כדור נגד תולעים דרונטל או ורמיס אקס ?

• פותח הנושא Ka13
  • פורסם בתאריך

Ka13

New member
כדור נגד תולעים דרונטל או ורמיס אקס ?

חתול רחוב שאני מאכילה משלשל וקצת בלתי אפשרי לקחת אותו לוטרינר. הוטרינר ייעץ לי להתחיל בתילוע. נתתי לו דרונטל והוא הקיא אותו יחד עם מה שאכל והוא לא אכל הרבה ...
אני מתלבטת אם לנסות שוב או לנסות את הורמיס אקס , המינוס בורמיס אקס הוא שאצטרך לתת אותו במשך 3 ימים רצופים כדי שיהיה יעיל כמו הדרונטל ...
יכול להיות שכדור תילוע יגרום להקאה ? איזה כדאי לתת?

Yukita

Active member
מנהל
יש גם אמפולת תילוע

יקר יותר מכדור, אבל לעומת זאת לא ניתן להקיא - שמים את האמפולה על העורף בין הכתפיים כמו ששמים אמפולה נגד פרעושים.

sashalola

Well-known member
איך קוראים לאמפולה הזאת?

והיכן משיגים אותה?
לאיזה משקלים היא מיועדת?
תודה מראש

Yukita

Active member
מנהל
קונים אצל הוטרינר

יש יותר מסוג אחד של אמפולות:
&nbsp
ברודליין - נגד תולעים, פרעושים וקרציות
&nbsp
דרונציט ספוט און - נגד תולעים שטוחות בלבד
&nbsp
ביקשתי מהוטרינר שלי תזכורת על המידע בנושא, והוא ציין את הנ"ל וגם אמר שברודליין זה מ-2 ק"ג ומעלה. בעקרון מדובר בטיפול לחתול בוגר, לא לגור צעיר.

sashalola

Well-known member
תודה

מידע ממש מועיל

Ka13

New member
הבנתי שהאמפולות לא נותנות את אותו כיסוי שהכדור

נותן ויותר מתאימות לחתולי בית
ובכל אופן זה לא חתול שמתקרב אליי :) אין סיכוי לשים אמפולה
למישהו יש ניסיון עם ורמיס אקס ועם דרונטל ויכול להגיד ?
&nbsp
&nbsp

be_roo

New member
גם בשביל כדור צריך להתקרב, ולהסתכן בנשיכה והקאה

Ka13

New member
את/ה מטפלת בחתולי רחוב ?

כדור נותנים באוכל לחתולי רחוב , אין לי בעייה לחטוף ממנו נשיכה אם רק הייתי יכולה להתקרב אליו אבל כמו שכתבתי האמפולה לא נותנת כיסוי לכל סוגי התולעים ומתאימה יותר לחתולי בית.

מה שמטריד אותי זה התגובה שלו לכדור = ההקאה והשאלה אם זה שכיח , עוד מישהו מכיר וקרה לו ...?
ברור שבמקרה כזה עדיף זריקה אבל שוב , לא יהיה פשוט ללכוד אותו אם בכלל.

be_roo

New member
אם הוא אוכל אותו מרצון יחד עם האוכל, הסיכוי להקאה קטן

הקאות הן לרוב תוצר של מתן הכדור עם אצבע או מזרק לתוך הפה.

dimitrygo

Active member
מנהל
אלא אם לכדור יש טעם מר ואז כשחתול אוכל ביס עם הכדור הוא

מרגיש את הטעם ומקיא. מנסיוני הרבה כדורים מתמוססים במזון רטוב ומקנים לו ריח וטעם לא רצויים.
לכן אם נותנים כדור עם מזון רטוב כדאי לכסות את הכדור בחמאה. אגב גם אם נותנים כדור בלי מזון כדאי לעשות את זה. במקרה השני אפשר גם שמן צמחי.

Ka13

New member
כנראה שלא הייתי ברורה ;) אני יודעת לתת כדור לחתולים

מבלי שיידעו שיש כדור :) הכדור חולק ל2 וכוסה בגבינה מותכת , ממש יצרתי עיגולים קטנים אותם כיסיתי בשזיר טונה ושרימפס בג׳לי.הוא בולע את השזיר הזה , והוא בלע את הכדורים כי ראיתי את זה קורה , הוא לא נגס ולא היה טעם של הכדור באוכל כי השומן הגבוה של הגבינה מנע את זה. אחרי שסיים לאכול ישב בצד והיה ברור שאינו מרגיש טוב 10 - 15 דקות אחר כך הוא קם והקיא. זה ברור שזה קרה מהכדור , קראתי באינטרנט שהקאה אחרי תילוע זה דבר שקורה... זה כדור חזק ויכול לעשות בלגאן במעיים / קיבה לחתולים וכלבים רגישים. השאלה שלי - למישהו יש ניסיון עם ורמיס אקס ודרונטל ויכול להגיד אם ורמיס אקס עדין יוותר בהשפעה על הקיבה ?

למעלה