לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3457634,576 עוקבים אודות עסקים

פורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!
x
הודעה מהנהלת הפורום
העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף איבחון וטיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הפרטי/הקבוע ולהביא את החתול/ה לבדיקה.
נא לקרוא בקפידה את תקנון הפורום

אין לתת מינונים ועיצות לתרופות כולל חלוקת כדורי תילוע ואמפולות נגד פרעושים על גבי הפורום!
הצעות, רעיונות, ביקורות והערות יתקבלו בברכה, אך באמצעות תיבת המסרים בלבד!
המשך >>

לצפיה ב-'עזרתכם ב-2 חתולים'
עזרתכם ב-2 חתולים
<< ההודעה הנוכחית
08/12/2019 | 09:25
14
96
שלום רב,

יש לנו 2 חתולים כאשר כל לילה (ובאמת כל לילה בין 11:00-4:00) החתולים פשוט נכנסים למצב של אטרף ושגעת ומתחילים ליילל בטונים גבוהים מאוד (מה שלא עושים במהלך היום), נכנסים לחדר של התינוק ונעמדים ליד המיטה שלו ומתחילים ליילל ומעירים אותו, אפילו עומדים גם ליד המיטה שלנו ומייללים סתם. האוכל והמים שלהם מלאים ואנחנו אפילו מנסים לשים אותם במיטה שלנו כדי שישנו איתנו, מנסים ללטף אותם ולתת תשומת לב ואפילו קנינו להם בתים מרופדים - אך כל זה ללא הצלחה.
לא מצליחים לישון לילה אחד שלם במשך חודשים שלמים.
אשמח לעצתכם מה לעשות עם הבעיה הזו?
חתולים >>
לצפיה ב-'זה קצת מוזר'
זה קצת מוזר
08/12/2019 | 10:12
13
68
האם לא קורה שום דבר לקראת השעות שציינתם? משהו קורה עם התינוק בזמן הזה, האם הוא נוטה להתעורר לקראת השעה ה"בעייתית" או להשמיע קולות שונים מהרגיל? כי אתם מתארים משהו נקודתי בצורה מחשידה - החתולים נעמדים ליד המיטה שלו בשעות מסויימות.

מאחר שכבר היו מקרים (רפואיים) שחתולים וכלבים שמו לב למשהו שאנשים לא רואים, זה סוג של מפנה תשומת לב לא לחתולים, אלא דווקא לתינוק - מה משתנה אצלו שהם באים דווקא אליו?

אם זה לא בדיוק כך, והם בדיוק באותה מידה (ולא הרבה פחות) נעמדים לידכם, זה משהו אחר. במקרה כזה יתכן שהסיבה שזה לא נפסק היא שמעולם לא הפסקתם לתת להם תשומת לב בתגובה לכל הרעש. גם התינוק שלכם, כשיגדל מעט, עשוי לעשות משהו דומה - להקים מהומה בשעה מסוימת ולהמשיך כל זמן שתגיבו למהומה הזו, בין שהתגובה חיובית ובין שהיא שלילית. במקרה זה, גם כל ה"סופר נני" למיניהן וגם יועצות החתולים עשויות כולן לתת לכם אותה תשובה: להפסיק להגיב למצב בלתי רצוי.

גם במקרה של ילד וגם במקרה של חתול, מוודאים (כפי שאמנם עשיתם) עוד לפני שהולכים לישון שבאמת הכל בסדר - יש מים, יש אוכל, לא קר, לא חם, אף אחד לא חולה, לא פצוע וכו' וכו' - ואז כשהמהומה מתחילה- מתעלמים. אם צריך, סוגרים את הדלת לחדר השינה. אמנם הורים לא אוהבים את העצה הזו, אבל כדי לפתור את הבעיה יתכן שכדאי לסגור דלתות לחדר השינה גם שלכם וגם של התינוק ולהשתמש באחת ממערכות השמר-טף האלקטרוניות כדי לדעת אם התינוק צריך אתכם מעבר לדלת הסגורה.

במידה ואין סיבה מיוחדת שלא גיליתם לכל הסיפור הזה, וזה סתם עשיית עניינים בשעות לא נוחות, אזי בדיוק כמו עם ילד קצת מפונק מדי שלוחץ להורים שלו על הכפתורים עד שהוא מבין שזה לא עובד יותר, גם החתולים יפסיקו. פשוט לוודא קודם, כמו עם ילד, שבאמת אין משהו מסוים שגורם לזה. ייקח זמן, אבל במידה וזו באמת סתם השתגעות לילה, הם פשוט יפסיקו לאחר זמן כשאף אחד לא יגיב אליהם.
חתולים >>
לצפיה ב-'המשך'
המשך
08/12/2019 | 11:41
12
47

היי, תודה על המענה.
לא קורה שום דבר לקראת השעות או עם התינוק. לדעתנו זהו נטו "צומי" (תשומת לב). הם באים אלינו ואליו לא בשעות מסוימות, אלא נראה לי כדי לקבל תשומת לב.
בנוגע להתעלמות, אנחנו מנסים באמת להתעלם (כולל סגירת דלתות), אבל היללות פשוט מעירות, אפשר לומר, את כל השכונה (טונים מאודדדד גבוהים) כך שדרך הדלת עדיין שומעים הכל ואי אפשר להתעלם ולחזור לישון.
גם ניסינו עם דלת פתוחה, אבל הם עומדים כמעט על הראש ומיילליים.
אנחנו פשוט נואשים כבר...   :(

חתולים >>
לצפיה ב-'היה לי אותו סיפור בדיוק ויש לי פתרון (אפילו שני פתרונות)'
היה לי אותו סיפור בדיוק ויש לי פתרון (אפילו שני פתרונות)
08/12/2019 | 14:08
11
60
היי.
גם לי יש שני חתולים שעשו במשך שנים בעיות בלילה. ואני הייתי בחרדות בגלל ון השכנים (למרות שהם טענו שהם לא שומעים אותם אלא רק אותי צורחת עליהם שישתקו). וגם בגללי כי אי אפשר לתפקד במהלך היום. 

ניסיתי לא לתת להם לישון במהלך היום. אני עובדת מהבית אבל לא כל אחד נמצא במהלך היום בבית ויכול לעשות להם הפעלות. מה גם שזה לא יעיל ולא ממש מועיל.
עד שוטרינר אחד גילה לי את הסוד המופלא הבא (שני פתרונות שניתן להשתמש בהם לסירוגין):
1 יש כדור (תבקשו רק בקפסולה) שהוטרינר צריך להזמין לכם בשם "אייספרומזול". זה כדור שמיועד רק לחתולים. 
שמים רבע מהכמות שבקפסולה במעדן והם ישנים מצויין כל הלילה. (אם לא יספיק אז תוסיפו עוד קצת).
זה לוקח כמה ימים עד ש"מתהפך" להם השעון הביולוגי. רצוי לא להמשיך עם זה יותר מדי זמן כדי לא לפגוע בכליות. בכל אופן תשאלו את הוטרינר. כמה וטרינרים אמרו לי שזה כדור שלא גורם נזקים אבל תמיד צריך לשאול.

פתרון נוסף שמאד עזר לי הוא פרוזק לחתולים (כאמור, אני משתמשת בשניהם לסירוגין. לפעמים אייספרומזול ולפעמים פרוזק)..

כאן יש שתי אופציות. האופציה הזולה יותר היא לרסק רבע כדור במעדן (אם החתולים שלכם מוכנים לאכול כדורים מרוסקים במעדן לחתולים). יש כדור בשם "פריזמה" (שזה למעשה התרופה הגנרית של פרוזק) שניתן לחלק לרבעים (זה צורך מרשם וטרינר, והוא גם יגיד איזה כמות. כלומר אם רבע או פחות או יותר).

החיסרון של כדור הפרוזק עצמו זה שלוקח בערך שבועיים עד שהוא מתחיל לפעול.

האופציה השנייה של הפרוזק שפועלת מיידית, היא משחת פרוזק לחתולים (במשחה במקום כדור).

גם כאן הוטרינר צריך להזמין. זה מגיע במעין מזרק עם פקק. כל ערב לפני השינה מורחים טיפה קטנה על האוזן של החתול (במקום שיש עור. כי זה נספג בעור. לי אמרו רק באוזן. לא משנה אם בפנים או בחלק החיצוני).
והחתולים ישנים שנת ישרים שלווה עד הבוקר. אתם עוד תצטרכו להעיר אותם בבוקר. 
החסרון של המשחה במזרק הוא שזה יחסית יקר. בערך 100 שקל למזרק. יש בו בערך 1 סיסי (או סמ"ק - אני אף פעם לא יודעת) ומשתמשים כל לילה ב-0.01. (יש סימון על המזרק. כל ערב רק קו אחד).
אגב, האייספרומזול הוא גם מצויין לסרבני פירעוש. הם כל כך רדומים שלא שמים לב ששמים לבם את החומר נגד פרעושים.

כרגע אני בהפסקה משניהם ואני מערבבת להם ולריאן במעדנים. 
גם זה עוזר אבל פחות מהשניים הקודמים. 
אצלי יש שניים ממש פסיכים שבלילה הופכים לי את הדירה לג'ונגל עם קריאות המלחמה שלהם. 
זה אמור לעבור עם הגיל כי כשהם מבוגרים הם נעשים עייפים. כאמור, השניים שלי יש להם הפרעות התנהגות והם יוצאי דופן בצורה קיצונית. אם זה עזר להם, יעזור לכל חתול.
בהצלחה

חתולים >>
לצפיה ב-'בכל מקרה תשאלו את הוטרינר על המינונים. זה לפי משקל'
בכל מקרה תשאלו את הוטרינר על המינונים. זה לפי משקל
08/12/2019 | 14:12
10
32
אצלי, הרבע כדור אייספרומזול וטיפת פרוזק של 0.01 מלל זה לחתול אחד. בכל מקרה, כאמור, מינונים הוטרינר קובע.
מה שכתבתי זה מה שאצלי עובד. אבל זה לא יקרה בלי מרשם מוטרינר שגם יקבע מינונים
חתולים >>
לצפיה ב-'צריך להגיד שהסיפור שלך בעיקר מעיד על התנהלות וטרינרית תמוהה'
צריך להגיד שהסיפור שלך בעיקר מעיד על התנהלות וטרינרית תמוהה
08/12/2019 | 17:18
9
59
מדובר בתרופות פסיכיאטריות. אמנם לפי חוק מותר לוטרינר שלא קיבל שום הכשרה ספציפית לטיפול פסיכיאטרי לרשום תרופות כאלה, כי החוק בסך הכל די מזלזל בבעלי חיים, אבל הוטרינרים הטובים ביותר לא רושמים תרופות כאלו אלא מפנים לוטרינרים התנהגותיים, בעלי הכשרה ייעודית לנושא.

יש לציין שבדרך כלל למתן תרופות כמו פריזמה באמת חייבים להביא בחשבון השפעות פסיכיאטריות ארוכות טווח (שינויים במבנה המוח) וזה ודאי שלא אמור להיות על פי משכי זמן שנקבעים על ידי בעלי החתולים או הכלבים אלא לפי תכנית שגובשה על ידי בעל מקצוע ייעודי.

שני הוטרינריות היחידות שידוע לי שהן באמת קיבלו הכשרה רשמית בתכנית מיוחדת (מעבר ללימודי וטרינריה רגילים) הן ד"ר נעה הראל וד"ר עפרה גלילי. מלבדם יש עוד כמה שטוענים שהם וטרינרים התנהגותיים אבל לא ידוע לי איפה ואיך הם הוכשרו לכך. הוטרינר שלנו, לדוגמא, מכיר תרופות פסיכיאטריות אבל מפנה פונים בקשר לדבר כזה אל אחת משתי הוטרינריות שציינתי, בדיוק כפי שהוא מפנה מי שצריך לאבחן גידולים סרטניים למומחה לאולטראסאונד - הוא יודע הרבה, אבל מה שדורש התמחות מיוחדת הוא מפנה למומחה.

יש לציין שמקרים של יללות לילה, למרות שהם מאוד מפריעים לנו, בדרך כלל אינם נחשבים בפני עצמם להצדקה לתרופות פסיכיאטריות (מה גם שבמקרה של פותחי השרשור לא נראה שמדובר בתוקפנות "קריאות מלחמה" אחד כלפי השני או כלפי בני האדם בבית).  
חתולים >>
לצפיה ב-'דעתי חלוקה על דעתך יוקיטה'
דעתי חלוקה על דעתך יוקיטה
08/12/2019 | 18:37
1
50
אני חושבת שקודם כל הבעלים הם החשובים ביותר בסיפור הזה.  אם כלו כל הקיצין והחתול מפריע משתולל, או מסכן את הילדים ואפילו רק משהו "קל וזניח", כמו מפריע לישון - חייבים לטפל בתרופות, עם מרשם רופא. השינה לאדם חשובה לא פחות משתיה (ותחשבי על מי שנוהג למחרת!). אם יהיה קושי לקבל תרופות, אז אנשים רבים, עלולים לנטוש את החתול!! או להמית אותו.  זה שבכלל יש גם כאלה מטפלים בחתול ועוד בטיפול יקר, ומשקיעים גם זמן יקר - זה מחמם את הלב. וכל הכבוד להם.
נכון , שעדיף להפנות לווטרינר שמומחה למחלות התנהגות של חתולים, אבל זה לא תמיד כה פשוט. מי שגר רחוק ואין לו מכונית, ואם החתול סובל בנסיעה.
ברור שלכל תרופה יש תופעות לוואי, אבל מי שסובל מטרפת חתולים, הם בעיקר  הבעלים. טובת החתול דורשת שלבעלים יהיה טוב וגם לילדיהם. אני בעד תרופות לחתול, ולא לבעלים!! וגם אם נניח שבגלל התרופות, החתול יחיה טוב פחות שנים וגם הבעלים יחיו טוב, יותר שנים, זה בהחלט בסדר גמור, לשני הצדדים.

אני מצדיעה לכל מי שנאבק על חתול שלא קל לגדלו. החתול צריך להיות מקור של הנאה וכיף ולא עול, ולשם כך אנו בוחרים לגדל אותם!!
חתולים >>
לצפיה ב-'מסכימה עם אלישבע. '
מסכימה עם אלישבע.
10/12/2019 | 12:16
27
וטרינרים, בניגוד לרופאים של בני אדם, הם מומחים בכל מגוון המחלות והתקלות שיש אצל חתולים. אצל בני אדם לדוגמה לא תבקשי טיפול שיניים והוצאת אבן מהשיניים מרופא משפחה. ווטרינר כן עושה טיפולי שיניים. 

וטרינרים לומדים את כל מגוון הבעיות שיכולות להיות עם בעלי חיים. לא צריך להיות פסיכיאטר לחתולים כדי לדעת איך להרגיע חתולים. 
(שלא לדבר על זה שאצל בני אדם, כל רופא משפחה יכול לתת פרוזק וציפרלקס. אגב, לא ממליצה על ציפרלקס לחתולים. רציתי להגיד בהזדמנות זאת).

בכל מקרה, אם אנשים לא יוכלו לישון בלילה בגלל החתולים או שהם ירגישו שהחתול מסכן בצורה כלשהי את התינוק, אז תוכלי לספור על יד אחת את מספר האנשים שיהיו מוכנים לאמץ חתולים.

רוב האנשים לא יכולים להרשות לעצמם לא לישון בלילה. ואת לא מצפה שאנשים יתפטרו מעבודתם כדי לטפל בחתול. 
שלא לדבר על כך שאם השכנים יתלוננו, אז בעלי החתול גם עלולים להכנס למסכת בעיות מול העירייה ואולי גם עם תביעות משפטיות.

בשורה התחתונה, אם אנשים לא ישנו בלילה ויצטרכו לנסוע לעבודה עייפים, אז בסוף מי שיפגע יהיו החתולים והחתולים בלבד.

סוגיית חוסר השינה בלילה סגלל החתולים היא סוגייה שחייבת טיפול. אני כבר משנת 2010 נותנת לחתולים שלי לסירוגין ולריאן, אייספרומזול (או אייספרומזין.  אף פעם לא זוכרת את השם המדויק. הוטרינרים קוראים לה "אייס" בקיצור), ולפני שנתיים בערך התחלתי עם הפרוזק לחתולים (את הכדור הם לא רוצים לאכול בשום אופן אז אני משתמשת במשחה שמורחים להם על האוזן).

אגב, נוהגים לתת את הפרוזק במשחה לחתולי הבית גם כשמכניסים חתול חדש. זה לא מסכן אותם בשום צורה (במרשם וטרינר כמובן)..

בכל אופן כאמור, אצלי הם מקבלים לסירוגין  אייס, פרוזק במשחה ו-ולריאן באופן קבוע ולא קרה להם כלום. הכול במרשם וטרינר. אני עובדת עם וטרינרים מעולים ומאד אחראיים והם לא היו נותנים סתם.

בשורה התחתונה ביותר: אם ימנעו מאנשים לישון בלילה משום שיש להם חתולים - אז אף אחד לא יאמץ חתולים. אולי חוץ מאנשים שלא עובדים, או ערפדים שממילא לא ישנים בלילה. וכאמור, היחידים שיפסידו ויהיו ממש מסכנים אלה החתולים.

ולסיכום אני רוצה להגיד שמניסיוני הרב מאוד: אף חתול מעולם לא נפגע מהפרוזק\ולריאן\אייס. 
חתולים >>
לצפיה ב-'יוקיטה אני חושבת שהתעלמות והיעדר פתרון = פגיעה בחתולים'
יוקיטה אני חושבת שהתעלמות והיעדר פתרון = פגיעה בחתולים
10/12/2019 | 12:47
6
36
1. לא כל מי שמאמץ חתולים יכול להרשות לעצמו (כלכלית) ללכת לכל מיני מומחים. מה גם שהעובדה שהוטרינר שלך שלח לוטרינריות מסוימות זה לא מעיד שהן כאלה מומחיות לפסיכיאטריה של חתולים. אולי הוטרינר הספציפי עצמו  פחות מבין בזה. 
2. כל בעיה של יללות לילה מצריכה טיפול, כי בני אדם לא יקריבו את יכולתם לקום בבוקר לעבוד למען החתולים. זה לא יעבוד לאורך זמן.

3 זה בכלל לא משנה אם היללות שלהם הן קריאות מלחמה או משחק או שהם רואים רוחות רפאים (אצלי לעיתים קרובות נראה כאילו החתול שלי מדבר עם אנשים מהעבר השני...). כפי שכתבתי בהודעה השנייה בשרשור - אם לא תפתר בעיית השינה בלילה, מי שבסוף יסבול הם יהיו החתולים. 
4. לא צריך להיות ככ היסטריים מפרוזק חתולים במשחה (כאמור אין לי ניסיון עם הכדורים) וגם לא צריך להיות היסטריים מהאייס. וודאי ודאי שלא צריך להיות היסטרים מולריאן (אגב, היתה לי שכנה שבאופן קבוע היתה שמה לחתולים שלה במים כמה טיפות של רסקיו. היו לה שלושה חתולים וגם שם היתה בעיית שינה).
זה מסדר להם את מעגל השינה כך שיהיו ערים במהלך היום וישנו בלילה. 

ושוב - בני אדם שלא ישנים בלילה בגלל חתולים = התמעטות אימוצים (שגם היום לא בשיא) והרבה פעמים גם נטישת חתולים. עדיף לחתולים שיהיו להם בעלים שישנים בלילה ומשאירים אותם בבית על פני בעלים שלא ישנים לילות שלמים עד שבשלב מסוים מתחילים לראות בחתול בעיה
חתולים >>
לצפיה ב-'באופן מעניין למדי, לא הצעתי כלל להתעלם מהבעיה '
באופן מעניין למדי, לא הצעתי כלל להתעלם מהבעיה
10/12/2019 | 14:15
35
מה שאמרתי היה משהו אחר: כאשר יש תחום רפואי שהוא תחום מאוד מתמחה, צריך לפנות למי שקיבל את ההכשרה המתאימה. זה מאוד לא נכון לחשוב שוטרינר שונה מרופא כללי של בני אדם בכך שהוא "יודע הכל ולמד הכל". הסיבה שוטרינר מטפל ב"כל" היא לא מפני שהוא באמת התמחה בכל - היא נובעת בעיקרה מהזילזול בבעלי חיים לעומת בני אדם, שגרמה לכך שהתמחויות בתחום הזה התפתחו בשלב יחסית מאוחר.

הוטרינר שלנו מפנה במקרים הנדרשים למומחים, לא מפני שהוא "פחות מבין" מוטרינר אחר, אלא מפני שכבעל מקצוע אמין ואחראי הוא יודע שאין סיכוי שהוא יתמחה בכל הדברים במידה שווה. זה הופך אותו לרופא טוב יותר, אמין יותר ואחראי יותר מאחרים שמתיימרים לדעת הכל - כי הוא יודע איפה המגבלות של הלימודים שהוא למד ולא מסתיר זאת. הוא מפנה לאחר כשצריך, ומטפל בעצמו כשיכול.

יש דברים שהוא כן יכל ללמוד אותם גם כרופא כללי, כי בלימודי וטרינריה רגילים מקדישים להם יחסית הרבה מאוד תשומת לב - כמו טיפולי שיניים. דברים אחרים, כמו השפעות של תרופות פסיכיאטריות, למעשה לא באמת מלמדים בצורה ברורה ונרחבת (כמו גם תחומים מסוימים אחרים - למשל כבר ידוע שיש בעיה עם התמחות בתחום התזונה בלימודי הוטרינריה הרגילים). משום כך, במקרים שמצדיקים טיפול פסיכיאטרי הוא מפנה לאחת משתי הוטרינריות שבנוסף למסלול הוטרינרי הרגיל הלכו לתואר נוסף (בדקתי וקראתי על התואר שלהן ולא פשוט קיבלתי מילה של וטרינר) שמתמחה בפסיכיאטריה - מסלול של "וטרינר התנהגותי" - בנוסף, ולא במקום, לימודי וטרינריה רגילים. מישהו שאומר שהוא מומחה פסיכיאטרי אבל בבדיקה ושאילה מתברר שהוא רואה בעצמו מומחה "כי כבר שנים אני מטפל" ולא כי הוא הלך ללמוד מקצועית - זה משהו אחר.

כיום יותר ויותר מכירים בכך שפסיכיאטריה דורשת הכשרה מיוחדת ושיש לתרופות פסיכיאטריות השפעה נרחבת הרבה מעבר לפתרון בעיה מסוימת, וזאת בנוסף לכך שמומחה בתחום לא מנסה לסמם חתול או כלב כדי שיישן עד הבוקר רק כדי שלא יפריע לבני האדם, אלא מנסה למצוא את האיזון המתאים על מנת לפתור את הבעיה מן השורש וכך להגיע למצב רצוי יותר שבו פותרים את הבעיה ולא צריך יותר את התרופות (כמובן שלא תמיד יוצא כך, אבל זו השאיפה). מדובר בשינוי מהותי בגישה, שרואה בכלב או בחתול מטופל ולא חפץ בלבד.

פותחי השירשור יצטרכו להחליט בעצמם אם באמת פניה למומחה פירושה ויתור על עצמם ועל התינוק שלהם ועל השכנים שלהם. לדעתי לא כרוך כאן ויתור- זו פשוט פניה למומחה, והמטרה היא לפתור את הבעיה. יתכן שימליץ להם על אותו דבר ויתכן שיתווה להם מסלול טיפול אחר. וטרינר התנהגותי גם לא בהכרח מיד יצביע על תרופות, כי מסלול הלימודים המיוחד הוא גם בתחום ההתנהגותי, כלומר הוא ימלא גם את הפונקציה של יועצת חתולים בכך שיבחן מה ניתן לעשות כדי לפתור את הבעיה ללא תרופות.
חתולים >>
לצפיה ב-'לחתולים יש תגובה הפוכה לואלריאן מאשר אנשים - זה מעורר אותם'
לחתולים יש תגובה הפוכה לואלריאן מאשר אנשים - זה מעורר אותם
18/12/2019 | 08:31
4
17
ומשתמשים בזה כדי לעודד חתולים להוציא אנרגיה, בדומה לקטניפ.  וזה בדיוק מה שמציעים באינטרנט לגבי איך מרדימים חתול בלילה: משחקים איתו הרבה ואז נותנים סעודה דשנה לפני השינה.  

אולי זה גם מזל, אבל אצלי החתולים מבלים כל היום בחוץ, ובלילה הם חוזרים הביתה ויושבים בשקט במיטה שלהם עד שאני מוציאה אותם בבוקר.   בחוץ יש סכנות, אך כמו שאמרת, לכל דבר יש מחיר.   
חתולים >>
לצפיה ב-'משחק לפני השינה וסעודה - לא תמיד עובד'
משחק לפני השינה וסעודה - לא תמיד עובד
18/12/2019 | 20:28
3
20
משום שזה תלוי איך הרגלנו את החתול קודם וגם בגילו של החתול. בנוסף - חתול בוגר ( ואפילו צעיר), הוא לרוב "עצלן" ולא תמיד משתף פעולה עם המשחקים.  וסעודה דשנה, היא לא תמיד נאכלת מהר. יש חתולים שאוכלים ביס כל חצי שעה. ואם נותנים לחתול משהו שהוא מת עליו, הוא יכול לבקש את זה ביום ולבלבל את המוח. היו לי מספיק חתולים כדי שאראה את כל מגוון ההתנהגויות. אצלי החתול, התחיל להעיר אותי מוקדם, מאז שיצאתי לפנסיה, כי כשעבדתי קמתי בשעה מוקדמת. עד אז, מעולם לא העיר אותי מוקדם. הוא עשה לי ממש בלאגן בבוקר והייתי צריכה ( בגיל 5 לאלף אותו לסדר היום החדש), לקח לי שנה!! כבר התחלתי לחשוב שאולי טיפול תרופתי יעזור לו, כלומר לי... הצלחתי לשנות לו את ההרגל והמצב הוטב, אבל לא כמו שהיה בעבר, כשהיה יותר צעיר! הוא לפעמים, עד היום כבר שנים - מעיר אותי לפחות פעם אחת בשבוע מוקדם מדי. תאמינו לי, שאם זה לא היה משתפר - הייתי נותנת לו תרופה.

הוא אינו משתף פעולה במשחקים ואם כן רק לשתיים - שלוש דקות. וסעודה דשנה, אסור לו כי הוא רגיש לכל סוגי המזונות הדשנים ומקבל מזון מיוחד.  בעבר היה נוהג לרוץ על ההליכון, כמה דקות, לסרוגין, לפעמים במהירות של 3 קמש ואף יותר. היום, הוא בעיקר מילל מרה על יד ההליכון וכמעט שאינו רץ עליו. והוא נחשב לחתול ערני ותקשורתי,  יחסית לחתולים אחרים, שגידלתי.
אילוף חתול ושינוי הרגלים מצריכים אורך רוח ועקביות. אבל גם זה לא תמיד עוזר או לא עוזר עד הסוף. ועד שזה עוזר, אנו לפעמים משלמים מחיר יקר של חוסר שינה, שהוא מחיר כבד מדי לבעלים.
אם לא ניתן לשנות הרגלים, או שזה קשה מאוד, אני בעד טיפול תרופתי. אין לי ניסיון בטיפול כזה, אז איני יכולה להמליץ על מה.
חתולים >>
לצפיה ב-'צריך לציין שהמקרה של פותחי בשרשור אינו מקרה קיצוני'
צריך לציין שהמקרה של פותחי בשרשור אינו מקרה קיצוני
18/12/2019 | 22:41
28
לא מדובר בחתולים "פסיכים" שרבים ביניהם או אפילו בהשתוללות אנרגטית, סתם שניים שאיכשהו התרגלו לבקש צומי בשעה לא נוחה (כלומר, אם אכן הסיפור שכתוב בפוסט מביא בחשבון הכל ואין משהו שאנו, כקוראים באינטרנט שמעולם לא היו בבית הזה, לא יודעים). מי שאצלו בבית היה מצב, שאולי היה קיצוני יותר, צריך להיזהר מלהניח שמדובר במצב קיצוני גם בבית של פותחי השירשור.

יללות צומי בשעה מסוימת על פי רוב אינן מובילות להמלצות על טיפול תרופתי, אלא להמלצה להתנהלות כמו מול פעוט מפונק מדי - פיתוח עמידות חינוכית. לא נעים, אבל בר ביצוע ואם נעשה באמת ובלי ויתורים, גם יכול להיפתר תוך לא יותר מכמה ימים. אם אכן זה המצב, הדבר כמובן עדיף בהרבה על פני תרופות. הרי מה יעשו כשהתינוק יהפוך לפעוט, יסממו אותו כל פעם שיהיה נודניק? לא, יצטרכו להיות הורים מספיק סמכותיים גם אם יצעק ויצרח.

יש מקרים שבאמת צריך התערבות יותר מקצועית שכוללת תרופות. לפי תיאור המקרה, התחושה כאן אינה כזאת.
חתולים >>
לצפיה ב-'יכול להיות, אבל זה הדבר הראשון לנסות'
יכול להיות, אבל זה הדבר הראשון לנסות
19/12/2019 | 11:21
1
17
ממה שכתוב למעלה, לא עשו את זה

דבר ראשון, לעבור לסעודות קבועות.  קראתי שכאשר נותנים סעודות בזמן קבוע, צריך גם לתת אוכל לזמן קצוב.  החתול לומד מהר שהוא לא יכול לאכול ביס בחצי שעה.   ואז נותנים סעודה לפני השינה.  

אני נותנת אוכל זמין כל היום, עם מעדן בלילה.  החתולים לא מבלבלים את המוח כל היום שהם רוצים את זה.  יותר מזה, אני נותנת מעדן רק לחתולים שחזרו הביתה עד אותה שעה.  מי שחוזר מאוחר, לא מקבל מעדן, וגם לא מצפה לקבל.  

דבר שני, לשחק לפני השינה.  בשאלה מדובר על ליטופים ויחס, לא התעמלות.  אם החתול לא מעוניין, הייתי קודם מנסה דברים שונים (יש הרבה רעיונות באינטרנט), לפני שפונים לתרופות.  אני גם לא מתלהבת מקטניפ, מאותה סיבה.

לי אין ממש ניסיון.  החתולים שלי גם צעירים ומאוד פעילים, וגם לא עושים בעיות בלילה, אז אין לי צרות כאלה.  הניסיון היחידי שלי הוא שהחתולים נמצאים בחדר קטן סגור בלילה, וכשנתתי להם להסתובב בבית, הם התלוננו.  אז אולי גם זה עוזר.

עם זאת, קשה לי לקרוא על תרופות כאופציה ראשונה.   

ודאי כאשר לא מודעים למה שעושים.  חיפוש קצר באינטרנט גילה לי שואלריאן מעורר חתולים, ושגם אז צריך להיזהר עם כמויות "אנושיות".  לגבי הסיפור של הרסקיו... לא הוכח שהתמצית עוזרת לאנשים, קל וחומר לחתולים.  זה פשוט לתת אלכוהול לחתולים, וזה מאוד מסוכן.   

לגבי תרופות פסיכיאטריות, הנה מה שכתוב על פרוזאק לחתולים:

The most common side effects of fluoxetine in dogs and cats use is drowsiness or lethargy, but the opposite is also reported: hyperactivity, panting (dogs), irritability, and/or insomnia

אז יכול להיות שזה ירדים את החתול (כתופעת לוואי!!!), אבל יכול להיות שתהיה לזה השפעה הפוכה.  ומה עם המטרה העיקרית של התרופה?   יש למישהו פה מושג איך תרופה פסיכיאטרית משפיעה על חתול שלא צריך את זה?   אח"כ מתלוננים שהחתול משוגע, ונותנים לו עוד תרופות כדי לתקן את המצב.
חתולים >>
לצפיה ב-'ולגבי אייספרומזול'
ולגבי אייספרומזול
19/12/2019 | 11:53
19
עפ"י ה FDA זו תרופה לכלבים, אבל משתמשים בה גם לחתולים במקרים מיוחדים, בעיקר לפני ניתוחים וטיפולים וטרינרים.

יש איתה הרבה בעיות, ווודאי שזה לא נועד להרדים חתול ללילה.  מבינה לליבו של מי שלא מסוגל לישון בלילה, אבל לתת לחתול כדור שמשתק אותו זה מסוכן - החתול ממשיך להיות ער ולהרגיש, אבל לא מסוגל לזוז.  הכדור לא מרדים, גורם לדיספוֹריה ואולי גם גורם לסף רעש נמוך.   

בגלל הבעייתיות של התרופה הזו, יש וטרינרים שמעדיפים תרופות אחרות (להרדמת חתולים לניתוחים).  

בהתחלה שכנעה אותי הטענה שזה רק עוזר לחתולים בגדול, כי זה פותר בעיות.  אבל עכשיו שקראתי באילו תרופות מדובר, אני לא מבינה איך וטרינר יכול לתת דבר כזה לשימוש יום-יומי.    זה לא רק משתיק את החתול, זה גורם לו לבעיות נפשיות ממש.

וזה מה שיש לוויקיפדיה בנושא:

While acepromazine is also used in cats, its absorption is erratic and can differ wildly from one cat to the next. It also generally induces less sedation than in dogs.[13][14] It also causes spontaneous motor activity (in both cats and dogs, but more often in cats) by blocking dopamine receptors in the striatum and substantia nigra.[15]

חתולים >>

הודעות אחרונות

13:36 | 17.01.20 אורחים בפורום
17:37 | 15.01.20 dimitrygo
15:19 | 15.01.20 דגלמנגה
18:45 | 14.01.20 אורחים בפורום
06:24 | 13.01.20 אורחים בפורום
22:45 | 12.01.20 אורחים בפורום
16:13 | 09.01.20 לימבו תינוקות
22:51 | 06.01.20 אורחים בפורום
18:26 | 06.01.20 אורחים בפורום
11:04 | 05.01.20 לימבו תינוקות
16:05 | 31.12.19 גורדיאן

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ