כמה עלה לי לגדל חתול?

אלישבע777

Well-known member
כמה עלה לי לגדל חתול?

שנה חדשה הגיעה ואני ערכתי פילוח של הוצאות החתול הממוצעות לחודש לשנתיים האחרונות . החתול כיום כמעט בן עשר.
ההוצאה הממוצעת החודשית רק על מזון וחול היא 160 שח. החתול אוכל רק את מזון ואינו אוכל שום חטיף. לזה צריך להוסיף חיסון ובדיקה שנתית קבועה שעליה אני לא מוותרת שעלותה כ- 250 שח. המינימלית ( הממוצעת )
מכאן שעלותו של החתול היא כ-180 שח בחודש, בממוצע, על מזון חול וחיסונים.

ההוצאות האמיתיות היו קצת יותר גבוהות:
ב- 2016 החתול עלה לי בממוצע לחודש 300 שח.
ב- 2017 החתול עלה לי בממוצע לחודש 500 שח

הסיבות:
פנסיון וטיפול רפואי נוסף.
פעם עד פעמיים בשנה, אני נוסעת לחו"ל ואני מכניסה אותו לפנסיון ( אין לי קט סיטר ואני מרגישה שהוא בטוח יותר בפנסיון, הוא ברחן בלתי נלאה ). לאחרונה
(2017) , הפנסיון היחיד שהיה בסביבת מגורי נסגר ונאלצתי למסור אותו לפנסיון מצויין אך רחוק ויקר בהרבה מהקודם .לפנסיון יש שרות הסעות שהוא שווה ערך למונית ספיישל הלוך ושוב ועוד בשבת ( הטיסה היתה במוצאי שבת).
השנה זו הפעם הראשונה שהחתול לא הרגיש כל כך טוב, והטיפול (היחיד), אצל הווטרינר עלה גם הוא מאות רבות של שקלים, בנוסף לחיסונים השגרתיים.

מפילוח ההוצאות השנתיות שלי, היה החתול ב-2016 במקום שביעי ( מתוך 10) בסך ההוצאות הממוצעות לחודש. בשנת 2017 הוא עלה למקום החמישי ( מתוך 10), בסך ההוצאות הממוצעות לחודש.

מה שעולה הרבה זה הפנסיון והטיפול הווטרינרי. אני נוהגת לקחת אותו לחיסונים ולבדיקה כללית אחת לשנה. מאחר שהוא כבר חתול קשיש, הבדיקות השגרתיות הבאות יהיו כרוכות בבדיקת דם ולכן הן יתייקרו.
לא אחדש כאן לאיש שהוא שווה כל פרוטה. חוסך לי הון לרופאי גוף ונפש ...
מרפא אותי יום יום ושעה שעה!!

לצערי לא הצלחתי להעלות תמונה של המקסים. אז תדמיינו חתול פסים מוזהב הכי יפה שראיתם בחיים

dimitrygo

Active member
מנהל
את בטוחה שהוא רק מוזהב ולא עשוי מזהב מלא?

אלישבע777

Well-known member
חתולפז משגע

התמונות עולות רק בגוגל כרום. למה?
צריך להגדיל נפח תמונה. לא כל התמונות עולות

ארמורגם

New member
אפשר להפחית את החיסונים עכשיו

במשך 10 שנים הוא קיבל חיסון שנתי, מערכת החיסון שלו כבר בשלה, ואין סיבה להעמיס עליה. אפשר לחסן פעם בשנתיים-שלוש. חיסונים יכולים להחזיק גם 5 שנים ואף יותר. הסיבה שמחסנים כל שנה היא בעיקר כדי שתביאי אותו לבדיקה כללית, בה אולי ימצאו משהו. אם את בכל מקרה לוקחת אותו לבדיקה, אפשר לוותר על החיסון.
&nbsp
אגב אני לא אומר את זה כדי לחסוך לך כסף, אלא למען בריאות חתולך.

למעלה