לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3458634,586 עוקבים אודות עסקים

פורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!
x
הודעה מהנהלת הפורום
העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף איבחון וטיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הפרטי/הקבוע ולהביא את החתול/ה לבדיקה.
נא לקרוא בקפידה את תקנון הפורום

אין לתת מינונים ועיצות לתרופות כולל חלוקת כדורי תילוע ואמפולות נגד פרעושים על גבי הפורום!
הצעות, רעיונות, ביקורות והערות יתקבלו בברכה, אך באמצעות תיבת המסרים בלבד!
המשך >>

לצפיה ב-'כמה עולה לגדל חתול?'
כמה עולה לגדל חתול?
21/05/2006 | 11:11
4
193
שלום לכולם,

אני נורא רוצה לאמץ חתול והייתי שמחה לשמוע מכם מה עלות אחזקת החתול.
החול, האוכל, הטיפולים וכו'.

במה אחזקת החתול כרוכה?

תודה
חתולים >>
לצפיה ב-'נכתב פה כבר בשבועות האחרונים'
נכתב פה כבר בשבועות האחרונים
21/05/2006 | 12:43
219
כמה עולה להחזיק חתול, ואני חושבת שאם תעשי חיפוש קצר, תמצאי פתילים די ארוכים
(ומפורטים) בנושא. בכל מקרה, העלות משתנה בהתאם למקום מגוריך (ישנם מקומות זולים
יותר וישנם יקרים - לדוגמה, תל-אביב יקרה מנתניה), זה משתנה בהתאם לגיל החתול
(גור יקר יותר בגלל חיסונים וזריקות מחתול בוגר), משתנה בהתאם לסוג החתול (חתול עם פרווה
ארוכה או חתול גזעי דורש יותר טיפול וטיפוח מחתול עם שיער קצר). בקיצור - כדאי שתגדירי
לעצמך מה את רוצה שיהיה לך בבית (לדוגמה, נקבה עם שיער קצר, שאומצה מעמותה,
והיא בת 4 חודשים), אז המחירים יהיו הרבה יותר מדוייקים.
בגדול - אחזקת חתול דורשת קניית ציוד ראשוני - ארגז חול, כלי מים ואוכל, קניית מזון מתאים,
קניית חול (יש מספר סוגים - החל מחול פשוט וכלה בקריסטלי ומתגבש, שהם גם יותר יקרים).
ציוד נוסף הוא צעצועים, מברשת לשיער (הכרחי במידה ומדובר בחתול עם שיער ארוך), מיטה
לחתול, קרש גרוד.
טיפולים וטרינריים - בחודשים הראשונים לחיו, יש צורך לחסן את הגור 3 פעמים, אחר-כך החיסון
הוא שנתי. כמובן, בגיל 6 חודשים - עיקור/סירוס.
אם את מאמצת חתול מעמותה, תוכלי לקבל מחירים טובים עבור החיסונים והיקור/סירוס. חלקן גם
מספקות לך שק אוכל (איכותי) לתחילת הדרך.
בקיצור, יותר פרטים יקלו עלינו לעזור לך.
אני, באופן מעשי, הפסקתי לחשב עלויות, היות והן אף פעם לא מדויקות. ישנם מקרי חירום,
הוצאות בלתי צפויות וכדומה. נכון להיום, יש לי שני חתולים בבית + 5 חתולי חצר, ואני משקיעה
בהם כ-200 שקלים (בממוצע) בשבוע. והאמת? כל שקל זוכה לתמורה מלאה.
חתולים >>
לצפיה ב-'בסביבות 70 ש"ח לחודש'
בסביבות 70 ש"ח לחודש
21/05/2006 | 20:22
159
לחול +אוכל . ולזה נוסף חיסונים מדי פעם , תילוע , נגד פרעושים ומשחקים
וכמובן קניית שואב אבק :). אבל בתכל'ס זה איזור העלות - אולי יכול להגיע עד 100 לחודש - לא יותר לדעתי בלבד .
חתולים >>
לצפיה ב-'לי עולה להחזיק את החתולה שלי:'
לי עולה להחזיק את החתולה שלי:
21/05/2006 | 21:16
206
אוכל לחודשיים = 120 ש"ח
חול לחודשיים = 60 ש"ח

יוצא לי 90 ש"ח לחודש (כשזה האוכל והחול היקרים שיש בשוק, ניתן להוזיל את האחזקה ולקנות ציוד זול יותר שגם הוא טוב)

הוצאה חד פעמית - עיקור - עלה לי 250 ש"ח
פעם בחצי שנה תילוע - אם אני זוכרת נכון 30 ש"ח
חיסונים - פעם בשנה 100 ש"ח בערך
וקפסולות לפרעושים פעם בכמה חודשים - 37 ש"ח

בהצלחה!

חתולים >>
לצפיה ב-'השנה הראשונה של החתול היא הכי יקרה'
השנה הראשונה של החתול היא הכי יקרה
<< ההודעה הנוכחית
21/05/2006 | 21:35
9911
(זאת אם אין כל מיני מקרי חירום והפתעות).
אימוץ של חתול מעמותה כולל לרוב חבילת אימוץ של חיסונים + עיקור/סירוס. בעמותות נע בין 170 - 350 ש"ח. תלוי מה מקבלים בחבילת האימוץ.

אם לא מאמצים דרך עמותה ההוצאות הראשוניות והלא שוטפות:
חיסון - מחיר ממוצע 150 ש"ח (צריך שניים בשנה הראשונה ואח"כ כל שנה אחד).
תילוע - כ-15 ש"ח לכדור (טוב ל-4 ק"ג, טיפול כל חצי שנה).
עיקור - 450 ש"ח (ניתן לעקר דרך עמותות במחיר מוזל)
סירוס - 350 ש"ח (ניתן לעקר דרך עמותות במחיר מוזל)

סה"כ הוצאות וט' (בהנחה שהחתול טפו טפו טפו בריא ובסדר) - בין 600 - 800 ש"ח.

הוצאות ציוד (לא שוטף):
קערות מים ואוכל כ- 10 ש"ח לקערה.
ארגז חול - 25 ש"ח לגיגית בטמבורית  עד 100 ש"ח לארגז חול סגור.
מנשא חתולים - 100 ש"ח.
כף לניקוי צרכים - 10 ש"ח

סה"כ הוצאות ציוד לא שוטף - 155 עד 230 ש"ח .

הוצאות שוטפות:
אוכל- כשמדובר בחתול אחד שווה להשקיע בחברות האיכותיות ביותר. הצריכה של החתולים היא לא גדולה. כ-3 ק"ג אוכל איכותי מחזיק כחודש ולעיתים יותר (אצלי פרופלן 3.6 ק"ג החזיק כחודש וחצי לחתולה אחת - חודש לשתיים. רויאל קניין 4 ק"ג החזיק לי כחודשים לחתולה אחת).
אוכל איכותי של חברות כמו פרופלן, רויאל קניין, סיינס דיאט, נוטרו צ'ויס ויוקנובה הוא בממוצע של 100 ש"ח ל-3 ק"ג.
אוכל פחות איכותי, יחזיק מעמד הרבה פחות, אולי בטווח הקרוב נדמה שיש חיסכון, אבל בטווח הרחוק לא.
האכלה באוכל איכותי חוסך הרבה מאוד ביקורים אצל וטרינר, הוא לרוב מנוצל במלואו ומקטין את כמות הצרכים.

חול -
בשוק קיימים הרבה מאוד סוגי חול. ניתן לחלק אותם לשלושה סוגים:

1. חול חצץ פשוט - השתן נספג בחצץ. מאוד מסריח, צריך להחליף כל שבוע. ממליצה לגורים צעירים מאוד או כשחתול משלשל ויש צורך (גם ככה) בניקוי מוגבר של החול.

2. חול קריסטלי - נפלא לאנשים, לא תמיד ידידותי לחתולים. השתן נספג בתוך הקריסטלים. קל מאוד לנקות את המוצקים. לא כל החתולים אוהבים את הקריסטלי. הנסיון שלי - לא חיובי.

3. חול מתגבש - חול שבמגע עם נוזל הופך לגוש. קל מאוד לניקוי הן של השתן (הופך לגוש) והן של הצואה.
כאן נפתח תת קטגוריה:
א. שבבי עץ - חול כמו אודור לוקר. למרות שרשום שניתן לזרוק לאסלה לא הייתי לוקחת את הסיכון.
ב. חול תירס - כשמו כן הוא עשוי משבבים של קלחי תירס.
ג. חול חצץ עדין - קיימים סוגים שונים כמו אוור קליין (כל מיני תתי סוגים), קלאסיק, פסטל, סמפליסיטי, טיידי קאטס וכו'.

בד"כ החול המתגבש מספיק לפחות לארגז חול + השלמות.

המחירים: נעים בין 30 ש"ח ל- 100 ש"ח. (תלוי בסוג החול, כמות וכו')

סה"כ ממוצע הוצאות שוטפות לחודש - כ-70 ש"ח .

פינוקים -
אוכל רטוב, משחקים, מיטה, מתקני גירוד וכו' - על פי היכולת.

מקווה שעניתי על השאלה. בהצלחה באימוץ - יש בפורום כמה חתולים מדהימים שמחפשים בית!

חתולים >>

הודעות אחרונות

13:36 | 17.01.20 אורחים בפורום
17:37 | 15.01.20 dimitrygo
15:19 | 15.01.20 דגלמנגה
18:45 | 14.01.20 אורחים בפורום
06:24 | 13.01.20 אורחים בפורום
22:45 | 12.01.20 אורחים בפורום
16:13 | 09.01.20 לימבו תינוקות
22:51 | 06.01.20 אורחים בפורום
18:26 | 06.01.20 אורחים בפורום
11:04 | 05.01.20 לימבו תינוקות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ