לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3446934,469 עוקבים אודות עסקים

פורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!
x
הודעה מהנהלת הפורום
העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף איבחון וטיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הפרטי/הקבוע ולהביא את החתול/ה לבדיקה.
נא לקרוא בקפידה את תקנון הפורום

אין לתת מינונים ועיצות לתרופות כולל חלוקת כדורי תילוע ואמפולות נגד פרעושים על גבי הפורום!
הצעות, רעיונות, ביקורות והערות יתקבלו בברכה, אך באמצעות תיבת המסרים בלבד!
המשך >>

לצפיה ב-'חתולי רחוב שכמעט ואינם פעילים'
חתולי רחוב שכמעט ואינם פעילים
<< ההודעה הנוכחית
11/07/2019 | 19:14
17
67
שלום, אני מאכיל בחצר בית פרטי חתולי רחוב. יש לי כאן שני סוגים של חתולים: חתולים שגדלו כחלק מקבוצה, וחתולים שגדלו לבד.

החתולים שגדלו בקבוצה פעילים יותר ומרבים לשוטט, בעוד שחתולים שגדלו לבדם- כמעט ואינם פעילים כלל. הם כמובן מגיעים לכל הארוחות, מבנה גוף תקין, מגיבים כשקוראים להם... אבל בכל שאר הזמן, רובצים ומסתכלים על ציפורים.

כמובן שכבר שמעתי על הרעיון הזה שחתולים רובצים ביום בגלל שהם פעילים בלילה... אבל החתולים כאן לא שמעו על זה, הם רובצים גם ביום וגם בלילה.

האם למישהו יש רעיונות למשחקי/מתקני גינה שחתולים יכולים לתפעל בעצמם?

ראיתי גלגלי ריצה (כמו של אוגרים), למישהו יש ניסיון עם דבר כזה בחצר?
חתולים >>
לצפיה ב-'כל אחד ואופיו'
כל אחד ואופיו
11/07/2019 | 22:16
5
37
עזוב אותם בשקט, הם לא ירצו בגלגלי ריצה כמו אוגרים.

כל זמן שהם בריאים והכל תקין אצלם, תן להם םהיות מי שהם.
חתולים >>
לצפיה ב-'אני מבין מכך שמשחקים/מתקנים אינם מומלצים?'
אני מבין מכך שמשחקים/מתקנים אינם מומלצים?
12/07/2019 | 11:31
4
30
לצפיה ב-'אפשר לשים מתקנים'
אפשר לשים מתקנים
12/07/2019 | 11:47
32
אבל יש רמה מסויימת של אבסורד בלשים מתקני משחק לחתולים שחיים בחוץ. הם חיים כבר בתוך המתקן הכי מפעיל והכי גדול והכי משוכלל. מה שהם עושים בו תלוי בהם.
חתולים >>
לצפיה ב-'מנסיון שלי כל מה שאני קונה לחתולים שלי זוכה להתעלמות'
מנסיון שלי כל מה שאני קונה לחתולים שלי זוכה להתעלמות
12/07/2019 | 14:39
2
37
אז לקנות גלגל ריצה בשווי כמה מאות דולרים לא בא בחשבון
חתולים >>
לצפיה ב-'אני מניח שהחתולים שלך גרים בבית?'
אני מניח שהחתולים שלך גרים בבית?
12/07/2019 | 19:09
1
32
שלום, אני מניח שהחתולים שלך גרים בבית? כשאתה אומר שהם "מתעלמים" זה אומר שגם אם אתה מנסה לתפעל אותם אין להם עניין בזה, או רק שהם לא מתפעלים את עצמם?

החתולים כאן מאוד פעילים כשאני 'מתפעל' אותם, למשל אם אני מושך צינור או חוט... יש גם כאלה שישחקו עם כדורים. לכן חשבתי לנסות דברים שהם יוכלו לתפעל בעצמם
חתולים >>
לצפיה ב-'כן הם גרים בבית. אני התכוונתי לכל הדברים שכביכול מיועדים'
כן הם גרים בבית. אני התכוונתי לכל הדברים שכביכול מיועדים
13/07/2019 | 14:03
26
לחתולים בכלל ובמיוחד לכאלה שאמורים להפעיל אותם.
אני כן משחק איתם עם חכה, עכברי צעצוע ומשחקים מאולתרים. לבד הם לא משחקים.
חתולים >>
לצפיה ב-'חתולים הם בעלי חיים די "עצלנים"'
חתולים הם בעלי חיים די "עצלנים"
12/07/2019 | 18:05
10
37
כשיש להם מזון, והם כבר בוגרים, הם חובבי שגרה ולא מתעניינים כמעט בשום דבר. אוהבים לרבוץ במקום, להאזין לסביבה, להתבונן וכמובן לישון.  סביבתם ברחוב עשירה באתגרים שהם אינם מעוניינים בהם. אז אין טעם להוסיף משחקים. אבל אם אתה אדם יצירתי אתה יכול לבנות "עצי חתולים" לטיפוס ולירידה נוחים, לצפיה בסביבה וגם לשינה. ערסל נוח לשינה ( חתולים מתים על זה) וכדומה. חתולי רחוב, אינם עולים על עצי נוי מרצונם, כי קשה להם לרדת מהם.

דווקא חתולי בית, שהבעלים משחקים איתם גם בבגרותם, הם לפעמים יוזמים בעצמם משחקים, כבוגרים. הם לפעמים משחקים מיוזמתם בכדור, נכנסים לשקיות ניילון, מתרוצצים בבית, מתרגשים מציוץ ציפורים ומחרקים שנכנסים הביתה ומגיבים לקול הבעלים שלהם. אבל גם התנהגות זו של חתולי בית, הולכת ופוחתת עם הגיל והם מעדיפים לישון רוב היום.
חתולים >>
לצפיה ב-'לא אפשרי שפשוט משעמם להם?'
לא אפשרי שפשוט משעמם להם?
12/07/2019 | 19:34
9
33
שלום, ציינת שהם חובבי שגרה ולא מתעניינים... אבל החתולים כאן מתעניינים בכל מה שאני עושה. ואם אני לא נמצא או שאין לי זמן- הם פשוט רובצים ולא עושים כלום, אני מניח שפשוט אין להם מה לעשות.

לגבי מקומות רביצה, יש להם המון מקומות גם בחצר וגם במרפסות. אותו דבר לגבי טיפוסים... יש להם יותר מדי, גם עצים, מרפסות, גגות, יש לי חתול שרובץ על פרגולה תלויה, הכל נגיש כאן
חתולים >>
לצפיה ב-'פחות שעמום, יותר הגיון פשוט'
פחות שעמום, יותר הגיון פשוט
13/07/2019 | 11:48
6
35
יש משהו שזז? רודפים אחריו.
שום דבר לא זז? למה לבזבז אנרגיה מיותרת?

זה הגיון פשוט של הטבע. הרי כל הוצאת אנרגיה במרדפים ובציד (שזה העיקר, המשחק הוא רק תוצר לוואי, מעין כלי דרכו גורים לומדים לצוד) דורשת הכנסת אנרגיה בצורת מזון, ומזון בטבע הוא משאב מוגבל. לפיכך, לא מבזבזים אנרגיה סתם כך.

במילים אחרות, כאשר חתול בחוץ מנמנם או רובץ בשקט, לא מדובר דווקא בשעמום. כאמור, החוץ הוא מתקן הפעלה אחד גדול, אבל אם הם ירוצו כל היום אחרי כל דבר זה לא יתרום להישרדותם.
חתולים >>
לצפיה ב-'פרטים vs קבוצות'
פרטים vs קבוצות
13/07/2019 | 18:30
5
32
התיאור הזה יכול להסביר את ההתנהגות של החתולים הבודדים (חלקית), אבל כיצד התיאור הזה מתחבר עם חתולים שגדלו בקבוצה?

יש לי כאן חתולים משני שגרים שגדלו בנפרד, החתולים הללו פעילים מאוד, משוטטים למרחקים (באופן יחסי) ומשחקים או מתלקקים או רובצים ביחד (לא כל הקבוצה כמובן). כל החתולים שגדלו בקבוצה- עם רמת פעילות דומה, אף אחד מהם אינו דומה לחוסר המעש של החתולים הבודדים.

אז אני לא רואה כיצד התיאור הזה יכול להסביר את רמת הפעילות הגבוהה שלהם. בנוסף יש כאן חתולים שאוכלים 3 פעמים ביום, וזה לא כולל את הציפורים והעורבים שהם צדים... אז המזון כאן לא בדיוק מוגבל.

ודבר נוסף שלא ממש מתחבר: אם החתולים הבודדים בוחרים 'לשמר אנרגיה', אז למה הם משחקים איתי? הם פעילים/מתעניינים כשאני נוכח, גם אם אני רק צופה בטלוויזיה במרפסת- הם מגיעים... וגם כשאני אוכל- אני אף פעם לא נותן להם מהאוכל שלי. אז אולי 'החוץ' לא תמיד מאתגר/מפעיל חתולים שחיים בחוץ?

(דרך אגב, ישנם גם חתולים שלא גדלו בקבוצה והם מסתדרים/מיודדים עם חתולים אחרים, זה לא דבר נפוץ כאן)
חתולים >>
לצפיה ב-'אתה נכנס מדי לפרטים'
אתה נכנס מדי לפרטים
14/07/2019 | 06:37
4
32
מאפיינים כלליים הם מאפיינים כלליים. יש תמיד יוצאים מן הכלל, מכל מיני סיבות.

מי שמשחק איתך - משחק בתגובה למשהו שאתה עושה: חוט, חפץ זז כלשהו, קולות שלך, משהו. חתולים, וגם כלבים, בדרך כלל אינם נוטים מיוזמתם לשחק עם משהו "מת" - וזה לא רק עניין של הגיון (הם לא אוכלי נבלות באופן כללי) אלא גם באמת עניין של שימור אנרגיה בטווח החשיבה של מין שלם שצריך לשרוד, לא רק פרט אחד פה ופרט אחר שם, בקבוצה או לא בקבוצה. הרי אם יבזבזו את כל האנרגיה שלהם על משהו לא נחוץ, היא לא תהיה כשיעלה משהו נחוץ (כמו צורך לברוח, צורך לצוד וכו'). הדבר הזה לא ישתנה רק כי כמה פרטים יש להם אוכל "לא מוגבל", כפי שאתה רואה זאת. זאת נטייה של מין שלם, ואפילו של מינים רבים כפי שנוצרו בטבע. ההגיון הוא של הטבע, לא הגיון שמותאם אליך כאדם שנורא רוצה לראות אותם משחקים.

מי שגדל עם גורים אחרים בשגר עשוי בממוצע לשחק יותר (גם זה משתנה מפרט לפרט. כאמור, דיון במין שלם אינו מתייחס להבדלי אופי, הבדלים אישיים בין פרט אחד לפרט שני). כמו ילד שגדל עם ילדים אחרים ומתרגל להיות פעיל יותר חברתית, גם חתול שגדל עם גורים אחרים עשוי להיות פעיל יותר חברתית. נוטים להגדיר את החתולים כחיות סוליטריות מטבען, אך זה מאוד לא מדויק. בטבע יש חתולי בר מסויימים שאכן חיים בצורה המתאימה להגדרה הסוליטרית, אך יש רבים אחרים (אריות, למשל) שחיים במבנה חברתי. חתולי הרחוב חיים במשהו שהוא באמצע: הם לא מרכיבים להקות אבל הם גם לא חיים לבד במובן הקלאסי של המילה, בעיקר עקב צפיפות האוכלוסין.
חתולים >>
לצפיה ב-'אנו נאלץ להסכים שלא להסכים'
אנו נאלץ להסכים שלא להסכים
14/07/2019 | 12:43
3
21
אם חתול כלוא בבית והוא לא פעיל- ההיגיון הפשוט היה שמדובר בחוסר בגירויים. אם חתול 'חופשי' (אך אינו משוטט) בשכונת מגורים ואינו פעיל, ההיגיון הפשוט היה שהוא משמר אנרגיה בגלל הטבע שלו?

ואם הוא חלק מקבוצה והוא פעיל, אז הטבע שלו לא מסביר למה הוא לא משמר אנרגיה?

וכיצד חוק הטבע הזה מסביר את הבחירה שלו לשחק איתי ולהיות פעיל במקומות שאני נמצא בהם? גם הרוח גורמת לדברים לזוז- לכדורים בגינה, לענפים, לרעשים... גם ציפורים וחרקים זזים ועושים רעשים, מה בטבע שלו אומר לו לרבוץ במשך שעות ולהתעלם מגירויים 'רגילים' כדי לשמר אנרגיה, בו בזמן שהטבע שלו מביא אותו לשהות איתי כשאני בסך הכל צופה בטלוויזיה במשך שעה?

אני חושב שההיגיון הפשוט אומר שחתולים בודדים יכולים לסבול מחוסר בגירויים, גם אם הם חופשיים.

לגבי המשחק עם משהו מת... מהניסיון שלי גם עם כלבים וחתולים, הם דווקא מרבים לשחק עם גוזלים מתים, או לטאות מתות. הם גם נוטים להעביר אותם ממקום למקום.

אני חושש שאולי קצת לא דייקת בפסקה האחרונה... חתולי בר הם חיות יחידאיות מטבען... האריות הם היוצאים מן הכלל- הם נוטים לחיות בלהקות או בקואליציות (זכרים). לחתולי בית שחיים בטבע יש גם יוצא מן הכלל: קבוצות (בעיקר של נקבות) שחולקות מקור מזון. מאחר שמדובר באילוץ הישרדותי, אני לא בטוח עד כמה הדבר 'בטבע' שלהם.

באופן טבעי חתולי רחוב לא מרכיבים להקות וחתולים זרים הם יחידניים, את זה אני יכול לומר מההיכרות שלי עם החתולים בשכונה- ואני חושב שלא יהיה קשה למצוא מחקרים שניטרו חתולי רחוב ומצאו שהמפגשים שלהם מסתכמים במפגשי הזדווגות ובקרבות.
חתולים >>
לצפיה ב-'זה שחתול בבית לא הופך אותו למין נפרד'
זה שחתול בבית לא הופך אותו למין נפרד
14/07/2019 | 15:32
2
21
סיבות עמוקות המעצבות את התנהגות המין עדיין תהיינה קיימות (למעשה זו אחת מהסיבות ל"בעיות התנהגות" שאנשים חווים עם כלבים או חתולים - פעמים רבות הבעיה אינה בחיה אלא באדם שמתקשה לחיות עם דפוס כלשהו שטבעי לחיה).

חתולי בית/רחוב הם אותו מין, לא מינים נפרדים. לא אמרתי שאינם יכולים לסבול משעמום, אבל המצב שאתה מתאר אינו כזה. אתה מתאר חתולים שחיים בחוץ שהחלטת שאם הם רובצים (כשאתה רואה אותם) הם משועממים. זו הסקת מסקנות בעייתית, בלשון המעטה. באשר לחברתיות, חתולי בית/רחוב אינם מרכיבים להקות/קבוצות, אך הם לא באמת חיים כחיות יחידאיות עקב צפיפות האוכלוסין - וזה מה שכתבתי בפוסט הקודם. יש ביניהם יחסים שונים, ובהחלט יש גם חברויות שונות ולא רק בין אחים, אם כי הנטייה איננה לבנות קשרים רבים כאלה. בתור קט-סיטר, ראיתי מקרים רבים ושונים בבתים ומחוצה להם. מזה ועד צורך להעסיק חתול שכבר חי בחוץ עם מתקני משחק - הדרך ארוכה. בחוץ הדבר נראה די מיותר.
חתולים >>
לצפיה ב-'אני לא חושב שאמרתי שהם זנים נפרדים'
אני לא חושב שאמרתי שהם זנים נפרדים
14/07/2019 | 17:04
1
21
אני לא חושב שאמרתי שחתול בית וחתול רחוב הם זנים נפרדים, אבל זה לא סוד שחתול בית, חתול רחוב, וחתול בית שגדל בטבע- בעלי מאפייני התנהגות שונים וחוקרים נוטים להפריד ביניהם. למשל הדבר הכי בסיסי כמו טריטוריה: חתול בית שגדל בטבע נוטה לשוטט בטריטוריה עצומה (גם ללא תמריץ בדמות טורפים). וכפי שציינתי, חתולי בית שגדלים בטבע יכולים לחיות בקבוצות (בעיקר נקבות).

אני גם לא חושב שאנו חולקים את אותה הגדרה ליחידניות. בטבע קל לזהות יחידניות כבר בשלב הראשון בכך שחיה לא חולקת את הטריטוריה שלה- את בעצם משתמשת בניגוד, בכך שאם החיה כן חולקת את הטריטוריה שלה, אז היא לא יחידנית, ואני לא חושב שזו ההגדרה הנפוצה. יחידניות היא תיאור של חוסר אינטראקציה חברתית (טבעית) בין פרטים בבגרותם ללא כוונת חיזור, זיווג, או גידול. ישנם אזורים באפריקה בהם יש מאגר מים יחיד ודל המשרת שטח עצום. הטריטוריות של כל בעלי החיים מצטלבות במאגר המים, וכתוצאה מכך נוצרת 'צפיפות אוכלוסין'... אני לא חושב שזה הופך את כל בעלי החיים היחידניים ללא-יחידניים רק בגלל שהם חולקים טריטוריה צפופה.

ציינת שמבחינתך חתולי רחוב כן יכולים לסבול משיעמום, אבל את חושבת שהמצב שאני מתאר הוא לא כזה. הרחקת לכת ואף אמרת שהליך הסקת המסקנות שלי "בעייתי, בלשון המעטה". את מוזמנת להרחיב- מה כל כך בעייתי בהליך הסקת המסקנות שלי? וכיצד התיאור שלי הוביל אותך למסקנה הפוכה משלי?

ואם לא ציינתי קודם לכן, הבית שלי מרושת במצלמות. כשאני רואה שחתול רובץ במרפסת, אני גם יודע כמה זמן הוא רובץ שם, ואם הוא הלך וחזר- אני רואה מקטעים על בסיס תנועה עם רגישות הניתנת לכיוונון. ישנם חתולים שנמצאים בבית שלי במשך רוב שעות היממה, והם במצב רביצה ללא פעילות כלל, עם הפסקות קצרות (בעיקר בגללי). ישנם חתולים שנמצאים כאן שעתיים-שלוש, ובזמן הקצר הזה הם יותר פעילים, אפילו כשאני לא נוכח.

אני לא חושב שאני טועה, אבל גם במקרה הכי גרוע- אם אני טועה, החתולים בסך הכל יתעלמו מהמתקנים... אסון, אבל לא סוף העולם :)

חתולים >>
לצפיה ב-'שוב יש כאן בעיות בחשיבה'
שוב יש כאן בעיות בחשיבה
14/07/2019 | 20:55
18
חוקרים אינם מתייחסים לחתולי בית וחתולי רחוב כמינים נפרדים. ההבדל הטריטוריאלי בין השניים במקרה זה הוא לגמרי עניין של הגבלה פיזית ולא של החלטה אישית של החתול, ואין כאן התייחסות נפרדת לכל אחד.

זה שהחתולים רובצים בבית, או בחוץ, לא אומר שמשעמם להם. שים לב שלא טענתי שהם לא רובצים. להיפך, אמרתי שהפרשנות שלך לרביצה שלהם היא הבעיה כאן.

אכן אין מניעה לשים מתקני משחק בחוץ, יתכן שיתעניינו בהם ויתכן שלא, אבל כנראה רוב הזמן העניין יהיה בעיקר ברהיט נוח לרבוץ עליו ולא במתקן כמתקן משחק. מי שלא פעיל לא יהפוך פתאום את עורו. כפי שאמרת, לא אסון, סתם חבל על ההשקעה (אבל זו בחירה שלך). אצלי יש מתקני משחק. מתעניינים בהם בעיקר כמקום מרבץ וקצת להשחזת ציפורניים, זהו.

באשר לאינטראקציות חברתיות בין בוגרים בחוץ, ישנן כאלו. אני רואה אותם בביקוריי במקומות שונים. לא מדובר במשהו "ממוסד" או שחוזר בכולם, אבל בהחלט יש. לדוגמא שניים שאינם אחים ואינם מחזרים הבוחרים לבלות את רוב זמנם יחד, אפילו לשחק קצת לפעמים. זה לא מופיע בכל חתול אבל קורה. זה לא מספיק נרחב כדי שחוקרים יכירו בזה, אבל רואים כשמסתכלים. שניים או יותר שיש ביניהם קשרים כלשהם.
חתולים >>
לצפיה ב-'חתולים צעירים סקרנים, בוגרים פחות'
חתולים צעירים סקרנים, בוגרים פחות
13/07/2019 | 17:33
1
25
חתולי רחוב, על פי רוב, הם חתולים צעירים. הם אינם מאריכים חיים ב"טבע". הם מגלים סקרנות לגבי שינויים קלים בסביבתם, אבל נרתעים או נבהלים משינויים פתאומיים, חדים, מרעישים וכדומה. דווקא חתולי בית, גם בוגרים, מגלים סקרנות רבה לפעילות הבעלים, כי זה חלק מעולמם ומהרגליהם מאז ילדותם באותו בית. אבל גם זה פוחת עם הגיל.
חתולי רחוב אינם משועממים. בעלי חיים במקומם הטבעי, אינם משתעממים. אין הם סובלים בשגרה. שעמום , זו הגדרה אנושית. בגני חיות של פעם, כאשר כלאו חיות בכלובי בטון ורשת, הן היו אומללות והשתעממו ולא פעם פצעו את עצמם, מחוסר מעש. היום , גני החיות הם פארקים רחבי ידיים והמטפלים ממציאים להם פעילויות כדי להפעילן גופנית ושכלית.
כלבים הכלואים בבית רוב היום, אכן משתעממים, כי הכלב הוא חיה חברתית והוא גם חייב להתסובב במרחב ולשחק עם כלבים אחרים או עם בני אדם. חתולים, לעומת זאת, הם חובבי שגרה. בחוץ יש להם אתגרים, בבית - פחות. לכן בבית חשוב להפעיל אותם ולשחק איתם כמה שאפשר ( אם הם מוכנים לכך, לא תמיד הם רוצים...)
חתולים >>
לצפיה ב-'הגדרה אנושית'
הגדרה אנושית
13/07/2019 | 19:13
27
אני לא חושב ששיעמום/מצב של חוסר גירויים הוא רק הגדרה אנושית/אנתרופולוגית, גם ציינת זאת בהקשר של חיות בכלובי בטון וכלבים הכלואים בבתים, אז לפי דעתי את מסכימה איתי.

אני גם לא חושב ששהייה ב-"טבע" שוללת בהכרח היתכנות של מצב שיעמום/חוסר מעש. וגם ההפך: כלב כלוא לא בהכרח משועמם. האם סביר יותר שחיה כלואה תסבול יותר מחיה שאינה כלואה? כמובן. אבל השאלה היא האם לחיה יש גירויים מספקים... ואני חושב שחתול בודד שרובץ בחוסר מעש אכן עונה להגדרה הזו, גם אם יש לו את "החופש" למצוא גירויים.

את עושה הבדלה בין חיות "כלואות" לכאלו שאינן. מה לגבי חיה שאינה כלואה אבל בוחרת להישאר בכלוב שלה? אולי היא מאולצת להישאר בכלוב הבטוח שלה- כדי לא להתעמת עם חתולים אחרים, עם כלבים, רעשים, רכבים, אופניים, ילדים, וכו'?

אם זה אכן מצב אפשרי, אז הייתי אומר שאין הבדל רב בין חיה כלואה שסובלת מחוסר בגירויים, לחיה שבוחרת להישאר בכלוב- וסובלת
חתולים >>

הודעות אחרונות

17:34 | 17.08.19 alla5913
11:00 | 15.08.19 אורחים בפורום
22:23 | 14.08.19 שגית1975
07:41 | 14.08.19 אורחים בפורום
11:14 | 11.08.19 אורחים בפורום
07:26 | 11.08.19 אורחים בפורום
21:09 | 10.08.19 golanzikri
18:36 | 09.08.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ