וגר חתול (בוגר) עם כלב (בוגר)? |מיצ

avivino

New member
וגר חתול (בוגר) עם כלב (בוגר)? |מיצ

חיפשתי בקישורים ובמאמרים, אך לא מצאתי שום תכתובת על איך מרגילים כלב בוגר לחתולה בוגרת. היו קישורים על גורים וכדו'. יש לי בבית חתולה שנמצאת אצלי מגיל חודשיים בערך. כיום היא בת 4. היא חיה בבית, אך יש לה גם גישה חופשית (בדרך כלל) לצאת החוצה. ביום שישי הקרוב אני מתכוון לאמץ כלב בוקסר בוגר (בן שש בערך) שננטש ע"י בעליו. הכלב הנ"ל הוא מותק אמיתי, מקסים ואוהב מאד בני אדם. לדברי המשפחה האומנת שלו, אין לו עניין בבעלי חיים אחרים, הוא פשוט אדיש אליהם לחלוטין. אני מניח שהחתולה שלי לא תהיה מאושרת כשהוא יבוא הביתה ואין לי מושג איך הוא יתנהג כלפיה. (חשוב לציין שאני לוקח אותו לתקופת מבחן ואם זה לא יסתדר, מה שאני מקווה שלא יקרה, אני יכול להחזיר אותו). בשעות הבוקר-אחרה"צ הוא ילך איתי לעבודה, אבל אח"כ נהיה כולנו ביחד בבית, כשסביר להניח שאאלץ להשאיר אותו שם לבד גם כן. מהם הדברים החשובים ביותר שעלי לדעת? כיצד להכין את הבית למפגש ביניהם? ולשלב מאוחר יותר- איך מונעים מכלב שאוכל פעם/פעמיים ביום לאכול את האוכל של החתולה שהקערה שלה מלאה תמיד? אשמח לקבל תגובות. תודה

pie and cactus

New member
יש לי רק עצה לגבי האוכל

שים את הקערה שלה במקום גבוה, למשל על המקרר

avivino

New member
לאף אחד אין נסיון עם זה?

אני מקפיץ את ההודעה. חשבתי שאולי מישהו מהפורום של החתולים יוכל לייעץ לי. למרות שאני לא ממש בלחץ, אני חייב להודות, אבל אשמח לשמוע עצות מועילות מברי נסיון. תודה.

cwen

New member
אני אתן לך רק עצות של אחרים

דאג להביא בדים עם הריח של הכלב (אפשר לשפשף בדים היטב בגוף שלו) כדי שהחתולה תוכל להתרגל לריח, ותן למשפחה האומנת בדים עם ריח של החתולה, כדי שהוא יוכל להתרגל. זה בדרך כלל מה שראיתי שממליצים. (גם לי אין ניסיון כזה)

rakefet6

New member
../images/Emo108.gif+ ../images/Emo107.gif וזאב עם גדי

הסתגלות כלב וחתול a. העברת ריח. b. אילוף הכלב לפחות במידה מסוימת. אפילו אם הכלב ידידותי ולא תוקפני החתול יבהל אם הוא נובח ומשתולל (גם אם הוא רק רוצה לשחק). c. הפרדת אזורים – זה שמגיע אחרון באזור מצומצם d. במפגש הכלב קשור ברצועה והחתול בארגז נשיאה. מניחים להם להשהות באותו חדר/שטח 15 דקות פעם או פעמיים ביום. ברגע שסימני העוינות קטנים אפשר לצמצם מרחק בהדרגה, ואם החתול רגוע לאפשר לו להיות מחוץ לארגז. חשוב לשמור על קור רוח בזמן המפגש לחץ , גערות, צעקות בהלה רק יגרמו לחיות לקשר את המפגשים עם משהו מפחיד. e. חיים משוטפים –יתכן והחתול יזדקק ליותר התאמות בבית ואומר: מניעת גישה למזון וארגז החול (ע"י שימוש במשטח גבוה, שער תינוקות או דלת חתולים), מקומות גבוהים אליהם יוכל להגיע שירצה להתרחק. f. הזהרות: תמיד לדאוג שבזמן המפגש הכלב לא יוכל לפגוע בחתול . המון בהצלחה

למעלה