לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3447034,470 עוקבים אודות עסקים

פורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!
x
הודעה מהנהלת הפורום
העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף איבחון וטיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הפרטי/הקבוע ולהביא את החתול/ה לבדיקה.
נא לקרוא בקפידה את תקנון הפורום

אין לתת מינונים ועיצות לתרופות כולל חלוקת כדורי תילוע ואמפולות נגד פרעושים על גבי הפורום!
הצעות, רעיונות, ביקורות והערות יתקבלו בברכה, אך באמצעות תיבת המסרים בלבד!
המשך >>

לצפיה ב-' שוב פעם הרבנים משתדלים לגרום נזק'
שוב פעם הרבנים משתדלים לגרום נזק
<< ההודעה הנוכחית
12/07/2019 | 16:49
48
148
ומראים עד כמה הם מנותקים מהבריאה ולכן בעצם אין בם אמונה:

https://www.bhol.co.il/news/1015234
חתולים >>
לצפיה ב-'חבורת דיקטטורים קטנים שחיים על המצאת חוקים ותקנות'
חבורת דיקטטורים קטנים שחיים על המצאת חוקים ותקנות
12/07/2019 | 23:52
1
45
כדי למרר את חייהם של צאן מרעיתם.
מצד שני יש שתי נקודות זכות באיסור שלהם: האחד שזה הגיוני, למה להחזיק כלב שעולה כסף כשאפשר לתרום את הכסף לרב? והשני שזה מתאים מאוד, מי שמאמין ברבנים שיסבול, לא מגיע לו להינות מידידותו של כלב.

חתולים >>
לצפיה ב-'השאלה מה יקרה עכשיו עם כל הכלבים האלה'
השאלה מה יקרה עכשיו עם כל הכלבים האלה
13/07/2019 | 13:57
15
לצפיה ב-'הם לא שונים במאום מה"אינטליגנטים" בכנסת, שגזרו שמד'
הם לא שונים במאום מה"אינטליגנטים" בכנסת, שגזרו שמד
13/07/2019 | 13:27
37
על שורה של גזעי כלבים, מפני ש"התייעצו" עם מומחה למחלות במקום עם מומחה להתנהגות. כמובן שהמומחה למחלות פטר את בעלי הכלבים מכל אחריות ל"מחלה" ההתנהגותית של הכלבים.
חתולים >>
לצפיה ב-'זה רק דוגמא אחת קטנה למה שיקרה במדינה הזאת בעוד 20-30 שנים'
זה רק דוגמא אחת קטנה למה שיקרה במדינה הזאת בעוד 20-30 שנים
13/07/2019 | 13:59
11
לצפיה ב-'עדיף שהחרדים לא יגדלו חיות מחמד בכלל'
עדיף שהחרדים לא יגדלו חיות מחמד בכלל
13/07/2019 | 17:41
1
36
הילדים שלהם, לא פעם מגדלים חיות קטנות- ארנבות, אוגרים ציפורים וכד'. בתנאים מחפירים, ללא טיפול וטרינרי. תזונה לא הולמת.
כלב הוא חיה טמאה. בתנך נקרא גם בשם גנאי "משתין בקיר". כלב, הוא חיה יקרה לגידול והוא צריך מרחב. עדיף שהחרדים ישמרו על עשרות ילדיהם ויקדישו להם תשומת לב ושמירה הולמת בבית, בכביש, בגני המשחקים ובמקוווה.
חתולים >>
לצפיה ב-'כלב היא חיה טמאה לאכילה. לא למגע או גידול.'
כלב היא חיה טמאה לאכילה. לא למגע או גידול.
14/07/2019 | 07:20
31
כמו סוס, חמור, חתול וכו'.
אין איסור בהלכה לגדל כלב.
"משתין בקיר" הוא ביטוי מנביאים שמתייחס לאדם. לא לכלב.
דווקא בתורה עצמה כשמדובר על בשר שאינו כשר כתוב "לכלב תשליכון אותו". וחז"ל כבר הסבירו שמוזכר כלב דווקא ולא חיה אחרת כדי להחזיר טובה לכלבים שבזמן יציאת מצרים "ולכל בני ישראל לא יחרץ כלב לשונו"
הדבר היחיד האסור בנוגע לכלב זה שאם מוכרים כלב אסור לקנות בכסף הזה קרבן ולהביא אותו לבית המקדש. זה נקרא "מימכר כלב".
נראה לי שהרמבם הוא היחיד מהפוסקים שאסר גידול כלב בתוך הבית מתוך מחשבה שכלב תוקפן גורם לעניים לדלג על הבית ולא לבקש בו נדבות.
שאר מה שכתבת לגבי גידול ילדים חרדיים : הוא מכליל מאד מאד מאד וחבל.

חתולים >>
לצפיה ב-'אני יכולה להבין את ההתנגדות'
אני יכולה להבין את ההתנגדות
14/07/2019 | 07:14
41
47
כיון שעלבים וחברה חרדית לא הולכים ביחד.
אבל לא בהכרח בגלל ההלכה אלא יותר בגלל ההסטוריה .
האמת שלהלכה אין איסור לגדל כלב.
הרמבם כותב "ארור המגדל כלב רע בביתו" כשהכוונה שהכלב מבריח אורחים ועניים. אין בעיה עם כלב נינוח ואין בעיה עם גידול כלב תוקפן במקומות הזקוקים לשמירה.
אבל זה הרמבם.
הרבה מאד רבנים כתבו ואמרו שאין איסור בגידול כלב.
בעיר אלעד אני מניחה שמדובר בעניין תרבותי ולא הלכתי.
חתולים >>
לצפיה ב-'לא צריך להניח אלא פשוט לקרוא, זה כתוב על גבי צילום במכתב '
לא צריך להניח אלא פשוט לקרוא, זה כתוב על גבי צילום במכתב
14/07/2019 | 16:32
17
30
עצמו שמובא בתוך הכתבה "אין לאף אחד היתר ע"פ הלכה להחזיק כלב בביתו".
חתולים >>
לצפיה ב-'מי צריך היתר'
מי צריך היתר
14/07/2019 | 16:59
1
26
מי שאוהב כלבים שיגדל לא צריך היתר, לא צריף שאנשים  שרק אסור זו שפתם יתערבו לאחרים אנחנו מספיק חכמים להחליט לעצמנו אז אין היתר אז מה תעשו כרצונכם בלבד.
חתולים >>
לצפיה ב-'כל אדם רשאי להחליט למי לשמוע ולמי לא'
כל אדם רשאי להחליט למי לשמוע ולמי לא
14/07/2019 | 17:06
23
אותם רבנים הביעו את עמדתם וזו זכותם וחוהתן כאחד.
ואנשי הקהילה יחליטו האם לגדל או לא לגדל כלבים, גם על סמך מה ששמעו.
וגם זו זכותם.
חתולים >>
לצפיה ב-'ועדיין זו אינה הלכה....'
ועדיין זו אינה הלכה....
14/07/2019 | 17:02
14
31
הלכה חייבת להתבסס על הלכות קודמות.
אלו הן חומרות על גבי חומרות שמכונים בשם "הלכה".
מי שרוצה לשמוע לדברי רבנים אלו ישמע.
ומי שלא - אז לא.
בשורה התחתונה : מי שמגדל כלב בביתו לא עובר שום עברה.
(פעם נכנסתי לחנות באזור חבדי ובחרתי משם תמונה חמודה לחדר ילדים עם תמונת דובון עליה. חיכיתי בתור לקופה ומי שהיתה מאחרי פנתה אלי ואמרה " שמת לב שמצוייר דוב על התמונה?". עניתי שכן. דובון חמוד. והיא אמרה "אצלנו לא מכניסים הביתה תמונות של חיות לא כשרות".
אז בסדר.
היא אמרה.
היא לא תכניס את התמונה הזו לביתה.
אבל זו לא הלכה. זו פשוט החמרה על גבי החמרה שאין לה מקום כהלכה אלא רק כתפיסה תרבותית).
וכל אדם יעשה הטוב והישר בעיניו לפי תפיסתו ולפי ראייתו
חתולים >>
לצפיה ב-'או, או, בדיוק כפי שכתב גורדיאן לעיל; חבורת דיקטטורים קטנים'
או, או, בדיוק כפי שכתב גורדיאן לעיל; חבורת דיקטטורים קטנים
14/07/2019 | 18:08
10
31
... וגו'.
כאשר כל כלבלב בעל תואר "רב", ששועל מת כרוך על ראשו, ממציא שטויות וקורא להן "הלכות" - הציבור החרדי לומד לחשוב באופן עצמאי. וגם זה לטובה. יש תקווה, שבעוד כמה אלפי שנים, יגיעו גם הם, למסקנה הבלתי נמנעת, שהסמכות העליונה שלהם, היא בעצם פיקציה של חבורת דיקטטורים תאבי שלטון.
חתולים >>
לצפיה ב-'אתה לא בכיוון....'
אתה לא בכיוון....
14/07/2019 | 21:55
9
25
ורב מקבל הסמכה לרב לאחר שהוא למד והוכיח ידע נרחב ועמוק. זה מקביל מבחינת אינטלקטואל לדוקטורט. רק שבתואר רב האדם מחוייב גם להתנהגות ולא רק לאינטלקטואל.
אס אין טעם לכתוב בביזוי כלפי אדם רק כי אתה רחוק ממנו בדרך החיים.
והציבור ברובו בהחלט יודע להבחין בין הלכות לבין החמרות או הנהגות.
קח לדוגמא אצל חסידות גור. זוג צעיר חייב לגור ביישוב לא יקר ובדירה שכורה בשנים הראשונות. גם אם ההורים עשירים ויכולים לקנות להם וילה במרכז ירושלים.  מבחינתם זו "הלכה" והם לא יעברו עליה. אבל ברור להם שזו לא באמת הלכה כמו הלכות שולחן ערוך. אלא זו תקנה/הנהגה שנקבעה בדורנו

חתולים >>
לצפיה ב-'כל מי שחולק על "מחזיקי הידע בעולם" - לא נמצא בכיוון, ועם זאת'
כל מי שחולק על "מחזיקי הידע בעולם" - לא נמצא בכיוון, ועם זאת
15/07/2019 | 00:53
8
23
תואר רב מקביל לדוקטורט רק בחלומות הרטובים של החרדים. במציאות, שינון של חומר עתיק, עמוס בשטויות מוכחות, מהבחינה המדעית, ולא רלוונטי למציאות של ימינו, מקביל, לכל היותר, למומחיות במשחקי מלים. את ההוכחות לשטויות תמצאי למכביר באתר "דעת אמת", של ירון ידען. עכשו נראה באיזה כבוד, או ביזוי, את מתייחסת למי שאת רחוקה ממנו בדרך החיים.
חתולים >>
לצפיה ב-'לא בכבוד ולא בביזוי'
לא בכבוד ולא בביזוי
15/07/2019 | 07:09
7
22
פשוט לא מתייחסת...
רב לומד ונבחן על כמויות אדירות של חומר. הוא צריך גם לזכור מה החומר וגם לזכור מראי מקום (באיזה דף ובאיזה עמוד).
הוא נבחן גם על דפי גמרא שמלאים בלוגיקה. (ולא חכמה לשלוף מהגמרא כמה ספורים ולהחליט שזו הגמרא. החלקים הכלכליים בגמרא הם הרוב והם מאתגרים את מי האדם).
אז לא משנה מה אתה חושב לגבי אמיתות התורה שבכתב ושבע"פ.     תבין רק שאדם המחזיק בתואר רב הוא אדם שלמד הרבה מאד ונראה מקירות החומר קשה אינטלקטואלית.  ובהחלט מקביל לתואר דוקטור ואפילו יותר מדוקטור.
אז לא סתם אדם גידל זקן ושם כיפה גדולה והחליט שהוא רב. מאחרי ההסמכה הזו מצוי אדם חכם שהצליח להפגין ידע ובקיאות רבים.

אז אין מקום לשלוח גם אם אתה עצמך חושב דברים אחרים על הדת.
(ובכל מקרה מדובר בדת עתיקה. שאנחנו צאצאים של מי ששמר עליה בהקפדה ובקנאות . לפחות מהבחינה הזו הרכוש כבוד למסורת אבותינו.  הספרים היהודיים מלאים בדברי חוכמה אדירה. אבל כדי להבין את זה צריך ללמוד את זה ולא להסתפק באתר קנטרני באנטרנט).
חתולים >>
לצפיה ב-'אה, יותר מדוקטורט פחחח...... תמשיכי לחלום'
אה, יותר מדוקטורט פחחח...... תמשיכי לחלום
15/07/2019 | 15:43
6
28
דוגמה קטנה ל"חוכמה", שממנה עושים הרבנים דוקטורט (מתוך "הפלפול היומי" באתר דעת אמת):
שאל אחד הכופרים את החכם, אמי שמו, כך: לטענת חכמי היהודים המתים יקומו לתחייה לעתיד לבוא, והרי בשר המתים הקבורים באדמה נהפכים לאדמה וכיצד יתכן שמאדמה ייווצרו חיים? השיב לו החכם: כשם שמטיפת זרע שאינה אלא נוזל מיימי נוצר אדם, על אחת כמה וכמה שמאדמה ייווצר אדם. ואותו חכם הביא ראייה מהמציאות הטבעית הממשית שנוצרים חיים מאדמה ומים – הנה ההולך בבקעה יכול לראות עכבר שחציו בשר וחציו אדמה ולאחר זמן נהפך כולו לבשר חי, משמע אדמה יכולה להפך לבשר חי. עוד המשיך החכם לחיזוק טענתו; היוצא להר לפני הגשמים לא יראה חלזונות. לאחר ירידת הגשמים, ללא שהות, יתמלא ההר חלזונות. משמע, החלזונות נוצרו ממי הגשמים והאדמה. ממציאות זו תלמד, כך טען החכם לכופר, שהמתים יקומו לתחייה בן רגע ולא בזמן ממושך כדרך העכבר, שהיה אדמה ורק לאחר זמן ממושך נהפך כולו עכבר חי. (תלמוד בבלי, מסכת סנהדרין, דף צא, עמוד א).

מי שעושה מחומרים כאלה "תואר אינטלקטואלי" הוא רחוק מאוד מהקבלה לאיזשהו תואר אקדמאי. אבל, כמו שאמרתי קודם, תמשיכי לחלום.
חתולים >>
לצפיה ב-'זה מה שקורה כשלא לומדים מהמקור'
זה מה שקורה כשלא לומדים מהמקור
15/07/2019 | 23:18
5
20
אלא לוקחים מידע מעל מיני אתרים מסולפים....
מה שהבאת רצוף באי דיוקים גם של   מי אמר מה ולמה.
אבל עיקר הגמרא אינם סיפורים אלא פלפולי הלכה. ועל זה רב נבחן. לא על סיפורי הגמרא.
זאת בנוסף לספרי ראשונים ואחרונים.
יש ים של ידע בתוך האוצר הזה שקבלנו עם הדורות. למה לזלזל בו?!
(ואם אתה מחפש דברים פיקנטיים בגמרא - ממליצה לך למצוא את ה"אנציקלופדיה" של הרב בא גד. אולי יעניין אותך).
ההתנגחות חסרת הטעם בתרבות של העם הזה מצד חלק מבני העם הזה - היא בעיני תמוהה מאד, בלשון המעטה.
חתולים >>
לצפיה ב-'אסור לך לדעת את זה'
אסור לך לדעת את זה
16/07/2019 | 20:47
4
24
אבל ירון ידען, כשעדיין היה חרדי, שימש כראש ישיבה ופוסק הלכה.
ועכשו מהר תשכחי את זה.
אכן, קל להפריח סיסמאות שלמדת לדקלם לחילוניים כל חייך. ועם זאת, המסתורין של חכמי התלמוד, כבר אינו מסתורי כפי שהיה בעבר, כאשר רק להם היתה גישה למקורות, ורק להם היתה ה"קדושה" עאלק. היום, איש מהם אינו קדוש (כולל אלה שבמעשיהו) והיידע שלהם הפך לנחלת הכלל - בין השאר, בזכות יוצאים בשאלה כמו ירון ידען.
תמשיכי לישון. חלומות פז.
חתולים >>
לצפיה ב-'תיקון: ראש כולל'
תיקון: ראש כולל
17/07/2019 | 04:38
12
ביג דיל. כאילו יש הבדל משמעותי בין 10 ל-50 משנני אגדות עתיקות.
חתולים >>
לצפיה ב-'לא מכירה אותו. ודיברתי עליך ולא עליו'
לא מכירה אותו. ודיברתי עליך ולא עליו
17/07/2019 | 16:29
2
16
אתה לוקח ציטוט מאיזה אדם שמעיד על עצמו שהיה חרדי ואפילו ראש כולל ומאמץ אותו בחום. כי הוא מתאים לתפיסת העולם שלך.
אי דיוקים לדוגמא : מדובר ברבי ישמעאל ולא אמי, הטענה בדבר טיפת מים ואדמה באה דווקא מפי בתו של אותו שואל ויש עוד.
אבל זה לא העניין.
עיקר הגמרא היו לברור את ההלכה הפסוקה מהמישנה.
יש בגמרא הרבה מאד לוגיקה מורכבת.    
אם אתה יהודי אני לא מבינה מה ההתלהבות בלבזות ולהנמיך את התרבות של עצמך. גם אם אינך שומר מצוות.
חתולים >>
לצפיה ב-'וכך זה מופיע במקור'
וכך זה מופיע במקור
17/07/2019 | 18:36
18
"אמר ליה ההוא מינא לרבי אמי: אמריתו דשכבי חיי, והא הוו עפרא, ועפרא מי קא חיי? – אמר ליה: אמשול לך משל, למה הדבר דומה למלך בשר ודם שאמר לעבדיו: לכו ובנו לי פלטרין גדולים במקום שאין מים ועפר, הלכו ובנו אותו. לימים נפלו. אמר להם: חזרו ובנו אותו במקום שיש עפר ומים. אמרו לו: אין אנו יכולין. כעס עליהם ואמר להן: במקום שאין מים ועפר – בניתם, עכשיו שיש מים ועפר על אחת כמה וכמה! ואם אי אתה מאמין – צא לבקעה וראה עכבר שהיום חציו בשר וחציו אדמה, למחר השריץ ונעשה כלו בשר. שמא תאמר לזמן מרובה – עלה להר וראה שהיום אין בו אלא חלזון אחד, למחר ירדו גשמים ונתמלא כולו חלזונות".

לא רבי ישמעאל, לא הבת של השואל ולא נעליים. את טובה יותר בחלומות ובסיסמאות.

אני יהודי שורשי, יותר מכל מה שאת מסוגלת לתפוס בצרות אופקייך. מה שאת מכנה בשם "תרבות", זו בעצם "דת". התרבות שלי אינה הדת. אינני "חסר דת". אני חופשי ממנה ומשעבוד לרבנים.

חתולים >>
לצפיה ב-'במיוחד בשבילך, שנעלמת דום אחרי שנסתרו שקרייך ע"י הצגת המקור'
במיוחד בשבילך, שנעלמת דום אחרי שנסתרו שקרייך ע"י הצגת המקור
19/07/2019 | 03:24
8
אין ספק שתצהירי שלא פתחת ולא קראת, כמו שאין ספק שתסתקרני וכן תקראי. כך זה אצלכם, החרדים, לשקר לחילוני, כשאתם סבורים שאינו יודע את האמת, על מה שאתם מנסים למכור לו.
חתולים >>
לצפיה ב-'אולי את בוחרת למי להקשיב או לא להקשיב אבל רוב הקהילה הזאת לא'
אולי את בוחרת למי להקשיב או לא להקשיב אבל רוב הקהילה הזאת לא
14/07/2019 | 18:12
2
36
עושה כמוך וכן מקשיבה לרבנים שלה, במיוחד שפה מדובר לא ברב אחד בודד אלא ב-14 רבנים של אותה הקהילה.
חתולים >>
לצפיה ב-'לא מדוייק'
לא מדוייק
14/07/2019 | 21:59
1
35
המשפחות הממש חרדיות  מראש לא יכניסו כלב.
אני מניחה שהנערים שמטיילים עם כלבים ומשפחות שמגדלות כלבים הם גם ככה פחות "חרדים". או שבאבניקים צעירים או משפחות שגם ככה לא ממש שייכים לזרם החרדי.
משפחה חרדית שורשית מראש לא היתה חולמת לגדל כלב. ובאלעד יש לא מעט משפחות דתיות לאומיות.
חתולים >>
לצפיה ב-'דווקא ראיתי כמה פעמים גברים חרדיים שמסתובבים עם כלבים אבל '
דווקא ראיתי כמה פעמים גברים חרדיים שמסתובבים עם כלבים אבל
15/07/2019 | 11:13
30
אני לא יודע לאיזה זרם הם שייכים.
אני כמובן מדבר על ההתנהגות הכללית של קהילה חרדית כלשהי שהרבנים מסויימים מהווים סמכות עבורה.
חתולים >>
לצפיה ב-'תעזבי, יש פה יותר מידי שנאה'
תעזבי, יש פה יותר מידי שנאה
15/07/2019 | 17:51
22
27
מספיק לראות את הכותרת לאשכול, והתגובות כבר נכתבות מאליהם
חתולים >>
לצפיה ב-'נכון מאוד, יש פה הרבה שנאה.'
נכון מאוד, יש פה הרבה שנאה.
15/07/2019 | 18:35
6
33
שנאה לנוגשי-העבדים הקוראים לעצמם 'רבנים' ועושים את תורתם קרדום לחפור בו, שנאה כלפי העדרים של שטופי-המוח הנותנים להם לשעבד אותם, שנאה לצרות האופקים והבורות מרצון, לבגדים המגוחכים והלא-נוחים בכוונה, לזקנים הארוכים (בחום הקיץ!), לשכונות המטונפות, לזלזול בזולת (כולל כלפי החרדים האחרים), לקמעות ולפסלים של שטופי האמונות הטפלות, לבטלנות ולשנור, והכי הרבה שנאה יש כלפי הניסיונות לכפות על האנשים החופשיים את כל זה בגלל תאוות הכוח של מנהיגי החרדים החוששים כי 'צאן (!) מרעיתם' יגלה את החופש ויברח מאזיקי הדת.

חתולים >>
לצפיה ב-'על איזה חופש אתה מדבר?!'
על איזה חופש אתה מדבר?!
15/07/2019 | 23:25
1
27
תיקרא לאט מה שכתבת ותבין באיזה שפל אתה נמצא.  ירדת לרמה של לדבר על בגדים שאנשים בוחרים ללבוש?! לזקנים?! לא נעים לומר אבל ההתנסחות שלך מזכירה לי התנסחויות שבהם השתמשו שונאי ישראל בעיקר בארצות אירופה (ואני לא מדברת על השואה. אירופה היתה שטופה בשנאה ליהודים דורות רבים).

חתולים >>
לצפיה ב-''
16/07/2019 | 01:39
7
לצפיה ב-'ואני לתומי חשבתי שזה פורום לאוהבי חתולים'
ואני לתומי חשבתי שזה פורום לאוהבי חתולים
17/07/2019 | 17:42
3
15
גם אלה שלובשים בגדים לא נוחים ושטופים באמונות טפלות שונות

אני כבר מזמן הבנתי שהפורום פתוח לכל דיעה, חוץ מהדיעות שהוא לא מוכן לקבל, כיאה לפורום של חופשיים
חתולים >>
לצפיה ב-'הפורום אכן פתוח לכל דעה שאין מטרתה לפגוע'
הפורום אכן פתוח לכל דעה שאין מטרתה לפגוע
17/07/2019 | 17:49
2
16
התאגדות רבנית נגד גידול כלבים - מטרתה לפגוע.
חתולים >>
לצפיה ב-'ראשית, זה פורום חתולים. לא פורום כלבים.'
ראשית, זה פורום חתולים. לא פורום כלבים.
17/07/2019 | 18:10
1
10
שנית, הרבנים הביעו דעתם לגבי מה נכון לחיי הקהילה שלהם.
הם לא אמרו לרצוח כלבים. פשוט קראו לא לגדל כלב בטח לא בסביבה חרדית.
אבל זו כמובן הזדמנות פז להשתלח ב"רבנים" כשם כולל וב"חרדים" כשם כולל ולהכניס לכאן את כל הדמיונות של "כפיה" וכו'
אבל כמובן שבשם "כל מי שלא מסכים איתי - אין לו זכות עמידה" - הכל מותר.
חתולים >>
לצפיה ב-'הם לא "הביעו דעתם" אלא הוציאו קביעה הלכתית מזויפת'
הם לא "הביעו דעתם" אלא הוציאו קביעה הלכתית מזויפת
17/07/2019 | 19:36
15
שתכליתה לגרום לאנשים לזרוק כלבים מהבית או לזרוק בעלי כלבים מהעיר. כך או כך, המטרה היא לפגוע. במקרה זה על בסיס שקרי, שהרי כ"מומחי הלכה" תפקידם היה לומר שאין איסור הלכתי לגדל כלבים, ולו באמת היו רןצים לפתור את הבעיה בטוב ומבלי לגרום נזק - להמליץ על בניית תכניות לימוד או חוגים שילמדו את הפוחדים מכלבים לא לפחד, או לפחד פחות.

אבל הרבנים העדיפו לפרסם "על פי ההלכה" שקרי, והציבור הדתי מעדיף להצדיק כל דבר שהם עושים, אפילו במחיר פגיעה בחיי אנשים ןבעלי חיים.
חתולים >>
לצפיה ב-'זכותו של אדם לומר מה שהוא חשוב שנכון לנורמה'
זכותו של אדם לומר מה שהוא חשוב שנכון לנורמה
15/07/2019 | 23:34
13
27
הקהילתית שבה הוא חי.
אחי גר ביישוב חקלאי דתי סרוג. בהתחלה לא היו כלבים. הוא הביא כלב ראשון. לאט לאט עוד משפחות הביאו כלבים ובאמת היתה ישיבה של היישוב (יישוב קהילתי) וכמעט יצאה החלטה לאסור על גידול כלבים ביישוב. לאנשים פשוט לא התאים שכלבים מסתובבים ונובחים סביבם. בסוף לא התקבלה ההחלטה הזו. אבל אפשר להבין שלאנשים יש איזה מראה בראש של איך דברים אמורים להראות.
כשאני הולכת ברחוב ורואה חתולה מניקה אני עוצרת להסתכל וחושבת "איזה מקסים. מה רבו מעשיך השם". כשאת רואה את זה את מסתכלת וחושבת "מתי ואיך אני אעקר את החתולה כדי למנוע מראות כאלה בעתיד".
לכל אחד יש בראש מראה של חברה מתוקנת כפי שהוא רואה אותה. וזה בסדר גמור.
והאמירה של "שוב הרבנים" היא סוג של התרסה והכללה ומה לא.
ומה שגורדיאן כתב לפני כן - זה מביש.
חתולים >>
לצפיה ב-'פשוט זו נורמה שיותר מובנת לך ויותר קרובה לליבך אבל זה לא'
פשוט זו נורמה שיותר מובנת לך ויותר קרובה לליבך אבל זה לא
16/07/2019 | 01:02
12
24
הופך אותה אוטומטית ללגיטימית. באירופה באותם זמנים שהזכרת (וגם עכשיו למען האמת) הייתה נורמה לשנוא יהודים ולהתבטא נגדם. האם זה אומר שהיתה להם זכות לזה? האם זה באמת נורמלי ולגיטימי? ברור שלא. אז לא כל נורמה שקהילה מסויימת המציאה לעצמה היא נורמלית ולגיטימית ולא לכל נורמה יש זכות קיום.
חתולים >>
לצפיה ב-'בדיוק'
בדיוק
16/07/2019 | 08:07
26
ומה שעושים במגזר הדתי חרדי זה להלביש נורמות מהסוג הזה בלבוש מזויף של מסורת והלכה. הרי כאשר 14 רבנים מתכנסים לאסור משהו שאין לו בסיס הלכתי זה זיוף.

באשר לחתולות מניקות, מי שעוצר ואומר מה רבו מעשיך שוכח משהו. שוכח שהתערבות האדם היא שגרמה למשהו שהיה אפשר להתפעל ממנו בנסיבות אחרות להפוך לבעיה. גם הרבנים האלה, שמצאו את הזמן ואת הרצון לגרום למסורת ולדת להיראות כמעשי איוולת המכוונים לגרימת נזק במזיד, שוכחים.

אין לי בעיה עם לבוש וזקנים, יש לי בעיה עם פגיעה בחיים והתעלמות מסבל, יש לי בעיה עם עידוד והנצחה של חינוך לשנאת החי שזה בדיוק מה שהרבנים האלה עשו. הם עשו דבר טפשי, מכוער ומיותר, והם במו ידיהם מכסים בבוץ הזה כל חוכמה שטמונה שידע מן העבר.
חתולים >>
לצפיה ב-'מי מחליט מה נורמלי ומה לגיטימי?!'
מי מחליט מה נורמלי ומה לגיטימי?!
16/07/2019 | 10:39
10
18
כשאני רואה אנשים הולכים עם שיער צבוע בכחול, חצי ראש מגולח ואיזה נזם על האף - בעיני זה לא נורמלי ולא לגיטימי - עבור הקהילה שלי ועבור הילדים שלי.
אבל שהם ילכו איך שבא להם אם זו הנורמה שלהם. אני לא מבזה אותם ומבינה שכל אדם הוא אדם בפני עצמו.
הכללות קלות לנו אבל הרבה פעמים הם חוטאות לאמת.
קל לדבר על ה"חרדים האלה" בלי להכיר באמת מקרוב אפילו חרדי אחד או שניים.
אני עצמי דתית לאומית שחיה כל ימי בעיר שברובה לא דתית, חלקה מסורתית, גם עם ערבים. למדתי במוסדות חרדיים והמשפחה המורחבת שלי נעה על כל הגוונים של החברה הישראלית. ואני אוהבת את כולם ומעריכה את כולם. ולמדתי שאפשר להתווכח על רעיונות ועל דעות. אבל צריך להתייחס לכל אדם בפני עצמו ולא כמייצג קבוצה.

קהילה חרדית היא קהילה שבחרה לעצמה דרך חיים. ככה הם גדלו וככה הם מגדלים וטוב להם בחלקם.  תפקידי הרבנים להתוות דרך לבני הקהילה. בחלק מהקהילות זה רק בהלכה. לחלק אחר זה גם בהנהגות. שיהיה.
זו בחירה שלהם וכל אחד יחיה את חייו. בנחת. בלי להשמיץ. בלי לזלזל. בלי להתגדל על ידי דריכה על האחר.  וזה באמת לא קשור לפורום חתולים אלא לשיח בישראל שמקצין כל הזמן.
חתולים >>
לצפיה ב-'יש בעיה כאשר מי שקובע את הנורמות גורם לפגיעה בחיים'
יש בעיה כאשר מי שקובע את הנורמות גורם לפגיעה בחיים
16/07/2019 | 14:26
25
זה המקום שבו בלי שום ספק לנורמות של קבוצה כזו או אחרת צריך להיות גבול. זה מה שקורה כאן.

באשר לחיים בישראל בכלל, לקבוצות חרדיות ודתיות-לאומיות שונות תפקיד מאוד לא מכובד בהקצנת השיח בישראל. הציבור הדתי עבר הקצנה משמעותית בחלקים שונים שלו, ומנסה לכפות על כלל הציבור את הקצנותיו. זה מתבטא בפועל בתחומים שונים בחיינו. הציבור הדתי בהחלט אינו נקי כפיים ואינו בעל לגיטימציה מיוחדת בעניין הזה.
חתולים >>
לצפיה ב-'תשימי לב למה שאת כותבת - "בעיני זה לא נורמלי ולא לגיטימי"'
תשימי לב למה שאת כותבת - "בעיני זה לא נורמלי ולא לגיטימי"
16/07/2019 | 21:28
8
20
וזה בסדר גמור כי את החלטת בעצמך שזה לא נורמלי ולא לגיטימי בשבילך. וזה בכלל לא משנה האם זה נכון או לא, זו החלטה חופשית שלך.
זה לא מה שקורה בקהילות החרדיות כי הם לא מחליטים בעצמם. יותר מזה הם מנסים לכפות על אחרים את הדעות ואת הנורמה שלהם.

תדמייני לך מצב שלמרות שאת לא מקבלת את הנומרה של "שיער צבוע בכחול, חצי ראש מגולח ואיזה נזם על האף" הקהילה הזאת כופה עליך את הנורמה שלה ואומרת שכל עוד את לא צובעת את השיער שלך בכחול ולא מגלחת חצי ראש את לא יכולה לצאת מהבית. מה תגידי על הקהילה הזאת? איך תתייחסי אליה?
חתולים >>
לצפיה ב-'הם ממש לא כופים על אחרים את הנורמות שלהם'
הם ממש לא כופים על אחרים את הנורמות שלהם
17/07/2019 | 07:18
7
14
אף אחד לא ביקש או הכריח אף אחד לקום על יום מוקדם כדי ללכת להתפלל, להניח תפילין, לברך לפני ואחרי כל אכילה, ללכת בכיסוי ראש, להמנע ממאכלים לא כשרים, לתת מעשר לצדקה, לא לחלל שבת ועוד.
עולם שלם של חוקים קיימים שם. הם לא כפו על אף אחד.
ו
חתולים >>
לצפיה ב-'נחמד הדברים שאת מספרת לעצמך'
נחמד הדברים שאת מספרת לעצמך
17/07/2019 | 08:26
2
29
הסקטורים החרדי והדתי-לאומי בהחלט כופים, במרבית אם לא כל תחומי החיים במדינה. לא רק מצביעים למפלגות שפועלות לחיזוק הכפייה הדתית בפועל, אלאגם מממנים ומשתתפים בעמותות שונות שמטרתן מסיונרית טהורה. זה מתבטא בהמון דברים, קטנים וגדולים, ולא רק בדברים כמו להכנס לנו לצלחת ולחיי הנישואין.
חתולים >>
לצפיה ב-'אף אחד לא כופה עלייך איך להתנהג'
אף אחד לא כופה עלייך איך להתנהג
17/07/2019 | 16:39
1
10
כמובן שיש כפיה. כמו למשל : אוסרים עלייך לחצות כביש באור אדום, מכריחים אותך לשים חגורת בטיחות, וכשהגעת לגיל 16 חייבת להיות ים ת"ז והיום אפילו מכריחים אותך לתת טביעות אצבעות.באיזו זכות?! בזכות זה שאנחנו לא חיים הבודדים אלא כחברה. והחברה צריכים למצוא את האיזורים שמחברים את החברה כדי שהיא תוכל להמשיך להתקיים.
החרדים לא כופים כלום בפפן האישי.
הדבר היחיד שעליו הם מתעקשים הוא סטטוס קוו .
תחבורה ציבורית ששייכת למדינה ולכן שייכת גם לי ולבן כי אנחנו חלק מאותה חברה : אסור לפי ההלכה שתיסע בשבת.
יש לי רכב. אם מישהו ירצה להשאיל ממני את הרכב אתן לו בשמחה. אבל אסור לי לתת את הרכב שלי למישהו שיסע בו בשבת. זה עניין הלכתי טהור.
אבל אין מניעה שאנשים יסעו המוניות או בתחבורה פרטית.
לגבי נישואין : גם זה סטטוס קוו שנאכף כמו שלכל מדינה יד את חוקי הנישואין והגרושין שלה ומה נחשב ומה לא.   במקרה הזה, כדי לשמר חברה אחת ולא להגיע למצב שאתה לא יתחתנו עם אלה : הולכים למכנה משותף הכי בסיסי.
אלה שני הדברים היחידים וההכרחיים לשימורנו כאן יחד כעם אחד.
ואם כבר כפיה, אז הכפיה החילונית והכפיה המחשבתית שולטים כאן ברמה.    (להזכירך את הנסיון הנתיב להכריח כינוסשל חב'"ד(!) להיות מעורב ..).

חתולים >>
לצפיה ב-'זו בדיוק הדוגמא לנורמות שלך ושל הציבור שלך שנכפות על הכלל'
זו בדיוק הדוגמא לנורמות שלך ושל הציבור שלך שנכפות על הכלל
17/07/2019 | 17:46
18
"תחבורה ציבורית ששייכת למדינה ולכן שייכת גם לי ולבן כי אנחנו חלק מאותה חברה : אסור לפי ההלכה שתיסע בשבת."

לא, מאמי. מה שאסור לפי ההלכה הוא נורמה שלך, שאינה נורמה של חלקים אחרים בציבור, למעשה - לא נורמה של רוב הציבור. את והציבור שלך כופים אותה בכוח על אחרים. כך הדבר לגבי נישואים ועניינים רבים אחרים כאן בישראל. הדבר הנכון הוא לאפשר לכל אחד לבחור, וכאשר מונעים בכוח הקמת קווי תחבורה ציבורית מן המעוניינים בכך, זאת כפייה. את הרי לא תוכרחי ולא תאולצי לנסוע בקו כזה, אך את כן מכריחה ומאלצת אחרים לא לנסוע, על בסיס אמונה שהם אינם שותפים לה.

את גם מאוד סלקטיבית. אם הטיעון שלך בעד השלטת הנורמות שלך על אחרים הוא שאנו שייכים לאותה חברה, אזי ברור שחייבים לדאוג שבכנס חב"ד ובכל כנס אחר לא תהיה הפרדה: אנו הרי שייכים לאותה חברה ובחברה הזו אסור לפי חוק להדיר נשים. מה, לא אוסרים עלייך לחצות כביש בירוק, לא נוטלים ממך טביעות אצבעות?! כמובן שעלייך לקבל איסור על הפרדה, הרי בכל מדינה יש דברים שאוסרים עלייך!

אם באמת את רוצה שאנשים לא יראו בדת כפייה ומשהו שצריך להרחיק ולפעול נגדו, הדרך הנכונה היא להצביע למפלגות שפועלות נגד כפייה דתית. זו גם הבחירה הנכונה לפי המסורת, שכן השליטה המרכזית הזו והכפייה המוחלטת על כל העם מעולם לא התקיימו עד להקמת  הרבנות הראשית.

חתולים >>
לצפיה ב-'בטח שכן אבל בגלל שהנורמות האלה מקובלות עליך את פשוט לא שמה'
בטח שכן אבל בגלל שהנורמות האלה מקובלות עליך את פשוט לא שמה
17/07/2019 | 16:58
3
15
לב לזה. זה עוד לא הגיע לכפיה פעילה והתערבות בחיים פרטיים של אנשים אבל למשל איסור של תחבורה ציבורית בשבת ועל פתיחת חנויות בשבט וכו' וכו' זו כפיה נטו של הנורמות שמקובלות בקהיות מסויימות על ציבור כולו.
חתולים >>
לצפיה ב-'תחבורה ציבורית בשבת'
תחבורה ציבורית בשבת
17/07/2019 | 18:05
2
15
היא הסכמה שעליה החליט הציבור לפני עשרות שנים. זה מה שנקרא סטטוס קוו. דרך הפשרה שבה אנחנו יכולים לחיות כאן יחד.
אבל בשנים האחרונות יש נסיונות מהצד החילוני מיליטנטי קיצוני לחרחר מריבות ולעורר מהומות על לא מאומה
אבל זה פורום חתולים וכבר כלשהו די והותר.
אז ברשותכם - אעצור כאן.
רק תחשבו איזו מדינה מיוחדת יש לנו כאן ומה בדיוק המטרה בנסיון להפוך אותה לעוד מדינה ללא ייחודיות.
חתולים >>
לצפיה ב-'הציבור מעולם לא הסכים הסכמה כזו'
הציבור מעולם לא הסכים הסכמה כזו
17/07/2019 | 19:41
25
מדובר בדיל מפלגתי פוליטי נטו, במקור בין בן גוריון למפלגות חרדיות בתמורה לכך שלא יתנגדו להקמת המדינה, ומתוך מחשבה שעם הזמן והפרגמטיות הדרישות הדתיות יתמתנו כיוון שלא ייצגו את רוב הציבור. הציבור מעולם לא נשאל לדעתו, וזה מאוד נוח עבורך לחשוב שמדובר בקיצונים מיליטנטים חילוניים, אבל לא - רוב הציבור מצביע ברגליים ונוסע בשבת, ובהחלט היה נוסע גם בתחבורה ציבורית, לו היתה כזו.
חתולים >>
לצפיה ב-'כן! כן! תעצרי כאן! נמאס כבר ממך ומהאטימות החרדית שלך!'
כן! כן! תעצרי כאן! נמאס כבר ממך ומהאטימות החרדית שלך!
18/07/2019 | 01:09
3

הודעות אחרונות

08:20 | 20.08.19 אורחים בפורום
23:12 | 18.08.19 אורחים בפורום
17:34 | 17.08.19 alla5913
11:00 | 15.08.19 אורחים בפורום
22:23 | 14.08.19 שגית1975
07:41 | 14.08.19 אורחים בפורום
11:14 | 11.08.19 אורחים בפורום
07:26 | 11.08.19 אורחים בפורום
21:09 | 10.08.19 golanzikri

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ