חתולות עם פטרייה בכרית כף הרגל

חתולות עם פטרייה בכרית כף הרגל

היי,

יש ברשותי שלוש גורות שאימצתי מהרחוב בגיל שבועיים.
לאחרונה אצל שתיים מהן י הכרית של כף הרגל בשתי הרגליות האחוריות נראות כמו בשר שכירסמו אותו.
מביקור אצל הוטרינרית היום, היא לקחה תרבית והביאה משחה דרמקומבין לשים כמה שיותר פעמים ביום עד שיהיו תשובות מהתרבית (עשרה ימים).
ניקיתי את הבית, החלפתי חול, שאבתי אבק החלפתי מצעים והגעתי לשלב הלשים משחה...ממש לא עובד :(
גם אם אני שמה להן אוכל רטוב ישר אחרי מריחת המשחה הן מתרוצצות באקסטזה ומלקקות את זה. ממש אנטי...
עצות מכל סוג יתקבלו בברכה.....

Yukita

Active member
מנהל
הן ממש מלקקות את המשחה?

קשה למנוע דבר כזה, כנראה החליטו שזה לא נעים להן והן מתייחסות לזה כמו אל לכלוך שצריך להוריד. במקרה של כפות הרגליים באמת אין עצות קלות - הרי אפילו עם קולר אליזבט (קונוס) הן יצליחו ללקק מכף רגל. נראה שאין הרבה מה לעשות חןץ מלברר עם הוטרינרית אם הן עלולות לקבל הרעלה. או לנסות לשים קצת כשהן ישנות.

מלקקות את המשחה בהיסטריה תוך כדי קפיצות

היא אמרה שזה יהיה קשה, לנסות כמה שיותר פעמים ביום ולחכות לתרבית.. אבל אני חוששת שזה יחמיר עוד עשרה ימים. חוץ מזה שכואב להן והן סובלות

Yukita

Active member
מנהל
אין כל כך משהו אחר לעשות

רק לעקוב לראות אם הן לא מקיאות או מגיבות בצורה אחרת לבליעת המשחה. הוטרינרית כנראה מודאגת כמוך שמדובר במשהו עורי שיכול להחמיר והדרמקומבין בתיאוריה אמור לתת קצת אילחוש והרגעה, ולכן המליצה מה שהמליצה.
&nbsp
הבעיה, כמובן, שאי אפשר להסביר לגברות השעירות שאם אק יחכו קצת, ירגישו הרבה יותר טוב. פשוט נשמי נשימה עמוקה והחזיקי מעמד בטיפול, בקרוב טולי יהיה איבחון יותר ברור מהתרבית.

ארמורגם

New member
שאלת לגבי חבישת הרגל לאחר מריחת המשחה?

יש לוטרינרים תחבושת אלסטית שלא יורדת בקלות, שמשתמשים בה לאחר ניתוחים בעיקר.

זה נראה כמו בתמונה. כמובן שאם היה לך זמן היית יכולה לקנות בגרושים מחו"ל, אבל אולי תוכלי לבקש מהוטרינרית שלך גליל כי אחרת הטיפול שהיא הציעה לא בר ביצוע.

כנראה שתצטרכי להיעזר באדם נוסף בתהליך.

איזה ברדק..לא יכלו לבחור איזור קל יותר לטיפול?

אלך מחר כשהחג נגמר לקנות. האם זה נמכר בסופרפארם? פשוט לבקש תחבושת אלסטית?

Yukita

Active member
מנהל
שאלי קודם את הוטרינרית

לפעמים יש סיבות לא לחבןש. חוץ מזה, די הרבה חתולים וכלבים מכרסמים את החבישה ותולשים אותה.

ספרנו1

New member
לחתולה שלי הייתה פטרייה כשנאספה מהרחוב

ניסיתי משחה במשך שבועות והיא לא עזרה. אז עברנו לטיפול מקיף שכלל איזה סירופ דרך הפה. שווה לשאול על זה.

ארמורגם

New member
הבעיה עם טיפול סיסטמי (סירופ/כדורים) היא הרס הכבד

לכן מתחילים בטיפול מקומי, ורק אם לא עוזר עוברים לסיסטמי.

ספרנו1

New member
האם מדובר ב*סיכון* להרס הכבד או בהרס ודאי?

בכל מקרה, נשמע שהמקרה שלה מצדיק טיפול סיסטמטי, אבל את זה רק וטרינר מוסמך לקבוע.

ארמורגם

New member
לפי הידוע לי ההרס הוא וודאי, השאלה מתי הוא יקרה

יש לבצע בדיקות דם רציפות במהלך הטיפול כדי לדעת מתי הכבד התחיל להיהרס ולהפסיק את הטיפול. התקווה היא שהפטריה תיהרס קודם. ברוב המקרים זה אכן המצב.

ספרנו1

New member
אני לא קיבלתי הוראה לבצע בדיקות דם לחתולה

אלא לעקוב אחרי הצהבה בגלגל העין ובעוד איזורים, ולא הייתה כזו, לכן השלמנו את הטיפול בהצלחה.
זה היה בצער בעלי חיים בתלפיות ירושלים.

לטיפול בפטרייה

חומר יעיל הוא נוזל שקונים אצל הוטרינר ונקרא imaverol אימוורול. מורחים בפעם הראשונה על גוף החתול ואח"כ כל שלושה ימים רק על המקום הנגוע. מומלץ ויעיל ביותר ואין צורך להרעיל את החתול בתרופות לבליעה. ניתן להשיג אצל רוב הוטרינרים.
מכיוון שהוטרינרית לא בטוחה שמדובר בפטרייה והדרמקומבין בעייתי ליישום מציעה בינתיים עד שתהיה תשובה לתרבית לטבול את הרגל בתרחיץ פולידין ולייבש.

Yukita

Active member
מנהל
בבקשה....

להזהר עם המלצות רפואיות. לא כל דבר שחושבים שהוא פטריה הוא באמת פטריה, וזו סיבה אחת לא להמליץ בקלות ראש על תרופות ללא וטרינר. הדבר הנכון תמיד הוא לקבל קודם איבחון וודאי, ולפחות להתייעץ עם הוטרינר לגבי קנייה עצמאית של מה שזה לא יהיה. גם אם רוצים להתחמק מעלויות (דבר לגמרי מובן) אי אפשר לשכוח שזו אחריות על שלומו של יצור חי, ואיבחון עצמאי שגוי יכול להוביל להרבה צרות.

שמחה לבשר

שהחתולות עושות לי את המוות אבל אני מצליחה לשים להן משחה לפחות פעמיים ביום. מסתבר שאוכל רטוב כן עובד עם תופסים אותו בחוט ומשחקים איתו מיד אחרי ששמים משחה...הן שוכחות לגמרי מהסבל הרצוף שהעברתי אותן בשיא חוצפתי ומשתוללות עליו. יש שיפר ניכר בכפות רגליים ונראה שהן לא סובלות.
תודה לכולם על הסיוע, מקווה שתהליך ההחלמה יימשך

למעלה