חתולה עושה בלגן

liores1212

New member
חתולה עושה בלגן

לא מזמן עברתי דירה
ואיתה הגיע גם חתולה.
כל הזמן מנסה להיכנס דרך הדלת רשת ומייללת ללא הפסקה.
גם כשהדלת סגורה, שורטת ועושה בעיות.

איך אפשר למגר את העניין?
תודה

Yukita

Active member
מנהל
החתולה נהגה לגור בדירה?

מי שגר, שם קודם נטש אותה שם?

liores1212

New member
לא ברור

הדיירת הקודמת לא הייתה בעלת החתולה (למעשה היה לה כלב בכללל)
ככל הנראה מדיירים קודמים..

Yukita

Active member
מנהל
נוכחות כלב לא שוללת נוכחות חתול

לי עצמו יש כלבים וגם חתולים. אין להם שום בעיה לחיות יחד בשלום.
&nbsp
אם החתולה היתה של מי שגר בדירה מקודם, הם עשו לה דבר מאוד אכזרי: נטישה זה דבר מגעיל, ולחתול, לכלב, או לילד שננטשים אין שום דרך להבין על מה ולמה. אם כל חייה עד לאחרונה היה לגמרי טבעי שהחתולה תכנס לבית, תקבל אוכל ויחס, אז עכשיו פתאום לצפות ממנה לשכוח מזה ולהסתדר לבד זה דבר אכזרי מאוד.
&nbsp
אם יש בליבך מקום למעשה חסד, תוכל לפרושעליה את חסותך. אפשר גם לא בבית אלא בחוץה לשים לה במקוםמוגןבחוץ קצת אוכל, קערת מים. נכון שאינך אחראי למה שעשו אחרים, אך בידך להיטיב היכן שהאחרים הזיקו.
&nbsp
באשר לדלת הרשת, אם זו דלת הכניסה לבית ולכן הרשת היא סתם תוספת והדלת האמיתית בדרך כלל סגורה, אפשר פשוט לוותר עליה, לא?
&nbsp
&nbsp

liores1212

New member
פרשתי לה משתה

יש לה אוכל בקערות מיועדות, מקום בחוץ ואפילו בית קטן מבד כזה משלה.
אפילו נותן לה פרוטקשיין מפני חתולים אחרים שמתקרבים לאזור
אבל להכניס אותה הביתה לא יקרה...
והדלת רשת חיונית ,זה אזור עם מלא יתושים וחרקים... לא סתם יש רשת.
&nbsp
יכול להיות שהיא מנסה להכנס בגלל שהאוכל קרוב לדלת רשת והיא מריחה/רואה אותו

Yukita

Active member
מנהל
יפה שנרתמת לטובתה

בכלל לא מובן מאליו. כל הכבוד!
&nbsp
יש לציין שרשתות יתושים הן מטרה בעיניי די הרבה חתולים, בדרך כלל הבעיה הזו עולה מול חתולי בית וקצת פחות מול חתולי חוץ. פשוט קל להם, ולעתים קרובות גם כיף להם, להשמיד את הרשת. כנראה כמו ללחוץ על פצפצים.
&nbsp
אצלנו בשיפוץ לפני 3 שנים שמו רשתות יתושים חזקות יותר מהרגיל (משהו שהוזמן לצורך העניין). כרגע לא זכורים לי הפרטים של החומר והייצור. יש לציין שזה לא אומר שהרשתות הללו לא יכולות להינזק, אך יתכן, יש איזה סיכוי, שאם לא ייקרעו מיד אלמנט הכיף שבקריעה ייעלם ואז יעזבו את הרשת בשקט. אצלנו 5 חתולים והרשתות עדיין קיימות. החלפתי רק אחת באחד החלונות ממש לאחרונה, זהו.

liores1212

New member
ממש מטרד

כל הזמן יללות ושריטות על הדלת הראשית, שלא לדבר על זה שמנסה כל הזמן להיכנס לבית שהדלת הראשית פתוחה ורק הרשת במקום...
מה עושים?
זה כבר באמת מטרד, עם כל האהבה שלי לחיות

LEEM7

New member
בחלק החיצוני לשים רשת לולים מעל לרשת היתושים

אצלי חתולי הבית קרעו את דלת הרשת בין המרפסת לסלון כשעברתי לגור בדירה הנוכחית. הם משייפים עליה את הציפורניים.
הפתרון שמצאתי ומונע מהציפורניים שלהם להגיע לרשת זה שהתקינו לי (עם ברגים קודחים) רשת חיצונית שהיא מסוג רשת לולים.
זאת רשת מאד חזקה (ולא יקרה בכלל). היא לא נגד יתושים כי החורים שלה גדולים יותר אבל היא מונעת מהחתולים להגיע לרשת של היתושים.
התקינו אותה על החלק החיצוני של הדלת - כלומר על המסגרת. החלק של המתכת שבו מותקנת רשת היתושים (כלומר הדלת עצמה היא ממתכת ועל השוליים של המתכת התקינו את רשת הלולים). היא באותו צבע של רשת היתושים כך שזה לא מפריע בעין.

תגיד לי אם אתה מצליח להבין מההסבר שלי. אם לא, אז מחר אנסה לצלם

liores1212

New member
כבר לא הגיוני

המצב כבר לא הגיוני ועובר כל גבול
החתולה משגעת אותנו לגמרי, כבר לא נעים להיות בבית בכלל...
כל הזמן מייללת ושורת את הרשת ודלת הכניסה כל כמה דקות, פשוט כל הזמן דורשת שנאכיל אותה
זה הגיע למצב שאנחנו כבר לא יודעים מה לעשות , עד כדי כך של לשקול לעבור דירה שוב...
&nbsp
חייב פתרון חברים, זה כבר לא הגיוני- אני אחד שאוהב מאוד בעלי חיים אבל המצב הזה פשוט פוגע ממש באיכות חיים, ברמה שאני לא יכול להשאיר רק את הרשת כניסה .
בנוסף, כל הזמן פולשת לתוך תחום הבית ומלאה קרציות
&nbsp
ושוב- מגלה אמפתיות ואהבה גדולה, אך יש גבול והוא עבר ממזמן..

למעלה