קבלו את העדכון השנתי של דירוג המזונות

voyager2005

New member
ה FDA עדיין חוקר

כאן העדכון האחרון מיוני 2019. כנראה יהיה עוד עדכון נוסף בזמן הקרוב
https://www.fda.gov/animal-veterina...rtain-diets-and-canine-dilated-cardiomyopathy

תקציר: מ 2018 דווח על 560 כלבים ו 14 חתולים עם מחלת לב מסויימת (dilated cardiomyopathy). ברוב המקרים, הכלבים אכלו אוכל ללא דגנים, אבל עדיין לא מצאו מה חסר באוכל.

חושדים שמדובר בבעיה שקשורה לבעיות גנטיות קיימות. כלבים זכרים, גדולים ב"גיל הביניים" נוטים לבעיית חוסר ביצור טאורין, ובעיה לבבית כזו, ואכן חלק ניכר מהתלונות הם לגבי כלבים כאלה. כנראה יש קשר בין הדברים, אבל עדיין לא ברור מה.

גם חושדים שלא מדובר בדגנים, אלא בתחליפים. רוב התלונות הם לגבי תחליף אפונה\עדשים.

dimitrygo

Active member
מנהל
הם יורים לכל הכיוונים כי הם ממש לא יודעים. אגב שכחת לכתוב

שהם גם חושדים במקורות אקזוטיים של בשר אבל רק בחלק מהמזונות נעשים שימוש מבמקורות כאלה.
עוד דבר - סטטיסטית מספר הכי גדול של מקרי המחלה היו אצל כלבים שאכלו מזונות טייסט אוף גק ווילד ואקאנה. אבל הבעיה היא שהמזונות האלה קיימים בשוק כבר המון שנים והעליה החדה במסר מקרי המחלה דווקא בשנתיים האחרונות אינה מוסברת.

voyager2005

New member
לגבי מקורות אקזוטיים

ראיתי את זה במקום אחר, אבל יש להם שם טבלה של סוגי החלבון ולא נראה שזה העניין. למרות שקנגורו באמת מככב (10% מהמקרים)
&nbsp
לגבי סוג האוכל, הם אומרים שחלק מהאנשים השתמשו במספר סוגים, אז הם לא 100% יודעים איזה אוכל יצר את הבעיה. המובילים הם אקאנה, זיגנאטור וטסט אוף דה ווילד. מאוד הייתי רוצה לדעת איזה סוג אוכל, ואיפה הוא יוצר.
&nbsp
יש הרבה תלונות לגבי רטרבירים, אבל הם לא יודעים אם הם באמת חולים יותר, או שזה דווח יותר בפורומים כאלה ולכן מתלוננים יותר.
&nbsp
עדיין לא יודעים הכל על אוכל לחיות. למדו הרבה בעבר מניסויים, אבל היום כבר לא מוכנים לקבל דבר כזה. מקווה שימצאו את הבעיה בקרוב

dimitrygo

Active member
מנהל
השאלה היא איזה עוד דברים הם בדקו. למשל האם נבדקו תכשירים נגד

פרעושים קרציות, תולעים ודברים אחרים.
ולהערכתי לא ימצאו כלום (כי לא היה כלום
).

voyager2005

New member
אני מניחה שאם לא כתוב, הם לא בדקו

הם בדקו את הכלבים ואת האוכל

הם עכשיו עושים מחקר עם כלבים חולים ובודקים מה משתנה כאשר מחליפים להם את האוכל. תוצאות בהמשך...

באמת מעניין שפתאום זה צץ, והחשד נופל על אוכל מחברות שונות. ועוד אוכל מסויים - אקאנה חשוד, אוריג'ן (שזה אותו מפעל, לא?) הרבה פחות.

עוד פרט מעניין, לדעתי: בכמעט כל המקרים, הכלב אכל רק אוכל יבש. לא יודעת מה זה אומר, אבל אולי זו עוד סיבה לתת גם אוכל רטוב

מצאתי שיש הסבר מפורט של כל המקרים ומה הם אכלו. מאוד מעניין:
https://www.fda.gov/media/128303/download

סה"כ יש 14 חתולים (חסר לי אחד..). בשלושה מקרים, מדובר במספר חתולים באותו בית. נראה לי חשוד. לא בדקתי את הכל, אבל בחלק מהמקרים, נמצא חוסר בטאורין.

- Merrick Purrfect Bistro Grain Free Real Chicken Recipe * 3
- Rachael Ray Nutrish * 4
(באחד המקרים יחד עם Blue Wilderness salmon/chicken grain-free)
- EVO Grainfree Turkey and Chicken Formula Cat and Kitten
- Instinct the Raw Brand Limited Ingredient Diet Grain-Free Recipe with Real Rabbit
- Natural instinct specialty raw pet food Chicken
- Purina Grain Free Chicken and Egg dry food

ושניים עם רשימה:
Kirkland Signature Nature's Domain Cat Food, Wellness CORE Grain-Free Original Formula Dry Cat Food, BLUE Basics Limited-Ingredient Diet Turkey & Potato Formula as well as Duck & Potato Formula

dimitrygo

Active member
מנהל
אוריג'ן גם נמצא ברשימה במקום 12 מתוך 16. אוריג'ן יותר יקר

ולכן פחות נפוץ מאקאנה. אם אני זוכר נכון כל המזונות נבדקו ונמצאו תקינים מכל הבחינות הידועות כולל רמת הטאורין או רמות של חומצות אמינו אחרות מהן כלבים יכולים לייצר טאורין.

voyager2005

New member
שניהם ברשימה, שניהם השפיעו על כלבים, לא חתולים

אני יודעת שהאוכל נמצא תקין, אבל חלק מהחתולים, וכן חלק מהכלבים, לא נמצאו תקינים.

אקאנה הוזכר ב 67 מקרים (12%)
אוריג'ן הוזכר ב 12 מקרים (2%)

בדיקה נוספת של החברות המוזכרות, מראה שחלק לא מבוטל מהמקרים (כרבע), קיבל פחות מ 10 תלונות

dimitrygo

Active member
מנהל
כמעט אף חברה לא רושמת את אחוזי הפחמימות ואין חובה כזאת

זה שחברה כלשהי טוענת ללא שום הוכחה שהמוצר שלה "מהפחני" ויותר איכותי ממוצרים מתחרים זה לא דבר חדש.

למעלה