אוכל יבש "כמעט" פג תוקף

מושמוש18

New member
אוכל יבש "כמעט" פג תוקף

שלום, יש לנו שני חתולים ביתיים, אחת בת שנתיים והשני בן חמש (בערך). עיקר התזונה שלהם היא מזון יבש מסוג Acana על בסיס עוף והודו.
לאחרונה שמתי לב שהשקים שאנחנו מקבלים מהחנות יוצרו בסוף שנת 2007, כאשר התוקף שלהם הוא עד סוף שנת 2017.
האם זה בעייתי לדעתכם? מצד אחד האוכל עדיין בתוקף, מצד שני הוא יוצר לפני תשע שנים, מצד שלישי היצרן מבטיח עשר שנים אז מה הבעיה?
עדיין לא ניסיתי לברר אם בחנויות אחרות ניתן להשיג אוכל "טרי" יותר, אבל ניחוש שלי שהמצב יהיה דומה בכל החנויות בארץ.
(הרי לא סביר שחנות מסויימת נתקעה עם מלאי מלפני תשע שנים ומאז מנסה למכור אותו, נכון...)

תודה

ארמורגם

New member
תפוגה של 10 שנים מעיד שהמזון עבר כל כך הרבה עיבוד שלא נשארו

בו בכלל מרכיבים אורגניים וגם שהוא כנראה מפוצץ בחומרים משמרים (הנפוץ בהם הוא BHT שחשוד כמסרטן, אם כי אני לא יודע אם הוא קיים במזון שציינת).
&nbsp
אפילו המזון הנחות שאני קונה לחתולי הרחוב בעל תאריך תפוגה של 9 חודשים בלבד.
&nbsp
תהליך החמצון מתחיל כבר בתהליך הייצור עם חשיפת המרכיבים לאוויר, ואלא אם כן המזון מאוחסן בשק עם ואקום או גז אחר, תהליך החמצון ממשיך גם בתוך השק. לכן כדאי כמובן לרכוש מזון כמה שיותר קרוב לתאריך הייצור, ובכל מקרה לא יותר משנה אחריו (לדעתי).

מושמוש18

New member
סדרת Acana מיוצרת על ידי אותה חברה כמו Orijen

ונחשבת למזון לא פחות טוב מאוריג'ן. אז כנראה שמאוד רע זה לא יכול להיות.
&nbsp
מצד שני, בדקתי עכשיו באתר שלהם ואחד הדברים שהם כותבים זה שיש למוצר חיי מדף של כ-15 חודשים.
זה עומד בסתירה מוחלטת למה שמסומן על האריזה. נראה לי שאני אשלח להם מייל כדי להבין מה קורה כאן.

dimitrygo

Active member
מנהל
כניראה זו טעות בהדפסה ושנת הייצור היא 2016 ולא 2007

מאז 2007 המזון הזה השתנה לפחות פעמיים, כולל האריזה, אין סיכוי שמה שמוכרים היום בחנויות נוצר לפני 9 שנים.

מושמוש18

New member
איפה כתוב תאריך הייצור?

מה אתה מבין מהכיתוב שעל האריזה שלי? (מצורפת תמונה)

התאריכים שאמרת אגב מסתדרים עם מה שכתוב אצלם באתר, 15 חודשים.

גורדיאן

New member
אתה במקום הנכון והתאריך בסדר גמור.

השק שלך יוצר ב-18/01/2016 והתוקף שלו עד 17 באפריל 2017.

למעלה