לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3446934,469 עוקבים אודות עסקים

פורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חתולים

ברוכים הבאים לפורום חתולים! הפורום הינו במה פתוחה לכל מי שמתעניין בחתולים באשר הם, גזעיים ומעורבים כאחד. כאן המקום לשאול שאלות בנוגע לטיפול בחתולים, התנהגותם או בריאותם, מקום להתייעץ, להתלונן או סתם לשתף בסיפורים וחוויות הקשורים לחתולים.

הפורום אמור להיות מקום נעים, אשר כל גולש יכול לכתוב בו את דעתו, ולרצות לבקר בו בזמנו הפנוי. לכן עלינו לשמור על אווירה נעימה על גבי הפורום, ולהימנע משימוש בשפה בוטה, מילים גסות, קללות, השמצות או כל פגיעה אחרת בגולשים אחרים. אין להשמיץ גופים ואנשים אחרים, גם אם אינם חברי פורום.

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאה של תקנון הפורום  והתקנון המלא של האתר. 

הבהרה חשובה לגבי עיצות שנתנות בפורום: פורום זה נועד לעזור ולא יכול להחליף טיפול וטרינרי. כל עיצה שניתנת ע``י משתתף בפורום, כולל העיצות הוטרינריות הניתנות בפורום זה אינן באות להחליף טיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הקבוע ולהביא את החתול לבדיקה וטיפול אם צריך.

אין לתת מינונים ועצות לתרופות על גבי הפורום!
x
הודעה מהנהלת הפורום
העיצות הניתנות בפורום, כולל על ידי אנשי מקצוע, אינן באות להחליף איבחון וטיפול וטרינרי. בכל מקרה יש להתייעץ עם הוטרינר הפרטי/הקבוע ולהביא את החתול/ה לבדיקה.
נא לקרוא בקפידה את תקנון הפורום

אין לתת מינונים ועיצות לתרופות כולל חלוקת כדורי תילוע ואמפולות נגד פרעושים על גבי הפורום!
הצעות, רעיונות, ביקורות והערות יתקבלו בברכה, אך באמצעות תיבת המסרים בלבד!
המשך >>

לצפיה ב-'אירוח ד"ר משה סלמוביץ'
אירוח ד"ר משה סלמוביץ
<< ההודעה הנוכחית
10/06/2009 | 01:45
53
1082
ביום חמישי הקרב, 11.6.09, החל מהשעה 20:00 יתארח בפורום ד"ר משה סלמוביץ וצוות מרפאת RSQ וטרינרים ניידים.

תוכלו לשאול שאלות בנושא רפואת חתולים, עיקורים וסירוסים, טיפול ומניעת מחלות בחתולי רחוב וכו'.

שימו מטרת השרשור אינה לאבחן את חתוליכם על גבי הפורום.

קצת מידע על ד"ר סלמוביץ ומרפאתו:
המרפאה ביצעה ומבצעת את מרבית מבצעי ה"עקר החזר" בעיריות ובמועצות השונות.
מאז הקמתה, המרפאה עיקרה למעלה מ-40 אלף חתולים
ד"ר סלמוביץ הוא בעל ניסיון רב בניתוחי עיקור וסירוס בחתולים החל מגיל חודשיים.
  ד"ר סלמוביץ מנתח גם במרכז, במרפאה חדשה, המתמחה בעיקורים וסירוסים, אשר נפתחה ברעננה.
חתולים >>
לצפיה ב-'גורים ועינים'
גורים ועינים
10/06/2009 | 19:30
1
75
מה הפעולות שניתן לעשות - לבד בבית וגם אצל וטרינר בכדי להציל את עיניהם של גורי חתולים שנמצאים ברחוב?
חתולים >>
לצפיה ב-'עיניים בגורים - השמיים הם הגבול'
עיניים בגורים - השמיים הם הגבול
11/06/2009 | 20:23
94
כבר נתקלתי בתופעה שעיניים של גורים בעלי כיבים נוראיים החלימו לחלוטין באמצעות ניתוח עיניים בו תופרים את העפעף השלישי לעפעף העליון למספר ימים.
כמובן שכל טיפול לגופו אך אפשר להתחיל בתה קמומיל ולנקות את העין, כמו כן משחות עיניים כמו סינטומיצין או טרמיצין עוזרות בפעמים רבות - חשוב מאד להיוועץ בוטרינר לפני כל פעולה
אפשר גם לטפל בצורה סיסטמית באנטיביוטיקה

בהצלחה ורק טוב,

מויש
חתולים >>
לצפיה ב-'עיקור גורים צעירים ביותר'
עיקור גורים צעירים ביותר
10/06/2009 | 21:21
4
54
לד"ר סלמוביץ שלום רב,

לצערי השאלה אינה רלוונטית עבורי כרגע, מכיוון שעזבתי את העיר הגדולה, אבל אני נשאלת ומתחבטת בה כשחברי מהעיר שואלים-
הרבה פעמים, גורים לחתולות רחוב שאינן מתלטפות, יסכימו ליצור מגע עם אנשים עד גיל חודש וחצי בערך (במקרה הטוב) ואם לא יאומצו בסביבות הגיל הזה, הם הופכים הרבה פעמים לפחות בוטחים בבני-אדם, מה שמקשה על תפיסתם למאכילים שאין ברשותם מלכודות יעודיות.

ואחרי כל ההקדמה הזו- ההתלבטות היא האם אפשרי לעקר ולסרס גורי חתולים בני פחות מחודשיים, כאשר ייתכן וזו ההזדמנות היחידה ללכוד אותם? ואם כן, האם ישנם מקומות באזור הדרום שאתה מכיר לצורך זה?
ממה נובעת ההמנעות לעקר מתחת לגיל זה? יש לציין כי רוב הוטרינרים שפגשתי בדרום לא הסכימו לעקר גורים בני פחות מארבעה חודשים, כשבמצב כזה מגיעים לפעמים עם גורות מעוברות כבר...
חתולים >>
לצפיה ב-'לא רלוונטית - אכן זמני בעסק הזה'
לא רלוונטית - אכן זמני בעסק הזה
11/06/2009 | 20:37
3
64
לשאלתך הראשונה - מחקרים אמריקאיים מוכיחים כי עיקור בגיל צעיר של 8 שבועות הוא נכון יותר ברמת סיכון הניתוח וסיבוכים, כך שעל שבועיים לא נלך לרב - ניתן לבצע ניתוחים גם בגיל צעיר יותר אך מיומנות היא שם המשחק כאשר זמן ההרדמה מהווה את מקדם הסיכון בניתוח.
ד"א ניתן גם להזמין שירותי לכידה ועיקור אני יודע כי הדבר מתבצע ע"י נותני שירות רבים - למקרים שאין הדבר אפשרי להביאם עצמאית
כאת אומרת דרום לאן את מתכוונת? הגענו כבר לא פעם לדרום עד ערבה תיכונה
לגבי חתולי רחוב יש לפנות לישוב ולמועצות וללחוץ - מניסיוני זה הדבר היעיל ביותר לפתור את הבעיה ולא רק באופן פרטני בחצר

בהצלחה,
מויש
חתולים >>
לצפיה ב-'טוב לשמוע!'
טוב לשמוע!
11/06/2009 | 20:42
2
22
דיברתי על באר-שבע, בה גרתי כסטודנטית כמה שנים. ידוע לי כי אושר שם פיילוט בכמה שכונות אבל לא שמעתי על המשך הפרוייקט, ולמרות שעיקרו בשכונה שלי דאז, לא ראיתי שינוי וגם לא ראיתי אף חתול מסומן מחוץ לאוניברסיטה.
אבל אני אפיץ את הבשורה הלאה, באמת חדשות מצויינות.

ותודה!
חתולים >>
לצפיה ב-'אם כבר אז זו הזדמנות מצויינת להודות'
אם כבר אז זו הזדמנות מצויינת להודות
12/06/2009 | 23:05
1
24
לדר' משה סלמנוביץ' לצוות המרפאה וללוכדים המקסימים, שעשו עבודה מדהימה באוניברסיטת בן גוריון בב"ש. ניכר שעבודם מתבצעת מתוך אהבה והבנה לחתולים, ובפרט חתולי רחוב!
ייש כוח! מאיתנו מתנדבי ב"ש אוהבת חיות, ומהחתולים המרוצים   !      

ואם בענייני פריווקטים עסקינן... עוד לא נפל הפור הסופי לגבי המשך פרוייקט העיקורים ברחבי העיר ב"ש במימון העירייה, אשמח לעדכן בהמשך- ובתקווה שגם השנה נוכל להמשיך בפעילות חשובה זו. הגר- ב"ש אוהבת חיות

חתולים >>
לצפיה ב-'כיף לראות אותך גם פה'
כיף לראות אותך גם פה
13/06/2009 | 10:56
13
לצפיה ב-'ועוד שאלה- טיפול בחתולי רחוב לאחר עיקור'
ועוד שאלה- טיפול בחתולי רחוב לאחר עיקור
10/06/2009 | 21:27
1
55
בכמה הזדמנויות התקבלה הוראה מהוטרינר להשאיר את החתולים להשגחה לעוד כ-12 שעות (בממוצע) אחרי האיסוף מהעיקור.
מהי הדרך הכי טובה לטפל בחתולים (בעיקר כשמדובר בכמה חתולים יחד) בשעות שאחרי העיקור כדי שמצד אחד הם יקבלו את המנוחה, המזון וההחלמה הטובים ביותר, ומצד שני לא יכנסו לסטרס בגלל הסביבה הביתית?
האם לשחרר או להשאיר במנשאים עד הבוקר?
חתולים >>
לצפיה ב-'אז עוד תשובה'
אז עוד תשובה
11/06/2009 | 20:41
58
מניסיוני עדיף להשאיר אצל הוטרינר עד למחרת
במידה ולוקחים הביתה אז להשאיר בתוך המנשא בחדר חשוך חמים ושקט ולא להפריע. לא אוכל ולא מיים עד למחרת.

רק טוב,

מויש
חתולים >>
לצפיה ב-'עיקור חתולות רחוב מניקות'
עיקור חתולות רחוב מניקות
10/06/2009 | 21:27
7
168
האם אפשר לעקר חתולות רחוב מניקות? האם הגורים לא ימותו כאשר האמא נעדרת 24 שעות ויותר? האם החתולה תמשיך לייצר חלב אחרי העיקור? עד מתי הגורים תלויים בה? באילו חודשים בשנה יש הכי פחות חתולות מניקות (שאז כדאי לעקר)?
חתולים >>
לצפיה ב-' אותה שאלה עם תוספת -מה לגבי כדור למניעת '
אותה שאלה עם תוספת -מה לגבי כדור למניעת
11/06/2009 | 10:35
1
90
הריון , בין התקופה של ההמלטה ועד לעיקור .הרבה פעמים קרה לנו שחתולה תוך כדי זמן הנקה נכמנסה שוב להריון .
האם אפשר לתת כדור 1 או 2 במשך החודש וחצי כדי למנוע יחום ,עד לעיקור לאחר ההנקה ??
חתולים >>
לצפיה ב-'אסור בתכלית האיסור'
אסור בתכלית האיסור
11/06/2009 | 20:55
111
עיקרתי כבר קולוניות של חתולות שהגיעו ממאכילות שניסו את השיטה - מה שראיתי בפנים באחוזים לא מוסברים ענה לי ולך על שאלתך.
מציסטות דרך דלקות רחם קשות גידולים סרטניים אלימים ועוד מוטציות - רע לחתולה וכנראה שגם לכן אז תשמרו על עצמיכן

בריאות,

מויש
חתולים >>
לצפיה ב-'אפשרי ומתבצע '
אפשרי ומתבצע
11/06/2009 | 20:50
3
75
תלוי מה גילם של הגורים - עד שלושה שבועות לא מומלץ, כמו כן העונה מאד חשובה החורף שונה מהקייץ והפוך. האם תמשיך לייצר חלב גם אחרי העיקור וכן להניק - אולי הטעם קצת נפגע - אבל אם יש דורשים היא תספק להם את הנדרש.
הכי פחות מניקות -דצמבר  ינואר פברואר  

יש עוד דבר מעניין - חתולות מתייחמות כל זמן ששעות האור עולות כל יום מדצמבר ועד יולי

רק טוב,

מויש
חתולים >>
לצפיה ב-'תוכל בבקשה להרחיב על עניין שעות האור?'
תוכל בבקשה להרחיב על עניין שעות האור?
11/06/2009 | 20:52
2
38
זה לא מובן ונשמע מאוד מעניין.
חתולים >>
לצפיה ב-'בשמחה נועלה'
בשמחה נועלה
11/06/2009 | 21:06
1
51
יחום של חתולה תלוי בשעות האור או בשעות השמש.
הקשר בין העונה או לחלופין שעות האור קיים אצל החיות וגם נחבא אצל האדם
אצל החתולה והסוסה העין מגיבה לעלייה בשעות האור ע"י הפרשת הורמון הגורם להתחלת תהליך היחום זאת אומרת היום הקצר בשנה 21 לדצמבר הוא היום שזה מתחיל ועד ה22 ליולי שזה היום הארוך ביותר בשנה בעל שעות האור הרבות ביותר - שם זה עוצר. הייחום כן?! כי ההריונות עוד ממשיכים עד ספטמבר
לכן קודם עניתי כי בסביבות דצמבר אין כמעט אף מניקה בעצם עד פברואר מרץ

אבל תמיד יש יוצאי דופן לא לשכוח שאלה חתולים

ברור כשמש?
חתולים >>
לצפיה ב-'קצת יותר ברור ומסביר הרבה מאוד דברים'
קצת יותר ברור ומסביר הרבה מאוד דברים
11/06/2009 | 21:11
28
למרות שאני חשבתי שבארץ יש עונת ייחום אחת גדולה ומתמשכת .

תודה רבה
חתולים >>
לצפיה ב-'תשובתי אפשרי ומתבצע, תחת פה ולא תחת שם...'
תשובתי אפשרי ומתבצע, תחת פה ולא תחת שם...
11/06/2009 | 20:57
37
לצפיה ב-'הבדלים בסוגי עיקור'
הבדלים בסוגי עיקור
10/06/2009 | 21:54
3
42
לדר' סלמוביץ שלום,

האם תוכל להסביר מה ההבדל בין השיטה בה מבצעים את החתך הניתוחי (במהלך העיקור) בצד גופה של החתולה, ובין השיטה בה מבצעים את החתך מלמטה, באזור הטבור?  
מה היתרונות והחסרונות של כל אחת מהגישות הללו (מבחינת נוחות מהלך הניתוח, סיכוני הניתוח, החלמת החתולה לאחריו, וכדומה)?

תודה.
חתולים >>
לצפיה ב-'תוספת להבדלים בסוגי עיקור'
תוספת להבדלים בסוגי עיקור
11/06/2009 | 13:58
1
44
יתרונות וחסרונות של עיקור שבו מוציאים את הרחם ועיקור שבו מוציאים את השחלות בלבד.
חתולים >>
לצפיה ב-'דומה לתשובה הקודמת'
דומה לתשובה הקודמת
11/06/2009 | 21:20
42
יש כאלה שיגידו ויש כאלה שיאמרו - אני מוציא את כל האיבר רחם כולל שחלות - וכשהוא איננו לגמרי אז לא יכולות להיות בו גם בעיות, זו גישתי וגם לא ניתקלתי בבעיות כלשיהן כתוצאה מהסרה מלאה של רחם ושחלות
חתולים >>
לצפיה ב-'הזמן קצר וזו שאלה מקצועית רצינית'
הזמן קצר וזו שאלה מקצועית רצינית
11/06/2009 | 21:16
41
אין לי אישית ניסיון בשיטה מהצד - ולמי שעושה מהצד כנראה אין ניסיון מהאמצע, אז כל מנתח בטח משבח את שיטתו.
אולי דבר אחד משמעותי שלי הפריע מספר פעמים הוא שאם החתולה מעוקרת מהצד ולא מסומנת אז צריך לחפש את הצלקת בשלוש מקומות אמצע, צד 1 וצד 2 וזה קצת בעייתי למצוא צלקת קטנה - ואז צריך להחליט עפ"י סימנים נוספים אם לפתוח או לא...
חתולים >>
לצפיה ב-'שאלה על עיקורים וסירוסים בגיל צעיר'
שאלה על עיקורים וסירוסים בגיל צעיר
10/06/2009 | 22:24
1
38
ישנה אסכולה שלמה של וט' אשר מתנגדת נחרצות לעיקורים וסירוסים בגיל מוקדם בטענה שמערכות הרבייה (ובחתולים זכרים גם השתן) אינן מפותחות מספיק.

מה הם טיעוני הנגד שהאסכולה שאתה שייך לה (בעד עיקורים וסירוסים מוקדמים) משמיעים?
חתולים >>
לצפיה ב-'30 שנה בארה"ב לא הולכים ברגל'
30 שנה בארה"ב לא הולכים ברגל
11/06/2009 | 23:42
62
זה בערך הזמן שהם מתרגלים את השיטה ועל כמויות של חתולים הטענות בעד כנראה הוכיחו את עצמן והן:
פחות טראומטי, החלמה מהירה יותר ופחות סיבוכים.
בעבודה השוטפת שלנו גור שנלכד במלכודת ולכן כבר אוכל בעצמו ומסתובב יעבור ניתוח גם אם יצטרך להמתין מספר ימים באשפוז לפני או אחרי הניתוח - אחרת הוא לא ילכד שוב וקרוב לודאי גם לא יחיה עד גיל שנה ללא העיקור או סירוס

חשוב מאד להקפיד על צום קצר יותר של גורים, האכלה מייד עם ההתאוששות ושמירה על טמפרטורה נכונה במהלך האשפוז. כמו כן ניסיון בניתוחי גורים לא יכול להזיק.

עד כאן להיום, נהניתי מאד מהשאלות העינייניות

לילה טוב לפורום ונפגש בהמשך,

מויש
חתולים >>
לצפיה ב-'נזלת'
נזלת
11/06/2009 | 00:24
1
121
השאלה שלי לא קשורה לעיקור, אבל יש אצלי חתולה שמצאתי בגיל חודש עם וירוס, דלקת עיניים, נזלת ומה לא...
היא החלימה והיום היא כבר בת שנה+ אבל הנזלת עדיין עקשנית והיא מתעטשת וכל הבית נזלת :-}
לקחו לה דגימה ושללו מחלה או פטרייה.
הוט' אמר שאין מה לעשות...אז מה היא תחייה ככה כל השנים?
חתולים >>
לצפיה ב-'לנסות אזניל לחמישה ימים'
לנסות אזניל לחמישה ימים
11/06/2009 | 21:22
759
לצפיה ב-'אנטיביוטיקה???'
אנטיביוטיקה???
11/06/2009 | 10:17
6
108
אם הניתוח היה לבן אדם אז מובן מאליו שהיה מקבל לאחר הניתוח אנטיביוטיקה למניעת התפתחות זיהומים.
אבל חתולה???  
מה הבעד ונגד למתן אנטיביוטיקה לאחר ניתוח עיקור?
או שפשוט מקווים לטוב כי זה יקר להוסיף אנטיביוטיקה לחבילת העיקור?
תודה
חתולים >>
לצפיה ב-'מס מקרים של אבסס באיזור חיצוני של הפנים '
מס מקרים של אבסס באיזור חיצוני של הפנים
11/06/2009 | 10:44
4
51
בפינת האכלה שכוללת כ20 חתולים , כולם מסורסים ומעוקרים ומחוסנים .
לאחרונה התגלו מעל 5 מקרים של אבסס חיצוני באיזור הפנים .חלקם טופלו ע"י הקזה של המוגלה+צינורית +אנטיביוטיקה  וחלקם ע"י מתן אנטיביטיקה בלבד.האבסס מגיע למימדים של כמעט כדור פינג פונג .

מה יכול לגרום לרצף של התופעה שכזאת  אצל חתולי הרחוב ?
על מה עלינו לשים לב ?  על מיקום הפינה , הצמחיה שסביב הפינה , אוכל . זבובים וחיות אחרות

תודה
חתולים >>
לצפיה ב-'חתול פרסי מעורב בן 13'
חתול פרסי מעורב בן 13
11/06/2009 | 11:22
2
36
שלום כולם,
יש לי חתול זכר כנ"ל שהתחיל לאחרונה להזיל ריר בכמויות גדולות. מה עושים?
תודה מראש
חתולים >>
לצפיה ב-'שימי לב להודעה בפתיחת השרשור'
שימי לב להודעה בפתיחת השרשור
11/06/2009 | 13:27
1
33
מטרת השרשור אינה לאבחן את חתוליכם על גבי הפורום.

ממליצה לך בחום לקחת את החתול לבדיקה אצל הוט' הקבוע.
חתולים >>
לצפיה ב-'תודה לך על הנחמדות'
תודה לך על הנחמדות
11/06/2009 | 19:26
18
לצפיה ב-'קרוב לודאי חתול חדש חזק ולא מסורס שהגיע לשכון'
קרוב לודאי חתול חדש חזק ולא מסורס שהגיע לשכון
11/06/2009 | 21:37
33
לצפיה ב-'אנטיביוטיקה - חובה לחתולי רחוב לאחר ניתוח'
אנטיביוטיקה - חובה לחתולי רחוב לאחר ניתוח
11/06/2009 | 21:28
72
ושתכסה לפחות ליומיים שלושה
זהו נוהל קבוע אצל כל מי שמעקר רחוביים
לא מכיר דעות התומכות בלא לתת אנט' לאחר ניתוח
חתולים >>
לצפיה ב-'מוסיפה לשאלות על עיקור וסירוס בגיל צעיר'
מוסיפה לשאלות על עיקור וסירוס בגיל צעיר
11/06/2009 | 13:29
1
33
על מה צריך לשים דגש כשבוחרים וטרינר שיבצע עיקור \ סירוס בגיל צעיר? ציוד ספיציפי? נסיון?
חתולים >>
לצפיה ב-'בעיקר ניסיון'
בעיקר ניסיון
11/06/2009 | 22:46
27
למרות שזה לא פייר כלפי אלה שלא רכשו אותו עדיין
חתולים >>
לצפיה ב-'קרציות תת עוריות אצל חתולי רחוב'
קרציות תת עוריות אצל חתולי רחוב
11/06/2009 | 14:55
1
95
שלום,

אני ומשפחתי מאכילים ומטפלים במספר חתולי רחוב בקרבת ביתנו.
לאחר שכמה מהם התחילו להתגרד עד זוב דם (ואחד הגיע למצב נוראי בו שפמו נשר ועיניו התנפחו מרוב גירודים), הצלחנו ללכוד אחד ולקחת אותו לווטרינר שאבחן את זה  כ"קרציות תת עוריות" ונתן לנו קפסולות מיוחדות שצריך לשים להם על העורף.

כיון שזה חתולי רחוב,  מאוד מאוד קשה לטפל בהם עם החומר הנ"ל והעלות מגיעה לכמה מאות שקלים. האם צריך לטפל בכולם בו"ז, כדי למנוע הדבקה? מדובר על 5-6 חתולים, וזה כמעט בלתי אפשרי לטפל בכולם, פעם שבוע. בינהם יש גם גורים שכרגע לא מראים סימנים של המחלה, ואנחנו לא שמים להם את החומר.
האם יש דרך אחרת להעביר את הנגע הזה?
האם הקרציות הנ"ל נמצאות גם על צמחייה?

אנחנו ממש אובדי עצות...

חתולים >>
לצפיה ב-'מעתיקה לך את הודעתו של ד"ר סלמוביץ'
מעתיקה לך את הודעתו של ד"ר סלמוביץ
12/06/2009 | 08:25
49
רק ללא המינונים (שאסור לתת על גבי הפורום):

תוכנית חיסכון:
תנסי לרכוש ריוולושיין לכלב גדול ולחלק.
מקווה שיעזור ולהזהר לא לעבור את המינון המומלץ

הערה שלנו (המנהלות)שבגללה גם המינונים נמחקו:
המינונים בחלוקה, לרוב, פחות או יותר קבועים, אבל החומרים הם סוג של חומרי הדברה ומינון יתר יכול לגרום להרעלה.
לכן, אנו ממליצות לגשת לוט' שיסביר איך לחלק ומה המינון הרצוי לכל חתול.
חתולים >>
לצפיה ב-'מניעת טפילים בחתולי רחוב'
מניעת טפילים בחתולי רחוב
11/06/2009 | 15:42
48
כמובן שבחתולים ביתיים אין בעיה, נותנים טיפול נגד, פרעושים, קרציות, תולעים, קרדיות וכל המזיקים. אבל מה עושים כשיש כמות גדולה של חתולים במיוחד שחלקם לא חברותיים, קשה לשים טיפות אוזניים לחתול לא חברותי כנ"ל לגבי כדור נגד תולעים.
מה ההמלצה שלך לגבי טיפול יעיל לחתולי רחוב? ובנוסף באיזו תדירות צריך לטפל בחתולי רחוב נגד טפילים?
חתולים >>
לצפיה ב-'כיצד ניתן למנוע חסימות בדרכי השתן בחתולי רחוב'
כיצד ניתן למנוע חסימות בדרכי השתן בחתולי רחוב
11/06/2009 | 17:27
1
30
האם לחתולי רחוב מסורסים סיכון גבוה יותר ללקות בחסימות שתן?
איך אפשר למנוע חסימות שתן ע"י תזונה נכונה בהתחשב בעובדה שהמזון לחתולי רחוב אינו איכותי כמו מזון לחתולי בית?
חתולים >>
לצפיה ב-'נכון איך לא חשבתי על זה?'
נכון איך לא חשבתי על זה?
11/06/2009 | 17:37
21
לצפיה ב-'הגעת החתול לגיל זקנה'
הגעת החתול לגיל זקנה
11/06/2009 | 17:46
38
שלום ד"ר.
שאלתי נוגעת לנושא של חתולים זקנים.
גיל האוכלוסייה האנושית עלה באופן ניכר בעשורים האחרונים ואני מעריכה שאתה כוטרינר גם רואה בימינו יותר ויותר חתולים שמצליחים להגיע לגיל מופלג.
שאלתי היא האם יש פעילויות שאנחנו כבעלי חתולים יכולים או צריכים לעשות על מנת לגרום לכך שהחתול יגיע לגיל מבוגר כשהוא במצב טוב.
ובנימה אישית יותר - לאבי שני חתולים קשישים:
חתולה בת 19 והבן שלה, בן 16.
לחתולה נשרו כבר חלק מהשיניים ולמרות זאת היא עדיין אוכלת מזון יבש (וגם רטוב).
שאלתי היא האם היה משהו שניתן היה לעשות כדי שזה לא יקרה, או שאנחנו עדיין יכולים לעשות כדי שלחתול הזכר לא ינשרו השיניים? כאמור, גם הוא כבר לא צעיר.
כמו כן - האם זה בסדר שהיא עדיין מקבלת גם מזון יבש, למרות שכאמור חסרות לה חלק מהשיניים (היא אוכלת בתיאבון ולא מתלוננת).
לבד מכך - מצבם של השניים מעולה!
רוב תודות...
חתולים >>
לצפיה ב-'פטריות עור'
פטריות עור
11/06/2009 | 17:57
15
כשהחתול שלי הגיע אליי עם פטריות בעור הטיפול היה ברור, הוא קיבל תרופות והיה בבידוד כדי לא להדביק את החתולה השניה

שאלתי היא, האם ניתן לעשות משהו בנוגע לחתולת רחוב עם פטרייה בעור?
מדובר בחתולה שמואכלת ע"י מכר שלי שלא מעוניין לאמץ אותה, אבל מוציא לה אוכל
חתולים >>
לצפיה ב-'נושא כואב- הרדמת חתול זקן.'
נושא כואב- הרדמת חתול זקן.
11/06/2009 | 18:54
3
222
אנחנו מגדלים חתולים כבר 40 שנה- ואוהבים מאד חיות וחתולים. אנחנו גם מבינים מה זה חתול חולה וחתול בריא. חלקפ נפטרו אצלנו בשיבה טובה.
יש לי חתול בן 17. לחתול היו חיים טובים.
בחצי שנה האחרונה פיתח פצעים בפה שמסבים לו סבל רב בזמן האוכל. נתנו לו כל סוגי האוכל האפשריים, אנחנו מועכים לו את האוכל ובכל זאת הוא צורח מכאבים נוראים ומשתולל כאשר הוא מנסה לאכול. הוא כחוש מאד וחלש.
ועכשיו לנקודה מאד כואבת. היינו אצל מספר וטרינרים. כולם הציעו לעשות בדיקות לחתול, עשינו בדיקות שונות. החתול אובחן כ FIV. במשך חצי השנה הזו קיבל המון זריקות סטרואידים ואנטיביוטיקה.
אף וטרינר לא הציע להרדים את החתול - למרות שנראה לנו שהגיע הזמן להקל על סיבלו הנורא. אנחנו חוששים להציע את זה פן הדבר יתקבל ע"י הוטרינרים בצורה לא יפה- כאילו אנחנו רוצים להפטר מהחתול. למעשה (ותסתלחו לי מאד על המחשבה שעלתה בראשנו) נראה לנו שההצעות לעשות עוד ועוד בדיקות לחתול ועוד ועוד טיפולים נועדו לצורך הכיס של הוטרינרים.
לא שיש לי בעיה לשלם, ואני מוכן לשלם הרבה כדי להבריא חיה חולה או פצועה. אבל זה לא המקרה.
מה דעתכם? האם לדרוש מהוטרינר להרדים את החתול?
חתולים >>
לצפיה ב-'מטרת השרשור אינה לאבחן פרטנית'
מטרת השרשור אינה לאבחן פרטנית
11/06/2009 | 19:46
2
35
לצפיה ב-'אני ביקשתי לאבחן פרטנית? '
אני ביקשתי לאבחן פרטנית?
11/06/2009 | 22:26
1
47
זה בדיוק מה שנגדו יצאתי בשאלה שלי. שוב לאבחן? כל פעם שבאים לוטרינר הוא אומר "קודם נעשה כמה בדיקות".
יש כבר אבחנה. לא צריך עוד אבחנה. החתול גוסס. הוא סובל ייסורים נוראים, הולך ודועך
ושיהיה פעם אחת מישהו שאוהב חתולים כמוני שיגיד "אפשר ומומלץ להרדים חתול ולא להאריך את חייו לעוד זריקות ועוד בדיקות ועוד כמה חודשים של סבל נוראי".
רק רציתי לדעת מה חושב הוטרינר. זה נורא כל כך לבקש להרדים חתול?
חתולים >>
לצפיה ב-'בכל זאת שאלה פרטנית ואסביר -'
בכל זאת שאלה פרטנית ואסביר -
11/06/2009 | 23:05
63
ללא בדיקה של החתול זה יהיה בלתי מקצועי בעליל לתת לך לגיטימציה לעשות פעולה שדורשת התערבות אחרונה ובלתי הפיכה.
לעומת זאת אני בטוח שאתה עדיין לא לקחת את ההחלטה - ולכן אף וטרינר לא ימליץ לך על פעולה זו במישרין.

ישנם מקרים שהאפשרות להשתמש בהמתת חסד היא זכות - השאלה האם זה המקרה. ההחלטה היא בידיך - וזאת דעתי האישית לבקשתך.

בהצלחה ובריאות,

מויש.
חתולים >>
לצפיה ב-' יותר מ-40,000 עיקורים?! וואו! '
יותר מ-40,000 עיקורים?! וואו!
11/06/2009 | 19:52
1
44
בטח פגשת מקרים מיוחדים...
אילו מקרים מיוחדים פגשת?
האם יש חתול/ה מיוחד שנחרט בזכרונך? מדוע?
חתולים >>
לצפיה ב-'הי עליזה'
הי עליזה
11/06/2009 | 20:12
42
אכן את צודקת ובחרתי להתחיל בך דוקא משום שאת לא שואלת אותי שאלה מקצועית
אז ככה בקצרה:
חתולה בת 5 חודשים בהריון מתקדם ממש לפני המלטה.
חתולה בעלת קרן שלישית של הרחם יחד עם שחלה שלישית פונקציונאלית. באופן נורמלי יש שתי קרניים
חתולות בעלות קרן רחם אחת בלבד
הפאנצ' ליין היה לא מזמן אבל לא אשכח אותו כל כך מהר זה היה חתול זכר טריקולור מושלם - והרגשתי שאני מסרס גבר בשמלה - בעיקרון לפי המחקרים יש 1 לעשרת אלפים טריקולוריות שיוצא זכר עם ביצים מתפקדות

אבל כל יום יש לנו הפתעות חדשות - זה אחד הדברים שמחזיקים אותנו בשגרה הלא קלה

רק טוב,

מויש.
חתולים >>
לצפיה ב-'ערב טוב לחברי וחברות הפורום '
ערב טוב לחברי וחברות הפורום
11/06/2009 | 19:58
32
אל תשכחו כי הסקרנות הרגה את החתול, חוץ מזה שלפני כשעה סיימנו את המסה השבועית של העיקורים - אז תרחמו בשאלותיכם:)
אנסה לענות על מירב שאלותיכם הקשורות לתחום העיקורים והסירוסים - אך עלי לציין כי יש שאלות שלא אוכל לתת עליהן את התשובה מפאת חוסר במידע נוסף נחוץ.

מקווה שאוכל לעזור,

ובואו נצא לדרך - בהצלחה לכולנו

דר' משה סלמוביץ  
חתולים >>
לצפיה ב-'הצלת עין של גורת חתולים'
הצלת עין של גורת חתולים
11/06/2009 | 20:06
2
27

לפני שבוע וחצי מצאתי גורה בת כחודש וחצי שכנראה חלתה בוירוס קשה, עיניים עצומות מלאות מוגלה , פה כנ"ל..רזה כמו מקל(את שלושת אחיה לא הצלחתי להציל לצערי).
לאחר טיפול אנטיביוטי של שבוע(בזריקה כי אי אפשר לתת לה סירופ עם הפה המלא כיבים..), ומשחה בעיניים, האכלה בכוח..היא היום כמעט בריאה לחלוטין.
אין לה יותר מוגלה והיום אפילו התחילה לאכול לבד(עדיין כמובן לא אוכל יבש).
עין אחת נרפאה והשניה..לא.
אני ממשיכה למרוח לה סינטומיצין ולמרות שהוטרינר אמר שכנראה לא ניתן להציל העין..אני עדיין מקווה שיקרה נס(אפילו קראתי לה מזל..אולי..).
האם יש פה מישהו שעבר משהו דומה, או איש מקצוע שיכול להיות לי איש בשורה, או שאני צריכה להשלים עם זה שהיא תהיה ללא עין אחת?
תודה
כמו כן, האם צריך לעשות משהו עם העין הפגועה או שזה ישאר ככה? פקוחה חלקית אך ...לא עין
חתולים >>
לצפיה ב-'ניתוח לתפירת עפעף שלישי - ניסיון אחרון'
ניתוח לתפירת עפעף שלישי - ניסיון אחרון
11/06/2009 | 21:33
1
51
לבדוק עם הוטרינר ולנסות, מניסיון גם מקרים אבודים החלימו
מפליא כמה שהיכולת החלמה של העין משתפרת בעזרת ניתוח זה, שווה לנסות כי אין מה להפסיד מקסימום עוקרים את העין החולה

בריאות ובהצלחה,

מויש
חתולים >>
לצפיה ב-'מזון וצואה'
מזון וצואה
11/06/2009 | 21:59
21

החתולה שלי בת 4, עם נטייה גבוהה להשמנה.
זמן רב אכלה פרופלאן מיוחד לחתולים עם נטייה להשמנה, מכיוון שעדיין היתה שמנה מאוד, העברתי אותה לרויאל קנין לייט.
מאז שעברה לרויאל קנין, המשקל שלה קצת יותר סביר, אבל הצואה שלה בכמות הרבה יותר גדולה, הצואה תקינה לחלוטין אבל רבה מאוד.
האם מעבר לזה שאני נאלצת לנקות בתדירות גבוהה יותר את החול שלה, ישנה בעיה בריאותית עם צואה רבה?

תודה מראש על כל תשובה

חתולים >>
לצפיה ב-'תודה רבה לד"ר סלמוביץ על הזמן וההשקעה '
תודה רבה לד"ר סלמוביץ על הזמן וההשקעה
11/06/2009 | 23:48
29
בתשובות .
חתולים >>
לצפיה ב-'תודה רבה לד"ר סלמוביץ' '
תודה רבה לד"ר סלמוביץ'
13/06/2009 | 13:39
29

הודעות אחרונות

17:34 | 17.08.19 alla5913
11:00 | 15.08.19 אורחים בפורום
22:23 | 14.08.19 שגית1975
07:41 | 14.08.19 אורחים בפורום
11:14 | 11.08.19 אורחים בפורום
07:26 | 11.08.19 אורחים בפורום
21:09 | 10.08.19 golanzikri
18:36 | 09.08.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ