לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3446934,469 עוקבים אודות עסקים

פורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!
x
הודעה מהנהלת הפורום
העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף איבחון וטיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הפרטי/הקבוע ולהביא את החתול/ה לבדיקה.
נא לקרוא בקפידה את תקנון הפורום

אין לתת מינונים ועיצות לתרופות כולל חלוקת כדורי תילוע ואמפולות נגד פרעושים על גבי הפורום!
הצעות, רעיונות, ביקורות והערות יתקבלו בברכה, אך באמצעות תיבת המסרים בלבד!
המשך >>

לצפיה ב-'איך מטיסים חתול לארה"ב ?'
איך מטיסים חתול לארה"ב ?
<< ההודעה הנוכחית
16/11/2011 | 01:52
37
5086
שלום,

אנחנו משפחה עם 3 ילדים קטנים (תינוק עד ילד בן 7) וחתול אהוב בן 11.5 שאצלנו מאז שהוא גור.
אנו מתכננים מעבר לכמה שנים לארה"ב.

האם מישהו יכול לתרום מנסיונו או ממישהו שמכיר לגבי איך מטיסים חתול לארה"ב ? נהלים, איפה קונים כלוב ואיזה, אישורים דרושים ?
האם יותר כדאי לקחת אותו איתנו מההתחלה ? (כולל אפשרות שנצטרך לשהות במלון , הבנו שיש אפשרות ל - Pet Friendly Hotel)
האם עדיף להשאיר אותו אצל חבר/משפחה/פנסיון ואז לארגן הטסה אלינו כשנהיה מסודרים בביתנו החדש ?
האם יש סכנה בהטסת חתול כה מבוגר (למרות שאין לו ולא היתה לו אף פעם בעיה רפואית רצינית ) ?

תודה !
אמא לחוצה לפני מעבר לא פשוט ...

חתולים >>
לצפיה ב-'קודם, כל הכבוד שאתם לוקחים את הילד איתכם'
קודם, כל הכבוד שאתם לוקחים את הילד איתכם
16/11/2011 | 06:07
1
954
לצערי בשביל המון אנשים זה לא משהו שמובן מאליו.

מספר תשובות כמי שעשתה זאת לפני פחות מחצי שנה.
אבל לפני התשובות, האם כבר רכשתם כרטיסי טיסה? בעוד כמה זמן אתם מתכננים את המעבר?
לאיזו סטייט בארה"ב אתם עוברים?

ועכשיו קצת תשובות- אזהרה זה ארוך.
אני טסתי לארה"ב לבדי עם חמישה חתולים (בשני נגלות). בטיסה הראשונה טסתי עם שלושת הבוגרים שלי. מכיוון שחברות התעופה מרשות רק חתול בוגר אחד לאדם פיצי ולאקי נאלצו לטוס כל אחד בכלוב גדול ומרווח בתא המטען, בעוד אנה באה איתי בקבינה, בכלוב אטלס 20.
עניין דומה היה עם שני גורי האומנה שלי אחד נשלח לתא המטען, השנייה שעברה עיקור בדיוק שבוע לפני באה איתי בקבינה.

"האם מישהו יכול לתרום מנסיונו או ממישהו שמכיר לגבי איך מטיסים חתול לארה"ב ? נהלים, איפה קונים כלוב ואיזה, אישורים דרושים ?"

כעיקרון זה לא כזה בעיה, ברוב חברות התעופה המשקל המקסימלי כולל הכלוב הוא בין 6 ל-8 ק"ג. אני טסתי עם לופטהנזה הגרמנית ולא היו לי בעיות מיוחדות (מלבד בעיה אחת שאפשר לעקוף אותה בקלות).
מה שכן אני אוסיף שאני קניתי וטסתי במחלקת עסקים זאת מכיוון שידעתי (הגיון בריא כמובן) שיהיה יותר מקום מתחת לכיסא מקדימה במחלקת עסקים מאשר במחלקת התיירים, ומכיוון שלא רציתי להכניס את אנה לכלוב קטן ולא מספיק מרווח אז בשמחה הוספתי את ההפרש.

כאמור, אני טסתי לבד ללא ילדים קטנים. אם את חושבת שתהיו מסוגלים גם להיות עם הילדים וגם לשים עין על החתול במהלך הטיסה אז תקחו אותו איתכם, במידה ולא (ולמרות שאני שנאתי את המחשבה של זה) אולי יהיה עדיף לשלוח את החתול בתא המטען. זה כמובן גם מאד תלוי באופי של החתול.
למשל במקרה שלי אני בחרתי לקחת את אנה איתי בקבינה מכיוון שהיא מפחדת מזרים במיוחד כשהיא במקום לא מוכר מעבר לזה היא מאד חמקמקה- כלומר מאד קשה לתפוס אותה, ויש לה גם נטייה להיכנס לכוחים הכי קטנים וחשוכים שמשמה להוציא אותה זה סיוט. לכן אילו היא הייתה נוסעת בתא המטען במקום פיצי למשל, אני יודעת בוודאות, כשבלאונג' של הבע"ח בשדה בפרנקפורט כשהם פתחו את הכלובים להוציא את ארגזי החול ששמתי ללאקי ופיצי (נהלים של ארה"ב אני אגיע לזה תיכף) הגברת הייתה בורחת בתוך שנייה מהכלוב, ואחרי זה לכי תמצאי אותה.

מה שאני אומרת זה: שאם אתם יכולים קחו את החתול איתכם בקבינה, אם זה בעייתי אז אני ממליצה לטוס עם לופטהנזה הם באמת נהדרים בכל מה שקשור להטסת בע"ח. איתי הם היו פשוט נפלאים. בנגלה השנייה, מכיוון שידעתי למה לצפות, ואיך למנוע את הפתיחת כלובים שהייתה בטיסה הראשונה, הכל עבר חלק - מלבד העצבים המרוטים שלי אבל זה אני והאובר לחץ שלי בכל מקרה.

אגב, אני ממליצה בחום לבדוק את חברות התעופה הזרות ולטוס עם אחת מהן (כאמור אני טסתי עם לפוטהנזה והיה סבבה לגמרי, הצוות בקבינה היה פשוט מתוק מאד, ורוב הצוות קרקע כנ"ל), כל זאת במידה ואין לכם בעיה לעשות עצירה קצרה של מספר שעות (שלי הייתה בערך 4 שעות) במדינה אירופאית (בהתאם לעיר שאתם עוברים אליה), לא רק בגלל השירות לבע"ח אלא גם בגלל שברוב המקרים התור בחברות התעופה הזרות קצר יותר מאשר בדוכנים של אל-על. אלא אם אתם טסים עסקים או ראשונה ואז התור מתקצר אני הגעתי שעה וחצי כל פעם לפני הטיסה, ובשני המקרים כמעט ולא היו אנשים שעמדו בתור לכירטוס. אנשים עשו הכל בתיק-תק.

רק שתדעי, האדם שהבע"ח רשום על הכרטיס שלו לא יכול לעשות צ'ק-אין מוקדם, אלא רק בדלפק. ככה זה היה במקרה שלי, אבל! אני טסתי לבד, לפני שתחליטו על חברת תעופה תבדקו מה הנהלים שלהם לצ'ק-אין מוקדם עם בע"ח. האם זה רק למי שהבע"ח רשום על הכרטיס שלו או שמא זה לכל המשפחה שטסה.

קחי בחשבון שבכל חברות התעופה כשהחתול עולה איתך לקבינה הוא נכנס כתיק יד, כלומר אם לקחת את החתול אין לך אפשרות לקחת איתך עוד תיק, למרות שאני מודה: אני עליתי למטוס עם הכלוב, תיק גב של ג'נספורט שהיה בו המחשב שלי, ומזוודת טרולי קטנה, ולא עשו לי שום בעיות, אבל כאמור אני הייתי במחלקת עסקים אז כנראה שבגלל שיש פחות אנשים במחלקה הזו מאשר בתיירים פחות שינה להם כי הם ידעו שיהיה מקום באיחסון למעלה.

נהלים: כעיקרון, אין חוק פדרלי מוגדר בארה"ב לייבוא של חתולים וכלבים, מה שכן יש זה נהלים כלליים וחוקים שכל סטייט קובעת לעצמה.
אני בכל מקרה עשיתי הכל, רק כדאי להיות על הצד הבטוח:

חיסון מרובע שנעשה עד חצי שנה לפני הטיסה.
חיסון כלבת- אם זו הפעם הראשונה שהחתול התחסן הוא חייב להיות מחוסן לפחות 30 יום לפני הטיסה. לשמור את הטופס של העירייה.

אם יש לכם לפחות עוד חודש עד הטיסה אני ממליצה להתחיל בכל עניין החיסונים כבר עכשיו. להתחיל בכלבת, את הדחף למרובע אפשרי לעשות גם שבועיים לפני הטיסה.
שבב- החתול חייב להיות משובב, פשוט תעשו את זה בזמן החיסון כלבת. לא לשכוח להדביק את מספר השבב בפנקס חיסונים של החתול.

אני מניחה שהחתול מסורס, אבל אני ממליצה, במידה והוא לא, לעשות לו קיטום באוזן שיודיע שהוא עבר סירוס, רק בכדאי שיידעו, אם חס וחלילה משהו קורה.

כלוב: אז ככה- כמו שציינתי אנה וקייטי שטסו איתי בקבינה היו באטלס 20 של חברת פרפלסט. לאקי ופיצי כל אחד טס בכלוב אטלס 50, וקסיוס (שהיה רק בן 5 חודשים בספטמבר) טס בכלוב בגודל של אטלס 40.

את הכלובים של פרפלסט אפשר להשיג בכל חנות. האטלס 50 עולה משהו כמו 800 ש"ח, אטלס 20 עולה איזה 100 ש"ח.

יש אפשרות להשתמש בכלוב בד, אבל.. אני אישית לא הייתי לוקחת שום סיכון מכיוון שאם החתול נכנס ללחץ הוא עוד עלול לקרוע את הכלוב.
אבל למה העלתי את זה, כי כן שמעתי שיש כלובי בד עמידים, לפני שטסתי המליצו לי על הכלוב הזה: http://sleepypod.com/air, אבל בגלל שאין אותו בארץ ולא היה לי זמן (וגם המשלוח מהאתר שלהם יקר רצח) לחכות לו שיגיע וגם פחדתי שהוא לא יהיה עמיד כמו שמבטיחים אני טסתי עם האטלס הקשיח והאמין שלי.
אם תחליטי שאת רוצה לקחת אותו, במידה ולא תוכלו להשתמש כלוב קשיח מפעת חוסר מקום, את מוזמנת ליצור איתי קשר במסרים, אין לי בעיה להיות כתובת משלוח בארה"ב ואז לשלוח לך את זה לארץ (כשכיסוי כל העלויות הם עלייך כמובן).

במידה ותחליטו להטיס את החתול בתא המטען תגידי, ואני ארשום לך את כל הנוהל הטסת חתול בכלוב ענקי בתא המטען.

אישורים:
אז ככה- מלבד כל מה שכבר רשמתי למעלה לגבי החיסונים, העיקור, והשבב. את צריכה לא יותר מ-10 ימים עד יום לפני הטיסה, לגשת לוטרינר רשותי ולקבל תעודת איזור יציאה.
כאן:
http://www.vetserv.moag.gov.il/Vet/console/result_...
תוכלי למצוא את הקובץ של איזה וטרינרים רשותיים מוסמכים לתת את האישור. זה הקובץ וורד.
את צריכה לגשת עם החתול, פנקס החיסונים והאישור העירוני לחיסון כלבת. הוטרינר יבדוק את החתול ואם הכל תקין ינפיק לך את הטופס. זה עולה איזה 30 ש"ח בערך, אם אני זוכרת נכון.
המלצה קלה: הוטרינר ברמלה-לוד הם בד"כ הכי נחמדים אבל מה... המחשב שלהם משנות הצנע עובד לאט ונתקע, והם תמיד עמוסים, גם אם תגיעי בדיוק בפתיחה כבר יחכו שם לפחות עשרה אנשים, אם תצאי לפני שעת הסגירה (כי הם פתוחים רק איזה שעתיים שלוש בכל פעם) זה יהיה מזל משמיים. מה גם שלהם את צריכה לשלם מראש בטלפון במרכזייה המיוחדת או בדואר, הם לא מקבלים תשלום במקום.
לכן אם אפשרי לכי לוטרינר ברנות (על יד גדרה לא זוכרת את שם המקום המדויק), שם ריק כמעט ואף אחד לא מגיע לשם . הגעת, בד"כ תוך חצי שעה כבר תצאי משם עם הטופס (במידה והכל תקין). להם גם אפשר לשלם במקום, אני ממליצה להגיע עם מזומן שיהיה לך 30 ש"ח ועוד קצת כסף קטן.

חלק שני: המשך בהודעה הבאה כי כבר אין מקום
חתולים >>
לצפיה ב-'יפה ששכחתי: עוד סיבה למה לקחת'
יפה ששכחתי: עוד סיבה למה לקחת
16/11/2011 | 08:10
410
את הילד איתכם בקבינה אם אפשרי זה שמהרגע שאת נפרדת מהחתול בצ'ק-אין ועד הנחיתה ביעד הסופי את לא רואה את החתול, אלא אם יש מקרה חירום.
חתולים >>
לצפיה ב-'חלק שני:'
חלק שני:
16/11/2011 | 07:03
24
445
"האם יותר כדאי לקחת אותו איתנו מההתחלה ? (כולל אפשרות שנצטרך לשהות במלון , הבנו שיש אפשרות ל - Pet Friendly Hotel)"

שאלה בעייתית. אני לקחתי את החבר'ה שלי איתי בגלל שאמא שלי סירבה בתוקף שהם יישארו בבית, מה שגם גרם לכך שהייתי חייבת למצוא סידור זמני לשני גורי האומנה שהיו (ועדיין אצלי).
האם הייתי משאירה אותם זמנית מאחור אילו יכולתי? לא יודעת, מצד אחד יכול להיות שכן, כי זה פשוט קל יותר להסתובב בעיר ולחפש ולעשות את כל הסידורים הראשונים כשאת לא דואגת רצח לחתולים שהשארת בבית מלון.
מצד שני: בימים הראשונים אחרי שהגעתי, כשהוירוס שתפסתי במטוס החליט להודיע על בואו, והרגשתי פתאום הום-סיק, הנוכחות שלהם הייתה פשוט ברכה, הם נתנו לי כל כך הרבה כוח ואהבה, והכי חשוב הם התנהגו יפה אחד לשני- שזה נדיר במיוחד בין לאקי לפיצי- בחדר המלון היחסית קטן ששהינו בו, שנראה לי שאם הם לא היו איתי הייתי פשוט אורזת את הפקלאות ועושה אחורה פנה כבר בשבוע הראשון.

ככה שהאם לקחת אותו איתכם או לא, זה עניין אישי. מה שכן, ומה שאולי גם יעלה לכם הרבה יותר זול, זה לחפש דירות שמיועדות לתקופת מגורים זמנית. short term apartment renting, ללא מעט מבנייני הדירות הגדולים יש דירות שכאלו שמיועדות במיוחד למגורים זמניים בד"כ ללא יותר משישה חודשים, הדירות מגיעות מרוהטות לגמרי, עם הכל: מוצרי חשמל שונים, אביזרי מטבח, וכו' וכו' בחלקם גם אינטרנט וכבלים כלולים במחיר. זה פשוט רק להיכנס ולגור, ממש כמו מלון דירות. אני מצאתי שזה בהחלט יכול לצאת זול יותר ממלון. וברוב המקומות הללו בהחלט ירשו לכם להכניס חתול אחד לדירה, אבל תצטרכו להוסיף דמי ביטחון על החתול שכנראה לא תראו בחזרה (כשאני בדקתי בשבילי הסכום, בפרובידנס, נע באיזור ה-50 ל-100 דולר. סביר מאד להניח שזה משתנה ממקום למקום). במקרה שלי אני בסופו של דבר שהיתי בבית מלון מכיוון שהייתי עם שלושה חתולים וזה קצת יותר מקשה מחתול אחד.
אבל זו בהחלט אפשרות סבירה, לטווח הקצר-ארוך של המספר שבועות -חודשים ראשונים.

אם אתם נוסעים בעקבות רילוקישיין או (פוסט) דוקטורט אני ממליצה ליצור קשר עם האוניברסיטה או מי שבעבודה מתעסק בכל הרילוקישיין (תבדקו אם אין במקרה חברת רילוקישיין שעובדת עם מקום העבודה שלכם ובעצם עוזרת בכל התהליך), ותשאלו אותם מי אחראי אצלם לייעץ ולעזור במציאת מקום מגורים. אם מדובר באוניברסיטה בטוחה יש מישהו שאחראי על כל מה שקשור ל-housing ואותו אדם יוכל אולי לתת לכם שמות של מקומות שיכולים להתאים לכם גם מבחינת איזור (כלומר איך להימנע מהאיזורים הבעייתים של העיר שאליהם אתם עוברים), ואולי יוכל גם כבר להכין לכם מספר מקומות לראות.
אם זה דוקטורט או פוסט, אז לבדוק עם המנחה אם יש לו אולי שמות של מקומות או אולי הוא יודע להפנות אותכם לסטודנט באוניברסיטה שיוכל לעזור לכם ולייעץ לכם.

מעבר לזה: גוגל הוא חברכם הטוב. תקלידו temporary housing in XYXY (הכניסי העיר שאליה אתם עוברים).
אתר city-data.com הוא מקור מידע לא רע, פשוט תיכנסי לפורום של הסטייט שאליה את עוברת, אם כי חשוב לקחת את כל מה שהם אומרים לכם בעירבון מוגבל, כי כל אדם הוא שונה ואיזור שמתאים לאדם אחד לא יתאים לאדם אחר.
מבחינה של בנייני מגורים גדולים אתר rent.com הוא דווקא סבבה, לדעתי האישית.
האמת שאני כבר לא לגמרי זוכרת איך אני מצאתי שמות של בנייני מגורים, אני חושבת שהשתמשתי גם בגוגל מפס באתר של גוגל. יש לי מלא לינקים על המחשב, אבל אין לי כרגע זמן להתחיל לעבור על כולם וללקט את הטובים. ביום ראשון, כשיסתיים הסמסטר, תשלחי לי מסר ואני אעביר לך את רשימת הלינקים שיש לי.
עוד מקור מידע טוב זה קומונת ישראלים בארה"ב, אם כי רוב רובם של חברי הקומונה נמצאים באיזור הצפון-מזרחי של ארה"ב, אם כי יש גם כמה שפזורים באיזורים אחרים.

אם תחליטו בכל זאת שבא לכם על מלון שהוא חברותי לבע"ח, פשוט תרשמו בגוגל pet friendly hotels, אתם תקבלו לא מעט לינקים, פשוט תתחילו להיכנס לכל הלינקים ולעשות חיפושים, האמת שגם לזה יש לי כמה לינקים שיוכלו לשמש אותכם, ביום ראשון. עוד דבר, תבדקו את הרשתות הגדולות (מאריוט, "משהו" אין- שיש להם גם מלון דירות ואני מבטיחה שאני אזכר בשם עד יום ראשון, רשת הילטון וכו' וכו'. כל אלו בד"כ מרשים להכניס לפחות בע"ח אחד לחדר מלון).
בינתיים שני אתרים שתוכל להתחיל בהם לחפש שמות של מלונות בעיר שאליה אתם עוברים הם: booking.com ו-tripadvisor.com. אני לא ממליצה לעשות את ההזמנה מהם אלא רק ישירות דרך הבית מלון אחרי שוידאתם שאין בעיה עם החתול, אבל יש לעשות אפשרויות חיפוש מתקדם ולהכניס פרמטר של בע"ח בחיפוש, ולרשום מספר כוכבים ודברים אחרים שחשובים לכם. ככה שזה נהדר במובן הזה.

בחזרה לשאלה אם להשאיר או לא, זה מאד תלוי בכם ובאופי של החתול. אני שמחתי מאד שכן הבאתי מההתחלה את החבר'ה איתי, כי זה היה כאילו חתיכה קטנה מהבית איתי, לי זה היה חשוב כי אני הייתי לבד. אישית אני חושבת שכדאי לקחת אותו איתכם, אפילו אנה הפחדנית שלי, הסתגלה למגורים בחדר מלון, ויצאה מהארון אחרי יום יומיים. פיצי, שהוא חתול מאד נינוח וחברותי, הרגיש בבית כבר מהרגע הראשון, ולאקי, בדומה לאנה, היתה גם כן זקוקה לכמה ימים של הסתגלות. את המעבר לדירה הקבועה שבועיים אח"כ הם צלחו בלי שום בעיה, בהתחשב בכך שעברנו לגור עם שותפה שהם ראו רק פעם אחת לפני כן.
אם תחליטו לבינתיים להשאיר בארץ, אז במידה ויש אפשרות, אני ממליצה, אם זה אפשרי, להשאיר את החתול בבית ושחבר טוב או קרוב משפחה יעבור לגור מספר ימים או שבועות בדירה עד שתוכלו להביא את החתול אליכם. פנסיון אני ממליצה רק אם אתם יודעים במאה אחוז שייקח לכם לפחות חודש עד שתתמקמו ברמה שתוכלו לקרוא לחתול.

אם תחליטו לקחת תגידי לי, אני אשלח לך לינקים של מספר אתרים שמוכרים מזון ומוצרים לבע"ח ככה שתוכלו לרכוש את מה שצריך מראש ושזה יחכה לכם בחדר מלון או בדירה הזמנית. אם תקחו אותו איתכם, תקני מראש בארץ שק קטן של האוכל הקבוע שלו, או שתשימי כמות אוכל שתספיק לך לשבועיים בשקית סגורה (השקיות ריץ'-רץ הללו) אבל שקופה ככה שניתן לראות מה יש בשקית. אל תביאי אוכל לחתולים (רטוב לא היבש) שלא נאטם בארה"ב, גדולים הסיכויים שהם יקחו לך את זה בכניסה. עד היום אין לי מושג איך היא בשני הפעצים הם נתנו לי להכניס את האוכל היבש, בהתחשב בכך שהאוכל של החתולים שלי הגיע מקנדה, ואמרתי לה שמדובר במזון שלא יוצר בארה"ב. אבל כעיקרון החוק אומר שאם זה לא אטום לגמרי, ואם מדובר במוצרי מזון כמו הקופסאות שימורים, אם זה לא נאטם בארה"ב הם חייבים להחרים את זה בכניסה.

חלק שלישי:
האם זה מסוכן? אני לא יודעת להגיד לך. אני הטסתי חתולה ששקלה 9.5 ק"ג והיא בת 6, שנינו- בעיקר אני- חששנו שהיא עוד תקבל דום לב בטיסה. ומעבר להשמנת יתר החתולה בריאה לחלוטין.
אם את ממש חוששת, אני הייתי ממליצה לעשות בדיקת דם מלאה, ככה שתדעו בדיוק מה מצבו הבריאותי.

אני חושבת שזה הכל
אם יש עוד שאלות אל תהססי לשאול.
אני חוזרת ללמוד למבחן שיש לי מחר, טב טכנית כבר היום כבר אחרי חצות פה .
חתולים >>
לצפיה ב-'את... כן את... מ ד ה י מה !!!!!'
את... כן את... מ ד ה י מה !!!!!
16/11/2011 | 07:39
13
169
לצפיה ב-'אני? , ממש לא '
אני? , ממש לא
16/11/2011 | 08:06
12
185
רק שמחה לחלוק, במיוחד מאושרת עד הגג סוף סוך לראות הודעת מעבר לחו"ל שבה לא מוותרים על הילד על ארבע, אלא מחפשים דרכים להקל עליו את המעבר.
ההודעה שלה עשתה לי את השבוע
חתולים >>
לצפיה ב-'ןהתגובה שלך....'
ןהתגובה שלך....
16/11/2011 | 09:59
2
197
עשתה לי את השבוע.
תגובה עניינית. מקצועית. מנסיון אישי. והכי חשוב מפורטת ומעודדת לעשות צעד שכזה

לדעתי שווה טאגליין....
חתולים >>
לצפיה ב-'אוי לא, ממש לא לטאגליין!'
אוי לא, ממש לא לטאגליין!
17/11/2011 | 02:25
156
ההסבר מפורט אבל מסודר בצורה כל כך לא טובה. ואפשר לכתוב את זה הרבה יותר טוב ומסודר, ככה שזה יהיה קל להבנה ולא סתם ג'יבריש אחד ענקי ומורחב שצריך לנבור בו עמוקות כדאי להגיע לפואנטה.

הבטחתי בזמנו, ממש בשבועות שאחרי המעבר, שאני אכתוב את כל הפרטים של המעבר איתם כמו שצריך ובצורה מסודרת, וזה יקרה אני אעשה את זה. פשוט עוד לא היה לי הזמן לזה, וכנראה שגם לא יהיה לי עד חופשת החורף בדצמבר-ינואר.
חתולים >>
לצפיה ב-'בוצע'
בוצע
17/11/2011 | 14:15
75
לצפיה ב-'קראתי בעיון , דימינתי לעצמי את הטיסה הבאה שלי'
קראתי בעיון , דימינתי לעצמי את הטיסה הבאה שלי
16/11/2011 | 13:52
1
185
עם כל החבורה   טוב לא את כולם
כל הכבוד לך ! לטוס פעמיים בגלל החתולים ?
לכמה זמן נסעת או שאת משתקעת שם .....

אני זוכרת אישה שטסה עם 3 חתולים ו2 ילדים ואחת החתולים ברח לה מהכלוב בשדה התעופה עד שתפסה אותו ... איך באמת זה קורה ?

עוד סיפור , אישה שהימצא ממני חתולה , הייתה טסה לפחות פעם בשנה לארה"ב ,לקחה אותה איתה והחתולה ברחה מהכלוב במחלקה ...עד שנתפסה בעזרת סנדוויץ עם טונה..חחחח

אוייי חתולים , חתולים .
חתולים >>
לצפיה ב-'וואל...'
וואל...
17/11/2011 | 01:31
139
הטיסה הראשונה באוגוסט הייתה המעבר עצמו, שכמו שציינתי לקחתי את שלושת הבוגרים האישיים שלי איתי.
בטיסה השנייה, שהייתה באמצע ספטמבר, חזרתי לארץ כי אחותי התחתנה, אז על הדרך בחזור לארה"ב לקחתי את שני גורי האומנה איתי. אילו לא הייתי חוזרת לארץ בשביל החתונה, סביר להניח ששני הקטנים היו באים איתי כבר בנגלה הראשונה, או שהייתי דואגת לאחותי לכרטיס טיסה באיזהשהוא שלב שתביא אותם איתה.

וטוב, דיי! לא צריך לעשות לי (או לחתול בשחקים) התקפות לב. עם המזל שלי עוד שנתיים שלוש יכול להיות שנחזור לארץ רק עכשיו סוף סוף התחלתי להירגע כמו שצריך מכל הטיסות הללו.

ואיך קורה שהחתול בורח? בקלות. אם לא דואגים לסגור היטב את הכלוב זה יכול לקרות. החבר'ה שהלכו בתא המטען, באטלס שלהם עשיתי חורים וסגרתי עם אזיקונים, בכל חור אפשרי. החבר'ה שבאו איתי בקבינה פשוט היו איתי כל הזמן, לא פתחתי את הכלוב סתם ככה, וכשפתחתי בשביל לשים קצת מים מדי פעם או אוכל דאגתי לעשות צוהר קטן ביותר. אל תשכחי שיש לי לא מעט ניסיון עם חתולים וכלובים.
חתולים >>
לצפיה ב-'סחטיין על התגובה המושקעת!'
סחטיין על התגובה המושקעת!
16/11/2011 | 21:49
6
101
ויש לי שאלה...
הרבה פעמים אני רואה מודעות של חתול/כלב למסירה בגלל נסיעה לחו"ל.
ממה שאת מתארת זה נשמע כמו קצת כאב ראש מבחינת ההסדר עם הרשויות, אבל לא הרבה יותר מלהסדיר ויזה לדוגמא
אז למה כל כך הרבה אנשים משאירים מאחור?
חתולים >>
לצפיה ב-'האמת ההסדר מול הרשויות היה'
האמת ההסדר מול הרשויות היה
17/11/2011 | 01:36
2
192
החלק הכי קל בכל המעבר שלי!
רק להגיע עם החתול והטפסים הנכונים לוטרינר הרשותי שנותן אישור וזהו. בשיא הרצינות זה היה החלק הכי קל בכל המעבר שלי.

למה אנשים משאירים מאחור? כי בשביל רוב האנשים החתול הוא לא בן משפחה. או יותר נכון הוא בן משפחה אבל לא במלוא מובן המילה. לא כמו שאני מחשיבה אותם כבני משפחה, או ביתר דיוק: הילדים שלי.
מההתנהגות של אמא שלי חונכתי שבשביל הילד שלך הולכים עד סוף העולם ובחזרה כדאי לדאוג לו. ככה שמבחינתי ברגע שבחרתי לנסוע וללמוד בחו"ל לא היה שום ספק שהחתולים באים איתי. אני והם זה עיסקת חבילה.
חתולים >>
לצפיה ב-'ויש לי שאלה קטנה'
ויש לי שאלה קטנה
17/11/2011 | 10:24
1
155
אם החתול/כלב מחוסנים בכל החיסונים הדרושים כולל האישורים כמובן, האם עדין צריך תקופת הסגר?
לא שאני מתכננת איזו נסיעה אבל יהיה נחמד לדעת.

חתולים >>
לצפיה ב-'ממה שידוע לי רק במדינת הוואי יש'
ממה שידוע לי רק במדינת הוואי יש
17/11/2011 | 17:59
128
תקופת הסגר לבע"ח, מכיוון שמדובר על אי, בשאר המדינות של ארה"ב, כאמור ממה שידוע לי, אין תקופת הסגר.
אבל הכי עדיף לבדוק את מי שאחראי על ייבוא בע"ח במדינה שאליה עוברים, ליצור קשר עם הוטרינר המדינתי ולשאול שאלות, אולי תחת הבדיקות המתאימות הם נותנים איזהשהוא מרחב תמרון.
חתולים >>
לצפיה ב-'כי יותר קל לנטוש'
כי יותר קל לנטוש
17/11/2011 | 02:23
1
73
לצפיה ב-'יותר בסיסי: נתחיל מזה שהם לא בני אדם.'
יותר בסיסי: נתחיל מזה שהם לא בני אדם.
17/11/2011 | 10:50
65
לצפיה ב-'אסור להסיק מסקנות סתם.'
אסור להסיק מסקנות סתם.
17/11/2011 | 14:44
85
לי היו שני חתולים, וטסנו לחו"ל כאמור משפחה עם 4 ילדים הקטן תינוק בן 3 שבועות, עברנו לגור שם לשנה והיו לנו מיליון מזוודות, ולהתעסק עם 2 חתולים היה פשוט כבד מדי- גם מבחינת עומס פיסי וגם כלכלית.

חיפשנו בית ולא מצאנו, בסוף האנשים שהשכרנו להם את הבית שלנו קיבלו את החתולה בשמחה והיא והכלבה שלהם היו חברות ממש טובות.
חתולים >>
לצפיה ב-'טוב אז ...'
טוב אז ...
16/11/2011 | 10:34
7
170
קודם כל תודה על ההשקעה !

אבל ... אנחנו עם 3 ילדים , אחד מהם תינוק, כך שאני מעדיפה לעשות כמה שיותר "OUTSOURCING" למשימה הזו כי אם יהיה משבר בעניין החתול בשדה התעופה , והתינוק ירצה לינוק, והילדה תהיה עייפה, והילד יצטרך לשירותים, אז אני חושבת שאני פשוט אקפוץ מהחלון !!!
אז נכון, בעלי וחמותי יהיו איתי, אבל החתול מעניין להם ת... (סליחה, אבל המשפחה שלי משני הצדדים ממש לא חובבי בע"ח ...)

חוץ מזה כנראה שנצטרך לטוס בקונטיננטל (בגלל הנקודות) , אבל זה דווקא טוב, כי נוכל לטוס לניו-יורק ואז להמשיך ברכב לבוסטון , מה שיחסוך קונקשן.
לגבי מלון - אין לנו כל כך בחירה כי החברה של בעלי עובדת עם מלון מסוים (עוד לא ביררתי FRIENDLY או לא ).
ננסה לסגור על בית מושכר לפני - אבל לא בטוח שנספיק

הקיצור האופציה של להטיס אחרי שנסתדר שם מתחילה למצוא חן בעיני ... יש טיפים ?

ועוד שאלה - חיסון הכלבת שקיבלתי מהוטרינר, לא מהעירייה. מה עושים במקרה הזה ?
חתולים >>
לצפיה ב-'האם מישהו שמע על www.petstravel.org.il ?'
האם מישהו שמע על www.petstravel.org.il ?
16/11/2011 | 11:06
5
205
המלצות ?
חתולים >>
לצפיה ב-'http://www.terminal4pets.com/'
http://www.terminal4pets.com/
16/11/2011 | 21:51
4
186
לצפיה ב-'ממש לא ממליצה עליהם.'
ממש לא ממליצה עליהם.
17/11/2011 | 02:22
3
129
לצפיה ב-'למה? מה הסיבה?'
למה? מה הסיבה?
17/11/2011 | 09:15
2
77
לצפיה ב-'ניסיון רע מאוד איתם'
ניסיון רע מאוד איתם
17/11/2011 | 11:59
1
179
גם שלי וגם של מכר שלי.
חתולים >>
לצפיה ב-'הם לא מושלמים, אבל הם כן'
הם לא מושלמים, אבל הם כן
17/11/2011 | 18:06
174
עזרו לי המון. מה שכן... אני גם עשיתי לפני ששכרתי אותם המון עבודת רגליים, ככה שהיו המון דברים שהם אמרו לי לעשות שאני כבר ידעתי מראש.
אבל מבחינתי למרות המינוסים הכסף היה שווה את זה. כשאתה עובר לגמרי לבד למדינה אחרת עם כל הפקלאות שלך ואתה לוקח איתה מספר מרובה של חתולים, לפעמים השקט הנפשי שהשכירה שלהם מביאה שווה מיליונים.
חתולים >>
לצפיה ב-'כל הכבוד, נהניתי לקרוא תשובה מדהימה'
כל הכבוד, נהניתי לקרוא תשובה מדהימה
16/11/2011 | 22:57
1
94
אפילו שאני לא אצטרך את זה, היה מאוד מאוד מעניין. מדהים אותי שאת יודעת כל פרט וזוכרת כל דבר ויודעת להסביר הכל בסבלנות ובבהירות . מדהים אותי איך אפשר לעבור למדינה אחרת עם 5 חתולים (אני לא הייתי מסוגלת לעבור לעיר אחרת בארץ עם חתול אחד) . איזו מסירות נפש.
חתולים >>
לצפיה ב-'אני זוכרת כל פרט מהסיבה היחידה'
אני זוכרת כל פרט מהסיבה היחידה
17/11/2011 | 02:20
122
שכשהעצבים שלך היו מרוטים ומתוחים כמו ששלי היו במהלך כל התהליך הזה כל פרט קטן נחקק לך בזיכרון.

ואפשרי בהחלט, רק קחי בחשבון שזה מוריד לך בערך עשר שנים מהחיים, עלול לגרום לאולקוס (אם את סטרספולית כמוני)- למזלי זה לא קרה, ויש סיכוי לא קטן שזה יגרום לשיער הלבן לצאת כמה, עשור, שנים מוקדם יותר.

יש לי הרגשה שהמחלה שהייתה לי בימים אחרי הנחיתה, קרתה בחלקה בגלל כל הלחץ שהייתי בו שמא משהו יקרה לחתולים בטיסה.
חתולים >>
לצפיה ב-'זה מזכיר לי...'
זה מזכיר לי...
17/11/2011 | 11:01
1
113
כשעברנו לפריז לפני 11 שנים, 4 נפשות + 4 חתולים, כל אחד קיבל חתול לדרך. הגענו לשדה תעופה כל החבורה רק בשביל לגלות שהטיסה שלנו נדחתה ליום אח"כ!
מה עושים? הולכים למלון בתל אביב, כן כן עם החתולים (הם היו ממש בסדר ונתנו לנו להכניס אותם!). אז יש אפשרות למצוא מלונות כאלה!

החתולים האלה אגב גם המשיכו לאנגליה... חתולים נוודים יש לנו

(אבל זה רק מראה שאפשר לקחת את הקטנים האלה פחות או יותר לכל מקום אם רק רוצים )
חתולים >>
לצפיה ב-'אופס'
אופס
17/11/2011 | 11:19
53
לצפיה ב-'שלום לאמא הלחוצה אבל מקסימה!'
שלום לאמא הלחוצה אבל מקסימה!
17/11/2011 | 14:27
7
204
היי!
אני לקחתי לארה"ב חתול בן 10, גרנו שם שנה.
רק כדי להרגיע אותך- גם אנחנו ארזנו את כל פקלאותינו (בית גדול מפוצץ בפקלאותינו, חח) כולל שני הורים, 4 ילדים בהם תינוק בן 3 שבועות (!!!!!!) וחתול.

כמה טיפים מניסיוני:
כרטיס טיסה לחתול רצוי לקנות ביחד עם כל כרטיסי הטיסה של המשפחה. אנחנו חשבנו שיש מקום בלתי מוגבל לחתולים במטוס אבל מסתבר שהטיסה מוגבלת ל2-4 חתולים למטוס.
אנחנו טסנו עם דלתא בהלוך וטיסת המשך פנים עם קונטיננטל (ת"א-פילדלפיה-אורגון).
********חשוב מאוד********* הטראומה של הטיסה ללא ספק היא גודל הכלוב. מפאת גילו ורגשנותו של החתול, לא הסכמתי בשום אופן לשנע אותו בבטן המטוס (נתקלתי באינטרנט בכמה סיפורי זוועה בעניין הזה... ) וקנינו כרטיס לחתול איתי בקבינת הנוסעים. נאמר בקניית הכרטיס שהכלוב צריך להכנס בדיוק מתחת לכיסא שממול.
קנינו כלוב רגיל (כלוב הטסה עולה מלא כסף והתקמצנו).
בעודנו עולים למטוס עם התיקים המזוודות התינוק החתול וכל השאר... קופצת הדיילת ואומרת- אסור עם כלוב כזה. הוא לא נכנס מתחת לכיסא. אתם לא יכולים לעלות לטיסה.
כמעט חטפתי שבץ, אמרתי להוריי אני לא טסה בלי החתול שכחו מזה. בסוף הסכימו לשים אותו במאחורה של הביזנס קלאס והוא היה כזה נסיך ובכלל לא יילל, אבל היה אסור לי לבקר אותו במש כל 14 שעות הטיסה והוא באמת היה אומלל.
בדרך חזרה ארצה קנינו כלוב הטסה שהוא כלוב אכזרי ביותר (גובהו בערך 20 ס"מ.... ) אבל עדיף על הטראומה הזאת. וגם, בטיסה הזאת טשטשנו אותו קצת ככה שהוא לא היה כזה מסכני.
מסקנה שורה תחתונה- לא להתקמצן ולקנות כלוב הטסה !!!!!!!!!
חתולים >>
לצפיה ב-'המשך'
המשך
17/11/2011 | 14:41
5
164
אישורים בירוקרטיים זה די פשוט, ותכלס גם אף אחד לא בודק את זה לא בהמראה ולא בנחיתה.

כדאי לכסות את כל פתחי ההצצה של הכלוב בסדין או משהו כזה, ולשים בפנים משהו עם ריח מוכר, זה מטשטש את הטראומה. ובכל מקרה לכתוב על הכלוב שם מספר טל' וכתובת בארץ ובחו"ל.

בנוגע למלון ידידותי- אנחנו היינו במלון של רשת מאריוט קורטיארד במשך שבוע לפני שנכנסנו לבית שלנו, הם לא מרשים כלבים אבל לא היה כתוב שם על חתולים אז התגנבנו פנימה והחתוליק נורא נהנה להימרח על הפוך של המיטות במלון. הוא היה ילד טוב.

כדי לאפשר לו לפרוק עצמות בזמן הטיסה הארוכה שארכה סה"כ כולל הכל כמעט 24 שעות, קניתי לו רצועת הולכה כזאת עם רתמה כמו של כלבים קטנים והרגלתי אותו ללכת איתה (זה היה נורא מצחיק) ככה יכולתי מדי פעם לתת לו לצאת מהכלוב בלי לפחד שיברח. במשך כל החודש הראשון הוא עדיין היה עם הרתמה והרצועה, זה גרם לו לחשוב שזה חלק מהגוף שלו והוא ליקק את זה וזה עשה לו קצת קרחות (אח"כ החלימו...) אבל אני לא יכולה לספור כמה פעמים הוא כמעט ברח ומישהו מבני הבית הניח רגל על הרצועה שהשתרכה אחריו ועצר אותו ... היה שווה כל שקל הרצועה הזאת. ככה עשינו לו "סיור מבוקר" מסביב לבית לפני שנתנו לו לצאת בחופשיות החוצה.

איפה שאנחנו גרנו בארה"ב חתולים זה ממש לא נפוץ, והשכנים הרימו עלינו איזה גבה או שתיים. אבל בגלל החתול החתיך הם הורידו אותה ממש מהר.

עוד מילה על כרטיס טיסה לחתול- בטיסה בחזרה לארץ קנינו 6 כרטיסים ורק אחרי שבוע נזכרנו כרטיס טיסה לחתול- וכבר לא היה מקום. לכן אני (האמא של החתול) טסתי במיוחד בגללו בטיסה אחרת, לבד עם כל הפקלאות והחתול. הטיסה הזאת עברה בשלום אבל זה לא היה פשוט בשבילי כילדה בת 16 וחצי לטוס לבד בטיסה כזאת מורכבת ועוד עם חתול.

בקיצור- מאחלת טונות בהצלחה.
אם יש שאלות תמיד מוזמנת ליצור קשר ואפילו להתקשר- שלחי מסר :)
חתולים >>
לצפיה ב-'החתול והכלוב'
החתול והכלוב
17/11/2011 | 14:52
4
205
אורלנדו שלי ז"ל 3>
חתולים >>
לצפיה ב-'החתול והפוך'
החתול והפוך
17/11/2011 | 14:54
3
177
אפשר לראות את הרתמה שהייתה צמודה אליו 24\7...
ואם מתאמצים אפשר לראות אותי שם מתחת !! חחח
חתולים >>
לצפיה ב-'החתול והפקלאות....'
החתול והפקלאות....
17/11/2011 | 14:55
2
158
אלו הם 7 תיקי גופה עצומים שהכילו את כל הדברים שלנו למשך חודש עד שהמכולה שהכילה את כל השאר הגיעה.
חתולים >>
לצפיה ב-'התינוק :D'
התינוק :D
17/11/2011 | 15:12
1
147
משעשע, בדרך כלל שמים פה תמונות של חתולים אוכלים מבקבוק. פה החתול אכל בשר והתינוק אכל מבקבוק D:

(אגב היום התינוק בן 5 וכשהוא הולך לחברים הדבר הראשון שהוא שואל זה איפה החתול שלהם).
חתולים >>
לצפיה ב-'ולבסוף החתול'
ולבסוף החתול
17/11/2011 | 15:13
163
על הכיסא האהוב עליו בבית החדש, כבר בלי רתמה.

מתגעגעת אלייך חתול יפה שלי. 3>
חתולים >>
לצפיה ב-'ולא לטשטש!! לעולם לא לטשטש'
ולא לטשטש!! לעולם לא לטשטש
17/11/2011 | 18:12
324
יש סכנה מוחשית מאד בטשטוש החתול.

ובדיוק מהסיבה שציינת, גודל הכלוב, בחרתי לרכוש כרטיס במחלקת עסקים, בשביל שלכל אחת מהחתולות שבאו איתי יהיה כמה שיותר מקום. אבל אני מודעת לכך שלא כולם מסוגלים לעשות את זה, וגם אני בקושי יכולתי לעשות זאת.
חתולים >>

הודעות אחרונות

17:34 | 17.08.19 alla5913
11:00 | 15.08.19 אורחים בפורום
22:23 | 14.08.19 שגית1975
07:41 | 14.08.19 אורחים בפורום
11:14 | 11.08.19 אורחים בפורום
07:26 | 11.08.19 אורחים בפורום
21:09 | 10.08.19 golanzikri
18:36 | 09.08.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ