שאלות בנוגע לאימוץ

james p

New member
שאלות בנוגע לאימוץ

שלום לכולם,
מעולם לא הייתה לנו חיית מחמד בבית אבל כבר כמה שנים אנחנו מדברים על חתול (כי לא נוכל להוציא מדי יום) ואני אישית מת על חתולים.
ראיתי כל מיני מודעות, צער בעלי חיים, תנו לחיות לחיות, ירידי אימוץ וכו'.
אין לי מושג לאן ללכת ולמי להתחיל. האם לאמץ ממישהו ביד 2 זה בטוח בכלל?

א. אנחנו צריכים מידע על החתול עצמו, ואחרי מה שקראתי על חתולים צעירים ומבוגרים, אני חושב שעבורנו יהיה הכי טוב חתול בוגר ומחונך שלא ישרוט יותר מדי, אבל מאידך שיהיה ידידותי וחביב, במיוחד כשהנכדים מגיעים.
איך אפשר לדעת באימוץ כדי שתהיה התאמה טובה בין הבית שלנו על תנאיו לבין תנאי החתול?

ב. יש לי תהייה אולי קצת קטנונית ואשמח להארות בנושא.
יש לי התלבטות בין חתול מסכן ואולי עיוור שאנשים לא ירצו לקחת לבין חתול יפה ופוטוגני שנעים לראות בבית ומעורר חשק ללטף אותו.
החלום תמיד היה על חתול יפה אבל מעבר לזה, בתור חתול יפה אני מאמין שלחלק מהמשפחה המורחבת יהיה יותר נעים איתו והוא יהיה אהוב יותר ויתקבל בסבלנות יותר. (בסופו של דבר המטרה העיקרית באימוץ הזה הוא בן\בת לוויה ידידותי\ת ונעימ\ה עבור אלמנה בשנות ה60 לחייה)
מאידך, בגלל המצב של כל כך הרבה ננטשים, אם כבר פותחים דלת ולב לעוד בן משפחה, מן הראוי באמת לעשות חסד ולתת בית לנפש אומללה.

לאחרונה, יצא לי לשהות בבית עם חתול קשיש עם קטרקט וחצי זנב (נקטע עקב גידול סרטני) ולמרות ההופעה הלא רגילה, הוא היה חתול חביב ונעים שאני חושב שהיה מתאים לנו מאוד.

ג. קיימת אצלנו מודעות לצורך בטיפול, בעבודה נוספת שזה מצריך וכו'. עדיין נשמח לשמוע מבעלות\י חתולים\ות, עד כמה זה באמת משנה את מצב הניקיון בבית מבחינת ריח? שערות שפזורות בבית או על ספות? רהיטים שרוטים? חפצים שבורים?
והאם אפשר להכניס חתול באופן שיהיה כמה שפחות טראומתי עבור הבית ודייריו ההולכים על שניים ועל ארבע.

DORIT2222

New member
תשובה בקשר לאימוץ.

תוכל ליצור קשר עם עודד הכטמן הידוע בכינוי לימבו תינוקות בפורום.
הוא מטפל בחתולי רחוב. (תוכל לשלוח לו מסר בפורום)
יש לו 2 בוגרים לאימוץ חתולי רחוב "מפוארים" שלא מצא להם בית
מספיק טוב.
ללא שום קשר יוכל לספק לך תשובות והסברים לשאלותייך.
בהצלחה באימוץ.

sashalola

Well-known member
הבחירה

יפה שאתם חושבים, חוקרים את הנושא ומתלבטים.
יפה שאתם לוקחים גם בחשבון אפשרות לאמץ חתול שאף אחד לא רוצה.
קשה מאוד לחזות מראש ועד לפרט האחרון איך יהיה החתול שתבחרו לאמץ.
הכי טוב זה לבוא להתרשם בעצמכם, להיות עם החתול לשמוע עליו כמה שיותר פרטים.
חתולים בוגרים, בני שנתיים ומעלה, הם כבר די מאוזנים וברורים מבחינת האופי למרות שאין לדעת מה יגרום להם השינוי במעבר לבית חדש.
חתולים עם מוגבלויות הם לפעמים חתולים נפלאים שהמגבלות לרוב לא מפריעות להם הן ברמה ההתנהגותית או ברמת הנראות.
כדי לאפשר התאקלמות כמה שפחות טראומתי לחתול ולכם, כדאי לקרוא גם על הנושא הזה כמה טיפים לגבי הימים הראשונים של החתול בבית.
באופן בסיסי ועקרוני,
כל חתול שתכניסו הביתה רצוי להקצות לו פינה שקטה בבית לימים הראשונים.
חדר שהוא פחות בשימוש יהיה נהדר לצורך העניין.
יש להכניס לשם ארגז חול עם חול מתגבש, קערת מזון ומים אותם יש למקם כמה שיותר רחוק מארגז החול,
ומעבר לזאת לתת לחתול את השקט שלו בימים הראשונים.
אם הוא מתחבא, לתת לו לצאת לבד, לנסות לפתות בצ'ופרים כמו טונה במים,
אבל הכי חשוב לשמור על השקט בימים הראשונים.
לא לעשות תנועות ורעשים לא לנסות לתפוס אותו בכוח... לתת לו את הזמן לצאת לבד לחקור את השטח ולהכיר את הריחות ואת המאמצים החדשים שלו.
ישנם חתולים שיתאקלמו תוך יום, וישנם חתולים שייח להם כמה ימים להיפתח.
סבלנות ורוגע יעשו את העבודה ברוב המקרים.
בהצלחה

james p

New member
תודה על התגובה! נכון לעכשיו אני נוטה יותר לכיוון עמותה

ראיתי חתולים שנראים נהדר ביד 2 שנמסריםם עם כל הציוד וכו' עדיין אני חושב שבעמותות יש ייעוץ מקיף יותר, במידה ולא הסתדרנו אפשר להחזיר תוך שבועיים.
מרגיש לי שהסיכויים ל'חתול בשק' פוחתים.

dimitrygo

Active member
מנהל
גם אצל אנשים פרטיים לרוב קיימת אפשרות להחזיר

sashalola

Well-known member

עמותה או מבתי אומנה של מצילי חתולים שכותבים גם כאן
זאת מצווה גדולה ותקבלי כנראה אינפורמציה יותר אמיתית על החתול

dimitrygo

Active member
מנהל
לגבי התאמת הבית לחתול. חתול זו חיה סקרנית שאוהבת לקפוץ

לשולחנות, רהיטים, שיש וכו'. וגם להכנס לתוך כל מיני מקומות כמו ארון.
חשוב מאוד להכניס למגירות את כל הדברים השבירים ובכלל כאלה שניתן להפיל. גם לא להשאיר אוכל על השולחנות ושיש. עם הזמן ניתן ללמד חתול לא לעלות למקומות מסויימים אבל זה לא עובד 100%.
ארגז חול - צריך לרכוש ארגז חול פתוח וגדול ולמצוא לו מקום שקט בדירה. לתוך הארגז שמים חול מתגבש וביציאה מהארגז כדאי לשים שטיחון שימנע בצורה משויימת את פיזור החול. את החול מנקים לפחות פעם אחת ביום. לוקח קצת זמן למצוא חול שמתאים לחתול אבל אחרי זה עם טיפול נכון אין ריח.
רהיטים - אפשר לקנות כיסויי רהיטים וזה ממזער את הנזק משיוף הציפורניים. אבל הכי חשוב זה לקנות מתקן גירוד גדול ויציב ולמקם אותו במקום אסטרטגי בבית. ואז החתול יעדיף לשייף ציפורניים עליו ולא על הרהיטים. אבל גם זה לא עובד 100%.
שערות - כדי שמה שפחות שערות יסתובבו בבית צריך לסרק את החתול לפחות פעם בשבוע. זה לא מונע שערות בבית 100% אבל מקטין משמעותית את הכמות שלהם.
חלונות ופרמסות - הנושא הבעייתי ביותר. חתולים עלולים לקפוץ או ליפול מחלונות או מרפסות פתוחים. גם אם אתם גרים בקומה נמוכה זו עדיין יכולה להיות בעיה. לכן צריך לרשת את הכל או להתקין סורגים ואליהם לחבר רשתות יותר צפופות.
&nbsp
לגבי בחירת החתול - אם אתם מוכנים לאמץ חתול עם נכויות - תבורחו. יש המון חתולים כאלה שמחפשים בית.
אם אתם מועניינים בחתול בוגר יפה ואפילו גזעי - גם כאלה מוצעים בשע לצערנו וגם זה מצווא כי עדיין רוב האנשים מעדיפים גורים.
אם אתם תעדיפו בסוף גור יפה ושובב - גם זה מצויין כי יש המון כאלה שפחפשים בית.
&nbsp
יש הרבה קבוצות בפייסבוק בהן ניתן למצוא חתולים שמוצעים לאימוץ. אין לי מושג לגבי יד2 אבל אני מניח שהרבה מאלה שמוצעים בפייסבוק מופיעים גם שם.
&nbsp
איזה דיירים ההולכים על ארבע יש בבית?

לא מנסיון אישי אלא של חברה קרובה

היא אימצה שני חתולים ממשפחה שהיו לה הרבה מדי. היא לא בררה הרבה. אלו שני חתולי רחוב שגדלו בבית אומנה כלשהו. הם הסתכלו מהר לבית למרות שחי בו כלב מבוגר.
אחר כך החברה קראה על חתולה עיוורת שניצלה מהתעללות ואימצה אותה ואחר כך עוד חתול עיוור...
אם היא לא היתה מפנה את תשומת לבי שהם עיוורים לא הייתי שמה לב. החתולים מתפקדים כאילו הם רואים (קופצים על מקומות גבוהים, יוצאים וחוזרים מהחצר, מתרפקים על מי שיושב על הספות וכו').
וכיון שאתם אמורים לגדל תחשוב אם תרגיש פספוס יותר אם תחליט ככה או אחרת.

למעלה