מיואש.. איך קוצצים ציפורניים

מיואש.. איך קוצצים ציפורניים

מת על החתולה שלי אבל פעם בשבוע בערך היא שורטת וזה משאיר לי צלקות (לא שורטת כל כך עמוק אבל העור שלי מצטלק בקלות)
אין לשריטות שלה איזה טריגר מיוחד.
טוב לה אצלי, טוב לי, מלבד העניין הזה.
היא כבר בת 10 חודשים,
- פעם יכולתי לקצוץ כשהיא הייתה מנומנמת או מתפנקת היום קלטה את הפרוצדורה וממש לא מאפשרת.
- גם באסרטיביות לא הולך - אני מנסה לגלגל אותה בתוך מגבת ולקצוץ נאבקת בי כאילו זה חיים או מוות.
מעולם לא חוותה איזה כאב בקיצוץ.
חייב למצוא דרך לקצוץ לה כי זה משאיר לי צלקות.

גורדיאן

New member
אז תוותר על הקיצוץ.

שריטות אפשר לקבל גם מציפורניים קצוצות.
הפתרון הוא חינוך, והשיטה היא לצעוק 'איי!' ולמשוך ממנה את היד כשהיא מנסה לשרוט, היא רק בת 10 חודשים ולא מבינה עדיין שמשחק השריטות לא אהוב עליך, אבל היא תלמד ותפסיק עם זה.
חוץ מזה ניסיונות הקיצוץ שלך מכניסות אלמנט של תוקפנות ליחסים ביניכם וזה עלול להוביל לשריטות רציניות יותר.

חוץ מזה: החתולה שלי בת 9 ויודעת היטב שלא לשרוט, ועדיין אתמול היד שלי זזה מתחת לשמיכה והיא (זה אינסטינקט) דפקה לה ציפורן ועכשיו יש לי אצבע נפוחה, ככה זה עם חתולים, לפעמים קצת אוכלים אותה.

sharonei1

New member
לא קוצצים

בשביל מה לקצוץ זה צומח מהר מאוד מחדש
ויש כלי דם בציפורניים שלהם מאוד רגיעש לקצוץ להם

sharonei1

New member
אתה צריך לחנך אותה לא לשרוט

זה קשה יכול לקחת הרבה זמן אבל בסוף היא תלמד כנראה
היא רק בת 10 חודשים עדיין אפשר לחנך אותה במקום לעקוף את הבעיה
ויתרת לה די מהר על העניין

Yukita

Active member
מנהל
חוששני שהטעות שלך היתה

שעברת ל"אסרטיביות". מרגע שהעלמה השעירה רואה בקיצוץ הציפורניים חוויה שלילית באמת - הלך עליך.
&nbsp
אם הנושא חשוב לך כפי שתיארת, תוכל להגיע איתה לוטרינר באופן תקופתי לצורך העניין. האופציה האחרת (אולי במקביל) היא לעבוד על עניין החינוך.

'אסרטיביות' הייתה רק המהלך האחרון שלי

לפני כן ניסיתי הרבה בשילוב פינוק ועדינות
בנוסף כשניסיתי אסרטיבית לא ממש הספקתי לשלוף מולה את הקוצץ כי היא נלחמה בי כל כך חזק ששחררתי אותה עוד לפני

אלישבע777

Well-known member
כנראה שזה כבר מאוחר מדי

לשם כך צריך להיות אסרטיבי מההתחלה ולהתחיל בגיל חודשיים ואפילו חודש וחצי.
היא כבר גדולה וחזקה, ואין לך ניסיון קודם, ולכן חבל על זמנך. לך לווטרינר והוא יקצוץ. הבעיה שצריך כל 3 שבועות. מניסיון ציפונים קצוצות, הרבה פחות שורטות.
אני ממליצה לך, לחנך אותה שאסור לשרוט. זה אולי הפתרון הטוב ביותר, אם תהיה מספיק אסרטיבי ועקבי, תוך שנה תראה שיפור, שימשיך עם הזמן כל עוד אתה אסטרטיבי ועקבי.
היא מתייחסת אליך כמו שאתה מתייחס אליה - באלימות ואחר כך היא תישאר כך, גם כשאתה תשתפר ותשנה את היחס אליה - היא כבר לא תאמין לך!!
שריטות חתול הן איומות והחתולים מנצחים אותנו בזה. אל תיאבק בה ראש בראש!! תעזוב את הקיצוץ ותתחיל לחנך אותה לאי שריטות. אם תרצה שיטות, תפנה אלי במסר.

למעלה