האם אי פעם קרה לכם?

האם אי פעם קרה לכם?

היי, אני תמיד נותנת אוכל יבש לחתולי רחוב מתחת לביתי. היום נתתי להם אוכל, והם לא כל כך אכלו - אלא הלכו אחרי. כשניסיתי להחזיר אותם לאזור ששמתי בו את האוכל, פתאום ראיתי יצור שאוכל - לא כל כך הצלחתי לראות מה זה.. (לא חתול). הוא הלך כשבאתי. אחר כך ליד ערימה אחרת של אוכל ראיתי עכבר אני חושבת..
השני היה קצת יותר גדול.. לא יודעתמה זה היה
בכל מקרה, זאת פעם ראשונה שאני רואה עכברים שם שאוכלים להם את האוכל. מה לעשות? אני לא רוצה שהאוכל של החתולים ימשוך עכברים לאזור הבניין שלי.. ואני בטח לא רוצה שפתאום ייכנס עכבר לבית שלי..
אני גם לא רוצה שהשכנים יחליטו להוציא את העכברים האלה להורג...
זה קרה לכם?

מיההס

New member
יתכן שאלה היו קיפודים

הקיפודים "שותפים" לאוכל של החתולים.

כנראה קיפוד נחמד.

אבל גם אם זה היה עכבר - גם להם מגיע לאכול.
הנה תמונה שצילמתי לפני כמה חודשים לאחר שהשארתי אוכל לחתולי השכונה -

גורדיאן

New member
גם אצלי היו קיפודים שאהבו את האוכל של החתולים.

לצערי בשנים האחרונות הם די נעלמו.

צדקתם

זה באמת היה קיפוד. פגשתי אותו שוב היום.
אבל מוזר - אני מאכילה אותם שנים ומעולם לא ראיתי קיפודים קודם..

Yukita

Active member
מנהל
הם נורא חמודים

מעבר לשאלות של שינויים סביבתיים (בנייה, חיסול שטחים פתוחים וכל השאר), יש דבר אחד שאנחנו יכולים לשים לב אליו אישית כדי לשמור על הקיפודים: לשים לב אם לחתולים בעמדות ההאכלה יש סימן כלשהו של סקביאס. זה רע לחתולים, אבל באמת קטלני לקיפודים. בחתולים קל לטפל אם תופסים בשלב מוקדם (אמפולת רבולושן), וזה יכול להציל גם את הקיפודים בכך שאם מטפלים בחתולים, הקיפודים לא יידבקו.

sashalola

Well-known member
לצערי כבר די נדיר לפגוש קיפוד

אפילו בסביבה הכפרית שבה אני גרה נדיר מאוד לפגוש קיפוד.
הם יצורים מדהימים בעלי אופי ואישיות מלבבת,
השנה אני מקווה לפגוש קיפוד באביב, אולי עם גורים, הלוואי,
גם צבים היו באים אלי לחצר ולצערי לא ראיתי צבים כבר יותר משנתיים.
הנחמה היא שבטיולים מחוץ לאיזורים בנויים, בשדות וביערות, פוגשים קיפודים וזאת חוויה מרגשת ביותר.

אלישבע777

Well-known member
סיבות לכך שלא מוצאים קיפודים

א. הם בתרדמת חורף בחלק מלילות החורף
ב. האכלת קיפודים. קיפודים שלומדים לאכול מזון שהאדם משאיר להם, לפעמים מתרבים מדי מעבר לכושר הנשיאה של השטח ואז יש התמעטות.
ג. אם תחנות האכלה של חתולים נסגרות, קיפודים שלא למדו לחפש מזון טבעי, לא כל כך יודעים לעשות את זה בהצלחה ואז הגורים נפגעים ומתים.
ד. לקיפודים יש המון טפילים חיצוניים ופנימיים ולפעמים הגורים מתים בגללם.

ארמורגם

New member
איך הוא מסתכל עליך בחזרה

הקיפודים ממש חמודים.
&nbsp
לפני 3 שנים הבאתי קיפוד במצב לא טוב לבית החולים לחיות בר בספארי.
הם נלחמו על חייו, אך הוא סבל מגרב קשה (מחלה אשר נגרמת מטפיל השוכן מתחת לעור), ומת לאחר כמה ימים.

למעלה