אוכל רפואי לחתולה מבוגרת

Ornitr

New member
אוכל רפואי לחתולה מבוגרת

היי!
יש לי חתולה מהממת ומבוגרת בת 15, שלפני שנה בערך התגלו אצלה בעיות כליות.
מאז שגילינו עברתי לאוכל רפואי, הומלץ לי על Farmina - וט לייף - רנל (הירוק). מאז שהתחילה, המדדים מעט השתפרו...
הבעיה היא שהאוכל הזה חסר עכשיו אצל הספק, ואני צריכה לקנות לה אוכל חדש, המליצו לי בחום להתרחק מרויאל קנין/הילס ואני תוהה אם מישהו כאן מכיר את "טרו וט"?
הוא קצת יותר יקר אבל אם הוא איכותי כמו Farmina אז אין לי בעיה להשקיע, פשוט לא רוצה אוכל שיעשה לה רע...
תודה!

dimitrygo

Active member
מנהל
אני דווקא ממליץ לך על הילס. גם הנוסחאות של המזונות האלה די

דומות וגם החברה הזאת משקיעה חברה מחקר במזונות רפואיים שלה.

ארמורגם

New member
בכל מקרה למחלת כליות עדיף מזון רפואי רטוב מאשר יבש

חושבים שאחד הגורמים למחלה הוא מחסור מתמשך בנוזלים, וקושי של הכליות לפרק מזון יבש. גוף החתול בנוי להסתמך על הנוזלים הטבעיים במזון לצורך פירוקו בכליות. בתהליך ייצור מזון יבש, 90% מהנוזלים הטבעיים מוצאים ממנו, כך שהכליות צריכות להתאמץ כדי לפרק אותו. הטענה היא שעם השנים, הכליות מתעייפות ותפקודן נפגע.

Ornitr

New member
יש המלצה למזון רפואי רטוב ספציפי?

וכמה פעמים ביום להאכיל אותה?
היום האוכל שלה פשוט בקערה והיא אוכלת כמה שבא לה ומתי שבא לה...

ארמורגם

New member
תשובות

קודם כל לא אמרתי לקחת את האוכל היבש. אוכל יבש יכול וצריך להיות זמין כל הזמן. חתול כלייתי חייב לאכול אחרת המצב מתדרדר.

לגבי אוכל רטוב, כמה שהיא תסכים לאכול. פעמיים-שלוש ביום נשמע לי הגיוני, בנוסף לאוכל יבש זמין תמיד. שני סוגי המזון (היבש והרטוב) צריכים להיות רפואיים למחלת כליות.

לגבי המלצה על חברה, זאת שאלה שבלתי אפשרי לענות עליה. לפי הידוע לי, K/D של הילס הוא המזון הרפואי הראשון שיצא למחלת כליות, והוא גם היחיד שנבדק מחקרית והוכח כמאריך חיים בחתולים כלייתיים. את המחקר ביצעה חברת הילס עצמה, ולגבי איך הוא בוצע בפועל אין לנו מידע.

בעיקרון מזונות למחלת כליה דלים בחלבונים, ולכן מקריבים מסת שריר ואיברים נוספים לטובת האטת קצב התדרדרות הכליות. במילים אחרות, לבחור במזון רפואי זה לבחור ברע במיעוטו. הכליות ימשיכו להתדרדר, אך בתקווה בקצב איטי יותר, והחתול יאבד ממשקלו עקב איבוד מסת שריר. בסופו של דבר הוא עשוי למות מסיבות אחרות שאינן קשורות לכליות. במצב כזה אפשר להגיד שהטיפול במחלת הכליות "הצליח".

כדי להקשות עוד יותר את העניינים, ישנו מאמר דעה של וטרינרית שמתנגדת לכל מזון יבש בכלל ובמצב של מחלת כליות בפרט, גם (ו/או בעיקר) רפואי (קישור).

אני ממליץ לקרוא עוד מידע באתר המקיף: [URL]http://www.felinecrf.org[/URL]
ייקח לך מספר ימים או אפילו שבועות להשתלט על כל החומר, אך זה שווה את זה.
תתחילי בקפיצה ישירה לנושאים שמעניינים אותך ורלוונטיים לגביך.

נגהל

New member
היה לי חתול עם כשל כליות

שניזון מ-K/D של הילס.
גילינו את המחלה כשהיה בערך בן 14 ובעזרת האוכל הרפואי הצלחנו לעצור את העליה בקראטנין.
את האוכל הרטוב שלהם הוא לא אהב.
בסופו של דבר הוא נפטר בן כמעט 18 עם המחלה ולא בגלל המחלה (נוספה לו בעיית לב שהרגה אותו בסופו של דבר והזיקנה כמובן...).

למעלה