הרגלת חתול לעשיית צרכים בחול

הרגלת חתול לעשיית צרכים בחול

אהלן,

יש לי חתולה (מהממת) בת 10 חודשים שהגיעה אלי לפני יומיים. קיבלתי ממישהו כמה אביזרים לחתולים וביניהם גם ארגז חול וכמה שקיות חול קריסטלי כזה בצבע כחול-שקוף.
החתולה, שהייתה רגילה לעשיית צרכים מחוץ לבית, לא גילתה עניין בחול הזה ובמשך יממה שלמה החזיקה את צרכיה, עד שעשתה פיפי על הספה.
ניסיתי כמה טיפים שקראתי כמו להחזיק את החתולה בתוך הארגז חול ולעשות לה עם הרגליים הקדמיות תנועה של חפירה בחול, אך זה לא עזר.. נראה שהיא ממש נרתעת ומפחדת מהחול.
אתמול שמנו לה ארגז קרטון מלא באדמה מבחוץ והיא עפה על זה ועשתה את צרכיה.
האם היא לא אוהבת את החול הקריסטלי? אם אני אקנה חול מתגבש סטנדרטי היא תתחבר אליו יותר?
או שמא צריך לנקוט בפעולות נוספות בשביל להרגיל אותה לעשות צרכים בחול?

תודה לעונים

Yukita

Active member
מנהל
לדעתי יש סיכוי מצוין

שהיא אכן לא אוהבת את החול הקריסטלי הרבה חתולים לא אוהבים אותו, ויש השערות שונות לגבי העניין (למשל, שזה מכאיב להם בכפות הרגליים).
&nbsp
למה שלא תנסו לשים ארגז נוסף (אפשר בשביל הנסיון גם מקרטון מרופד בשקית ניילון גדולה לפני ששמים חול, או תבנית אפייה חד פעמית ממש גדולה) עם חול מתגבש, כדי לראות מה קורה?

זה בערך מה שחשבתי

אין לי חול מתגבש, אז זה מצריך ממני לרכוש שק. רציתי להתייעץ רק לפני במידה וזו לא הבעיה שלא סתם יילך עוד כסף.
מבחינת ארגז החול, יש לחתול עדיפות כלשהי של ארגז פתוח על פני סגור או הפוך?

dimitrygo

Active member
מנהל
כן, חתולים מעדיפים ארגז גדול ופתוח

זה אפשרי להרגיל חתול לארגז סגור אבל לא מומלץ לעשות את זה בשלב ראשון של הרגלה לארגז חול.

Yukita

Active member
מנהל
אוסיף משהו ברשותכם

בגדול, חתולים אכן מעדיפים ארגז גדול מספיק שהוא גם פתוח.
&nbsp
אם רוצים להרגיל לארגז חול סגור, שווה לזכור שני דברים:
&nbsp
1. להתחיל עם ארגז מפורק. כלומר, קניתם ארגז סגור? פרקו את החלק העליון (בדרך כלל קל מאוד לביצוע, רובם נמכרים עם יכולת פירוק) ושימו רק את התחתון שנראה כמו מרבית הארגזים הפתוחים.
&nbsp
2. בהרבה מקרים, במעבר לארגז סגור הבעיה היא הדלת. הרבה חתולים פוחדים מהדלת של ארגז החול הסגור, ולוקח להם זמן ללמוד שהם אמורים לעבור דרכה ואז לצבור את הבטחון העצמי ממש להעז ולהכנס דרך דלת מפחידה לחלל קטן וסגור. משום כך, לפחות כשלב מעבר נוסף (לאחר שהייתם זמן מה עם החלק התחתון בלבד, ללא החלק העליון) - מומלץ להסיר את הדלת ולשים את החלק העליון כך שנוצר פתח ללא דלת. מעבר מהשלב הזה לשלב סופי (ארגז חול סגור + דלת) אינו מחויב המציאות. אצלנו, יש 3 ארגזים סגורים אבל ללא הדלתות.

למעלה