גור חתולים בן חודש וחצי

katanchikit

New member
גור חתולים בן חודש וחצי

שלום,
מצאתי גור חתולים בן כחודש וחצי במצב רע.
יש לו דלקת עיניים חריפה, נזלת ופצעים בפה. הוא קיבל טיפול רפואי (אנטיביוטיקה בזריקה ואינפוזיה) ועכשיו הוא אצלי באומנה.
הפעם האחרונה שטיפלתי בגור היתה מזמן... אז צריכה תזכורת.
ברור לי שהוא מסוגל לאכול לבד, הוא כבר בגיל המתאים, אבל בגלל המצב הרפואי שלו הוא לא אוכל. הוא גם לא מריח את האוכל וגם הפצעים שלו מפריעים לו לאכול.
אז התחלתי לתת לו מטרנה כי לא רואה פתרון אחר, נותנת לו כל 3-4 שעות. השאלה שלי היא, כמה טפטפות צריך לתת לו? אני כבר לא זוכרת, ואני חוששת שאני נותנת מעט מידי או הרבה מידי.
אשמח לייעוץ.
תודה

ארמורגם

New member
עוד רעיון

אפשר לתת לו מזון שנקרא I/D של חברת Hill's (קישור).
אפשר גם ללכת על A/D (קישור), אולם הוא יותר שומני וכנראה יגרום לשלשול.
מדובר במזונות טעימים במיוחד, ובהחלט ניתן לתת אותם בזמן התאוששות ממחלה.

Yukita

Active member
מנהל
אולי עדיף במקום טפטפות להשתמש בבקבוק?

שיינק. הכוונה כמובן לא לבקבוק של תינוקות אדם אלא לבקבוק המיועד לגורי חתולים. בדרך כלל צריך לחתוך קצת את הפטמה כדי שיעבור מספיק מזון, אבל אחרי שעושים את זה, היניקה קלה למדי. אפשר גם להציע לו במקביל אוכל רטוב (שיש לו ריח חזק ומרקם הרבה יותר מושך וקל לאכילה מהאוכל היבש, שמה לעשות - הוא יבש ולא כזה טעים). בקבוק מאפשר להציע כמות גדולה יותר.

הכמות היא בעקרון בהתאם למשקל, מאחר שמדובר בגיל קצת מאוחר יחסית אולי כדאי לך להתייעץ עם הוטרינר שלכם. כדאי בהחלט במצב כזה להציע כל מיני דברים טעימים, העיקר שיאכל: פסטרמה, טונה במים, אוכל יבש מרוכך במים פושרים, אוכל רטוב (שימורים לחתולים - יש כמה שבכמות נכונה יחסית למשקל מהווים "מזון מלא" והשאר הם רק "מזון משלים" - צריך לקרוא אם כתוב מלא או משלים על המוצר). אם יתפתה לאכול משהו שאינו מטרנה זה טוב כי ככל שיחלים ויתאושש יצטרך יותר אוכל המתאים לגילו.

katanchikit

New member
תודה, ניסיתי את כל זה

כנראה כואב לו והוא לא מסוגל עדיין.
ניסיתי גם להאכיל בבקבוק והוא מתנגד. עם טפטפת מצליח לי. אני רק לא יודעת אם אני נותנת כמות מתאימה.

Yukita

Active member
מנהל
בן כמה הוא בערך וכמה הוא שוקל?

כמות מטרנה זה בדרך כלל יחסית למשקל הגוף. עם יונקים צעירים צריך להזהר לא לתת יותר מדי אוכל, אבל עם גור שהוא בעצם כבר בגיל שמעבר לגמילה ואוכל ככה מטעמים רפואיים יתכן שאפשר פשוט להמשיך לתת לו עד שלא ירצה יותר. כאמור, בהחלט כדאי לתאם עמדות עם הוטרינר, שיגיד אם יש איזו בעיה עם האכלה עד שהגור יסרב לקבל עוד.

katanchikit

New member
הוא שוקל 450 גרם

קשה לי לדעת כמה הוא רוצה / לא רוצה, כי הוא אף פעם לא רוצה. מידי שלוש שעות אני מצליחה לטפטף לו שלוש-ארבע טפטפות, אני לא יודעת אם זה הרבה מידי או מעט מידי. הוא רוב הזמן רוצה לישון, קם רק פעם אחת מאז מצאתי אותו. לרוב ישן במנשא שלו עם הכרית החמה שאני שמה לו שם. אני אצלצל לוטרינר להתייעץ...

katanchikit

New member
הוטרינרית אומרת לטחון את האוכל הרטוב עם הרבה מים

ולנסות לטפטף את זה במזרק. אני אנסה
תודה!

Yukita

Active member
מנהל
דווחי איך הולך

הרבה בהצלחה - וכל הכבוד לך על המאמץ ועל ההירתמות!!!

katanchikit

New member
זה לא הצליח... אבל לשמחתי הרבה הוא פשוט התחיל לאכול

רגיל

מקווה שיתאושש במהרה.
הוטרינרים אומרים שאין הרבה סיכוי שיחזור לראות. אבל הבנתי שחתולים עיוורים מסתדרים נהדר, אז מקווה שאצליח למצוא לו בית חם.
ברגע שייראה קצת יותר בריא, חזק וחמוד, אפרסם אותו כאן. תודה!

Yukita

Active member
מנהל
נו, זו התוצאה הרצויה!

צריך רק לוודא שגם ישתה מספיק מים - ואם אינו שותה, אולי יהיה צורך לתת במזרק (אם הוא אוכל אוכל יבש אז חובה לשתות מים).
&nbsp
בקשר לעיוורון, זה נכון. לי יש בבית חתולה עיוורת והיא מסתדרת מצוין. בחוץ מסוכן מדי לעוורים, אבל בבית הם יכולים לתת אשליה טובה מאוד של התנהלות כאילו הם רואים.

למעלה