שתי שאלות לגבי גידול הגורה:

שתי שאלות לגבי גידול הגורה:

ראשית קראנו לה ג'וי והיא ממש מתוקה ועדינה.
היא כבר אוכלת היטב (שמנת/יוגורט עם ביצה, טונה עם מים ושימורי חתולים לסוגיהן).
היא משחקת עם עצמה. שמנו טת הכלוב על הרצפה כדי שהכלבות יוכלו להריח אותה. הערב שמתי אותה עלי על הספה ושתיהן התרפקו עלי בלי להראות סימני תקיפה. נראה לי סימן טוב.
השאלות הן כאלה :
1. שמתי לה ארגז צרכים. חלקו מתפורר מנוזל אז אני מניחה שהיא עושה בו וגם ראינו אותה עושה פיפי פעם אחת. הבעיה שלא ראינו קקי. זה תקין? כי היא לא מייללת או נראית חסרת מנוחה. אוכלת יפה ומשחקת
2. קניתי לה סימילאק (לא מצאתי תרכובת לחתולים). מכינים את זה כמו לתינוק (כף ל-60 סמ"ק)? כי היא טיפה מלקקת אבל לא מראה התלהבות כמו למשל לשמנת זה חשוב בכלל לתת לה תחליף חלב אם היא אוכלת כבר מוצקים רכים?
(אגב, מסתבר שאכן היא קצת פחות מחודש. ההמלטה היתה ב- 19 למרץ...).

sashalola

Well-known member
אוכל

אם היא אוכלת לבד
מדוע לא לקנות לה אוכל יבש לגורים?
כל מה שאת נותנת לה זה לא מזון מאוזן ולא טוב לאורך זמן,
כולל שימורים שזה יותר לצ'ופר ולא כמזון קבוע.
סימילק. ממש מיותר אם היא אוכלת מוצק, ובטח סימילק של תינוקות.
בשלב הראשון אפשר לרכך את המזון היבש לדייסה במעט מים פושרים
ויחד עם זאת בקערית נפרדת להגיש גם גרגרים יבשים
עד שתלמד לאכול מזון יבש מלא שהוא הכי בריא להתפתחותה התקינה של הגורה.
ממליצה לקנות שק קטן של פרופלן גורים,
זה לא המזון הכי משובח אבל משום שהוא בעל טעימות גבוה הגורים אוכלים אותו בלי בעיה ומתרגלים במהירות לכרסם את הגרגרים הקטנים.
אם תמשיכי עם השימורים הגור לא ירצה לגעת במזון יבש

תודה רבה. יש תובנות לגבי הצרכים?

זה נורמלי שגור יעשה רק פעפי ולא קקי במשך 3-4 ימים?
לא חשבתי על מזון יבש כי היא פיצקית. אבל אולי באמת אנסה להרטיב במים.
להפסיק עם שמנת או יוגורט וביצה?
אגב, אחת הכלבות תמיד תוקפנית כשמדובר באוכל. אם היא רואה את הכלבה השניה אוכלת משהו טעים שהוא לא מזון יבש - היא מתנפלת עליה, לוקחת לה ועלולה גם לנשוך.
היום גורת החתולים היתה בכלוב ואכלה מעט שימורי חתולים. הכלבה השניה עמדה מהצד השני של הכלוב וגרגר אליה באיום. היא רצתה את האוכל וממש לא הזיז לה שמדובר בגורה...

sashalola

Well-known member
קודם כל תוציאי אותה מהכלוב

השגיחי על הכלבות (עם רצועה)
ושחררי את הגורה להסתובב בחדר.
(לא בכל הבית, רק בחדר אחד)
שימי באחת הפינות של החדר ארגז חול.
שימי את הגורה בארגז החול ותעשי תנועות חפירה בחול עם האצבע.
רוב הגורים מבינים מיד את הפטנט ויחפרו לבד ויעשו.
באופן זה תוכלי לראות אם הגורה עושה צרכים בארגז החול.
יש לי הרגשה שהיא עושה בכל מיני פינות ניסתרות ואולי אף הכלבות אוכלות את התוצרת ולכן יש לך הרושם שהגורה לא עושה קקי.
אם היא לא עושה צרכים מספר ימים זה מאוד לא תקין וכדאי אז לקחת לוטרינר.
תפסיקי לתת לה כל מיני מזונות מלבד גרגרים של מזון יבש לגורים
דייסה מהגרגרים וגם גרגרים יבשים שיהיו זמינים לה.
היא תלמד חיש קל לאכול את זה.

.

ההמלצה שלך להוציא מהכלוב לחלוטין?

כי הכלוב (שמאד גדול אגב ביחס אליה)) נועד להגן עליה כשאנחנו לא בבית או עסוקים.
אני אנסה את העניין עם החפירה ואקנה בערב אוכל יבש.
תודה.

sashalola

Well-known member
ברור להוציא מהכלוב לחלוטין

לשמור אותה סגורה בחדר זה בסדר כשאתם לא בבית או אין לכם זמן להשגיח עליה.
גור קטן צריך להתרוצץ לקפץ ולחקור את הסביבה שלו בחופשיות,
זה חשוב מאוד להתפתחות הגופנית, העצמות, השרירים וגם להתפתחות המנטאלית שלא יפתח פחדים וסטרסים מכל תזוזה.
יש לנו שני חתולים וכלב ג'ק ראסל חובב צייד חתולים!
לעתידם המשותף יותר יעיל להשגיח על הכלב, לרסן אותו, לחנך אותו שלא יתלהב מהחתול, לצ'פר על התנהגות טובה כשהוא רגוע בחברת החתול.
תני לגור להתרוצץ בהשגחה שלך ובאותו הזמן הרגיעי את הכלב הרוטן ותני לכלב היותר סקרן וידידותי לרחרח ולבחון את הגורה.
פשוט להשגיח ולתת להם להכיר אט אט גם תוך כדי תנועה חופשית של הגורה.
לתת כמה שיותר חופש תנועה לגורה גם ילמד אותה "להתגונן" מפני רדיפה אפשרית של הכלבים,
כך שברגע שתצליח לקפוץ למקומות גבוהים היא תדע גם ל"ברוח" מהכלבים
ובתקווה שבהמשך ה"מרדפים" יהפכו למשחק מהנה בין כולם.

מאמצת את ההמלצה

דרך הכלוב הם יכולים לראות זה את זה. אבל באמת הערב הכנסתי את הכלבות לחדר ונתתי לגורה להתרוצץ ונראה שזה ממש חסר לה (למרות שבכלוב היא יכולה להתרוצץ).
.אז ממחר נארגן לה חדר שהיא תוכל להתרוצץ בו ובמקביל ניתן לה להתרוצץ סביב הכלבות כשהן בשליטה ונראה.
(הבעיה שהם פודליות. הן לא אגרסיביות בד"כ. אבל כל כדור שרץ מעורר אותן לרדוף אחריו ולתפוס בפה. יש לי חשש שהם ינסו ללכוד גם גורה שרצה מהר....).

עדכון : תודה על ההמלצה

השארתי אותה היום בחדר לבד.
הוצאנו לכלבות מרץ בחוץ.
סגרנו אחת בחדר איר ושחררנו את החתולה בהשגחתנו.
הכלבה גילתה כלפיה שלוות נפש. לא תקפה ולא התעניינה מלבד רחרוח מהיר. נתתי לשתיהן שמורי חתול (קצת ובנפרד).
אחר כך עדיתי זאת שוב עם השניה.
היא בכלל לא התעניינה בגורה ואפילט פחדה ממנה.
הדבר היחיד שאני חוששת עכשיו זה מהכלבה השניה שעלולה לנשוך כשהיא חושבת שלמישהו יש אוכל שלה אין....
הבאתי גם לה ולגורה שמורי חתול. ברגע שהגורה התקרבה אליה הכלבה גרגרה לעברה.
רק שלא נראה לי שהגורה מבינה כלבית אז הזזנו אותה משם עד שהכלבה סיימה.
לפי התאור הזה : האם נכון לומר שכדאי להשאיר את הגורה בחדר ללא הכלבות כשאנחנו לא בבית עד לגיל שבו היא תהיה מסוגלת לקפוץ לגובה?
ושאלה שניה : ניסיתי את עניין האוכל היבש מעורבב במים והיא לא נגעה בו כל היום. היא כן מתלהבת משימורי חתול (מזון מלא). כמה זה נורא אם נשאיר אותה על שמורי חתול עד שהיא תיגדל קצת?(תזכורת : הגורה בת כמעט חודש).

בלקיטקט

New member
גם לגבי צרכים וגם: לא סימילק ולא מוצרי חלב - מטרנה צמחית

היי,
אני טיפלתי בהרבה מאוד גורים יונקים. אם היא בת פחות מחודש היא צריכה לינוק מבקבוק. יש בקבוקים מיוחדים לגורי חתולים.
אל תתני לה שום דבר חלבי. במיוחד לא סימילק שמבוסס על חלב (זה מה שוטרינרים אמרו לי ויותר מוטרינר אחד).
רק צמחי. חתולים הם לקטוז אינטלרנט. כלומר הגוף שלהם לא מסוגל לעכל חלב שהוא לא חלב חתולים.

אני יודעת שיש אנשים שטוענים שהם נתנו לחתול מוצרי חלב, בפרט שמנת ולא קרה כלום. אבל לפעמים זה הורס להם את מערכת העיכול בטווח הארוך.

אני נתתי מטרנה צמחית מעורבבת במים. לערבב היטב היטב לפני שנותנים. ואז להכניס לבקבוק הקטן של החתולים.
**לא לתת חם ואפילו לא פושר**. מה שנראה לך פושר לחתול עלול לגרום כוויות. בטמפרטורת החדר (טמפרטורת ברז).

אם היא בת פחוד מחודש היא עדיין יונקת ולכן צריכה בקבוק.
אם את לא רוצה להתעסק עם מטרנות ובקבוקים, תנסי לתת לה שימורים שמיועדים לגורים יונקים. יש בהם את כל הויטמינים והערכים התזונתיים שגורים צריכים כדי להתפתח ולמעשה לחיות.
אם במקום לאכול היא מתפלשת בשימורים אז בטוח צריך בקבוק, גם אם היא אוכלת ממש קצת.

לגבי צרכים - עד גיל חודש (ולפעמים גם חודש וחצי - תלוי בחתול) היא לא תעשה קקי לבד.
צריך להרטיב צמר גפן בקצת מים ולסחוט (שיהיה לח ולא רטוב) ו"לעסות" לה את הטוסיק. זה מדמה את הפעולה שהאמא חתולה עושה (חתולות מלקקות את הגורים בטוסיק כדי שהצרכים יצאו).
אם היא לא תעשה צרכים כמה ימים יש סכנה ממשית לחייה. למרות שהיא ממשיכה לאכול ולשחק. הזיהום מתפשט לה בגוף. זה חשוב מאוד.

המון בהצלחה...

למעלה