לחתול יש ארס בציפורניים שיכול להמית גדיים וטלאים

דגלמנגה

New member
לחתול יש ארס בציפורניים שיכול להמית גדיים וטלאים

חשוב מאוד ללמוד ולשנן פלפול לוגי עמוק זה ועוד רבים אחרים, באותה רמה של ידע מדעי עאלק, כדי לזכות לקבל תואר רבני שמקביל לדוקטורט ואפילו למעלה מזה (לפי אניאורחת).
והנה גם הקישור, בתקווה שיעבוד:
http://daatemet.org.il/he/הפלפול-היומי/לחתול-יש-ארס-בציפורניים-שיכול-להמית-גד/

ולמה זה מחוץ לשרשור הענק ההוא? כי זה אכן שייך לפורום חתולים.

גורדיאן

New member
אתר מלא דברים מצחיקים...

ולמרות זאת החלטתי שאני לא נכנס יותר לויכוחים עם הגברת ההיא, זה סתם מקלקל לפורום שצריך להיות מוקדש לטובת החתולים בלבד, מבחינתי היא ראויה רק להתעלמות מוחלטת כמו כל טרול מצוי.

דגלמנגה

New member
החלטה נבונה מצדך.

מצדי - בקשתי לבדוק אם הגוויה אכן מתה או רק מתחזה. אחרי שהצגתי את המקור מהתלמוד, בעקבות ניסיון ההטעייה בשקרים, ע"י אניאורחת, היא פשוט נעלמה. ב-"עין" וב-"אלף". דרך אגב, אתר ותיק, שעוסק בנושא החופש מדת ומכפיה דתית, הוא זה של "עמותת חופש" https://www.hofesh.org.il/ , למקרה שהנושא מעניין אותך.

הרגע קראתי את השירשור

אבל כיון שבסופו אתה וגרדיאן החלטתם שהכי פשוט זה לסתום אוזניים ולא לתקשר : אני מרשה לעצמי גם לא לתת לך הסבר על מה שהבאת בשם מי שהביא..
סתם המלצה ראשונה לך : אם אתה מביא משהו שמישהו כאילו ציטט : לך למקור. תילמד אותו כמו שצריך (כולל השפה המיוחדת וההקשרים) ואז אולי תבין.
והמלצה שניה : תקרא קצת ספרים של הרב זמיר כהן. ממליצה לך על "המהפך"

Yukita

Active member
מנהל
מה שבולט הוא שאזנייך סגורות לפחות באותה מידה

Yukita

Active member
מנהל
אם זה כל מה שאת לוקחת מההערה

זה די מוכיח את אמיתותה.
&nbsp
טוב, את יכולה להמשיך להביא ספרים או אתרים או מה שלא יהיה של רבנים, הוא יכול להמשיך להביא ספרים או אתרים או מה שלא יהיה של חילונים, ואתם יכולים להמשיך לריב ביניכם - לא נפריע לכם. אסיים באמירה שככל שאני רואה זאת, לו יש את היתרון עלייך בכך שהוא לא מצפה שתחיי לפי הרעיונות החילוניים, ודאי לא רק מפני שהוא ואת "שייכים לאותה חברה", אך את כן מצפה שהוא (וכולנו, כפי שכבר אמרת לגבי החברה בישראל) יחיו לפי הרעיונות הדתיים רק מעצם זה שאת כאן ולדעתך זה מחייב את כולנו. זה כבר בעיניי אומר למי יש אוזניים פתוחות יותר ולמי יש אוזניים סגורות יותר.
&nbsp
תיהנו מהדיון ביניכם.

אל תנסי להציג עצמך כ"בורר" ניטרלי

כי את ממש לא.
וממה שכתבת עולה שוב חוסר הבנה עמוק במה שכתבתי ובמה שאני אוחזת בו.
אבל כיון שזה פורום "חתולים" ולא "אקטואליה" - אניח לנושא הזה
רק אומר שוב שקל מאד לקחת ציטוטים מפה ומשם ולנפנף בהם בלי להבין את ההקשר שלהם ובלי ללמוד את התלמוד עצמו כהלכתו.
קל מאד להסית ולתקוף ולהכליל ציבורים שלמים בשם דמיונות שווא - כי ככה קל יותר להרגיש צודקים.
אז נשאיר את הזירה בינינו למחלוקת לגבי עיקור , רביית חתולים ומכירת חתולים גזעיים.....
(בעצם, גם הזירה הזו מוצתה).
אבל אני מניחה שגם אם אכתוב בפורום "בקר טוב" יהיה לך מה להגיד כנגד....
שיהיה.....

דגלמנגה

New member
או.קיי. לגבי החתולים: מה נסגר? יש להם ארס בציפורניים או אין?

חשוב מאוד, הן למי שגוזז להם ת'ציפורניים, הן למי שנשרט והן למי שחושב להכניס הביתה טלה. את הבקיאה ב"מקורות היהודיים" חייבת לדעת את התשובה, וכולנו, מגדלי החתולים, צמאים למוצא פיך.

Yukita

Active member
מנהל
טו-אוב

כולנו מכלילים, שונאים סתם, ולא יכול להיות שיש בסיס לדברים שאמרנו. אוקיי אוקיי אוקיי. לך מותר לכפות על כולם, הן בזירה הציבורית מבחינת דרישה מכולנו לחיות לפי ההלכה, והן בזירת הפורום מבחינת לשנותו להתאים לאג'נדות האישיות שלך.
&nbsp
על הפורום לפחות נוכל לשמור, על המרחב הציבורי הציבור יצטרך לקום ולפעול. פלורליזם אין פירושו להשתטח על הכביש ולתת שידרסו אותנו.
&nbsp
בהצלחה עם האזניים הסתומות. אני בשרשור הזה סיימתי.
&nbsp
&nbsp

דגלמנגה

New member
שמעתי את השטויות של הרב זמיר ב-YouTube - די והותר

אין לי שום חשק להתעמק בקשקשת שלו גם בספרים. אם זה בשבילך מקור אינטליגנטי - אז את בצרות (בחולם ובשורוק גם יחד).

דגלמנגה

New member
הנה בשבילך "מקור" - גם קישור וגם צילום. איך אני בשבילך?

קישור (סוף שורה 4)
http://kodesh.snunit.k12.il//b/l/l4411_091a.htm

למעלה