איך אני גורם לחתול שעושה קולות ייחום מחוץ לחלון שלי להתרחק ?

bluish raindrop

New member
איך אני גורם לחתול שעושה קולות ייחום מחוץ לחלון שלי להתרחק ?

הרעש הזה מחרפן אותי. אני מנחש שזה מיאו של ייחום וזה מאוד מרגיז

ארמורגם

New member
תסרס אותו

צור קשר עם עמותה שפועלת באיזור מגוריך כדי שיסייעו לך לסרס אותו.

דרורפפ

New member
לא נעים לומר... אך אני לא חושב שזו סיבה לסירוס

אם אנשים מחליטים לעקר/לסרס חתולים מסיבה כה שרירותית- "מיאו מאוד מרגיז"... מהו השלב הבא במידה וזה לא יפסיק את מטרד הרעש?

ומהו דינם של חתולים שעושים רעשים בזמן קרבות? לעניות דעתי מרגיזים הרבה יותר.

ארמורגם

New member
אין קשר

חתולי רחוב צריכים להיות מסורסים לטובתם האישית, למען בריאותם ואריכות חייהם.
אם על הדרך זה יביא להפסקת היללות, מה טוב.
בכלל לא משנה לי מה סיבת הסירוס, אפילו אם חייזרים הופיעו לך בחלום ואמרו לך לסרס זה בסדר מבחינתי.

דרורפפ

New member
אני חושב שזו חשיבה לא אחראית

אתה מציין שעבורך הסיבה שחתולי רחוב צריכים להיות מסורסים- היא טובתם האישית. אך אתה נותן זאת ככלי כדי לפתור בעיה אחרת לגמרי- "מיאו מאוד מרגיז".

אני חושב שהלגיטימציה לעשות שימוש בכלי הזה, כדי לפתור בעיה כה שרירותית, היא לא אחראית.

ארמורגם

New member
לא הבנת

קרא שוב את ההודעה הראשונה. החתול עושה קולות ייחום. חתול מסורס לא עושה קולות כאלה. לכן סירוס יפתור את הבעיה. מה לא אחראי בזה?

דרורפפ

New member
לצערי אני חושב שדווקא כן הבנתי

לצערי אני חושב שדווקא כן הבנתי,

אז דבר ראשון, ובמקרה- אחד החתולים בחצר שלי עושה קולות שמישהו מטעם עמותה מקומית פירש כקולות ייחום, אך הוא מסורס. אז או שקשה לזהות קולות ייחום- או שגם חתולים מסורסים עושים קולות דומים.

בכל מקרה, גם אם החתול אינו מסורס, וגם אם הקולות הם אכן קולות של ייחום, וגם אם הסירוס תטיב עם החתול הספציפי הזה, זה בלתי אחראי לתת לגיטימציה לעשות שימוש בכלי שכזה, כדי לפתור בעיה של רעש.

יכולתי למנות מספר דרכים 'חוקיות' כדי 'לטפל' בחתולי רחוב, ויכולתי גם למנות מספר דרכים נפוצות, אך שאינן חוקיות כדי 'לטפל' בחתולי רחוב, שלפי דעתי- אין שום הבדל מוסרי בין השימוש בכלי העיקור/סירוס כדי לפתור מטרד רעש, לבין השימוש בדרכים ה-"לא מוסריות" כדי לפתור מטרדים אחרים.

כמובן שאני לא אפרט את הדרכים הללו מאחר שאני חושב שזה לא אחראי לתת במה לדרכים הללו, בדיוק כפי שאני חושב שזה לא לגיטימי להציע שימוש בעיקור/סירוס ככלי להשתקת חתולים.

אנחנו יכולים ללמוד על הרוח שעומדת מאחורי תקנון הפורום- איסור על עצות כיצד ללכוד חתולים, לא בגלל שעצם הלכידה הוא דבר שלילי- לכידת חתול פצוע היא דבר חיובי. אותו דבר לגבי ציון מיקומים של חתולים, ציון מיקומים של פינות האכלה, עצות העלולות לפגוע בחתולים, מספרי טלפונים של לוכדים, וכו'.

ועל כן טרחתי לציין שאני חושב שזה לא אחראי לתת לגיטימציה לעשות שימוש בכלים כגון עיקור/סירוס, כדי להשתיק חתולים. אני אפילו לא חושב שזה עניין של "מדרון חלקלק"... מבחינתי השימוש בכלי הזה למטרה הזו- אינו מוסרי, לא פחות משימוש בכלים לא-מוסריים אחרים.

ארמורגם

New member
אני רוצה לרזות

האם נראה לך לגיטימי להשתמש בכלי שנקרא "פעילות גופנית" לצורך מטרה זו?
פעילות גופנית גם משפרת את הכושר הכללי, מעלה את מסת השריר, משפרת את השינה ואת הריכוז, ותורמת בעוד דרכים מלבד הרזיה.
האם בגלל שפעילות גופנית מעניקה הטבות נוספות - זה לא אחראי לעשות אותה רק לצורך הרזיה?
&nbsp
ההודעות שלך פילוסופיות בעיקרן. פותח השרשור ביקש פיתרון פרקטי לבעיה אקוטית. הפיתרון שניתן לו טוב לעוד דברים, ולכן הוא אפילו מומלץ יותר, לא פחות לשיטתך.

דרורפפ

New member
אני מעדיף להשאיר את הבמה פתוחה

אני מעדיף שלא לענות על השאלה, אני חושב שעדיף להשאיר את הבמה פתוחה- אולי מישהו אחר יבחר לענות על השאלה.

Yukita

Active member
מנהל
סירוס ועיקור

סירוס ועיקור הם בגדר פעולות רצויות כשמדובר בחתולים. מדוע?
&nbsp
1. הריבוי הטבעי של החתולים פועל לרעתם במידה כזו, שאם לא נעודד סירוס ועיקור יתגברו הקולות (שגם כך חזקים) הקוראים להשמדה ישירה.
&nbsp
2. כל צעד אחר ל"השתקת" חתול מיוחם יפעל לרעתו בצורה הרבה יותר בולטת ומובחנת מסירוס. גירוש מטריטוריה, פגיעה ישירה וכו' - כל אלו יזיקו לו, ואילו סירוס יאפשר לו להצשיך לחיות את חייו בטריטוריה שלו, ועוד ישפר את סיכוייו לתוחלת חיים ארוכה באיכות טובה.
&nbsp
ישנם מתנגדים לסירוס ועיקור. בדרך כלל מאחד מהטעמים הבאים:
&nbsp
1. דת - ישנן דרכים לפעול לסירוס ועיקור גם במסגרת ההלכתית, כך שאין טעם להתווכח על כך.
&nbsp
2. האנשה - טענה שסירוס ועיקור מפריעים לחתולים כפי שהיו מפריעים לבני אדם. טענה זו מתעלמת מההבדל במודעות, שהרי חתול אינו יושב ובוכה על איזשהו אבדן. במקרה הזה, התועלת הממשית עבורו רבה מכל נזק מדומיין. עם כל הכבוד לטיעונים פסאודו-מוסריים, הברירות האחרות כל כך הרבה יותר גרועות שאין טעם להתייחס לסירוס ועיקור חתולים כמו לסירוס ועיקור בני אדם. אלה אינם אלה וההשוואה אינה עובדת. הרוגז על "סירוס כשיטה להשתקה" הוא בגדר התעלמות ממצב החתולים ברחוב וקישור לרגשות פרטיים כבן אדם. אין בזה טעם.
&nbsp
&nbsp
כמובן, ישנן עמדות שונות ודיעות מגוונות בעניין, גם פה בפורום. במקרה הספציפי הזה, סירוס הוא אכן בגדר הצעה שעשויה לעזור, אם כי עדיף לו פותח השירשור היה מוכן לשים לב ולוודא שמתייחסים לחתול כראוי ומחזירים אותו לשטח לאחר מכן.
&nbsp

דרורפפ

New member
אם אפשר לבקש הבהרה לדבריך

1. האם את טוענת שמבחינתך, עיקור וסירוס חתולים זה כלי לגיטימי כדי להתמודד עם מטרד רעש כזה או אחר?

2. האם עמדתך היא כמנהלת בפורום?

אני חושב שמיותר לציין שאם התשובות עבור שתי השאלות הללו הן חיוביות- אפשר לראות בהודעה הזו כהודעתי האחרונה בפורום הזה.

Yukita

Active member
מנהל
ברור שאם אני מעלה פוסט לפורום

הרי העובדה שאני אחת משני המנהלים היא חלק מהעניין.
&nbsp
באשר ל"מטרד רעש כזה או אחר" - ברור שיש קשר בין הרעש לבין הפתרון המוצע. אתה מתעקש לחשוב שאין קשר. בהחלט יתכן בסבירות גבוהה שאלו יללות ייחום, ואז סירוס הוא תשובה שמקפלת בתוכה גם הרבה יתרונות נוספים לחתול. כפי שכבר כתבתי, פתרונות אחרים יכללו השמדה או גירוש - ואלו בודאות לא טובים עבור החתול.

המטרד היחיד שקיים הוא המטרד

שנקרא - בני האדם.
השאלה שצריכה להישאל זה מה החתולים צריכים לעשות עם מטרד של אלפי בני אדם
שמסתובבים סביבם בכל רגע נתון.
בני האדם הם המטרד האמיתי . ולא צריך להיות פרופסור בהווארד כדי להבין את זה.

ארמורגם

New member
מסכים עם יוקיטה

בורכנו במנהלים כמו יוקיטה ודימיטרי.
בפורום כלבים המנהלים התחלפו לאחרונה והפורום נהרס לדעתי.
יישר כוח!

למעלה