אירוח ד"ר משה סלמוביץ

הגעת החתול לגיל זקנה

שלום ד"ר. שאלתי נוגעת לנושא של חתולים זקנים. גיל האוכלוסייה האנושית עלה באופן ניכר בעשורים האחרונים ואני מעריכה שאתה כוטרינר גם רואה בימינו יותר ויותר חתולים שמצליחים להגיע לגיל מופלג. שאלתי היא האם יש פעילויות שאנחנו כבעלי חתולים יכולים או צריכים לעשות על מנת לגרום לכך שהחתול יגיע לגיל מבוגר כשהוא במצב טוב. ובנימה אישית יותר - לאבי שני חתולים קשישים: חתולה בת 19 והבן שלה, בן 16. לחתולה נשרו כבר חלק מהשיניים ולמרות זאת היא עדיין אוכלת מזון יבש (וגם רטוב). שאלתי היא האם היה משהו שניתן היה לעשות כדי שזה לא יקרה, או שאנחנו עדיין יכולים לעשות כדי שלחתול הזכר לא ינשרו השיניים? כאמור, גם הוא כבר לא צעיר. כמו כן - האם זה בסדר שהיא עדיין מקבלת גם מזון יבש, למרות שכאמור חסרות לה חלק מהשיניים (היא אוכלת בתיאבון ולא מתלוננת). לבד מכך - מצבם של השניים מעולה! רוב תודות...

פטריות עור

כשהחתול שלי הגיע אליי עם פטריות בעור הטיפול היה ברור, הוא קיבל תרופות והיה בבידוד כדי לא להדביק את החתולה השניה שאלתי היא, האם ניתן לעשות משהו בנוגע לחתולת רחוב עם פטרייה בעור? מדובר בחתולה שמואכלת ע"י מכר שלי שלא מעוניין לאמץ אותה, אבל מוציא לה אוכל

אלדד(מ)

New member
נושא כואב- הרדמת חתול זקן.

אנחנו מגדלים חתולים כבר 40 שנה- ואוהבים מאד חיות וחתולים. אנחנו גם מבינים מה זה חתול חולה וחתול בריא. חלקפ נפטרו אצלנו בשיבה טובה. יש לי חתול בן 17. לחתול היו חיים טובים. בחצי שנה האחרונה פיתח פצעים בפה שמסבים לו סבל רב בזמן האוכל. נתנו לו כל סוגי האוכל האפשריים, אנחנו מועכים לו את האוכל ובכל זאת הוא צורח מכאבים נוראים ומשתולל כאשר הוא מנסה לאכול. הוא כחוש מאד וחלש. ועכשיו לנקודה מאד כואבת. היינו אצל מספר וטרינרים. כולם הציעו לעשות בדיקות לחתול, עשינו בדיקות שונות. החתול אובחן כ FIV. במשך חצי השנה הזו קיבל המון זריקות סטרואידים ואנטיביוטיקה. אף וטרינר לא הציע להרדים את החתול - למרות שנראה לנו שהגיע הזמן להקל על סיבלו הנורא. אנחנו חוששים להציע את זה פן הדבר יתקבל ע"י הוטרינרים בצורה לא יפה- כאילו אנחנו רוצים להפטר מהחתול. למעשה (ותסתלחו לי מאד על המחשבה שעלתה בראשנו) נראה לנו שההצעות לעשות עוד ועוד בדיקות לחתול ועוד ועוד טיפולים נועדו לצורך הכיס של הוטרינרים. לא שיש לי בעיה לשלם, ואני מוכן לשלם הרבה כדי להבריא חיה חולה או פצועה. אבל זה לא המקרה. מה דעתכם? האם לדרוש מהוטרינר להרדים את החתול?

אלדד(מ)

New member
אני ביקשתי לאבחן פרטנית?

זה בדיוק מה שנגדו יצאתי בשאלה שלי. שוב לאבחן? כל פעם שבאים לוטרינר הוא אומר "קודם נעשה כמה בדיקות". יש כבר אבחנה. לא צריך עוד אבחנה. החתול גוסס. הוא סובל ייסורים נוראים, הולך ודועך ושיהיה פעם אחת מישהו שאוהב חתולים כמוני שיגיד "אפשר ומומלץ להרדים חתול ולא להאריך את חייו לעוד זריקות ועוד בדיקות ועוד כמה חודשים של סבל נוראי". רק רציתי לדעת מה חושב הוטרינר. זה נורא כל כך לבקש להרדים חתול?

RSQ Vet

New member
בכל זאת שאלה פרטנית ואסביר -

ללא בדיקה של החתול זה יהיה בלתי מקצועי בעליל לתת לך לגיטימציה לעשות פעולה שדורשת התערבות אחרונה ובלתי הפיכה. לעומת זאת אני בטוח שאתה עדיין לא לקחת את ההחלטה - ולכן אף וטרינר לא ימליץ לך על פעולה זו במישרין. ישנם מקרים שהאפשרות להשתמש בהמתת חסד היא זכות - השאלה האם זה המקרה. ההחלטה היא בידיך - וזאת דעתי האישית לבקשתך. בהצלחה ובריאות, מויש.

../images/Emo2.gif יותר מ-40,000 עיקורים?! וואו!

בטח פגשת מקרים מיוחדים... אילו מקרים מיוחדים פגשת? האם יש חתול/ה מיוחד שנחרט בזכרונך? מדוע?

RSQ Vet

New member
הי עליזה

אכן את צודקת ובחרתי להתחיל בך דוקא משום שאת לא שואלת אותי שאלה מקצועית
אז ככה בקצרה: חתולה בת 5 חודשים בהריון מתקדם ממש לפני המלטה. חתולה בעלת קרן שלישית של הרחם יחד עם שחלה שלישית פונקציונאלית. באופן נורמלי יש שתי קרניים חתולות בעלות קרן רחם אחת בלבד הפאנצ' ליין היה לא מזמן אבל לא אשכח אותו כל כך מהר זה היה חתול זכר טריקולור מושלם - והרגשתי שאני מסרס גבר בשמלה - בעיקרון לפי המחקרים יש 1 לעשרת אלפים טריקולוריות שיוצא זכר עם ביצים מתפקדות אבל כל יום יש לנו הפתעות חדשות - זה אחד הדברים שמחזיקים אותנו בשגרה הלא קלה רק טוב, מויש.

RSQ Vet

New member
ערב טוב לחברי וחברות הפורום

אל תשכחו כי הסקרנות הרגה את החתול, חוץ מזה שלפני כשעה סיימנו את המסה השבועית של העיקורים - אז תרחמו בשאלותיכם:) אנסה לענות על מירב שאלותיכם הקשורות לתחום העיקורים והסירוסים - אך עלי לציין כי יש שאלות שלא אוכל לתת עליהן את התשובה מפאת חוסר במידע נוסף נחוץ. מקווה שאוכל לעזור, ובואו נצא לדרך - בהצלחה לכולנו דר' משה סלמוביץ

zitasky

New member
הצלת עין של גורת חתולים

לפני שבוע וחצי מצאתי גורה בת כחודש וחצי שכנראה חלתה בוירוס קשה, עיניים עצומות מלאות מוגלה , פה כנ"ל..רזה כמו מקל(את שלושת אחיה לא הצלחתי להציל לצערי). לאחר טיפול אנטיביוטי של שבוע(בזריקה כי אי אפשר לתת לה סירופ עם הפה המלא כיבים..), ומשחה בעיניים, האכלה בכוח..היא היום כמעט בריאה לחלוטין. אין לה יותר מוגלה והיום אפילו התחילה לאכול לבד(עדיין כמובן לא אוכל יבש). עין אחת נרפאה והשניה..לא. אני ממשיכה למרוח לה סינטומיצין ולמרות שהוטרינר אמר שכנראה לא ניתן להציל העין..אני עדיין מקווה שיקרה נס(אפילו קראתי לה מזל..אולי..). האם יש פה מישהו שעבר משהו דומה, או איש מקצוע שיכול להיות לי איש בשורה, או שאני צריכה להשלים עם זה שהיא תהיה ללא עין אחת? תודה כמו כן, האם צריך לעשות משהו עם העין הפגועה או שזה ישאר ככה? פקוחה חלקית אך ...לא עין

RSQ Vet

New member
ניתוח לתפירת עפעף שלישי - ניסיון אחרון

לבדוק עם הוטרינר ולנסות, מניסיון גם מקרים אבודים החלימו מפליא כמה שהיכולת החלמה של העין משתפרת בעזרת ניתוח זה, שווה לנסות כי אין מה להפסיד מקסימום עוקרים את העין החולה בריאות ובהצלחה, מויש

Patricia m

New member
מזון וצואה

החתולה שלי בת 4, עם נטייה גבוהה להשמנה. זמן רב אכלה פרופלאן מיוחד לחתולים עם נטייה להשמנה, מכיוון שעדיין היתה שמנה מאוד, העברתי אותה לרויאל קנין לייט. מאז שעברה לרויאל קנין, המשקל שלה קצת יותר סביר, אבל הצואה שלה בכמות הרבה יותר גדולה, הצואה תקינה לחלוטין אבל רבה מאוד. האם מעבר לזה שאני נאלצת לנקות בתדירות גבוהה יותר את החול שלה, ישנה בעיה בריאותית עם צואה רבה? תודה מראש על כל תשובה

Noaal

New member
תודה רבה לד"ר סלמוביץ על הזמן וההשקעה

בתשובות
.

למעלה