חול שנשטף באסלה ואילוף חתולים לשימוש בשירותים

Sharon G

New member
חול שנשטף באסלה ואילוף חתולים לשימוש בשירותים

אני שוקלת לנסות ללמד את החתול (3 וחצי חודשים) לעשות את צרכיו באסלה. (למען הסר ספק: אם לא ירצה, לא נורא, אבל נראה לי ששנינו נעדיף לא למות מקור בגלל שדלת המרפסת נשארה פתוחה, והשירותים/מטבח קטנים יחסית). עולה השאלה, מאחר שהכלי שיוצב בתוך מושב האסלה, יכלול חור הולך וגדל בתחתיתו - האם ניתן לרכוש בארץ חול חתולים שאינו מתגבש, אלא נשטף באסלה? מן הסתם אני אאלץ לנקות שם באובססיביות על מנת שאוכל להשתמש בעצמי באסלה הזו, אבל לטובת מה שייפול לתוך האסלה, נראה לי שמוטב להשתמש במשהו שלא יסתום לי את הצנרת. טיפים? רעיונות?

לא הבנתי מה הכוונה

את רוצה שהוא יעשה צרכים באסלה או שאת רוצה לשים את הארגז שלו על האסלה? לי זה נשמע לא נוח אבל לא תפסידי מלנסות רק מי יוריד את המים שאת לא בבית?

מה עם דלת חתולים למרפסת?

בעבר (ויתכן שעדיין) מכרו חול תירס שנועד להישטף באסלה, אך במקביל פורסמו בקשות להימנע משטיפת צרכים של חתולים לאסלה - אם אני זוכרת נכון - כדי שהצואה שלהם שעלולה להדביק יונקים ובהם דולפינים בטוקסופלסמה לא תישטף לים. חוץ מזה - הטבע של החתול הוא לחפור בחול, לעשות ולכסות - למה לנסות ולשנות משהו בסיסי כזה?

Sharon G

New member
הדירה שכורה

ולכן אין לי אפשרות להתקין דלת חתולים במרפסת. (דולפינים כן, וכל החיות שמסתובבות בטעות באזור המזבלות השונות ו/או הומלסים שמחטטים בפחי אשפה לא? סדר עדיפויות מעניין יש לך)

ארגז חול במרפסת, בחורף../images/Emo186.gif

הי שרון, ממליצה מאד להמנע מויתור על ארגז החול! למען החתול 1) חתול העושה אצ צרכיו מקיים רצף של התנהגויות טבעיות וחשובות לםני שהוא "מבצע הפקדה" נוזלית או מוצקה: החתול מתקרב לארגז החול, מרחרח לעיתים, מגרד בחול פה ושם ומייצר לעצמו שקע בחול ל"הפקדה", ולאחר ביצוע הפעולה - הוא בד"כ גם מכסה אותה בחול. כל הדברים האלו קשורים לתחושת הביטחון של החתול בסביבתו (הוא יכול להריח אם חתול אחר עשה שימוש במתקן קודם או אם המקום נקי דיו לשימושו , בתנועות המקדימות ישנה גם התקוננות פיזיולוגית לתנועות מעיים, בבחירת הנקודה הוא מפעיל שיקולים טריטוריאליים בתקשורת חתולית (כאמצעי הרתעה מפני פולשים אפשריים לטריטוריה), ובפעולת החפירה והכיסוי בחול מבטיח החתול את בטחונו בכך שלא מותיר אחריו סימנים מאד בולטים לנוכחותו עבור טורף פוטנציאלי תיאורתי. כל אלה חלקים של התנהגות טבעית שמבטיחה את השרדותו ולכן ההתנהגות אינסטינקטיבית ונחוצה לחתול לרווחתו הנפשית. שימוש באסלה אינו מאפשר אף אחת מפעולות אלו (חוץ מה"הפקדה" עצמה - ללא כל האלמנטים הסימבוליים שלה). 2) היות וחתול מרגיש פגיע בעת עשיית הצרכים שלו, הוא זקוק לתחושה של שליטה ויציבות בעת שהוא "עוסק במלאכה"... אקרובטיקה על שפת האסלה רחוקה מאוד מלהיות מצב המספק תחושות אלו. 3) אפרופו יציבות: כל נפילה לאסלה - אם בתהליך הלימוד ואם לאחר שהחתול אולף לעשות צרכים באסלה - תהיה חוויה טראומטית שלא נדבר על הלחץ של גור שפתאום נופל לאסלה ואינו מצליח לצאת ממנה בכוחות עצמו. בנוסף לעצם עוגמת הנפש של החתול יתכן שבעקבות הנפילה החתול יסרב להמשיך לעשות שימוש באסלה, ויתחיל לחפש מקומות אלטרנטיביים לביצוע פעולות חיוניות והכרחיות, ובהעדר ארגז חול בבית... 4) יהיו מצבים בהם החתול ידרש "להתאפק" - אם מישהו אחר משתמש באסלה, או עם מישהו שכח את מכסה האסלה למטה, ואין זה הוגן או ברי לחתול, ואם החתול יבחר שלא להתאפק - הרינו בפני אפשרות של היווצרות של בעיית התנהגות קשה לתיקון של עשיית צרכים מחוץ לארגז - בכל מיני מקומות בבית. 5) יתכנו מצבים בהם לחתול לא תהייה גישה ל"ארגז החול" האסלתי שלו - כגון אישפוז וטרינרי או שהות בפנסיון חתולים או בבית של חברים בנסיבות מסוימות - או אם חו"ח יצטרך לעבור בית ומשפחה לכאלו שאינם רואים את שימושו באסלה בעין יפה. העדרות האפשרות הרגילה עלולה לגרום לסטרס מיותר - או כאמור מעלה - להתפתחות הרגלי עשיית צרכים חלופיים שאינם מקובלים כלל. 6) גור גדל, ובעזרת השם יגיע לגבורות. אז יתכן מאד שיקשה עליו לדלג בקלילות לשפת האסלה ולבצע פעלולים... גם חתול שאינו חש בטוב יכול להתקל בבעיות מוטוריות או אחרות שיהפכו את השימוש באסלה לסיוט - לו ולסובבים אותו. 7) חתולים לא מורידים את המים: זה יגרום לכך שריח הצואה ישאר שם באוויר עד שמישהו יוריד את המים. בנוסף, אם בין שימוש ושימוש המים לא הורדו – החתול יאלץ לעשות שימוש בכערה מלוכלכת, וכל השפרצה של מים כלפי מעלה עקב נפילת "חבילה" יכולה להתיז עליו לכלוך. וגם בואו ננסה לדמיין את עגמת הנפש הכללית (לחתול ולנו) אם יפול לאסלה מלוכלכת ואח"כ יתרוצץ בבהלה – אם הצליח לצאת בכוחות עצמו מהאסלה – בכל הבית ויפזר אגב כך את תכולת האסלה שנדבקה לפרוותו על הרצפה והרהוט.. למען בעלי החתול 1) אולי אנחנו נהייה אלו שנצטרך "להתאפק" אם החתול עושה כרגע שימוש באסלה...והיות ולפעמים החתול גם "יחטיא" - נאלץ להתאפק עוד על מנת לנקות ולהכין את האסלה לשימושנו. 2) במצב של אסלה יחידה בבית - יתכן שלא כל בני הבית או אורחי הבית ישמחו לשיתוף האסלה עם החתול...ובמצב בו יש יותר מאסלה אחת - החתול אולי יעשה הכללה וירצה להשתמש בכולן, ואם השימוש לא יתאפשר - שוב יכולות להיות "תאונות" והמשתמש הבא באסלה יכול למצא את עצמו עם ערימה ריחנית לנקות על מכסה האסלה, למשל. 3) כבעלים אחראים לחתולים עלינו להיות מודעים לחשיבות של ניקוי ארגז חול יום יומי, לא רק על מנת לשמור על סביבה ביתית רעננה או סביבת עשיית צרכים היגינית, אלא על מנת לאבחן בשינויים בריאותיים שללא אפשרות זו היו מתגלים אולי רק מאוחר יותר או מאוחר מדי. האסלה עם תכנה המימי לא מאפשרת להבחין בכל הניואנסים האלו, ואז יכול להיות שהחתול מרגיש ברע או יש לו בעיה רפואית שנאחר לטפל בה, וחבל - הן מבחינת הסבל הכרוך לחתול והן מבחינת הפרוגנוזה הטיפולית של חלק מבעיות אלו. הבחנה במספר כרשי דם בשתן, למשל (שהיו נמסים במים באסלה) אפשרה לי לאחרונה להתחיל בעוד מועד בבדיקות וטרינריות עבור חתול שלא הראה כל סימנים אחרים לבעיה - ולגילוי מוקדם של סרטן בשלפוחית השתן, כשעדיין אפשר היה לנתח, ולהמשיך בטיפול, ולמנוע התדרדרות נוספת בבריאות החתול ומרגשו. (אז הדוגמא הזאת היא למען בעלי החתול - שיכול לתת את הטיפול והדאגה הנאותים בזכות ארגז החול, ולמען החתול, שיכול אולי לזכות בעקבות הגילוי המוקדם לעוד שנים של חיים באיכות טובה...) 4) ראה (4), (5) ו-(7) מעלה... ובחזרה לגשם, ולרוח, ולקור ולארגז חול במרפסת... חשבי על התקנת דלת חתולים בגישה למרפסת חשבי על מיקום ארגז החול במרפסת במקום מוגן (או תצרי מקום מוגן זמני לחורף – בו החתול, החול וכבודך לא ירטבו בעת השימוש והטיפול בארגז החול. חשבי על מיקום מוצנע ואסטרטגי חילופי – בתוך הבית – לארגז החול שאת תשמרי על ניקיונו המזהיר והיסודי, למניעת ריחות והתפזרות החול, תוך שתקפידי גם להשתמש בחול מתגבש סופג ריחות למזעור האימפקט הסביבתי. אם יורד גשם – פשוט פותחים מטריה
... בהצלחה ושנה טובה לכם, מרתה

c a t y

New member
חתולה שמקיאה

הי, אחת מהחתולות שלי מקיאה הרבה בזמן האחרון ,בעיקר אחרי שהיא אוכלת אוכל יבש או יותר מידי דברים בבת אחת אם אני משתדלת לתת לה אוכל רטוב איכותי של "שזר" המצב כבר יותר טוב מה זה יכול להיות ..שערות בקיבה או שזה יכול להיות גם משהו אחר..? אם זה שערות אז לתת לה ללקק את המישחה הזאת זה בילתי אפשרי לגביה וגם חטיפים היא לא אוהבת אשמח לקבל יעוץ מקצועי וגם שתיהיה שנה טובה לכולם הרבה בריאות אוכל ואושר לכל החתולים באשר הם

טוב, אז ../images/Emo207.gif../images/Emo8.gif

ככלל אצבע, אם חתול מקיא לעיתים קרובות מדי, רצוי מאד להתיעץ עם וטרינר ואף לקחת את החתול לבדיקות מתאימות אצלו. הקאה יכולה אכן לנבוע מצורך של החתול "לפלוט" כדור שיער, או עקב אכילה מהירה מדי בבולמוס, אבל היא גם יכולה להיות חלק מתסמינים של בעיות בריאות שונות שיפה לבדוק ולטפל בהן בעוד מועד. היות ואיני וטירנרית, לא ארחיב על כך עוד, מעבר להמלצה חמה לערוך בהקדם בדיקות רפואיות. אם מדובר ב"כדורי פרווה", ישנה גם תזונה מיוחדת שיכולה לסייע בהתמודדות הבעיה - וגם על זה כדאי להוועץ עם רופא וטרינרי, ובמקביל ניתן ורצוי לנקוט בפעילות מנע של סירוק יום יומי שיצמצם את כמויות הפרווה הנבלעות על ידי החתולה כשהיא מנקה את עצמה. כדאי להבריש את פרוותם של כל החתולים בבית, היות ולפעמים חתולים שחיים בהרמוניה זה עם זה - כחלק מתרבות ה"ביחד" שלהם מנקים זה את פרוותו של זה, ועל ידי כך גם מגדילים את "צריכת הפרווה" האישית שלהם
. אם מדובר בבעייתפולמוס אכילה - שוב צריכים לבדוק שאופן צריכת המזון אינו נגרם על ידי בעיה פיזיולוגית כלשהי ברקע, ולאחר מכן, לבדוק את הסיבות האפשריות להתנהגות: היתכן כי ישנה תחרות בין החתולים בבית שגורמת לחתולה הספציפית לאכול מהר ובהבה, לפני שאחרים יבואו וימנעו ממנה לגמור את הארוחה בנחת? האם המזון מוגש באופן חופשי וכך החתולים יודעים בבטחה שתמיד יהיה נגיש ולא צריך להתנפל? האם המזון היבש עצמו אינו גורם (בשל צורתו, מרכיביו, הטקסטורה שלו, הגודל שלו או טריותו ואיכותו)לתגובת ההקאה אצל החתולה הספציפית?וכך אפשר להעלות עוד ועוד שאלות. אם החשש הוא שהחתולה ממהרת לאכול בגלל נסיבות סביבתיות וחברתיות - רצוי לנסות לשנות את דפוסי ההאכלה, ולראות אם בעקבות זאת יש שיפור: לדאוג למזון זמין כל הזמן בבית, לפיזור כערות מזון במקומות שונים ומרוחקים זה מזה בבית, כך שאם יש מצב בו קיימת תחרות (גם אם היא מוסוות) בין החתולים על מזון - יקשה על חתול דומיננטי השתלט על כל מקורות המזון בו זמנית ותרד רמת הסטרס והדחיפות הקשורים למזון. אגב - אם קיימת עוינות כלשהי בין החתולים, כדאי לטפל בשיפור יחסים באופן יסודי, וזה ישליך גם על התנהגות האכילה. יש הממליצים גם להגיש מזון בכערות כך שהחתול יצטרך "לעבוד" מסביב למכשול על מנת להגיע למזון (דוגמא: הכנסת כדור צעצוע אחד או שניים בצלחת המזון, כך שהחתול יצטרך לאכול מסביב למכשולים אלו), או לתת מזון בפאזלים למזון - כך שהחתול יצטרך "לשחרר" את המזון מהפאזל טיפין - טיפין ... יש עוד הרבה אפשרויות - גם לגבי סיבה התנהגותית ברקע וגם לגבי אופן ההתמודדות עם ההתנהגות, וחשוב כאמור, קודם כל, לשלול בעיות רפואיות או אם ישנן - לטפל בהן. מצטרפת לאיחולים שלך לשנה טובה לכל באי הפורום על שניים ולחברינו על ארבע
מרתה

c a t y

New member
תודה רבה על היעוץ

בנתיים נראה לי שזה בעיית שערות בקיבה כיוון שנתתי לה רק לאכול היום אוכל רטוב של "שזיר" והיא לא הקיאה אחר כך יש באוכל הזה אלוורה שאני מניחה שהיא מרגיעה ומנקה את מערכת העיכול אני האמץ גם את העינין של הסירוק היומיומי והשקול את עניין הוטרינר ושינוי תזונתי תודה

Sharon G

New member
אז ככה

אוקי. הבנתי שאת בעיקר בעניין של להטיף, אז אגיב באופן ספוראדי לנקודות עליהן אני מסוגלת להגיב: א. לא ענית לי לשאלה הפשוטה: היכן ניתן לרכוש חול שנשטף באסלה. כל המניפסט המפואר הזה, ואף פיסת אינפורמציה מועילה בתחום הצרכנות? ב. הדירה שכורה. אין לי אפשרות להתקין בה דלת חתולים. ארגז החול היה אמור לעבור ממילא לחדר האמבטיה בחורף. ג. בדירה חיים שני יצורים: החתול ואני. יש אסלה אחת. ויש לי חשד שאנחנו נסתדר מבחינת התור בשירותים. ד. ואם המים לא יירדו אחרי כל "הפקדה"? לא נורא. באמת. כבר נתקלתי בבני אדם שלא הורידו את המים. והם השאירו באסלה הרבה יותר צואה מחתולים. ה. מים שמשפריצים מעט קקי זה רע, אבל חתול שדורך בתוך הצואה של עצמו שבתוך הארגז ואז מתרוצץ בכל הבית ומורח שם תערובת של חול וקקי זה בסדר?. ו. לא ידעתי שחתולים הם עד כדי כך טיפשים שהרכשת הרגלים חדשים תגרום לכך שישכחו את האינסטינקטים הטבועי בהם מלידה: לחרבן ולחפור. ז. בני אדם מסוגלים לנקות את מושב האסלה. האמת היא שאני ממילא עושה את זה בערך בכל פעם שאני הולכת לשירותים, מאחר שכבר כמה שבועות שהחתול נהנה מלטייל על מושב האסלה, וזאת ללא קשר למיקום בו הוא אמור לעשות את צרכיו. ושוב: אם החתול יראה שאינו מרוצה מהשינוי, העניין יבוטל. אין לי עניין לגרום לחתול סבל מיותר (ובחצי היממה מאז שהארגז עבר לשבת מעל למושב האסלה, הסובלת העיקרית היא ממילא אני)

תשובות ממוקדות להתיחסות ספורדית:

(א)על הספתח – להדגיש שאיני בעניין של להטיף: הבאתי את דעתי בצורה מנומקת ויסודית, על מנת לכסות כמה שיותר "בסיסים", כי צדקת – מדובר במניפסט ולא לעינייך בלבד – והכוונה היתה להראות לך וגם לאחרים שאולי משתעשעים ברעיון ברצינות – כמוך, שפעולה כזו אינה עם טובת החתול מול העיניים. משכך – לענות על השאלה לגבי החול הנשטף באסלה לא רלוונטי, גם אם איני מספקת את שירות היעוץ לצרכנות. ואגב – אם בצרכנות עסקינן – הרי יכולת לפנות בשאלה לאותו המקור ממנו קנית (או התכוונת לקנות) את ערכת החינוך לצרכים באסלה... לו – יהיה אינטרס לספק את הסקרנות הצרכנית שלך – יש לו מה להרויח ממנה. ועוד אגב – אפשר ללמד חתול לעשות צרכים באסלה ללא הסתמכות על ערכות קנויות כאלו. לו רציתי – יכולתי לתת תדריך מדויק כיצד לעשות את זה – ובהחלט אפשרי לעשות את זה, אלא שלא כל דבר שאפשר – צריך או נכון לעשות. כאן בהחלט נכנסת היושרה הערכית של כל אחד מאיתנו לעניין. יכולתי גם להציע מצא חלופי לחול על מנת למנוע סתימות בצנרת שלך, אולם מרגע שהסוגיה החשובה יותר ששאלתך העלתה היא העיקר – שוב ברור כי לא רלוונטי להתייחס. (ב) דירות שכורות אינן פרות קדושות: ניתן לבצע בהן שינויים והתאמות לצרכי המשתמש – כל מה שצריך הוא למצא את הדרך היעילה ביותר להתקין דלת חתולים כך שבעת שתצטרכי להשיב את הדירה לבעליה, תוכלי להחזיר את המצב לקדמותו. רק עניין של כסף. גם הפיתרון של העברת הארגז לאמבטיה בחורף נשמע סביר, ואפילו לא עולה פרוטה. (ג) גם אם את האדם הכי מתבודד בעולם, סביר להניח שמדי פעם מגיעים אלייך אורחים. נושא ה"תור לשירותים" נכתב אמנם בחצי קריצה לא מפורשת, אבל רק חצי קריצה. תחשבי על זה. (ד) שמחה לשמוע שאינך נגעלת מקצת צואה באסלה (או הרבה צואה). צואה על חישוק האסלה גם בסדר? כי חתולים – כמו בני אדם – לפעמים לא קולעים בול למטרה, אלא שבד"כ בני אדם דואגים מייד לאחר "תקלה אופרטיבית" כזו לנקות ולא משאירים את המצב לטיפולו של המשתמש הבא אחריהם. אבל – מסכימה – קצת צואה של חתולים זה לא נורא, ואם שיקול זה לא משפיע עלייך – יש די סיבות אחרות, למען החתול, מדוע להמנע. (ה) הבעיה העיקרית היא לא הקקי שניתז ב"שפריץ חוזר", אם כי ברור שחתול לא רגיל או מצפה שבעת שהוא עושה צרכים יקבל פידבק רטוב מארגז החול שלו... חתול שדורך בצואה ינענע את הרגל וינסה לשחרר את הלכלוך – לא ינסה למרוח אותו. הבעיה העיקרית היא ההתלכלכות כתוצאה מנפילה למים, החוויה הלא נעימה של הרטבות משולבת בלכלוך, ואז ה"מריחה" לא תהייה פה ושם – אלא סביר להניח שיהיה שובל של לכלוך עד שהחתול ירגע ויעמוד לרגע, כדי שתוכלי לנקותו ולנחמו. (ו) אין שום פגם בידיעותייך לגבי מידת טיפשותם של חתולים: התנהגות מולדת אינה נשכחת. יחד עם זאת – אם הליך האילוף שלך מצליח, היא אמורה להיות מדוכאת, והחתול צריך להרגיש שרק באסלה נכון ומותר לעשות צרכים – שאם לא כן מה ימנע ממנו להמשיך לעשות צרכים במקומות אחרים בבית שמספקים מענה יותר קרוב לתצורת ההתנהגות הטבעית שלו – כגון עציצים? (ואם בבית שלך אין עציצים – יוכל למצא מצע אחר – מתאים יותר וטבעי יותר לדידו לעשיית צרכים). אם האילוף שלך באמת הצליח – שינוי הנסיבות יגרום לפחות לסטרס מסוים שקשור לפעולה טבעית ולגיטימית עבוד כל יצור חי: להטיל הפרשותיו בדרך ובנסיבות שהטבע ציווה עליו. (ז)ראי התייחסותי ב-(ד) "ושוב: אם החתול יראה שאינו מרוצה מהשינוי, העניין יבוטל. אין לי עניין לגרום לחתול סבל מיותר (ובחצי היממה מאז שהארגז עבר לשבת מעל למושב האסלה, הסובלת העיקרית היא ממילא אני". הפואנטה היא ש-(א) אין צורך ולא נכון לעשות את כל התהליך הזה כשיש פתרונות אחרים שמכבדים את הצרכים הטבעיים והלגיטימיים של החתולים מבלי לייצר עבורנו נטל מיותר או חריג, ו-(ב) כפי שצינתי בהסברי (המניפסט...) הבעיות עלולות להתעורר הרבה יותר מאוחר, אבל כמובן – אפשר להתמודד איתן – או לנסות להתמודד איתן אז – ויהיה זה רק הוגן – שכן הן תהיינה תוצאה ישירה של החינוך המיוחד שנתנו לנוחותנו...והמשפט האחרון, אני מודה - היה קצת הטפה
מרתה

Noaal

New member
בעקרון החול היחידי במפורסם כחול שניתן להדיח

באסלה הוא האודור לוקר. ועם זאת, לא הייתי עושה זאת היות והצנרת בארץ אינה דומה לזו האמריקאית וקיים סיכוי גדול לסתימה. מסכימה אם אלו שרשמו שלא מדובר במשהו טבעי לחתולים ושהדבר אינו מומלץ. אבל אני אשקר אם לא אומר שלא השתעשעתי במחשבה של לנסות וללמד את החתולים שלי לעשות באסלה (ולו בכדי לראות מי מהם יצליח
). מצד שני, הם שותים ממנה...

mama tereza

New member
החתולה שלי נהגה לעשות../images/Emo54.gif

פיפי בשרותים. אבל זה היה בדירה הקודמת פה היא הולכת לחול. לא יודעת למה. בפעם הראשונה שראיתי אותה בשרותים הייתי די מופתעת כי אני לא לימדתי אותה לעשות שם. היא הלכה מיוזמתה. שמעתי רעש מהשרותים וחשבתי שמישהו לא סגר את הדלת אז ביקשתי לסגור. מכיון שלא סגרו הלכתי לראות והגברת ישבה בשרותים ועשתה פיפי. זה היה ממש מצחיק. אז כל פעם שהיא היתה יוצאת מהשרותים הייתי הולכת להוריד את המים. את זה היא לא עשתה. יכול להיות שהיא עשתה שם פיפי כי הארגז חול שלהם היה בשרותים, ופה הוא במרפסת. ד.א. היא היתה עושה רק פיפי בשרותים קקי עשתה בחול. חתולה מוזרה. אם כבר אז כבר.

Sharon G

New member
תודה על ההמלצה

אין לי ממילא כוונה לשפך הכל לאסלה. אני רק רוצה להיות בטוחה שמה שכבר ייפול לאסלה, לא יעשה שם יותר מדי בלגן ויסתום הכל. אחרי שחברה חתולאית שנמצאת לקראת סוף לימודי הוטרינריה שלה סיפרה שהם ניסו את זה עם החתול שלהם (הם הפסיקו עם זה בגלל מושב אסלה לא יציב), הגעתי למסקנה שאם היא חושבת שלא מדובר בהתעללות בבע"ח, אולי לא כ"כ נורא לנסות. וצמעי, פגשת את החתול שלי. פסיכי, קופצני וחכם. אני חושבת שיש לו פוטנציאל. ואם לא ירצה, לא צריך. בינתיים אנחנו מתמודדים עם השינוי המהותי של העברת הארגז לשירותים. הוא עם השינוי הטריטוריאלי ואני עם הריח.

למעלה