חתולת רחוב שאני מאכילה מסמנת טריטוריה

חתולת רחוב שאני מאכילה מסמנת טריטוריה

גרה ביחידת דיור, בשנים שאני גרה כאן נקשרתי לחתולה שהתרגלה שאני מאכילה משקה ובחורף אף נתתי לה לישון כאן, אחרי שסימנה טריטוריה על המיטה שלי הכנתי לה קרטון עם שמיכה בפנים ונתתי לה לישון בחוץ בלב כבד. תוך שבועיים קפצה בלי שארגיש למיטה שלי והשתינה שם.
כשאני כותבת סימנה, זה לא להשתין זה פשוט להשפריץ חומר כניראה עם הריח שלה, כי בחודשים האחרונים התרבו כאן החתולים והתחילו להגיע ולאכול מהאוכל שהייתי משאירה לה על מפתן הדלת. כניראה שזאת היתה טעות אבל אין לי נסיון קודם עם הדברים האלה.

בקיצור יש לה מקומות קבועים אותם היא מסמנת, והכי מבאס אותי זה שהיא מסמנת אצל בעלת הבית כל יומים אני שוטפת ומנקה בקצב שלה זה אמור להיות על בסיס יומיומי אבל אין לי כבר כוחות ועצבים, ואני נבהלת כשרואה שזה הגיע לבעלת הבית.

בעלת הבית התחילה לשבת בגינה, זה דבר חדש, כניראה שגם היא התחילה לסמן טריטוריה
ומשאירה את המאוורר פתוח אם זה עוזר אז ממש מעט.

בקיצור חפרתי כאן.

יש דרך למנוע את זה באופן טבעי. נדמה לי שהחתולה מבינה שזה מעצבן אותי אבל היא בשלה מסמנת והולכת המלעונה

dimitrygo

Active member
מנהל
האם היא מעוקרת? אם לא אז כדאי לעקר אותה למרות שלא בטוח

שזה יפתור את בעית הסימון.
&nbsp
איך את מנקה את האיזורם שהיא מסמנת? ריח אקונומיקה למשל יכול לגרום לה דוקא לסמן יותר.

Yukita

Active member
מנהל
אני תוהה אם מדובר במשהו שהתחיל מסימון

בעיקר כי קצת מוזר לשמוע על נקבה מסמנת טריטוריה בצורה כזו, בחוץ ובפנים. מאחר שעבר זמן וכנראה הרגלים התקבעו, קשה לי לומר - המקרה נשמע קצת משונה לטעמי- אבל האם יתכן שלפחות בהתחלה היה פה צד בריאותי?

lital10000

New member
נשמע לי כמו חתול

פגשתי זכרים שהיו עושים זאת, לא נקבות..

יש לה אוזן חתוכה, והיא חתולת רחוב, לא מבינה ככ בעניינים האלה

אמרו לי שהאוזן החתוכה זה סימן של העיריה שצדה את החתולות מעקרת ומחזירה חזרה לאותו המקום מהם נלקחו
עכשיו כשאני חושבת על זה אצלי רוב החתולים הן בעצם חתולות נקבות

יש מצב שלא הבנתי את התגובות, והעלו ספק בעניין ה''סימון'' או מה שהדבר המוזר הזה לא יהיה, יש לזה ריח לפעמים השפריצים האלה ורודיים-דמיים כאלה, אין לי ספק שהיא מסמנת. וברור לי שהיא חוששת בגלל שהחתולים התחילו להתקרב לאיזור, והיו אוכלים מהאוכל שהייתי משאירה לה על מפתן הדלת, הפסקתי עם זה ואני מאכילה אותה בבית, אוכלת ומבקשת מיד לצאת, או מתנחלת קצת ומתנקה.
וכן אני מנקה עם אקונומיקה, רציתי לחטא, אבל המלעונה חוזרת לסמן בדיוק באותם המקומות. לפעמים אני מניחה לזה, העיקר שלא תסמן בצד של בעלת הבית שלי, התעייפתי מהנקיונות ברמה יומית זה לא נגמר

Yukita

Active member
מנהל
סימון אוזן יכול להיות גם זכר מסורס

אבל לא זכר מסורס ולא נקבה מעוקרת נוטים לסמן.
&nbsp
כמו כן, ורוד-דמי זה לא סימון. זה יותר נשמע כמו בעיה בריאותית.
&nbsp
פלוס, ניקוי באקונומיקה בדרך כלל גורם להם לחזור בדיוק לאותו מקום, פחות או יותר כמו לשים שלט "כאן שירותים". מרכיב באקונומיקה הוא עם ריח כזה עבורם.

בעיה בריאותית שמסמנים באותן שלושה מקומות שונים?

פעם ראשונה שראיתי אותה ''משפריצה'' עם זנב רועד באחד המקומות
חשבתי שאני מדמיינת, הדלקתי את האור והסתכלתי מקרוב והבנתי שיש פה עניין שאני לא מבינה בו הרבה.
כניראה שמרוב שהיא משפריצה על בסיס יומי בכמה מקומות זה גורם למאמץ ולכן היא כבר פוצעת את עצמה.
מה לעשות במקום אקונומיקה, אני מנקה ושמה לפעמים שמן אטרי חשבתי שזה יעזור. לא ממש עוזר.

Yukita

Active member
מנהל
עמידה והרעדת זנב אכן מאפיינים סימון

בטוח שזו נקבה?
&nbsp
אפשרות אחרת היא שזה אכן סימון אך החתול/ה מאוד מאוד לחוצ/ה.
&nbsp
כדי שמסורס יתחיל בסימון אחרי שכבר סורס, צריך לחץ נפשי די גדול. קצת בעיה לייעץ מה לעשות, גם כי לא בטוח מה האבחון הנכון וגם כי כשחתול חי בחוץ, קשה לעשות משהו בקשר ללחץ. חתול בית - יותר קל לשנות דברים בנסיון לעזור לו להירגע.
&nbsp
נקיון - חומץ מהול במים מתאים יותר לשטיפת המקומות שסומנו, או אבקת כביסה ביו מהולה במים. אם החתול חוזר שוב ושוב לאותו מקום כבר תקופה ארוכה, זה כבר דפוס שהתקבע ולכן צריך לשים משהו, כמו עציץ גדול כבד או ריהוט, כדי לחסום גישה לזמן-מה, עד שההרגל יישבר.

לא בטוחה שזאת נקבה אבל מעדיפה להתייחס אליה בלשון נקבה

עכשיו היא התחילה לסמן ליד מתקן האוכל שלה בבית וזה עבר כל גבול
אני חושבת שאפסיק להאכיל אותה אני לא יודעת איך אחזיק מעמד עם זה
זה בלתי נסבל מבחינתי ואין לי דרך איך להרגיע

כל כך מצטערת שהרגלתי אותה לאכול רק אצלי

מכל הבחינות גם בגלל שהפכה תלותית. בעלת הבית שינתה את מיקום הארון שנהגה להשפריץ עליו לא בטוחה נראה לי שהיא עדיין מסמנת את המקום אבל בקטנה.
היא לא מפסיקה להכנס ולצאת להכנס ולצאת לבדוק אם יש לה כאן אוכל המקום לא בטוח לה בחודשיים האחרונים וזה מתסכל אין לי דרך להרגיע
אני עצמי בימים לא קלים
גירשתי אותה מקודם הלוואי ותמצא אלטרנטיבה אחרת, מידיי פעם שמים לחתולים אוכל בפינה אחרת ניסיתי להביא לה לשם אוכל היא לא אוכלת מפחדת מחתולים אחרים גם כשניסיתי להרחיק ולשם לא אוכל בחוץ כשרעבה אוכלת ומסיימת דיי מהר ורוצה להכנס לחצר שם מרגיש לה אולי יותר בטוח, זה קשה התעייפתי מהדבר הזה.

למעלה