גם לכם מפריע

גם לכם מפריע

דברים בספרי \ סרטי פנטזיה אחרים שנוגדים את חוקי הקסם בהארי פוטר?
למשל כל מקום שמחזירים מישהו מהמתים, עובר לי בראש: אבל דמבלדור אומר מפורש ששום קסם לא יכול להחיות את המת
שתפו עוד..

HassiD

New member
קצת שונה, אבל גם משהו...

באראגון, מוסבר ממש יפה איך עושים קסמים:
יש שפה, וכל מה שצריך לדעת כדי לעשות קסם חדש - זה לדעת להתנסח בה בצורה נכונה.

בה"פ זה לא בדיוק מוסבר, ותמיד מוזר לי איך כולם "מפתחים" קסמים, כאילו מה, מנסים מילים שונות עד שיוצא משהו?

N o R i K o

New member
יש כשפומטיקה :)

המקצוע שהרמיוני לומד... משתמשים בנוסחאות מסוימות כדי ליצור קסם, בנוסחאות אחרות כדי לשייך אותו למילה... אני מניחה

HassiD

New member
כן, אבל אנחנו לא יודעים כלום, רק מניחים...

ז"א אם כבר הייתי משליך את כשפומטיקה על משהו - זה מתמטיקה. וזה לא הכיוון של מתמטיקה אצלנו. הדבר הכי קרוב שאני יכול לחשוב עליו שיהיה דומה זה כישופיזיקה או משהו כזה...
אבל בכל מקרה, אני מניח שבאמת יש משהו מאחורה, אבל לנו לא מזכירים בספר שום דבר אפילו ברמז...

לצורך העניין באראגון אמנם יש מילון בסוף והכל, אבל מבחינתי, גם אם לא היה מילון, ולא היו מזכירים מה הוא אומר כל פעם - זה היה מספק, כי הסבירו לי פחות או יותר את העיקרון, ואפילו ראינו איך לפעמים מתפקשש לו קסם בגלל זה... וגם בבלגריאד, גם שם יש הסבר יחסית מניח את הדעת לצורת ביצוע הקסמים, ולמגבלות, בהארי פוטר לעומת זה, מספרים לנו על כמה מגבלות... וזהו.

siriusgirl

New member
נו ברור,

כי רולינג לא רוצה שניצור קסמים בעצמנו, כמובן.

אני חצי צוחקת, כי אם הייתי בקינגס-קרוס, לא בטוח שלא הייתי פותחת את הראש בניסיון לעבור דרך עמוד מסוים
.

כשפומטיקה אמנם נשמעת דומה למתמטיקה, ואני לא יודעת אם זה רק בתרגום או גם במקור, אבל איך שאני מדמיינת את זה, כן מדובר במדעי השפה במובן זה או אחר. הרמיוני הזכירה שלומדים שם על רונות שזה תכלס מילים עתיקות, אז זה כן הגיוני.

למעלה