נפיחות בעין לגור חתולים

ziv86

New member
נפיחות בעין לגור חתולים

שלום לכולם..
לפני כחודשיים חתולת רחוב המליטה ארבעה גורים בחצר שלי.. אני נותן להם אוכל ומים ומקום לישון בו. בשבוע האחרון לאחד הגורים (היא גם קטנה יותר ביחס לשאר הגורים) התחיל מעין דלקת בעין, ומאתמול העין שלה התנפחה מאוד.. אני בעצם לא סגור על זה שזאת העין אבל אני חושב שכן..
יש איזה טיפול ביתי שניתן לתת לה?
מצורפת תמונה

ziv86

New member
לא רוצה להישמע מגעיל אבל

אני לא יודע מה עלות של טיפול אצל וטרינר וזה בטח לא יהיה טיפול בודד של עזרה ראשונה אלא יהיה תהליך, ואני לא בטוח שיש לי את התקציב (ולא בטוח שארצה להוציא אותו על חתול רחוב.. * פה הקטע של לא רוצה להישמע מגעיל*)
בגלל זה שאלתי על טיפול ביתי.. אם מישהו מכיר וטרינרים שמטפלים בחיות רחוב תמורת אפילו סכום כסף נמוך אז אני אולי אלך

ארמורגם

New member
וטרינר שמתחשב בחתולי רחוב

רשום שאתה מאיזור השרון.
במרפאה של יובל סמואל עושים מחיר מוזל לחתולי רחוב.

sashalola

Well-known member
משהו שאפשר לעשות בבית

דלקת בעין תופעה הכי נפוצה בגורי רחוב.
אתה יכול בינתיים לקחת שקית תה, אם יש לך קמומיל הכי טוב, לחלוט בחצי כוס מים רותחים, לקרר עד פושר, ואז לקחת צמר גפן ספוג בתה ולנקות מאוד מאוד בעדינות את העין,
התנועה היא מבחוץ כלפי האף.
נקה את העין לפחות שלוש פעמים ביום.
יכול להקל אבל ללא טיפול תרופתי זה לא יעזור הרבה.
וטרינר, כל וטרינר, לא אמור לקחת הרבה כסף על ביקור. קרוב לוודאי שהוא ייתן לך מרשם למשחה לעיניים, (משהו כמו 20שח, +-) למרוח פעמיים ביום למשך כעשרה ימים. קרוב לוודאי שזה יהיה משהו מקבוצת המשחות טרמיצין, ואולי משחה דומה. הוא יראה לך איך מורחים את המשחה, פס קטן בתוך העפעף התחתון, בעדינות כמובן.
רצוי לרסס את הגור בחומר נגד פרעושים, גם את זאת יוכל לעשות הוטרינר אולי ללא עלות בכלל.
באמת שאפשר להציל את העין של הגור במינימום מאמץ.
קפיצה קטנה לוטרינר ועשית את המצווה.
בריאות ושנה טובה

ziv86

New member
כמה בעיות

1. שאלתי וטרינר (אומנם לא ראה את התמונה, אבל תיארתי את המצב) ואמר שצריך להוציא את העין בניתוח, בעלות של 400 ש"ח.
2. העין התנפחה יותר מיום שישי (היום בו צולמה התמונה הראשונה)
3. אומנם זה חתול רחוב שגדל אצלנו, ואנחנו מאכילים אותו, אבל הוא בורח בכל פעם שמנסים להתקרב אליו.. ואם כבר מצליחים להגיע ולתפוס אז הוא מתפרע ביד ונעלם לחצי יום

rotemfrm

New member
יש מרפאה וטרינרית סמוך לכיכר רבין. לפני כשנה לקחתי לשם גור

מהרחוב והם עזרו לי איתו בלי לגבות תשלום.

Click07

New member
החתול במצב מסוכן.

סביר מאוד שהדלקת תתפשט לעין השניה והוא יתעוור לגמרי, ואז ימות.
אם אתה מוכן לנסוע לראשון לציון יש שם את ד"ר נחמן מידן, הוא נוח מאוד במחיר לטיפול בחתולי רחוב.
אני יודע שלא אוהבים כאן עצות "רפואיות" אבל אני תמיד מחזיק בבית בקבוקון של טיפות עיניים לחתולים Thiamphenicol, זה יכול לטפל בבעיה ביסודיות, בדרך כלל מספיק לטפטף לעין פעם או פעמיים. וזה לא יקר בכלל.

ziv86

New member
עם כל הצער שבדבר

אני יוצא מהבית ב7 בבוקר וחוזר אליו בין 8-9 בערב.
גר באזור השרון
והדבר הכי בעייתי שכבר ציינתי בתגובה אחרת - למרות שאני מאכיל ונותן שתייה וכדו', היא בורחת ממני..יצא שתפסתי אותה פעם אבל היא מתפרעת לי ביד.. מוזר..4 גורים ש-2 מהם מתקרבים ונותנים לשחק ולגעת בהן, ו-2 אחרים שבורחים. העין פחות נפוחה עכשיו אבל עדיין נראה מזעזע.. לצערי אין לי זמן ללכת לוטרינר אפילו (שלא לדבר על זה שהמחיר הזול ביותר ששמעתי עליו הוא 400 שח)

Click07

New member
כמה דברים:

1. לזה שהציע להוציא עין ב-400 שקל לא הייתי הולך אפילו בחינם. הצעה מזעזעת. בטח לאחר איבחון דרך הטלפון. אם אתה רוצה אני יכול לברר מחר, בשעות העבודה שלו, כמה זה יעלה. לפי הניסיון שלי זה לא יתקרב ל-400 ש"ח.
2. מה שאתה יכול לעשות זה להכין חתיכת פסטרמה כדי לפתות אותה להתקרב, מגבת כדי לתפוס אותה בלי להישרט, וקופסה שאליה מייד תכניס אותה ותיקח אותה לווטרינר.
3. אתה יכול גם לקנות את טיפות העיניים האלה ולאחר שתתפוס אותה פשוט טפטף לה ופתור את הבעיה בלי ווטרינר. אם אני זוכר נכון זה בערך 40 ש"ח.

Yukita

Active member
מנהל
"פתור את הבעיה בלי וטרינר"

הבעיה תיפתר רק אם מקור הבעיה מתאים לטיפול בעזרת הטיפות הללו... זה דבר שחשוב מאוד לזכור אותו.
&nbsp
אבל כן, עדיף לנסות משהו מאשר לא לנסות שום דבר בכלל.

למעלה