דלקת בעין מנמלי אש

מיכלצי

New member
דלקת בעין מנמלי אש

היי,
החתולה שלי נעקצה מנמלי אש ויש לה דלקת בעין. אני נותנת לה מיום רביעי טיפות פעמיים ביום: פנימקסין ווולטרן אופטה, בהמלצת הווטרינר.
אני חושבת שהדלקת נראית רע יותר מאשר בהתחלה: ביום ראשון היא הייתה התחלתית ואדומה, רק בזווית של העין (ממה שאני זוכרת, חבל שלא צילמתי), ועכשיו היא "קרומית" יותר כזו, ומכסה חלק מהאישון.
למה?!

האם מישהו כאן שהחתול שלו, שלא עלינו, נעקץ מנמלת אש, גם חיכה הרבה זמן עד שזה יעבור??
אני לא יודעת אם אני מדמיינת את ההרעה בדלקת או לא.

מיכל :(

גורדיאן

New member
לא להיבהל.

לחתול יש 'עפעף שלישי', מין קרום שאין לבני אדם, כנראה עקב הדלקת זה בולט אל תוך העין. צפוי שזה יעלם יחד עם הדלקת.

מיכלצי

New member
נורמלי שלוקח לזה כ"כ הרבה זמן להרפא?

חשבתי כבר לקחת אותה לווטרינר אחר משום שזה לא עובר..

מיכלצי

New member
ואם אין דלקת אלא רק עפעף שלישי נפול

והאבחנה שלו הייתה שגויה??
אני אקח אותה שוב מחר בבוקר, השאלה היא אם הטיפות מסוכנות לה או לא, אם אין דלקת אלא עפעף נפול בלבד :(

גורדיאן

New member
לא סביר, העפעף נפול בגלל הדלקת.

בכל מקרה טיפות אינן אמורות להיות מסוכנות.
מה שאני אומר לך אינו תחליף לדעת ווטרינר, כמובן שעליך לשאול אותו, אבל בינתיים את יכולה להירגע, המצב לא חריג עד כדי כך שאת צריכה לפתח חששות.
אנא עדכני אותנו מה הוא אמר ומה המצב, אגב מעולם לא שמעתי על נמלת אש שהצליחה להגיע לעין של חתול, זאת צריכה להיות נמלה ספורטיבית מאוד.

מיכלצי

New member
יש מצב שפשוט עקצה אותה

לא בעין, והיא גירדה את זה / ניקתה את עצמה מתישהו ואיכשהו העבירה את זה לעצמה..
הוא אמר שנעקצה ע"י נמלת אש, לא בטוחה אם אמר בעין או שהמצאתי בטעות, כי רואים את הבעיה בעין..

dimitrygo

Active member
מנהל
את כל השאלות האלה צריך להפנות לוטרינר שלך בהקדם האפשרי!

לידע אותו שלדעתך המצב מחמיר, לצלם את העיניים של החתולה, לשלוח לוטרינר ולשאול מה דעתו.

איך הוטרינר בכלל איבחן שהחתולה נעקצה ע"י נמלי אש?

מיכלצי

New member
יידעתי אותו והוא אמר שאתקשר בבוקר.

הוא שם מעין חומר שצובע את העין וזה מה שאמר. אני לא מבינה בדברים הללו והוא בר הסמכא בעניין, לכן הנחתי שהאבחנה נכונה.
אני בינתיים מטפלת בה בטיפות שרשם.

Yukita

Active member
מנהל
יכול להיות שהאבחנה נכונה

אבל אם יש לך ספקות, בקשי הסבר איך הוא יודע שזה נמלת האש ולא משהו אחר - האם נצפו אצלכם נמלי אש בבית? האם הוא ראה נקודת עקיצה או שהיתה לו דרך לזהות באופן ספציפי את הארס?
&nbsp
בהתחשב בתיאורים של עקיצות נמלי אש באינטרנט (כן, לפעמים עוזר לקרוא באינטרנט... לא כדי לטפל רפואית לבד, אלא כדי למקד את השאלות לוטרינר), עקיצה בעין נשמעת מאוד יוצאת דופן, מאוד מוזרה. נראה שנמלי אש בדרך כלל תוקפות ביחד ולכן לרוב יש יותר מעקיצה אחת, וכרגע התיאורים לא נוגעים לעקיצות בעיניים בכלל, רק בגוף, בעור. אז... עדיין שאלה מעניינת איך הוטרינר שלכם זיהה את הבעיה כעקיצה של נמלת אש.
&nbsp
באשר לעפעף שלישי, אם זה העפעף הלבן הזה שמופיע בפינת העין ומתרחב אל תוך העין, נכון שאצל חתול שלא מרגיש טוב או שיש לו דלקת או משהו בעין העפעף הלבן הזה הרבה יותר בולט. בפני עצמו, העפעף אינו מופע זיהומי ואינו מזיק לעין (להיפך, הוא עוזר להגן על העין). האם יש או היו הפרשות, אדמומית, נפיחות?

למעלה