלאף, הומור
דמויות: הארי, דראקו, פנסי, נוויל (הארי/דראקו, אזכורים להט)
דירוג: NC-17 מכיל תכנים שאינם מתאימים לקריאה מתחת לגיל 18
תקופת זמן: post-war
אורך לחלק 1: כ-8,000 מילים

ואחרון חביב, הפאנפיק הראשון שקראתי ואחת האלה שתמיד ישארו לי בלב כי מעבר לשיפ ולסקס יש שם סיפור ממש ממש מגניב,
תכלס, זה שני פיקים כי אחד המשך של השני, אבל אני תמיד ממליצה עליהם כמקשה אחת:
(מתורגמים ד"א)
Left My Heart
ז`אנר: דרמה, רומאנס
דירוג: NC-17 מכיל תכנים המתאימים לקריאה מגיל 18 ומעלה בלבד
שיפ: הארי/דראקו
תקופת זמן: post-war future-fic (נכתב לפני יציאת הספר השישי)
אורך (לפרק 1): 5,743 מילים
פוסט-הוגוורטס. ההילאי דראקו מאלפוי נעלם, והארי פוטר נשלח למצוא אותו.

וההמשך, Surrender the Grey
ז`אנר: דרמה, רומאנס, מסתורין
דירוג: NC-17
שיפ: הארי/דראקו
תקופת זמן: post-war future-fic (נכתב לפני יציאת הספר השישי)
אורך (לפרולוג): 774 מילים
דראקו מאלפוי חוזר ללונדון לאחר חמש שנים של גלות מרצון כדי להתחיל בחיים חדשים עם הארי. אך האם הסודות מהעבר יהרסו את כל מה שהתאמצו להשיג?

וכמו שספיר כבר אמרה, תראו את הבלוגים שמהם פרסמנו את הפנפיקים ותתפראו, יש שם מאגרים מעולים :)

N o R i K o

New member
ללפט מיי הארט!

אני שונאת הארקו אבל זה באמת פאנפיק יפהפה.

siriusgirl

New member
אני רק אציין

שאני כנראה במצב רגשי ממש מסמורטט כי אני שונאת את השרשור הזה

זה, כאילו, ערמות ערמות של נוסטגליה ורק שמות הפיקים שהעליתן מחזירים אותי בואכה גיל 12-18 כשהפיקים האלו היו החיים שלי.
ואוף, זה ישמע מוזר שהפיקים עצובים הרבה הרבה הרבה יותר מהספרים עצמם?
שואבים רגשית הרבה יותר?
לא רוצה לחשוב על רמוסיריוס, ועל החורף שלנו הקסום כל כך
(למרות שקראתי את התרגום שעל אף שלמיטב זכרוני לא היה משהו, עדיין קראתי אותו כמה פעמים והוא ללא כל ספק ה-גילטי פלז'ר שלי) וזהו, אוף עם השרשור הזה ועם חוסר היכולת הרגשית.

*ספיר, תראי מה עשית. הזכרת לי שאפשר לחפור

למעלה