כמות ארגזי חול ל 2 חתולים

sharonei1

New member
כמות ארגזי חול ל 2 חתולים

לאחרונה התווסף גור קטן לגורה שלי
מאז לפעמים הגורה הגדולה עושה קקי במקומות אחרים בבית כאילו בכוונה
האם מומלץ להביא עוד ארגז חול באופן קבוע או לתת להם זמן להתרגל בארגז אחד (שזה יותר נוח בשבילי)

Yukita

Active member
מנהל
אם הגדולה עושה צרכים במקומות אחרים בבית

אז בהחלט ארגז נוסף. הרי מן הסתם ארגז נוסף יהיה לך יותר נוח מאשר לנקות צרכים מכל מיני מקומות. צריך שהארגז הנוסף לא יהיה קרוב לארגז הראשון, וכדאי להיות מוכנים שיישאר כך לזמן ארוך, כלומר אולי עדיף לא משהו מאולתר אלא ארגז של ממש.
&nbsp
כמו כן - לעזור לגדולה לפתח יותר תחושת בטחון באמצעות יצירת כל מיני מקומות לטיפוס לגובה + מחבואים שונים בבית. עשיית הצרכים, במידה ולא מסתתרת בעיה בריאותית (שבעצמה יכולה להתעורר עקב לחץ נפשי ולכן אף פעם אין לשלול וצריך תמיד להיות מוכנים לבדוק), אזי מדובר בתחושת לחץ עקב כניסת הגור החדש ולכן צריך לעזור לה לחוש יותר בטחון. זה בדרך כלל משהו שמושג באמצעות יצירת נקודות תצפית גבוהות ומקומות מסתור.

sharonei1

New member
אוקי אזמין עוד ארגז

הגדולה רגילה (באשמתי) לטפס על השיש, לקטן אני לא נותן בכלל

sharonei1

New member
נראה שהגדולה קצת בלחץ ממנו

שהיא שותה מהברז והוא בא בד"כ היא מפנה לו
כנ"ל גם באוכל
באוכל רטוב בכלל אין מה לדבר הוא אוכל את שלו מהר וישר רץ לשלה אז אני נותן לה רטוב בחדר סגור

Yukita

Active member
מנהל
העצה שלי

היא לא למהר לאחד כלים ולא ארגזים. סדר כלים נפרדים לאוכל יבש (אין צורך להקפיד שכל אחד ילך רק לכלי "שלו", אבל כן ליצור את האפשרות שכל אחד יוכל לגשת לכלי אחר כאשר השני מתעסק בכלי הראשון). הכלים לא צריכים להיות בדיוק זה על יד זה, והארגזים בפירוש ולחלוטין לא צריכים להיות זה על יד זה.
&nbsp
תמיד תוכל לצמצם מספרים, בעתיד, אם תראה שבאמת לארגז אחד או לכלי אחד אין שימוש. כרגע כדאי להיות סבלנים ולהבין שהחתולים לא בהכרח פועלים על פי הנוחות שלנו. אצלנו בבית יש כרגע 4 ארגזי חול, בין השאר כי אחד הארגזים בדרך החוצה (ישן, קצת שבור וכו'), אבל עד שאראה שימוש רציף ומלא בארגזים האחרים והפחתה בשימוש בארגז הזה, לא אמהר להוציא אותו. זכור שיועצי התנהגות חתולים ממליצים בדרך כלל על מספר ארגזים כמספר החתולים פלוס 1, בדיוק על מנת להפיג מתחים ולהקטין השתלטות טריטוריאלית מהסוג שמייצר מצב כפי שנוצר אצלכם. זה לא אומר שחייבים עכשיו 3 ארגזי חול, אבל ארגז אחד נוסף עשוי לעזור, יתכן שלא מיד.
&nbsp
&nbsp

sharonei1

New member
נשברתי

הזמנתי עוד ארגז גדול לבוגרת כי הקטן השתלט על שלה
הוא כמו טייפון בפנים (מזל שהם סגורים) מעיף את החול כמו סערת חול במדבר

sharonei1

New member
קיבלתי היום את הארגז השני וצריך להרגיל את הגדולה להשתמש בחדש

הקטן כרגיל מנסה להיכנס גם לארגז של הגדולה
אני לא נותן לא להיכנס ומשמיע לו רעש שהוא בפנים ומסלק אותו
הוא השתלט כבר על הארגז המקורי שלה ולא רוצה שישתמש בכלל בארגז החדש שלה
האם זו הגישה הנכונה ?

Yukita

Active member
מנהל
לדעתי לא

לא תוכל לשמור 24/7. תיאלץ פשוט לתת להם להסתדר. חלק מהעניין של הגור נובע מהיותו של הארגז חדש - שישחק לו כמה שהוא רוצה. בסופו של יום כן יהיו לכל אחד העדפות, או לפחות אפשרויות. זה לבדו כבר בדרך כלל עוזר להוריד מתח, אם כי בסופו של יום צריך סבלנות וזמן.

sharonei1

New member
נראה שהגדולה מעדיפה את הישן שלה...

בדיוק עכשיו הלכה דווקא לישן שלה
ודווקא הקטן אוהב את החדש
אתן להם להסתדר לבד נראה שהיא תחזור למקורי שלה והוא ירצה בחדש

sharonei1

New member
הקטן ממש מתעלל בה בשירותים

כל פעם שהיא נכנסת לשירותים לא משנה איזה הוא נעמד עליהם

למעלה