החתול שלי נהיה מניאק...

aclinova

New member
החתול שלי נהיה מניאק...

לפני שנה וחצי עברתי דירה עם החתולים שלי. אחד החתולים שלי נקשר מהר למקום החדש כנראה, והוא פשוט הפך להיות אגרסיבי מאוד לחתולים אחרים ומאוד טריטוריאלי. לא האמנתי שהוא יכול להיות כזה... תמיד היה מאוד ידידותי.
חשוב לציין שאני שמה ליד הבית שלי אוכל לחתולים ומן הסתם הם מגיעים לאכול, אבל הוא עושה הכל כדי להרחיק אותם. צווח בקולי קולות, רודף אחריהם ונותן כאפות...
יש משהו שאפשר לעשות? להרגיע אותו איכשהו?
דרך אגב- הוא גם כמעט ולא ישן איתי.. כאילו קצת כועס עלי או משהו. שני החתולים תמיד התמקמו לידי על המיטה אבל הוא כבר כמעט ולא בא. שכן אחר בכלל נותן לו אוכל ומסתבר שהחתול שלי מבלה אצלו שעות. נרדם אצלו בבית ויוצא רק בלילה כשהשכן מוציא אותו...

Yukita

Active member
מנהל
כנראה יש משהו בארגון הדברים במקום החדש

שמפריע לחתול. כל הדברים שתיארת נראים בצורה מאוד ברורה כמו ביטוי ללחץ נפשי.
&nbsp
כדאי לבחון היטב את ההבדלים בין המקום הקודם למקום החדש ולחשוב מה שונה. לא כל מה שנראה לנו טוב ונהדר עבור החתולים שלנו במקום חדש (בשונה ממקום קודם) עשוי להתפרש על ידם כשיפור במצב, במיוחד אם אהבו את המקום הקודם והרגישו בו נוח.

aclinova

New member
מה את אומרת... ממש לא חשבתי לכיוון הזה

בעקרון פה אמור להיות לו יותר נוח כי יש גישה ישירה לחצר מהבית בניגוד לדירה הקודמת ששם היה חדר מדרגות.
לצערי אין לי איך לארגן אחרת את הדירה כי הבית קטן. יש דרך להרגיע אותו? יש זמן עד סיום החוזה שלי כאן..

aclinova

New member
ומנצל"שת: ריח "של חיות" בבית

הדירה הקודמת שלי היתה קצת יותר גדולה והיתה מרפסת שירות ששם היה ארגז החול של החתולים. הדירה הנוכחית היא כאמור קטנה יותר וצפופה ומסתבר שיש ריח של החיות (כלב וחתולים).
אני לא מריחה בכלל, כבר התרגלתי אחרי שנים, אבל אמרו לי שיש ריח מורגש. קרוב לודאי שהיה גם בבית הקודם אבל מאחר שהבית היה רחב יותר זה לא היה בולט ועכשיו אין דרך להימנע מזה.
אני משתדלת לאוורר את הבית כמה שאפשר, וקניתי גם ספריי מנטרל ריחות, אבל נראה לי שהריח שלו עוד פחות נעים.
יש רעיונות? אני לא רוצה שלאנשים לא יהיה נעים לבוא אלי.

גורדיאן

New member
לחתולים אין ריח, אם כבר יש להם ריח טוב,

כמו של מרכך כביסה...
אם יש ריח זה רק מהכלב או מארגז חול, אם יש כזה.
יש גם בתים שיש להם ריח משלהם, בדרך כלל בגלל רטיבות ועובש במקומות נסתרים.
אם את לא מריחה את זה אל תניחי לזה להפריע לך, מי שאוהב חיות לא יתרגש ומי שלא אוהב לא יסתדר גם עם בית בריח שושנים.

aclinova

New member
ריח של מרכך כביסה

לא הייתי הולכת כ"כ רחוק, לא לגבי החבר'ה שלי בכל אופן, אבל ברור לי שזה שילוב של הכלב שלי וארגז החול והתוספת של שני החתולים שלי והעובדה שהבית סגור הרבה.
לי זה באמת לא מפריע וגם מי שמבקר אצלי לא עושה לי פרצופים אבל בכל זאת... לא רוצה שייצאו ממני ויגידו- סוף סוף אפשר לנשום... כמו שאני מעדיפה מאנשים מעשנים שלא יעשנו לידי ויאווררו את הבית קצת כדי שלא אחנק.

גורדיאן

New member
אם יש גישה ישירה לחצר מהבית אז גם יש

גישה ישירה מהחצר לבית, אולי הוא חושש מפלישת חתולים אחרים?
אגב, לא הבנתי כמה חתולים יש לך.

aclinova

New member
כרגע שני חתולים ומידי פעם מתארח אצלי חתול רחוב שבודק את הבית

והוא ככל הנראה חתול הרחוב היחיד שמסתדר עם הפושע שלי.
אבל אתה צודק. יכול להיות שמזה הוא חושש.

למעלה