חשש מצב האוזן לאחר שיבוצע החתך

sharonei1

New member
חשש מצב האוזן לאחר שיבוצע החתך

הגורה שלי לפניי עיקור שבועות הקרובים
הבנתי שחשוב מאוד לעשות חתך לסמן שעברה עיקור וגם העמותה מחייבת לעשות
אבל אני חושש לאוזן שלה יש לה וריד ממש מסביב לכל הקצה של האוזן
צירפתי צילום באוזן שמאל רואים וריד ממש מסביב לאוזן ואם יבוצע חתך זה יחתוך אותו

Yukita

Active member
מנהל
לדעתי

קודם כל, כמובן ביאנקה החמודה אחת ויחידה - אבל לא נראה לי שמבנה האוזן שלה או כלי הדם העוברים באוזן שונים משל חתולים אחרים, כך שכנראה אין שום סיבה לדאגה.

שנית, אם היא חתולת בית בלבד, יש אפשרות להבהיר זאת ולבקש שלא יחתכו את האוזן. סימון האוזן מיועד בעקרון לחתולי הרחוב, כי זה יהיה איום ונורא אם ילכדו אותם שוב, ירדימו ויגלו שסתם, כבר טופל. בחתולי בית לא אמורה להיות הדאגה הזו, ואם היא תברח אתם הרי מתכננים לחפש אותה ולהחזיר הביתה. בעיקורים וסירוסים שביצעתי במרפאת עמותה (במקרה שלי, צב"ח ירושלים) לא היתה שום בעיה עם בקשה לא לסמן כי זה חתול שחי בבית, או חתול שמחפשים לו בית ולכן לא רוצים להוריד לו סיכויים בחיתוך האוזן. אם זה מאוד מעיק עליך ומדאיג אותך, פשוט שאל אותם אם הם מסכימים לא לסמן את האוזן כי זו חתולה שחיה בבית בלבד.

עם כל זאת - לא ראיתי אף פעם סיבוכים כתוצאה מהסימון. כמו שאומרים, never say never, אבל בעקרון - זה לא אמור לפגוע בחתול, רק ליצור מידע נראה לעין לגבי הטיפול שעבר.

sharonei1

New member
בהתחלה התנגדתי לאפשרות של חתך באוזן

אבל בגלל שהוסבר לי שאם היא תברח אי פעם בחיים שזו תקופה דיי ארוכה של 20 שנה
ולא יהיה לה סימון אז היא תתפס תעבר שוב עיקור ועוד כל מיני דברים
אז אני מעדיף שכן יהיה לה חתך
אני לא יכול להבטיח שהיא לא תברח אף פעם או שתמיד אמצא אותה
אני יחסית צעיר ולא לא אהיה כל החיים בדירה אחת סגורה שאני בטוח שאף פעם לא תברח , עוד חודשיים אני עובר להשכיר דירה אחרת וכנראה כמה שנים אשכיר עוד דירה אחרת והיא יכולה לברוח מתי שהוא

גורדיאן

New member
בדיוק,

ואין לך מה לדאוג בקשר לחתך, מי שעושה את זה הוא וטרינר והסיכוי בעיות הוא אפסי.

למעלה