גורה נשכנית

sharonei1

New member
גורה נשכנית

הגורה שלי בת 7 חודשים אוהבת לנשוך אותי
היא לא נושכת חזק נראהחיבה ומשחק וגם מפסיקה ברגע שאני אומר לא
ואוהבת הרבה גם לשבת על השולחן ולהיצמד אליי ולהתחכך עם הראש
השאלה אם זה יעבור לה הנשיכות אני רוצה רק ללטף אותה בלי שתנשוך

sharonei1

New member
היא התחילה גם לנשוך קרטונים

ואפילו לנשוך את הפיה מברזל של הברז וקרש חיתוך

Yukita

Active member
מנהל
נשכנות

אם היא לא נושכת חזק ומפסיקה כשאתה אומר לה "לא" אז היא כנראה בסדר, אבל אם מפריע לך אתה יכול להיות מוכן עם כרית או צעצוע רך ולתת לה את זה ברגע שהיא מתחילה עם הנשיכות.
&nbsp
לחילופין, אפשר להיות קצת קשוחים יותר ופשוט להוריד אותה מיד לרצפה כשהיא מתחילה לנשוך. בהתחלה היא לא תבין, אבל אם תהיה עקבי היא תבין אחרי כמה פעמים שזה קורה כל פעם שהיא נושכת ותבין שאם היא רוצה תשומת לב היא תקבל אותה רק כשהיא לא נושכת.

sharonei1

New member
אבל מישהי אמרה לי שבגלל שהיא גורה

היא צריכה לנשוך וזה יעבור לה אחריי שתהיה בת שנה ~ ?
ואם אמנע ממנה למשוך תהיה בעיה יותר מאוחר בגלל זה
אני נעזר בשמיכה במיטה ואז לא מפריע לי ונראה שהיא מאוד נהנית לנשוך את היד שלי דרך השמיכה אבל חושש שזה יהפוך לה להרגל ובגיל מאוחר יותר תתרגל לנשוך לכל מי שמושיט לה יד
כן היא לא נושכת חזק אבל צריך להיות בהיכון לפעמים לא שמה לב כי השיניים שלה חדות כמו סכינים

Yukita

Active member
מנהל
גורים אכן עוברים שלבים נשכניים

במסגרת גדילת השיניים, בדומה לגורי אדם.
&nbsp
עם זאת, אין פירוש הדבר שצריך לנשוך דווקא אותך. מהבחינה הזו אכן שאלת ההרגלים הרצויים לטווח ארוך נכנסת לתמונה.
&nbsp
כמו כן, אין דין חודשיים-שלושה כדין 7-8 חודשים. הקטנים יותר עוברים בבת אחת קפיצת מדרגה ענקית ברמת האנרגיה ולגבי אלה העצה שלי היא פשוט לא להילחץ ולתת להם את הזמן לגדול. בגיל הבוגר יותר יש יותר מקום להיות ברורים יותר מה לא מוכנים לקבל בבית. זה לא אומר למנוע משחקי נשכנות, זה אומר למנוע משחקים שבהם הננשך הוא אדם. הדרך הקצת סיזיפית אבל טובה לטווח ארוך מבחינת הבנה של החתול היא פשוט לא לשתף פעולה ולא לשחק במשחקים כאלה אלא רק במשחקים שמותרים: צעצוע נשיכה, משחקי חכה וכד'.

sharonei1

New member
אוקי לא אתן לה יותר יד אם נושכת

זה קורה בעיקר בבוקר במיטה או שאנחנו שנינו בסלון בספה
יש לה מקומות קבועים שבהם היא נושכת ומקומות שלא
למשל בשולחן מחשב או על השיש במטבח היא לא נושכת ורק נותנת לחבק אותה

sharonei1

New member
היא נושכת גם את הפיית ברזל של הברז מפחדש שתשבור את השיניים

נראה שמחפסת מה לנשוך גם קרש חיתוך וקרטונים היא נושכת

Yukita

Active member
מנהל
אפשר לשים לה כמה דברים שמותר לה לנשוך

ולהשתדל ככל האפשר לעודד אותה ללכת לשם (לקחת אותה לאחד מאלה כל פעם שנושכת משהו שלא צריכה לנשוך).
&nbsp
במקביל, בהחלט אפשר גם לגרש אותה מהברז (לא באלימות, פשוט לומר איזו מילה כמו "רדי" בנימה סמכותית ולהוריד אותה משם. אחרי כמה פעמים ככה היא כבר תרד עוד לפני שתיגע בה כי היא תדע שזה מגיע)... אם כי ברור שזה יעבוד רק אם תהיה נוכח, וברגע שלא תהיה שם - הגברת לא תתייחס לשום איסור.

voyager2005

New member
לגבי נשיכות

מגיל צעיר גור חייב ללמוד שאסור לו לנשוך יד, ושנשיכה מובילה להפסקת המשחק והכיף.
&nbsp
ניסיתי ללמד את הגורה שלי לא לנשוך (להגיד "לא" ולהפסיק את המשחק, לספק משחק נשיכות חלופי), ולא הלך כל כך. בסוף, אחרי הרבה התלבטויות, אימצתי גורה נוספת, וזה די פתר את הבעיה. שני החתולים משחקים בנשיכות אחד עם השני, ומסתבר שלהם זה לא מפריע.

למעלה